Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Tak, z białego.

A w OP i EX też są ze złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki i indeksy w OP i EX też są z białego złota. 3/6/9 również.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi stare polskie przysłowie: nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko co złote musi się świecić jak psu jajca
Jednak dyskretny blask posiada.

f6fca7c6449301ef4bce8a2927d192a7.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w nowym OP więcej złota niż w starym (ze względu na indeksy). Strasznie rozrzutny ten Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Wygląda na zwykły toolwatch, ale kiedy trzeba ma trochę blingu. Taki dyskretny urok burżuazji. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Kupowałem w 2017 w Kruku na lotnisku Chopina, a wydaje się jakby to było w innej epoce. Ba, jeszcze w 2019 oglądałem i przymierzałem Suba w tym samym butiku, normalnie sobie leżał w gablocie. Że mi wtedy do głowy nie przyszło pobawić się w inwestora trochę 🤣.

tak się zastanawiam co się stało ze mamy taką przedziwną sytuację na rynku Rolexa.Czyżby aktualizacja gmt na jubilee rozpoczeła to szaleństwo?wcześniej ceny rolków jak pamiętam były w miare normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tryt robił się beżowy, tarcze pękały lub brązowiały a bezele blakły, więc Rolex się wk...ł, pozmieniał materiały i stwierdził, że teraz dla kolekcjonerów "nie będzie niczego". 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, robert_gda1 napisał(-a):

Właśnie mi Kruk odpisał ze na op 41 silver czas oczekiwania 18 miesięcy. Oprócz silvera można zamówić tez czarny i żółty pozostałe wcale nie są już dostępne. Co znaczy ze niedostępne w ogóle ? Czyżby rolex chciał wycofać ?

Kwestia paru miesięcy i na każdy OP w każdym kolorze będą kolejki 2 lata albo brak możliwości zamówienia. Ja się zastanawiam po co w ogóle są AD, kiedy niedługo nie będzie można kupić poza złotem żadnego modelu?  

Volvo zapowiedziało już koniec sprzedaży salonowej za kilka lat...to ma przynajmniej jakiś ekonomiczny sens... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tylko zastanawiam, czy ktoś tak pięknie to powymyślał w tym Roleksie, jakiś geniusz wieloletniej strategii marketingowej. Bo jeśli tak - to czy jest Nobel w dziedzinie handlu detalicznego? chyba zasłużył.

 

A może to tak po prostu, jakby, samo wyszło, jako pochodna dziesięcioleci dobrego marketingu. Machina samonakręcająca się - nie ma w sklepie zegarka, bo jest taki prestiżowy że wszyscy go chcą, więc jest jeszcze bardziej prestiżowy, więc jeszcze bardziej nie ma, więc jeszcze bardziej prestiżowy...  


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

Ja to się tylko zastanawiam, czy ktoś tak pięknie to powymyślał w tym Roleksie, jakiś geniusz wieloletniej strategii marketingowej. Bo jeśli tak - to czy jest Nobel w dziedzinie handlu detalicznego? chyba zasłużył.

 

A może to tak po prostu, jakby, samo wyszło, jako pochodna dziesięcioleci dobrego marketingu. Machina samonakręcająca się - nie ma w sklepie zegarka, bo jest taki prestiżowy że wszyscy go chcą, więc jest jeszcze bardziej prestiżowy, więc jeszcze bardziej nie ma, więc jeszcze bardziej prestiżowy...  

Jeszcze trochę a Rolex zacznie organizować walki. Pierw o dostanie  się do kolejki, po roku  kolejna walka o możliwość przeskoczenia o pięć pozycji. Przegrasz wypad na koniec kolejki. A po pięciu latach możliwość walki o wydanie ciężko zarobionych pieniędzy na Rolexa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że intencją Rolexa od zawsze było tworzyć zegarki najlepsze dla wszystkich. Przynajmniej historia tak pokazuje. To jest jakaś nowa fala. Bo sami mówicie że jeszcze kilka lat temu był tak dostępny że aż dziw że żaden z Was nie pomyślał o inwestycji. 
Chyba te kilka lat temu trudniej było kupić Grand Seiko niż Rolexa. 
Wydaje mi się że to nie firma tym steruje mimo iż jest to jej mega na rękę bo towar sam się sprzedaje. 
Tu jest pytanie: czy Rolex chce być poważany jako prestiżowy czy to hype i otoczenie robi z niego firmę prestiżową. 
Co jak co to Cellini miał być prestiżowy a nie stalowy diver więc takie pytanie warto tu postawić. Bo co jak co ale nie oszukujmy się że gdyby u AD można było kupić Rolexy w cenach z metki to byłyby to zegarki dostępne dla wielu z nas. I byłoby w czym wybierać. W cenach od 20-40tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sbsqad napisał(-a):

Bo co jak co ale nie oszukujmy się że gdyby u AD można było kupić Rolexy w cenach z metki to byłyby to zegarki dostępne dla wielu z nas. I byłoby w czym wybierać. W cenach od 20-40tyś zł.

marzenie wielu.Idziesz do salonu i wychodzisz z pepsi bądz innym gmt lub subem z datą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2016-2017 w Galerii Krakowskiej były "wszystkie" modele oprocz stalowej Daytony. A jak nie było w tym momencie, to sprowadzi w przeciągu kilku dni tygodni. Brzmi to dzisiaj jak fantazja. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sbsqad napisał(-a):

Co jak co to Cellini miał być prestiżowy a nie stalowy diver więc takie pytanie warto tu postawić. Bo co jak co ale nie oszukujmy się że gdyby u AD można było kupić Rolexy w cenach z metki to byłyby to zegarki dostępne dla wielu z nas. I byłoby w czym wybierać. W cenach od 20-40tyś zł.


Ty lepiej nic nie pisz, bo wywołasz hype na Cellini😆. Wyglada na to że z każdego modelu można zrobić obiekt pożądania, skoro OP, jeszcze rok temu zalegające na półkach, teraz są niełatwe w dostaniu. A właśnie, co z „kultowym” Air Kingiem? Jakoś tu cicho o nim ostatnio. Może w niego warto teraz „inwestować”😀?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ty lepiej nic nie pisz, bo wywołasz hype na Cellini

:) powiem Tobie że jeden model bardzo mi przypadł do gustu. Patrząc że cena 14k euro za złoto do wyboru nie jest przy obecnej cenie za kermita na wtórnym jakimś strasznym wydatkiem a pewnie jest „od ręki”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Cellini nie przekonał podczas przymiarki, przede wszystkim wydał mi się za gruby. No i w wersji z fazami księżyca ten księżyc wyglądał jakby był zrobiony z folii aluminiowej i naklejonej domowym sposobem (sorry za słabą jakość zdjęcia). 
 

 

IMG_2015.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nicon napisał(-a):

Są tu tacy którzy tłumaczyli w wątku Omegi ze to dobrze że była podwyżka Moonwatcha bo przez niską cenę i powszechną dostępność model nie jest wystarczająco prestizowy ;)

Ja go nie kupiłem za 12k jak można było  bo uznałem że nie jest dla mnie tyle wart, ostatnie egzemplarze w Jubitomie były do wzięcia za 18k, teraz tym bardziej nie kupię za 22 czy ile tam stoi.

Hype na Cellini będzie lada chwila bo to ostatnie co będzie zalegało w salonach po wykupieniu Air Kingów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest az tak źle. W tej chwili leży na witrynach w Poznaniu do odbioru czarny Sub, leży także i Kermit oraz parę innych sportowych modeli.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Chyba nie jest az tak źle. W tej chwili leży na witrynach w Poznaniu do odbioru czarny Sub, leży także i Kermit oraz parę innych sportowych modeli.

jedziem tam.

Pytałeś czy sa do wzięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robol1 napisał(-a):

jedziem tam.

Pytałeś czy sa do wzięcia?

Wszystkie zarezerwowane - czekają na odbiory przez klientów.

Wolne są: Rootbeer cały w złocie oraz Yachtmaster two tone i YM II.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

...

Wolne są: ... i YM II.

Jakoś specjalnie się nie dziwię.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robol1 napisał(-a):

jedziem tam.

Pytałeś czy sa do wzięcia?

Jeśli wygrasz wszystkie walki to tak 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Wszystkie zarezerwowane - czekają na odbiory przez klientów.

Wolne są: Rootbeer cały w złocie oraz Yachtmaster two tone i YM II.

czyli te które są pod klientów leżą w gablocie i każdy może je oglądac i co zgroza każdy może je dotknąc i co zgroza każdy może je przymierzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.