Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc/poradę. Mieszkam na zadupiu gdzie w salonach nie ma Rolex-ów a właśnie za mną drepcze zakup takiego zegarka a nie mam możliwości zobaczenia go na żywo. Kwota do wydania up to 50tpln (co nie znaczy, że nie może być nic tańszego). Rozmiar 36-42 (nadgarstek mam 17 cm), problem w tym, że podstawowym kryterium jest czytelność. Mam OP39 w granacie - jest rewelacja ale wieczorem to jednak słabo widać. Może być bez daty,  żółte złoto to dla mnie trochę jedzie Azją więc raczej nie. Myślę więc o tarczy szarej ale boję się, że będzie "myszowato" i smętnie, biały to taki trochę szpitalny (czy jest różnica między white a polar?). Podoba mi się kolor tarczy SARB035 bo jest taki lekko kremowy ale Rolex takiego nie używa. Myślałem jeszcze o białym złocie lub rolesium ale tego na oczy nie widziałem. Biorąc powyższe byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi/porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, deviles napisał:

Proszę o pomoc/poradę. Mieszkam na zadupiu gdzie w salonach nie ma Rolex-ów a właśnie za mną drepcze zakup takiego zegarka a nie mam możliwości zobaczenia go na żywo. Kwota do wydania up to 50tpln (co nie znaczy, że nie może być nic tańszego). Rozmiar 36-42 (nadgarstek mam 17 cm), problem w tym, że podstawowym kryterium jest czytelność. Mam OP39 w granacie - jest rewelacja ale wieczorem to jednak słabo widać. Może być bez daty,  żółte złoto to dla mnie trochę jedzie Azją więc raczej nie. Myślę więc o tarczy szarej ale boję się, że będzie "myszowato" i smętnie, biały to taki trochę szpitalny (czy jest różnica między white a polar?). Podoba mi się kolor tarczy SARB035 bo jest taki lekko kremowy ale Rolex takiego nie używa. Myślałem jeszcze o białym złocie lub rolesium ale tego na oczy nie widziałem. Biorąc powyższe byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi/porady.

Zegarek ma być nowy i dostępny "od ręki"?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lupką czy bez? Mierzyłeś już któreś modele do Twojego nadgarstka?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, deviles napisał:

Proszę o pomoc/poradę. Mieszkam na zadupiu gdzie w salonach nie ma Rolex-ów a właśnie za mną drepcze zakup takiego zegarka a nie mam możliwości zobaczenia go na żywo. Kwota do wydania up to 50tpln (co nie znaczy, że nie może być nic tańszego). Rozmiar 36-42 (nadgarstek mam 17 cm), problem w tym, że podstawowym kryterium jest czytelność. Mam OP39 w granacie - jest rewelacja ale wieczorem to jednak słabo widać. Może być bez daty,  żółte złoto to dla mnie trochę jedzie Azją więc raczej nie. Myślę więc o tarczy szarej ale boję się, że będzie "myszowato" i smętnie, biały to taki trochę szpitalny (czy jest różnica między white a polar?). Podoba mi się kolor tarczy SARB035 bo jest taki lekko kremowy ale Rolex takiego nie używa. Myślałem jeszcze o białym złocie lub rolesium ale tego na oczy nie widziałem. Biorąc powyższe byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi/porady.

 

Nie widziałem bardziej czytelnego zegarka ogółem niż 16570 lub współczesne 216570 czyli Explorera II Polar. Chyba tylko albinosy Pama i Pilot Mark od IWC mogłyby się równać. Czarne obwódki wskazówek i indeksów na białej tarczy to gigantyczna czytelność nawet po zmierzchu i przy mniej "naładowanej" lumie. Poobserwuj kto go tu ma i zapytaj o koleżeńską  przymiarkę lub zaliczkuj w Kruku a po 3-6 mięsiacach  powinien się pojawić do odbioru/przymiarki. Odpuść tarcze o slonecznym szlifie. O ile nie są czarne one zawsze pogarszają czytelność. Ogólnie Rolex to najczęściej smolista połyskującą czarna tarcza lub że szlifem plus polerowane wskazówki co nie czyni z niego króla czytelności. Poza polarem z racji proporcji wskazówek i braku lupki jeszcze 214270 czyli Explorer I ma świetną czytelność. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał:

 

a szkoda...

 

 

I bardzo słusznie. Audiofilizm to straszna choroba. Ja od początku miałem tak, że chciałem coś kupić i zapomnieć o temacie. I tak zrobiłem. Jak patrzę na kolegów wiecznie poszukujących to mam wrażenie, że zatracili się w tym i już zapomnieli, że przede wszystkim słucha się muzyki. 

Często czytałem czy słyszałem o takich historiach jak Twoja. Ludzie przerzucają setki tysięcy zł lub nawet miliony w sprzęcie by na końcu wszystko sprzedać i kupić dobre aktywne kolumny do "normalnego" słuchania. 

 

Znudziłeś się,  nie Twoja droga, złe doświadczenia, zbyt duże oczekiwania, ect.

System nożna budować latami, zmieniając go wraz z postępem technicznym, jak i degradacją słuchu. 

Uznałeś, że wystarcza Ci to co napisałeś - ok, epizod zamknięty.

Być może się mylę odczytujac Twój wpis, że zaliczyleś i nie warto, ale właśnie tak go czytam.

Trudno się zgodzić z tak jasno artykułowaną pewnością, że osiągnąleś hi-end.

Pozdrawiam.

Wpis dotyczy Kolegi memento mori. 

Przepraszam Kolegę Pisar. 

Edytowane przez Kurzy
Błędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Z lupką czy bez? Mierzyłeś już któreś modele do Twojego nadgarstka?

Wolałbym bez lupki a mam OP39 i jest bardzo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jednak z lupką. Oglądałem sporo różnych Rolków, a ten YM jest na tle innych mega czytelny, ma trochę złota i jest "lekko" ponad budżet. 40mm na łapkę 17mm jak znalazł ;) Gdybym nie miał innych planów w trakcie jego przymiarki, już byłby mój...

20201202_162941-01.jpeg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarekTe napisał:

👍 aczkolwiek publikując swe odkrycie straciłeś fortunę. Mogłeś wszak otworzyć działalność gospodarczą w zakresie profesjonalnych konsultacji audiofilskich. Zaś po podpisaniu z klientem stosownej umowy, z zastrzeżeniem poufności Twych porad. Jak też rozeznaniu co klient planował i mniej więcej za ile, pobierać 10 % od zaoszczędzonej przez niego kasy w związku z ujawnieniem mu powyższej i najwyższej audiofilskiej tajemnicy. Teraz jest jednak po ptakach Panie Altruisto 😉

Ja lubię czasem „ pro bono” ale z kolegi to widzę niezły przedsiębiorca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex1 jest bardzo czytelnym zegarkiem, a IMO DJ z tarczą dark rhodium nie. YM daje mocno po oczach. Przymierz Ex - dużo poniżej granicy budżetu, super wygodny i nie rzuca się w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, deviles napisał:

Proszę o pomoc/poradę. Mieszkam na zadupiu gdzie w salonach nie ma Rolex-ów a właśnie za mną drepcze zakup takiego zegarka a nie mam możliwości zobaczenia go na żywo. Kwota do wydania up to 50tpln (co nie znaczy, że nie może być nic tańszego). Rozmiar 36-42 (nadgarstek mam 17 cm), problem w tym, że podstawowym kryterium jest czytelność. Mam OP39 w granacie - jest rewelacja ale wieczorem to jednak słabo widać. Może być bez daty,  żółte złoto to dla mnie trochę jedzie Azją więc raczej nie. Myślę więc o tarczy szarej ale boję się, że będzie "myszowato" i smętnie, biały to taki trochę szpitalny (czy jest różnica między white a polar?). Podoba mi się kolor tarczy SARB035 bo jest taki lekko kremowy ale Rolex takiego nie używa. Myślałem jeszcze o białym złocie lub rolesium ale tego na oczy nie widziałem. Biorąc powyższe byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi/porady.

Obydwa Explorery to niezłe i w miarę dostępne propozycje ale ten 39 mm stylistycznie za blisko OP a Polar może dominować 17 cm nadgarstek. YM2 ma dobry rozmiar ale najładniejszy, dubluje kolor tarczy który już masz. Chyba że ten two- tone. SUB jest zawsze dobrą propozycją ale trzeba swoje odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nicon napisał:

 Ma słuch nietoperza z Wuhan i słyszy nawet wahania w fazie prądu z elektrowni, dlatego ma u siebie tylko audiofilskie gniazdka Furutech za 265 EUR sztuka.

Gdzie można je tak tanio dostać? :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nicon napisał:

Audiofil różni się od płaskoziemcy, antyszczepionkowca i bojownika palącego maszty 5G tylko ilością pieniędzy które kosztują go własne urojenia. Naukowe argumenty nie mają znaczenia, bo oni "słyszą różnicę", a jak wątpisz to znaczy że cię nie stać xD. To jest ten sam sort który wkłada do samochodowego gniazda zapalniczki reduktor zużycia paliwa i widzi różnicę. Ma słuch nietoperza z Wuhan i słyszy nawet wahania w fazie prądu z elektrowni, dlatego ma u siebie tylko audiofilskie gniazdka Furutech za 265 EUR sztuka.

abstrahując od inżynierskiego know how to jednak bardzo subiektywna dyscyplina. Weźmy na ten przykład dzieci - od razu widać że mają różny poziom sprawności aparatu słuchowego jedne robią co im powiesz od razu a inne  „zaraz” ....z wiekiem może być tylko gorzej .

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał:

Obydwa Explorery to niezłe i w miarę dostępne propozycje ale ten 39 mm stylistycznie za blisko OP a Polar może dominować 17 cm nadgarstek. YM2 ma dobry rozmiar ale najładniejszy, dubluje kolor tarczy który już masz. Chyba że ten two- tone. SUB jest zawsze dobrą propozycją ale trzeba swoje odczekać.

Chciałem napisać o nowym Subie. Nie widziałem na żywo, ale czytałem/słyszałem że AR poprawił zdecydowanie jego czytelność. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał:

Chciałem napisać o nowym Subie. Nie widziałem na żywo, ale czytałem/słyszałem że AR poprawił zdecydowanie jego czytelność. 

Akurat w SUBie widać drobną poprawę ale już w Cermicie nie ma wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, nicon napisał:

Audiofil różni się od płaskoziemcy, antyszczepionkowca i bojownika palącego maszty 5G tylko ilością pieniędzy które kosztują go własne urojenia. Naukowe argumenty nie mają znaczenia, bo oni "słyszą różnicę", a jak wątpisz to znaczy że cię nie stać xD. To jest ten sam sort który wkłada do samochodowego gniazda zapalniczki reduktor zużycia paliwa i widzi różnicę. Ma słuch nietoperza z Wuhan i słyszy nawet wahania w fazie prądu z elektrowni, dlatego ma u siebie tylko audiofilskie gniazdka Furutech za 265 EUR sztuka.

Polecam książkę Łukasza Lamży „Światy równoległe”, rozdział 2: „Audiofilia ekstremalna”, gdzie autor (skądinąd niemający nic przeciwko audiofilom i dobremu sprzętowi) bardzo rzeczowo i naukowo wyjaśnia że akurat high-endowe kable i gniazdka to zwykła ściema. O firmie Furutech też pisze: „Furutech oferuje jeszcze inną wizję: wymrażanie [kabla w ciekłym azocie] miałoby sprawić że ‚cząsteczki miedzi’ w przewodzie ‚silniej się ze sobą wiążą’. Można próbować się domyślić że energia wiązania atomów miedzi rzekomo miałaby wzrosnąć, jednak nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby to rzeczywiście nastąpić. Oddziaływania pomiędzy sąsiednimi atomami miedzi w próbce przewodu miedzianego - bez względu na to, czy był on wcześniej wygrzewany, wychładzany, czy zabrani go na stację orbitalną, czy zakopano w ziemi na parę dekad - wynikają po prostu z elementarnych praw fizyki ciała stałego.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie obejrzeć  i wszystko jasne ;) A co nie co wiem o audio :)

 

I to powinno wyczerpać temat audio voodoo ;)

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, beniowski napisał:

Polecam książkę Łukasza Lamży „Światy równoległe”, rozdział 2: „Audiofilia ekstremalna”, gdzie autor (skądinąd niemający nic przeciwko audiofilom i dobremu sprzętowi) bardzo rzeczowo i naukowo wyjaśnia że akurat high-endowe kable i gniazdka to zwykła ściema. O firmie Furutech też pisze: „Furutech oferuje jeszcze inną wizję: wymrażanie [kabla w ciekłym azocie] miałoby sprawić że ‚cząsteczki miedzi’ w przewodzie ‚silniej się ze sobą wiążą’. Można próbować się domyślić że energia wiązania atomów miedzi rzekomo miałaby wzrosnąć, jednak nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby to rzeczywiście nastąpić. Oddziaływania pomiędzy sąsiednimi atomami miedzi w próbce przewodu miedzianego - bez względu na to, czy był on wcześniej wygrzewany, wychładzany, czy zabrani go na stację orbitalną, czy zakopano w ziemi na parę dekad - wynikają po prostu z elementarnych praw fizyki ciała stałego.”

Audio to nie tylko przewody i gniazdka.

IPhone gra lepiej od Xiaomi?

Generalnie to mnie ma sprawiać przyjemność, więc gra muzyka☺

Idąc dalej. Adaptacja akustyczna sal koncertowych, kierunki studiów, instrumenty muzyków itd.

Plaskoziemcy? Jak to kolega nicon  ujął.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, darekmp3 napisał:

I zdanrzasz Pan wszędzie z takim poślizgiem? emoji6.png

Nie - jestem 10s przed czasem 😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty o edycji sygnatury usunięte. Odpowiednie działania wyjaśniające są podjęte.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał:

No chyba, że jednak z lupką. Oglądałem sporo różnych Rolków, a ten YM jest na tle innych mega czytelny, ma trochę złota i jest "lekko" ponad budżet. 40mm na łapkę 17mm jak znalazł ;) Gdybym nie miał innych planów w trakcie jego przymiarki, już byłby mój...

20201202_162941-01.jpeg

 

Edytowane przez marcin35
Gdzie taki dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marcin35 napisał:

 

Ostatnio widziany był w grudniu w Posnanii :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał:

Ostatnio widziany był w grudniu w Posnanii :)

i na placu Trzech Krzyży w grudniu  też sobie leżał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.