Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było w końcu wyciągnąć go z pudełka
73fcb60215e4393b13824736d3428157.jpg
Dalej czekamy na SUBa - może w końcu się doczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafiros napisał:

Trzeba było w końcu wyciągnąć go z pudełka emoji12.png
73fcb60215e4393b13824736d3428157.jpg
Dalej czekamy na SUBa - może w końcu się doczekam emoji3.png

Oszczędzaj go dla syna. Młody, dobrze ułożony człowiek zasługuje  na R od ojca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafiros napisał:

Trzeba było w końcu wyciągnąć go z pudełka emoji12.png

Dalej czekamy na SUBa - może w końcu się doczekam emoji3.png

Nie wytrzymałem ;)

 

Najlepszy wg mnie OP 39! :wub:

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oszczędzaj go dla syna. Młody, dobrze ułożony człowiek zasługuje  na R od ojca

Robert - dzięki za dobre słowo
Chyba jak się SUBa doczekam to zostanie dla Młodego. OP też dostanie i pewnie co tam mi się uda uzbierać. U mnie na razie Pam number one i kolejny we łbie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafiros napisał:


Robert - dzięki za dobre słowo emoji3.png
Chyba jak się SUBa doczekam to zostanie dla Młodego. OP też dostanie i pewnie co tam mi się uda uzbierać. U mnie na razie Pam number one i kolejny we łbie siedzi.

To jest Papa....zaraz będziesz miał kolejkę do usynowienia 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rafiros napisał:

Trzeba było w końcu wyciągnąć go z pudełka emoji12.png
73fcb60215e4393b13824736d3428157.jpg
Dalej czekamy na SUBa - może w końcu się doczekam emoji3.png

To pióro to Meisterstuck 149?

 

BTW Ładny czasomierz 😎

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - z tym usynowieniem to chętnie adoptuje Ciebie - dużo skorzystam
Co do pióra to Sailor 1911 Large ale MB 149 jest na mojej liście - ostatnio oglądałem je we Wrocławiu i teraz muszę zdecydować między 149 a 146.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał:

Pierwszy ale nie pierwszy w rękach i za każdym razem wrażenie było takie samo. Bardzo porządny i solidny zegar ale nic nadzwyczajnego.

 

Dopadł Cię syndrom Bill Gates'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał:

mimo że to Król czy cotam i z cudownej jedynej stali 904 to też się rysuje, żeby nie było oczekiwań ;)

 

Ale ogólnie to fajny jest, i nie stanieje, i to jest tak naprawdę najlepszy powód do zakupu.

 

Zaprzeczyłeś, więc nic osobistego.

Jeśli ktoś myśli, że stal 904 się nie rysuje to ma problemy z podstawami chemii lub Google. Jeśli ktoś myśli, że skoro to Rolex to się nie rysuje to też  ma problemy, ale już z poczuciem własnej wartości.

 

 

 

Godzinę temu, machlo napisał:

 

No tak. Chodzi mi tylko o to, że powtarzanie, że jest wszystko super i problem nie dotyczy 99% sztuk, to może być na wyrost stwierdzenie. 

 

Nie wiem jak u Ciebie z matematyką, ale jeśli teoretycznie jest to nawet 1% (ja świadomie użyłem znaku większe od: >99%) to przypominam, że produkują milion zegarków rocznie. Czyli puszczają w rynek co roku 10000 (słownie: dziesięć tysięcy) źle wyregulowanych mechanizmów. Oczywiście pewnie większość nawet nie zwróci na to uwagi, ale nawet jeśli tylko 10% to freaky z forum to każdego roku na forum powinno trafiać 1000 (słownie: tysiąc) źle wyregulowanych mechanizmów. Obserwując fora świata ilu można się ich doliczyć? 10? 50? KAŻDEGO ROKU!!? Chyba nie więcej. Dlatego nie było to IMHO stwierdzenie na wyrost jak to określiłeś. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kurzy napisał:

Dopadł Cię syndrom Bill Gates'a ?

Nie znam tego syndromu, po prostu nie padam na twarz przed nazwą z racji samej nazwy.

3 minuty temu, memento mori napisał:

 

Zaprzeczyłeś, więc nic osobistego.

Jeśli ktoś myśli, że stal 904 się nie rysuje to ma problemy z podstawami chemii lub Google. Jeśli ktoś myśli, że skoro to Rolex to się nie rysuje to też  ma problemy, ale już z poczuciem własnej wartości.

 

Jeśli ktoś myśli że ktoś tak myśli to ma problemy z pojęciami takimi jak humor, dystans, sarkazm, ironia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba myśleć, ponieważ raz na jakiś czas pojawiają się takie głosy i tu i na zagranicznych forach . Większość klienteli kupuje drogie zegarki na pokaz, a nie z miłości do zegarmistrzostwa, więc nie znają się na tym kompletnie, ale muszą ten wydatek czymś sobie racjonalizować a cechy produktu koloryzować 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał:

Nie znam tego syndromu, po prostu nie padam na twarz przed nazwą z racji samej nazwy.

Jeśli ktoś myśli że ktoś tak myśli to ma problemy z pojęciami takimi jak humor, dystans, sarkazm, ironia.

 

Już tłumaczę, co miałem na myśli. 

W skrócie - przewartościowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rafiros napisał:

Robert - z tym usynowieniem to chętnie adoptuje Ciebie - dużo skorzystam emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Co do pióra to Sailor 1911 Large ale MB 149 jest na mojej liście - ostatnio oglądałem je we Wrocławiu i teraz muszę zdecydować między 149 a 146.

Sorry za offtop ale też długo się zastanawiałem jakie bym chciał. Wybrałbym 146 ze względu na rozmiar i większą uniwersalność :) ostatecznie Kaweco Idealnie zastępuje nudne długopisy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kurzy napisał:

Już tłumaczę, co miałem na myśli. 

W skrócie - przewartościowanie.

W którą stronę? :)

Nie, wiedziałem dokładnie co biorę, nie rozczarowałem się ale też nie zostałem wyznawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafiros napisał:

Trzeba było w końcu wyciągnąć go z pudełka emoji12.png
73fcb60215e4393b13824736d3428157.jpg
Dalej czekamy na SUBa - może w końcu się doczekam emoji3.png

Uwielbiam tą tarcze. 

To idę pić jak wszsysce się pijani śpią. 
🤪🤪🤪


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bugs napisał:

W którą stronę? :)

Nie, wiedziałem dokładnie co biorę, nie rozczarowałem się ale też nie zostałem wyznawcą.

Tak to już jest. Często za przyrost jakości rzędu 10% należy zapłacić 50% więcej. 

W hifi to standard☺

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kurzy napisał:

Tak to już jest. Często za przyrost jakości rzędu 10% należy zapłacić 50% więcej. 

W hifi to standard☺

 

 

Razem z wątkiem Rolexa tematy na grupach audio to drugie najgorętsze miejsce w internecie. Szczególnie wątki o kablach ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kurzy napisał:

Tak to już jest. Często za przyrost jakości rzędu 10% należy zapłacić 50% więcej. 

W hifi to standard☺

 

Tak, wiem coś o hifi, o kablach też :)

Tutaj to tak nie działa, cena nie zawsze idzie razem z jakością, marka ma równie duże a często nawet większe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milem Rolka DJ i co do precyzji chodu to absolutnie żadnych problemów nie było.  Mechanizm 3235 robił na plus dwie sekundy na dobę.  Natomiast zegarek łapał ryski nawet po kontakcie z koszulą najbardziej na zapięciu i kopercie. Ciekawe było to ze gdy nakrecalem zegarek to obok koronki powstawały ryski od kontaktu z dłonią. Mam inne zegarki i one tak tak nie łapią rys. A poza tym Rolex jest śliczny i ma coś w sobie😀

Edytowane przez Gumis1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

Nie wiem jak u Ciebie z matematyką, ale jeśli teoretycznie jest to nawet 1% (ja świadomie użyłem znaku większe od: >99%) to przypominam, że produkują milion zegarków rocznie. Czyli puszczają w rynek co roku 10000 (słownie: dziesięć tysięcy) źle wyregulowanych mechanizmów. Oczywiście pewnie większość nawet nie zwróci na to uwagi, ale nawet jeśli tylko 10% to freaky z forum to każdego roku na forum powinno trafiać 1000 (słownie: tysiąc) źle wyregulowanych mechanizmów. Obserwując fora świata ilu można się ich doliczyć? 10? 50? KAŻDEGO ROKU!!? Chyba nie więcej. Dlatego nie było to IMHO stwierdzenie na wyrost jak to określiłeś. 

 

Dziwnie komplikujesz.

Załóżmy, że posiadacze na forum są reprezentatywną grupą ze względu na dokładność ich rolexów.
Ile szacunkowo sztuk rolexów "nowożytnich" (które miały deklarowaną dokładność +/- 2 s/dzień) jest na forum?
Ile osób ma rolexa, który nie trzymał standardu +/- 2 s/dzień choć raz w ciągu okresu gwarancyjnego?

 

Myślisz, że tylko 1 sztuka na 100 lub mniej?
Ja myślę, że może być kilkukrotnie razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gumis1979 napisał:

Ciekawe było to ze gdy nakrecalem zegarek to obok koronki powstawały ryski od kontaktu z dłonią. Mam inne zegarki i one tak się tak nie łapią rys. A poza tym Rolex jest śliczny i ma coś w sobie😀

Mam tak samo z moim Montblanc, ale on ma werk z naciągiem manualnym. Na szczęście są to ryski włoskowate, ledwo widoczne i w razie czego łatwe do spolerowania. W manualnym Reverso nie mam tego problemu.

 

A tak w ogóle, po co go dokręcałeś koronką?  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój DJ 1603 ma 49 lat i średnia z dwóch tygodni wyszła mi 2.2s/doba :) porysowany? Oczywiście! W porównaniu z zegarkami nowożytnymi za 10% ceny, często przegra technologicznie. Ale... Fakt, że mogłem sobie pozwolić w wieku 30 lat na Rolka przyniósł ogromną satysfakcję. Nie jestem fanboyem, ale kupiony dwa lata wcześniej Speedmaster, nie przyniósł takiego wrażenia, że się w miarę w życiu udało. Tak jak u Bugsa, wyznawcą nie zostałem, ale Rolex to Rolex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał:

Mam tak samo z moim Montblanc, ale on ma werk z naciągiem manualnym. Na szczęście są to ryski włoskowate, ledwo widoczne i w razie czego łatwe do spolerowania. W manualnym Reverso nie mam tego problemu.

 

A tak w ogóle, po co go dokręcałeś koronką?  

Nakrecalem gdy poleżał trochę dłużej niż 3 dni. Jak był używany to tylko datę korygowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ceteth napisał:

Mój DJ 1603 ma 49 lat i średnia z dwóch tygodni wyszła mi 2.2s/doba 

Ciekawe, że identyczną odchyłka wyszła w moim 35-letnim OP Date ref 15000

Screenshot_2021-02-06-00-01-48-885_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.