Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Różnicę w AR widać dopiero przy nałożeniu jej z obu stron szkła. Jak jest tylko od wewnątrz to rzeczywiście trzeba się mocno napatrzyć o dobrze uwierzyć w to że jest :)

 

Najlepszym przykładem są moim zdaniem IWC i Breitlingi, gdzie dwustronne AR jest tak nałożone, że czasem trzeba pod odpowiednim kątem ustawić zegarek, żeby zobaczyć szkło.

Potwierdzam. W moim Colcie tak to właśnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Różnicę w AR widać dopiero przy nałożeniu jej z obu stron szkła. Jak jest tylko od wewnątrz to rzeczywiście trzeba się mocno napatrzyć o dobrze uwierzyć w to że jest :)

 

Najlepszym przykładem są moim zdaniem IWC i Breitlingi, gdzie dwustronne AR jest tak nałożone, że czasem trzeba pod odpowiednim kątem ustawić zegarek, żeby zobaczyć szkło.

 

18 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Potwierdzam. W moim Colcie tak to właśnie wygląda

Dodam, że Sinn U1/U50 ma równie idealny odczyt z tarczy, a szkła praktycznie nie widać. To zewnętrzne AR jest ciężkie do porysowania, zupełne przeciwieństwo tej nakładanej w zegarkach Omegi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Dodam, że Sinn U1/U50 ma równie idealny odczyt z tarczy, a szkła praktycznie nie widać. To zewnętrzne AR jest ciężkie do porysowania, zupełne przeciwieństwo tej nakładanej w zegarkach Omegi.

Ja pamiętam że zewnętrzny AR w mojej Omedze Planet Ocean miał tendencję do ścierania się i rysowania, więc potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Ja pamiętam że zewnętrzny AR w mojej Omedze Planet Ocean miał tendencję do ścierania się i rysowania, więc potwierdzam.

Ja również w jednej Omedze zdejmowałem zewnętrzne AR - było katastrofalnie powycierane.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy, pytanie...  Co kupić, czyli jak uważacie ........co mi się bardziej spodoba  :)

 

Ok, a teraz pytanie czy te 2 modele ,  116000  i  126200  mają taką samą kopertę ?  Czy będą tak samo leżeć ? 

 

Heeej,   Markiza, co sądzisz ??? 

 

 Rolex-116000.jpg

 

Rolex-126200.jpg

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Grygos napisał(-a):

Koleżanki i Koledzy, pytanie...  Co kupić, czyli jak uważacie ........co mi się bardziej spodoba  :)

 

Ok, a teraz pytanie czy te 2 modele ,  116000  i  126200  mają taką samą kopertę ?  Czy będą tak samo leżeć ? 

 

Heeej,   Markiza, co sądzisz ??? 

 

 

 

 

ad 1) wizualnie zegarek nr 1

ad 2) musisz koniecznie przymierzyć ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo chciałbym przymierzyć.   Ale gdzie ?  Kraków Katowice ?   Bo w moim Wrocku nic z tego.

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie takie konfiguracje to ja wybrałbym nowe OP. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nowe nie ma tych cyferek 3 - 6 - 9....   a to fajne jest / było.   A ten drugi ma datownik kultowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jako jeden z wielu - OP. Jako jedyny lub jeden z niewielu - DJ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Masz na myśli datę? Nie każdy potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tbn napisał(-a):

Dlaczego? Masz na myśli datę? Nie każdy potrzebuje.

Wiem, że nie każdy - sam nie mam daty w Ex1. Ale z tych dwóch tak bym wybierał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grygos napisał(-a):

Ale nowe nie ma tych cyferek 3 - 6 - 9....   a to fajne jest / było. 

Mnie się bober, jak nazywa go Mario, bardziej podoba od cyferek. Dlatego głos na niego. 

Edytowane przez Dorian06
Literówka

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Mnie się bober, jak nazywa go Mario, bardziej podoba od cyferek. Dlatego głos na niego. 

To nie bober, nie bober :rolleyes: Przetrzyj szkiełka.

 

Bober ma dwa siekacze na godzinie szóstej.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To nie bober, nie bober :rolleyes: Przetrzyj szkiełka.

 

Bober ma dwa siekacze na godzinie szóstej.

Nowe OP to spotkanie trzech bobrów 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, desmo napisał(-a):

Nowe OP to spotkanie trzech bobrów 😉

Po trzy kroć mi się podoba. 😍

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Po trzy kroć mi się podoba. 😍

 

Michał, Ty tak na serio? Który kolorek w szczególności? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grygos napisał(-a):

Koleżanki i Koledzy, pytanie...  Co kupić, czyli jak uważacie ........co mi się bardziej spodoba  :)

 

Ok, a teraz pytanie czy te 2 modele ,  116000  i  126200  mają taką samą kopertę ?  Czy będą tak samo leżeć ? 

 

Heeej,   Markiza, co sądzisz ??? 

 

 Rolex-116000.jpg

 

Rolex-126200.jpg


Przepraszam, ze nie widziałam wcześniej. 
I zaszczytem jest dla mnie, ze moje zdanie jest tak ważne dla Ciebie. Takimi dużymi literami. 🤔
Skąd wiesz, ze jestem ślepa. 🤣


Co do zegarów. Obojętnie jaki wybierzesz, nie popełnisz błędu. Jak ktoś się wcale nie zna, może powiedzieć, ze są takie same. 
Pierwszy jest niezawodnym i najbardziej popularnym mechanizmem. Koperta w 36mm bardzo uniwersalna. Możesz pożyczać żonie bez problemu. ( ten drugi tez 🤣)
Drugi jest mechanizmem nowej generacji. I tez jest świetny. Wypróbowany przez kilka lat. 
+72 h rezerwy chodu. 
Czy koperty są takie same. Nie. 
Na pierwszy rzut oka prawie się nie różnią. 
Wygoda w noszeniu, dla mnie bez różnicy. 
Natomiast czym się różnią, co jest bardzo istotne. To jest system profilu między uszami. 
I mocowanie bransolety. Jest bardziej bezpieczne w nowych modelach. Bardziej sztywne i dopasowane. 
Dla kogoś kto lubi sam często zmieniać bransolety, 116000 jest łatwiejszy w manipulacji. 
No i jeszcze data. 
Wszystko zależy ile masz zegarów. I czy wszystkie muszą obowiązkowo mieć takie same funkcje. 


 

Moj wybór jest krótki. 
NOWY MODEL. 126200

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, jako jeden z wielu - OP. Jako jedyny lub jeden z niewielu - DJ. 
Ciekawa opinia...

Markiza ! Dzięki.


Przepraszam, ze nie widziałam wcześniej. 
I zaszczytem jest dla mnie, ze moje zdanie jest tak ważne dla Ciebie. Takimi dużymi literami.
Skąd wiesz, ze jestem ślepa.

Co do zegarów. Obojętnie jaki wybierzesz, nie popełnisz błędu. Jak ktoś się wcale nie zna, może powiedzieć, ze są takie same. 
Pierwszy jest niezawodnym i najbardziej popularnym mechanizmem. Koperta w 36mm bardzo uniwersalna. Możesz pożyczać żonie bez problemu. ( ten drugi tez )
Drugi jest mechanizmem nowej generacji. I tez jest świetny. Wypróbowany przez kilka lat. 
+72 h rezerwy chodu. 
Czy koperty są takie same. Nie. 
Na pierwszy rzut oka prawie się nie różnią. 
Wygoda w noszeniu, dla mnie bez różnicy. 
Natomiast czym się różnią, co jest bardzo istotne. To jest system profilu między uszami. 
I mocowanie bransolety. Jest bardziej bezpieczne w nowych modelach. Bardziej sztywne i dopasowane. 
Dla kogoś kto lubi sam często zmieniać bransolety, 116000 jest łatwiejszy w manipulacji. 
No i jeszcze data. 
Wszystko zależy ile masz zegarów. I czy wszystkie muszą obowiązkowo mieć takie same funkcje. 

 
Moj wybór jest krótki. 
NOWY MODEL. 126200

 
Markiza !!! Dzięki ! Chciałbym je gdzieś przymierzyć. A tu na narty się nie jechało...

Fakt. Mam żonę. Ale żeby jej zegarek pożyczać... to już jest przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Michał, Ty tak na serio? Który kolorek w szczególności? 

Serio. 

Niebieski jest super. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Grygos napisał(-a):

Chciałbym je gdzieś przymierzyć. A tu na narty się nie jechało...

Nie wiem gdzie jest najbliżej dla Ciebie. 
Może ktoś z kolegów jest prosąsiedzku. 

21 minut temu, Grygos napisał(-a):

Fakt. Mam żonę. Ale żeby jej zegarek pożyczać... to już jest przesada.

W tych zegarach nie ma nic do popsucia. 
To nie jest pilot do tv. Gdzie jest dużo przycisków. 😂😂🤣
 

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2021 o 15:30, memento mori napisał(-a):

 

 

No dobra, miałem na myśli tych grubo przed 40-tką 😛 A tak na serio to w salonie ok,  zgodzę się, że nie wielka różnica, ale w normalnych warunkach, tak jak kiedyś wspomniałem to było pierwsze co rzuciło mi się w oczy jak miałem w ręku stary i nowy model: różnica w odbiorze tarczy ze względu na AR.

 

Nie oglądałem w salonie, tylko w domu, przy świetle naturalnym. I to zarówno rozproszonym jaki i w bezpośrednim słońcu, pod różnymi kątami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 21:38, nicon napisał(-a):

Nie wiem po co Rolex miałby pozbawiać Explorera II jego najbardziej charakterystycznego elementu jakim jest ten stalowy bezel z nieodnawialnym szlifem. Z ceramiką wygląda jak kolejny GMT-master czy bardziej Sea Dweller z GMT.

W punkt.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

 

Nie oglądałem w salonie, tylko w domu, przy świetle naturalnym. I to zarówno rozproszonym jaki i w bezpośrednim słońcu, pod różnymi kątami.

 

Widocznie nasza uwaga tj. moja Twoja i Mariusza, skupia się na różnych aspektach w zegarkach i jego cechom przypisuje różne nasilenie i wagę i dlatego "jedni mówią, że nie, a drudzy że tak". 🙂

 

6 godzin temu, gustaw6666 napisał(-a):

W punkt.

 

Też się z tym zgadzam. Patrząc na historię modelu nie powinien mieć ceramiki, ale z drugiej strony byłby to bardzo ładny kolejny "subowaty" model w ofercie z najmniejszym blingiem względem Suba i GMT. Pojawienie się ceramiki w Subie to bardziej ukłon w stronę desk diverów niż osób chcących nurkować na serio z akwalungiem. Swoją drogą w praktyce w zegarku nurkowym być może i szkło szafirowe jest gorsze przez kruchość niż mineralne lub pleksi. Może ktoś nurkujący na codzień się wypowie. Obecnie sam zegarek mechaniczny to już bardziej gadżet niż obowiązkowe wyposażenie nurka (ewentualnie backup elektroniki, co by nie było pod wodą powtórki z Apollo 13 😉 ).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Widocznie nasza uwaga tj. moja Twoja i Mariusza, skupia się na różnych aspektach w zegarkach i jego cechom przypisuje różne nasilenie i wagę i dlatego "jedni mówią, że nie, a drudzy że tak". 🙂

 

 

Też się z tym zgadzam. Patrząc na historię modelu nie powinien mieć ceramiki, ale z drugiej strony byłby to bardzo ładny kolejny "subowaty" model w ofercie z najmniejszym blingiem względem Suba i GMT. Pojawienie się ceramiki w Subie to bardziej ukłon w stronę desk diverów niż osób chcących nurkować na serio z akwalungiem. Swoją drogą w praktyce w zegarku nurkowym być może i szkło szafirowe jest gorsze przez kruchość niż mineralne lub pleksi. Może ktoś nurkujący na codzień się wypowie. Obecnie sam zegarek mechaniczny to już bardziej gadżet niż obowiązkowe wyposażenie nurka (ewentualnie backup elektroniki, co by nie było pod wodą powtórki z Apollo 13 😉 ).


Już (p)odpowiadam : przy nurkowaniu z akwalungiem ceramiczny bezel czy szafirowe szkło nie stanowią potencjalnego problemu tyle że mechanicznych pod wodą już chyba rzadko kto używa . 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.