Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MocnyFull napisał(-a):

Dzień dobry Panowie i Panie.
Potrzebuje małej pomocy. Jako osoba która do tej pory zgłębiała się tylko w marce omega chciałem na 40-stke sprawić sobie pewna sztukę. Miał to być niebieski dial i coś pokroju Aqua Terry. Rozmiar 40,5 okazał się w miarę Ok choć mógłby być większy natomiast coś tam nie pękło miedzy nami wiec nastawiłem się na którąś z rozmiaru 43 z kolei musiałby to być albo GMT albo z wiecznym kalendarzem i tu znowu w głowie coś mówiło na nie...

Kilka dni temu zobaczyłem Rokex’a OP niebieskiego w rozmiarze 41 i to jest to co będę mieć. Obecnie rolex zawiesił zamówienia na jakiś czas tego modelu wiec narazie wpisałem się tylko na listę wiec może za miesiąc lub pół roku zadzwonią ale jest jeszcze DJ 41 który jest obecnie dostępny.

Czy jeśli mielibyście wybierać pod siebie to jakie były by te opcje bo sam nie wiem co wziąć.

DJ Z data czy OP bez?
Bransoleta z połyskiem czy szczotkowana?
Bezel gładki czy żłobkowany?

Tylko te 3 warianty spędzają mi sen z powiek :)
Jakbym mógł je zobaczyć na żywo to bym wiedział co wybrać natomiast słabo z dostępnością w Trójmieście takich gotowych wariantów.

Nie widząc ich skłaniam się ku bransolecie szczotkowanej i jeśli mógłbym wziąć z data bez cyklopa to byłoby już łatwiej ale takiej chyba nie ma.
Z kolei czy jeśli bierze się gładki bezel to do niego chyba ładniej wyglada bransoleta polerowana?

Bezel żłobkowany jest tylko w DJ? I wtedy ładniej wyglada z która bransoleta?
Jubilee bransolety na 100 % nie chce.
Bardzo cenie minimalizm i nie chce rzucać się w oczy natomiast fajnie jak wszystko współgra.

No i właśnie to są te moje dylematy. Czy jest jakiś wzór, ze jeśli bierze się bezel A to wypadało by wziąć bransoletę B co by smaku nie popsuć?

Czy możecie się wypowiedzieć, coś podpowiedzieć?


Aby nie powtarzać wpisów poprzedników, z którymi zasadniczo się identyfikuje, dodam następujące kwestie:

1.  Jeśli miałby to być jedyny Rolex i co ważne w kategorii spełnienia marzeń to sugerowałbym Datejust. 
OP którego jestem fanem (39) nie gra w kategoriach dream come true.

2. Przy obecnej spekulacji i cyrkiem z OP41, moim zdaniem warto kupić DJ41 z butiku i zapłacić za niego szalone pieniądze niż spalić pieniądze w kominku kupując na wtórnym OP41.

3. Każda konfiguracja DJ41 jest świetna , z każdej będziesz zadowolony, ale jedynie słuszna opcja to karbowany i jubilee.

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji , jeżeli nie chcesz czekać to jedyną opcją jest:

 

10 minut temu, Maserati napisał(-a):

2. Przy obecnej spekulacji i cyrkiem z OP41, moim zdaniem warto kupić DJ41 z butiku i zapłacić za niego szalone pieniądze niż spalić pieniądze w kominku kupując na wtórnym OP41.

Sercem jestem za OP (może dlatego, że go mam i to w błękicie) i także mi cyklop zawadza ale można go usunąć (jakby co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno oprzeć się wrażeniu że OP weszło mocno do gry. Wersja 41 która budziła skrajne emocje po premierze jest ...hitem na miarę gorących sportowych modeli. I właściwie w odbiorze jest już bliżej sportowych modeli niż legendarna klasyczna wersja 39.  
Generalnie trudny wybór 🙂


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, deviles napisał(-a):

W obecnej sytuacji , jeżeli nie chcesz czekać to jedyną opcją jest:

 

Sercem jestem za OP (może dlatego, że go mam i to w błękicie) i także mi cyklop zawadza ale można go usunąć (jakby co).

Nie wiem czy łatwo cyklopa usuniesz - w starszych modelach to było do zrobienia, w nowszych stosują jakieś superkleje - imho, łatwa operacja to nie jest.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Wasze odpowiedzi....
Widać, ze nie jest to prosty wybór bo zdania są podzielone.
Jednak po tych komentarzach coś bardziej w stronę DJ z gładkim bezelem ciągnie...

A jeszcze tylko ten AR w OP to Michal93 napisałeś ze jest w szkle czyli DJ ma obustronny AR a OP ma w środku? Czyli od spodu?
Rozumiem, ze jeśli w DJ jest AR po obu stronach to wpływa to na ładniejszy „widok” patrząc na tarcze?
Czy akurat jest to niezauważalne i na który nie spojrzę to różnicy nie będzie widać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam za OP - po prostu bardziej mi się podoba. Przy okazji: wg Hafiza Mehmooda prawdziwy rozmiar OP41 to 39,52 mm:

Informacja jest ok. 4.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, MocnyFull napisał(-a):

Dziękuje za Wasze odpowiedzi....
Widać, ze nie jest to prosty wybór bo zdania są podzielone.
Jednak po tych komentarzach coś bardziej w stronę DJ z gładkim bezelem ciągnie...

A jeszcze tylko ten AR w OP to Michal93 napisałeś ze jest w szkle czyli DJ ma obustronny AR a OP ma w środku? Czyli od spodu?
Rozumiem, ze jeśli w DJ jest AR po obu stronach to wpływa to na ładniejszy „widok” patrząc na tarcze?
Czy akurat jest to niezauważalne i na który nie spojrzę to różnicy nie będzie widać??

AR jest powłoką na wewnętrznej stronie szkła. 
Tylko i wyłącznie na wewnętrznej. 
 

Nigdy nie rozumie jak ktoś się pyta jaki zegar wybrać. 
41 albo 36 

bezel gładki albo karbowany

stalowy albo złoty 

jubile albo Oyster 

z datą albo bez 

Przecież ten zegar musi się przede wszystkim podobać osobie kupującej. 
Nigdy nikt nie wspomina ze często cena jest ważnym czynnikiem przy zakupie. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nowy OP41 to jest wesoły bober :lol:

 

Gdybym ja miał taki dylemat, to zdecydowanie wybrałbym DJ. A czy na Jubilee czy Oyster, z bezelem gładkim czy karbowanym, tarczą niebieską lub szampańską - to już indywidualne preferencje kupującego. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AR jest powłoką na wewnętrznej stronie szkła. 
Tylko i wyłącznie na wewnętrznej. 
 
Nigdy nie rozumie jak ktoś się pyta jaki zegar wybrać. 
41 albo 36 
bezel gładki albo karbowany
stalowy albo złoty 
jubile albo Oyster 
z datą albo bez 
Przecież ten zegar musi się przede wszystkim podobać osobie kupującej. 
Nigdy nikt nie wspomina ze często cena jest ważnym czynnikiem przy zakupie. 
 

Poprostu nie mam możliwości zobaczenia i przymierzenia stad chciałem uzyskać jak najwiecej informacji oraz porozmawiania co mnie nurtuje itp. nie mam w śród znajomych takich osób które się znają na tym a tu na forum fajnie można pogadać.

Piszesz ze AR jest powłoka na wewnętrznej stronie szkła tylko i wyłącznie a Michal mówił o zalecie AR który ma OP wiec DJ nie ma w ogóle AR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie będzie miał wszędzie. Jeśli wewnętrzny AR trafił do Suba, to niebawem trafi i do pozostałych modeli. "Im się ten AR po prostu należał!" 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MocnyFull napisał(-a):


Poprostu nie mam możliwości zobaczenia i przymierzenia stad chciałem uzyskać jak najwiecej informacji oraz porozmawiania co mnie nurtuje itp. nie mam w śród znajomych takich osób które się znają na tym a tu na forum fajnie można pogadać.

Piszesz ze AR jest powłoka na wewnętrznej stronie szkła tylko i wyłącznie a Michal mówił o zalecie AR który ma OP wiec DJ nie ma w ogóle AR?

Najlepiej pooglądać w sklepie. Poprzymierzać.

Zawsze coś mają. Wiec można zrobić jakieś porównanie.  
W Date Just  jest AR jak na razie tylko pod cyklopem. 

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak AR w DJ to jedyny minus, który gdzieś ciagle mam w głowie. Po cichu liczę, że nim przyjdzie moja sztuka, to Rolex wrzuci do w jakimś liftingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem, ze koperta w DJ patrząc na nią z góry ma polerowane rogi i aż prosi się do niej dać bransoletę również na połysk a takowa po kilku tygodniach wyglada jak wyglada.

Na OLX jest jedna sztuka OP 41 taka jaka bym chciał. Nie wiem czy mogę dać tu linka do ogłoszenia. Ogólnie kwota 36 tys za nią gdzie w kruku jest za 26 trochę poraża. Tylko w kruku to może odbiorę za 1,5 roku ale 10 koła więcej nie dam. Jutro podejdę i pogadam co i jak.

Jednak chyba skłaniam się ku OP.
Wezmę wszystko minimalistyczne bo faktycznie ten bezel żłobkowany swieci na kilometr bransoleta się rysuje cyklop daje sygnał ze to rolek i brak tego AR.

OP ma to co chce i jest schludny i na tym zakończę wywody :)
Szybko w sumie mi to poszło :)
Dzieki Wam w sumie :)

Teraz tylko kwestia ceny lub dostępności....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się zapisać, ja nigdy nie dałbym za zegarek 40% więcej, szczególnie jeśli nie jest wybitnie popularny i limitowany. 
 

Moim zdaniem sytuacja w kruku zaczyna się zmieniać i po prostu trochę poczekaj :) Kiedy chciałem kupić srebrnego OP w listopadzie usłyszałem 10% zaliczki i 4-5 miesięcy. W grudniu było 20% zaliczki i 9-12 miesięcy. Obecnie przy zamówieniu DJa tydzień temu na srebrne OP nie wymagana jest zaliczka i realnie max 3 miesiące i zegarek będzie na miejscu. Niektóre kolory są dostępne w 3-4 tygodnie. Nie ma co się napalać, nie uciekną :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie, że nowy OP41 to jest wesoły bober :lol:
 
 

Zdradzisz tajemnice co jest 5 z tym bobrem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miotasz się miedzy OP i DJ, to spójrz jeszcze na Explorera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MocnyFull napisał(-a):

...
DJ Z data czy OP bez?
...

Jeśli ja mialbym wybierać to wybrałbym DJ karbowany bezel i jubilee. Jak miałby być w innej konfiguracji to OP. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MocnyFull napisał(-a):


Zdradzisz tajemnice co jest 5 z tym bobrem? :)

Popatrz na podwójne indeksy w nowym OP na godzinie 6, a następnie na roześmianego bobra... ;)

bobr-europejski.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli miotasz się miedzy OP i DJ, to spójrz jeszcze na Explorera. 

Explorer 39 tylko i nie ma w kolorze niebieskim. Przynajmniej na stronie.
Popatrz na podwójne indeksy w nowym OP na godzinie 6, a następnie na roześmianego bobra... 
bobr-europejski.jpg.68ad97136f6df5ccec3a545f3d5528cf.jpg

No przecież :) lepsze to niż w speedmasterze penis na 12 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):


Explorer 39 tylko i nie ma w kolorze niebieskim. Przynajmniej na stronie.
 

Różnica wielkości Ex vs DJ jest mała, ale fakt - niebieskiego (na szczęście) nie ma 🙂

Wybierając dj vs op kupiłbym dj z gładkim bezelem na oyster - najbardziej toolowaty i najmniej biżuteryjny zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica wielkości Ex vs DJ jest mała, ale fakt - niebieskiego (na szczęście) nie ma
Wybierając dj vs op kupiłbym dj z gładkim bezelem na oyster - najbardziej toolowaty i najmniej biżuteryjny zestaw. 

A nie wolałbyś kupując na kilka dobrych lat zegarek mieć szczotkowana bransoletę której nie musiał byś polerować tak często jak tej drugiej?

Nie doczytałem tez do końca czy nazwa oyster jest właśnie dla szczotkowanej czy polerowanej po środku bransolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oyster to typ bransolety, występuje z polerowanym i szczotkowany środkowym ogniwem. Ja bym po prostu poczekał i kupił za cenę na metce w butiku, nigdy nie zapłaciłbym powyżej metki za zegarek będący w produkcji. No i OP dla mnie to najładniejszy współczesny Rolex obok Explorera i DJa z tego powodu że nie stracił pierwotnego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):


A nie wolałbyś kupując na kilka dobrych lat zegarek mieć szczotkowana bransoletę której nie musiał byś polerować tak często jak tej drugiej?

Nie doczytałem tez do końca czy nazwa oyster jest właśnie dla szczotkowanej czy polerowanej po środku bransolety?

Wolałby i dlatego kupił Explorera 😀

 

Bransoleta oyster może być zarówno szczotkowana w całości (np. OP, Ex, Sub w stali) albo mieć polerkę na środkowym ogniwie (np. DJ, Sub two tone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.