Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Oceniając lupą o powiększeniu 3x, a może nawet 10, będą identyczne.  Na tym polega precyzja produkcji.  O jakości produkcji świadczy nie tylko to, że sporo egzemplarzy jest dobrze wykonana ale także, to że egzemplarze nie różnią się między sobą.  

Gdyby było inaczej nikt nie rozpoznałby podróbek. 

Spore pieniądze płacimy za pozycję marki i całą historię, której by nie było gdyby nie legendarna jakość.  Za komuny brałeś 3 egzemplarze produktu z półki sklepowej i przy szybkich oględzinach wybierałeś ten który jest najlepszy.  Takie były różnice między nimi, że gołym okiem można było to zobaczyć.  Jakieś odchylenie standardowe jest u każdego producenta.   Ale u tych lepszych jest maluuuteńkie.

Wzór na odchylenie standardowe :

 

wz-r-na-odchylenie-standardowe.jpg

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego...  To wiele wyjaśnia :

 

krzywa-gaussa.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grygos napisał:

Oceniając lupą o powiększeniu 3x, a może nawet 10, będą identyczne.  Na tym polega precyzja produkcji.  O jakości produkcji świadczy nie tylko to, że sporo egzemplarzy jest dobrze wykonana ale także, to że egzemplarze nie różnią się między sobą.  

 

Markiza napisała

 

Trochę w zimną stronę Cię ponosi. 😉

KAZDY EGZEMPLARZ JEST INNY. 
OGLĄDAJĄC BEZ LUPY. 🤫


 

 

 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Markiza napisał:

31B35565-1810-4C01-A909-B78C8B88C754.jpeg

I na dowód tego dajesz cytat z Guddera okraszony zdjęciem Russela Crowe'a z filmu "Piękny umysł" w którym to R. Crowe zagrał matematyka, lecz nie Guddera, niestety, a Johna Nasha - zaiste, upraszczasz skomplikowane 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, beniowski napisał:

I na dowód tego dajesz cytat z Guddera okraszony zdjęciem Russela Crowe'a z filmu "Piękny umysł" w którym to R. Crowe zagrał matematyka, lecz nie Guddera, niestety, a Johna Nasha - zaiste, upraszczasz skomplikowane 😂.


Markiza napisała 

 

Nie znam tego filmu. 
Ale postaram się pooglądać. 
Film zapowiada się ciekawie. 
Moje pytanie jest na pewno mniej skomplikowane niż ten film. 

Edytowane przez Markiza
Poprawka

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiza szkoda, że jako osoba pracująca w Rolex nie chcesz się nigdy wypowiadać konkretniej.

Sporo się odzywasz i "mieszasz" a wywołana do tablicy odmawiasz udzielenia odpowiedzi dając tylko ogólniki, nic nie wnoszące do dyskusji.

Jako osoba związana bezpośrednio z brandem byłabyś bardzo dobrym klubowiczem, który wnosi nową jakość do forum 😎


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego typu firmy mają na pewno w umowach klauzule skutecznie trzymające pracownikom buzie na kłódkę (tak jak i w innych branżach). I dlatego m.in. w Rolexie nie ma "wycieków" miesiąc czy dwa przed premierą "pseudoniespodzianką". Przypuszczam, że nie będzie ryzykowała utratą pracy w trybie dyscyplinarnym i karą do zapłaty po to, żeby napisać coś ciekawego dla nas na forum. Zapytałem ją grzecznie (tak mi się wydaję? 🙂 ), odmówiła i okey, rozumiem to.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pisar napisał:

Markiza szkoda, że jako osoba pracująca w Rolex nie chcesz się nigdy wypowiadać konkretniej.

Sporo się odzywasz i "mieszasz" a wywołana do tablicy odmawiasz udzielenia odpowiedzi dając tylko ogólniki, nic nie wnoszące do dyskusji.

Jako osoba związana bezpośrednio z brandem byłabyś bardzo dobrym klubowiczem, który wnosi nową jakość do forum 😎

 

MARKIZA NAPISAŁA 

NAPISZE TO TYLKO RAZ. 

BARDZO MI PRZYKRO ROZCZAROWAĆ CIEBIE I WSZYSTKICH KOLEGÓW. 

NIGDY I NIGDZIE NIE NAPISAŁAM  ZE PRACUJE W ROLEX. Słyszałam już różne plotki. 
Jestem Miłośniczką Rolex. Nie expertką. I trochę się znam. 
Ja się nikogo nie pytam jakie ma pedigre. 

 

TAKIE WYMÓWKI. 
Nie trzeba pracować w Rolex, żeby znać odpowiedz na moje pytanie. 
To tylko trzeba potraktować jako zabawę. 
Odpowiedz jest bardzo prosta. I wszyscy ją znają. 😉

14 minut temu, memento mori napisał:

Przecież tego typu firmy mają na pewno w umowach klauzule skutecznie trzymające pracownikom buzie na kłódkę (tak jak i w innych branżach). I dlatego m.in. w Rolexie nie ma "wycieków" miesiąc czy dwa przed premierą "pseudoniespodzianką". Przypuszczam, że nie będzie ryzykowała utratą pracy w trybie dyscyplinarnym i karą do zapłaty po to, żeby napisać coś ciekawego dla nas na forum. Zapytałem ją grzecznie (tak mi się wydaję? 🙂 ), odmówiła i okey, rozumiem to.

Markiza napisała

Bardzo Cię przepraszam, ale nie życzę sobie snucia takich plotek. 
Ja tez nie konspiruje kto i co robi. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Markiza Nie wiem czy edytowałas swoje wpisy z ostatniego roku lub dwóch czy z poprzednich kont po powrotach na forum (ponieważ często w różnych dyskusjach je później edytowałaś - tzn. usuwałaś niektóre materiały w treściach), ale nie raz nam tu sugerowałaś, że pracujesz w Rolexie. Zdjęcia pozwoleń, instrukcji serwisowych, umów, screeny wewnętrznych materiałów, insynuowanie, że masz dostęp do materiałów dla pracowników etc. Nawet na moje pytania odpowiedziałaś, że "nie chcesz" napisać co w Rolexie piszczy, a nie że tam nie pracujesz ;-). Być może pracuje tam Twój mąż, syn, partner, przyjaciel - ktokolwiek, ale kreowałaś się, że to Ty jesteś pracownikiem Rolexa, więc nie mów nam teraz, że czarne jest białe. Ja ROZUMIEM, że NIE CHCESZ lub NIE MOŻESZ pisać niektórych informacji, wiadomo o co chodzi. Po prostu nie rób zamieszania i insynuacji. Ja nie mam zamiaru ciągnąć Cię dalej za język - to nie moja sprawa. Tak jak w Szwajcarii gdzie mieszkasz donos obywatelski nie jest niczym negatywnym, tak u nas też są popularne donosy, chociaż zazwyczaj nie z pobudek obywatelskich 😛. Daję Ci szczerze dobrą radę, cokolwiek/ktokolwiek łączy Cię z Rolexem niech to zostanie tylko dla Ciebie, ja nie dociekam co i jak, ale też nie prowokuj innych. Jest to też ostatni mój post na ten temat. Peace!

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, memento mori napisał:

@Markiza Nie wiem czy edytowałas swoje wpisy z ostatniego roku lub dwóch, ale nie raz nam tu sugerowałaś, że pracujesz w Rolexie. Zdjęcia pozwoleń, instrukcji serwisowych, umów, screeny wewnętrznych materiałów, insynuowanie, że masz dostęp do materiałów dla pracowników etc. Nawet na moje pytania odpowiedziałaś, że "nie chcesz" napisać co w Rolexie piszczy, a nie że tam nie pracujesz ;-). Być może pracuje tam Twój mąż, syn, partner, sąsiad - ktokolwiek, ale sama się kreowałaś na pracownika Rolexa, więc nie mów nam teraz, że czarne jest białe. Ja ROZUMIEM, że NIE CHCESZ lub NIE MOŻESZ pisać niektórych informacji, wiadomo o co chodzi. Po prostu nie mieszaj i nie rób insynuacji. Ja nie mam zamiaru ciągnąć Cię za język. Tak jak w Szwajcarii gdzie mieszkasz donos obywatelski nie jest niczym negatywnym, tak u nas też są popularne donosy, chociaż zazwyczaj nie z pobudek obywatelskich 😛. Daję Ci szczerze dobrą radę, cokolwiek/ktokolwiek łączy Cię z Rolexem niech to zostanie tylko dla Ciebie, ale też nie prowokuj. Jest to też ostatni mój post na ten temat. Peace!

Markiza napisała

Nigdy niczego nie sugerowałam. 
Wszystkie zdjęcia które dodałam są z internetu. Nic nigdy nie powiedziałam, czego nie da się znaleźć w sieci, albo na stronach Rolex. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój! To forum zegarkowe a nie charakterystyka młodego Wertera. Piszmy na temat, a nie rozkminiajmy ludzkich umysłów na drobne. Od tego są psychiatrzy i inne doktore ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, żeby było trochę śmiesznie. 
Zdradze wszystkim tajemnice, czym się różnią zegary z tej samej referencji. 
RÓŻNIĄ SIĘ NUMEREM SERYJNYM, KTÓRY  JEST WIDOCZNY BEZ LUPY POD SZKIEŁKIEM. 

Czasami wystarczy włączyć mózg. Bez jakiej kol wiek psychoanalizy. 
Kto o tym nie wiedział?

Niech się zgłosi na lincz. 🤣😂🤣


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiza, Ty jednak lubisz przypalanie na stosie...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierrrrnicze. A tak mnie nosiło żeby napisać prześmiewczo: taaa, różnią się... numerem ! No cóż, mogłem zabłysnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Markiza, Ty jednak lubisz przypalanie na stosie...

Markiza napisała 

 

Mario, bardzo lubię. 

Nie jest obowiązkiem w temacie Rolex być poważnym i na wszystkim się znać. 


 

Godzinę temu, Grygos napisał:

Ja pierrrrnicze. A tak mnie nosiło żeby napisać prześmiewczo: taaa, różnią się... numerem ! No cóż, mogłem zabłysnąćemoji1787.pngemoji23.pngemoji16.pngemoji3.png

Markiza napisała 

 

 

Grygos „Ja pierrrrnicze „

Zrobiłeś błąd fotogeniczny. 😂🤣😂

Wierze Ci w to co piszesz. 
Jesteś jedynym kandydatem w temacie, który nie wymyślał niewiadomo jakich pretekstów. 
 

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
11 godzin temu, Markiza napisał:

Markiza napisała 

A to jeszcze ktoś inny pisze? Pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie kosiarki (mod i admin) w jednej chwili w dziale Rolexa. Czyżby coś szczególnego się stało?

Coś, o czy my także powinniśmy wiedzieć? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ciągle tu jesteśmy i przyglądamy się z boku. ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DawPi napisał(-a):

Przecież ciągle tu jesteśmy i przyglądamy się z boku. ;)

Przyglądają się. Zboki. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2021 o 15:01, Bartek79 napisał(-a):

Marcin czekanie niewiele da. Kermit zna tylko jeden kierunek 🆙

Bezel w cermicie jest minimalnie ciemniejszy niż w hulku. 

Licze że Hype kiedyś się skończy 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skończy się jak zrobią kolejnego Cermita/Hulka. Chociaż też nie, no bo przecież wiadomo, że najbardziej "cool" są zawsze PRZEDostatnie referencje, a nie te najnowsze 😛 Nowi użytkownicy dostaną "już nie to co było kiedyś", a starzy "wygrali życie". 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.