Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny zegarek, perfekcyjnie Ci leży na nadgarstku, nie odstaje od ręki, ucha nie wyzierają na boki, nie "krzyczy" kolorystyką.  Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cały czas jest ze mną.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bartek79 napisał:

Ja serwisu nie robiłbym po 4-5 latach i poczekał jeszcze 2-3 (szkoda kasy) natomiast jeżeli chodzi o regulacje to podejdź do serwisu/AD i powiedz ze zegar wychodzi poza certyfikat, wyregulują. Tylko czy jest sens go otwierać? Tu już chyba sobie odpowiedziałeś. 

Dziękuję. To poczekam jeszcze trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny Batman na oysterze
PS. Drugą strefę masz ustawioną na Pakistan czy Malediwy? A może na Jakaterynburg w Rosji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, darekmp3 napisał:

Jedyny słuszny Batman na oysterze emoji4.png
PS. Drugą strefę masz ustawioną na Pakistan czy Malediwy? A może na Jakaterynburg w Rosji? emoji4.png

Szczerze to sam nie wiem. Wcześniej był ustawiony na Miami - mam tam znajomych. Ostatnio trochę go zaniedbałem przez Niemca i bodajże trzeci raz w historii zegarek stanął. Ustawiłem tylko godzinową...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, memento mori napisał:

No i jest Datejust 31 na ręce u Igi 🙂

 

 

 

Kradnę do innego wątku ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, memento mori napisał:

 

Nie widziałem bardziej czytelnego zegarka ogółem niż 16570 lub współczesne 216570 czyli Explorera II Polar. Chyba tylko albinosy Pama i Pilot Mark od IWC mogłyby się równać. Czarne obwódki wskazówek i indeksów na białej tarczy to gigantyczna czytelność nawet po zmierzchu i przy mniej "naładowanej" lumie. Poobserwuj kto go tu ma i zapytaj o koleżeńską  przymiarkę lub zaliczkuj w Kruku a po 3-6 mięsiacach  powinien się pojawić do odbioru/przymiarki. Odpuść tarcze o slonecznym szlifie. O ile nie są czarne one zawsze pogarszają czytelność. Ogólnie Rolex to najczęściej smolista połyskującą czarna tarcza lub że szlifem plus polerowane wskazówki co nie czyni z niego króla czytelności. Poza polarem z racji proporcji wskazówek i braku lupki jeszcze 214270 czyli Explorer I ma świetną czytelność. 

Tu jako posiadacz Polara muszę się nie zgodzić - o ile w dzień czytelność jest faktycznie doskonała a w nocy ze względu na sporą ilość nienachalnej ale skutecznej lumy też bez problemu wszystko widać to słabym punktem są godziny zmierzchowe czy ogólnie półmrok, kiedy masy świecącej jeszcze nie widać a czarne wskazówki są już całkowicie niewidoczne. Zdecydowanie lepiej spisują się właśnie zegarki z ciemną lub czarną tarczą i wskazówkami zawierającymi elementy polerowane które wychwytują najmniejsze refleksy światła, np. moja Omega SMPc a jeszcze lepiej starsza 2254.50, to jest pod względem czytelności w każdych warunkach absolutny killer.

Chodzi o mniej więcej taki efekt jak na zdjęciu poniżej.

Lupka jak dla mnie to chyba jednak wada, sprawia że aby odczytać datę trzeba ustawić tarczę praktycznie na wprost, do tego wskazówki przechodząc pod nią przestają być przez jakiś czas dobrze widoczne. W Omegach nie ma tego zjawiska a data jest dobrze widoczna pod każdym kątem chociaż jak ktoś ma słaby wzrok to mniejsza cyferka może być gorzej czytelna.

jeżeli priorytetem jest czytelność to można znaleźć dużo lepsze rzeczy dużo taniej, fenomenalnie czytelnym zegarem jaki miałem był np. Glycine Combat 7 albo Casio Oceanus OCW-S100-1AJF czy Manty.

 

 

17 godzin temu, nicon napisał:

Audiofil różni się od płaskoziemcy, antyszczepionkowca i bojownika palącego maszty 5G tylko ilością pieniędzy które kosztują go własne urojenia. Naukowe argumenty nie mają znaczenia, bo oni "słyszą różnicę", a jak wątpisz to znaczy że cię nie stać xD. To jest ten sam sort który wkłada do samochodowego gniazda zapalniczki reduktor zużycia paliwa i widzi różnicę. Ma słuch nietoperza z Wuhan i słyszy nawet wahania w fazie prądu z elektrowni, dlatego ma u siebie tylko audiofilskie gniazdka Furutech za 265 EUR sztuka.

Wiele osób nabija się z audiofilizmu i takie skrajności jak gniazdka, podstawki czy inne voodoo też mnie śmieszy ale akurat kable, przynajmniej interkonekty potrafią ewidentnie grać inaczej, nie jest to przepaść ale np. mój bardzo transparentny srebrny Siltech daje zauważalnie inny odsłuch niż miękki i bardziej "analogowy" MIT albo podobnie ciepły Cable Talk i gwarantuję że na znanym utworze w ślepym teście odróżnię je za każdym razem. Nie wiem czy i jakie zjawiska fizyczne są tego podstawą ale efekt jest słyszalny.  Inna kwestia czy są to różnice warte nakładów. 

DSC_4924.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał:

Kosz - skoro admin się domaga.

Nie dajmy się zwariować! 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bugs napisał:

Tu jako posiadacz Polara muszę się nie zgodzić - o ile w dzień czytelność jest faktycznie doskonała a w nocy ze względu na sporą ilość nienachalnej ale skutecznej lumy też bez problemu wszystko widać to słabym punktem są godziny zmierzchowe czy ogólnie półmrok, kiedy masy świecącej jeszcze nie widać a czarne wskazówki są już całkowicie niewidoczne. Zdecydowanie lepiej spisują się właśnie zegarki z ciemną lub czarną tarczą i wskazówkami zawierającymi elementy polerowane które wychwytują najmniejsze refleksy światła, np. moja Omega SMPc a jeszcze lepiej starsza 2254.50, to jest pod względem czytelności w każdych warunkach absolutny killer.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najbardziej czytelne są zegarki z ciemną tarczą i białymi wskazówkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał:

...

Zdecydowanie lepiej spisują się właśnie zegarki z ciemną lub czarną tarczą i wskazówkami zawierającymi elementy polerowane które wychwytują najmniejsze refleksy światła, np. moja Omega SMPc a jeszcze lepiej starsza 2254.50, to jest pod względem czytelności w każdych warunkach absolutny killer.

...

Coś w tym jest. Z moich dotychczasowych zegarków najczytelniejsza była PO 42mm. Ma "złamane" wskazówki i odbijają każdy najmniejszy promyk światła. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym jest. Z moich dotychczasowych zegarków najczytelniejsza była PO 42mm. Ma "złamane" wskazówki i odbijają każdy najmniejszy promyk światła. 

To jest podobnie jak w Grand Seiko tylko tam jak brakuje tych promyków to czytelność się kończy bo lumy zwykle nie ma a jak jest to symboliczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaka jest wasza opinia na temat Submarinera "Kermit" 16610LV a "Cermita" 126610LV ? (po kilku miesiącach od wprowadzenia na rynek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zegarki. Zielony kolor to mój ulubiony :)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinw7982 napisał:

Cześć, jaka jest wasza opinia na temat Submarinera "Kermit" 16610LV a "Cermita" 126610LV ? (po kilku miesiącach od wprowadzenia na rynek)

Z wyglądu takie prawie same, użytkowo 2 różne bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bartek79 napisał:

Z wyglądu takie prawie same, użytkowo 2 różne bajki.

Uważam że nowszy jest lepszy, tylko szkoda że kolor bezela nie został po 16610LV, tamta zieleń była soczysta a ta jest wyblakła, ale to subiektywna opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze lepsze byloby "odnowienie" hulka (moze na rocznice suba??? 🤔). I jesli osobiscie czulbym sentyment do kermita, to wolalbym starszego, bo tak jak Kolega wyzej zauwazyl - w hulku przynajmniej tarcza byla przepiekna i rekompensowala "niedoskonalosci" ceramicznej zieleni. W nowym kermicie zostawili tylko bezel, ktory wg mnie nie jest ich udanym kolorem.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinw7982 napisał:

Uważam że nowszy jest lepszy, tylko szkoda że kolor bezela nie został po 16610LV, tamta zieleń była soczysta a ta jest wyblakła, ale to subiektywna opinia

Rolex w profeszynalach od jakiegoś czasu przyzwyczaił klientów, że kolory  najczęściej są stonowane. W odbiorze  mniej sportowe a bardziej eleganckie. Wyjątki to tarcze w Hulku czy Bluesym. Od wesołych kolorków jest linia OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i masz racje, ale na renderach pokazuja ten bezel w zupelnie innych kolorach i to chyba zdecydowanie bardziej zywych - a w rzeczywistosci bezel nie jest (jak napisales) stonowany, tylko... wyblakly 😬

33-302.jpg

116610LV-Rolex-Oyster-Submariner-Steel-Hulk-Green-Bezel-40-mm-NEW-2019-19-kopie.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade są bardzo te bezele - nie działa wstawianie zdjęć, więc w tej chwili nie dam rady wstawić foto z przymiarki.

 

Edit: udało mi się wstawić - dla mnie ten kolor bezela w nowym K(C)ermicie jest taki mdły.

 

 

F47A5ED9-E396-4109-9EF4-67A8CC75E8BF_1_105_c.thumb.jpeg.c5be0f73e798bafc2c3e92f2ed6bd4d0.jpeg06876766-135C-4B8A-87B8-209169B91298_1_105_c.thumb.jpeg.b31cdcf1aa72a114b33b7df832f6e59a.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać to wybrałbym starego Kermita, na Chrono tańszy o 15000 pln :) (ale w tej chwili ze względu na hype ceny nie wybiorę żadnego - przeczekam ⏲️) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.