Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, orlis napisał(-a):


1. Upewnij się ze Cie wpuszcza do USA (zielona karta albo obywatelstwo) bo póki co w innych przypadkach nie ma wjazdu (jest kilka bardzo specyficznych wyjątków) - wiem bo w zeszłym tygodniu wróciłem na stałe z USA do Polski

2. W NYC nigdzie od ręki nie dostaniesz sportowych modeli wiec może napisz / zadzwoń wcześniej i zapytaj o to czym jesteś zainteresowany. 
3. wszystkie ceny które widzisz są bez podatku lokalnego. Każdy stan ma inny + w niektórych zegarki od pewnej kwoty maja większy niż standardowy (podatek od luksusu)

4. wracając powinieneś zapłacić VAT polski i cło. Czy to zrobisz to Twoja decyzja ale wiedz jakie są tego konsekwencje. Jest to łamanie prawa. 

To ciekawe bo wszędzie piszą ze można wjechać z ujemnym testem, dzięki, poczytam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robert_gda1 napisał(-a):

To ciekawe bo wszędzie piszą ze można wjechać z ujemnym testem, dzięki, poczytam 

Nie wiem gdzie tak wszyscy piszą ale na pewno masz to opisane tu:

 

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/25/proclamation-on-the-suspension-of-entry-as-immigrants-and-non-immigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

A pro po słowa Murzyn (https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Klopotliwy-Murzyn;17473.html) - nie jest to na tym samym poziomie co "Polaczek".

 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

To nie to forum i nie miejsce na taką dyskusję, ale jest duża różnica pomiędzy Murzynem a Polaczkiem, głównie ze względu na etymologię obu tych słów. 

 

Nie chodzi o etymologię i rozbijanie zagadnienia na atomy, a o drugiego człowieka. Polaczek, Żółtek, Murzyn itp. to nie są słowa o neutralnym wydźwięku i wszyscy o tym wiemy. Oczywiście można też tak przedstawić argumenty, że będą to wręcz określenia chwalebne, pełne szacunku . 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrzej1 napisał(-a):

Żeby sytuacja na gorsze się nie zmieniła 😁bo wszystko możliwe -  azjatów przybywa.

 

Ciekawe co piszesz, nie pomyślałem, że bank będzie informował urząd celny o transakcji za granicą ( ciekawe od jakiej kwoty czynią takie kroki). Ostatnio w Kruku płatność kartą miałem podzieloną na dwie ( terminal im nie przepuszcza większych kwot), to po pierwszej bank zablokował mi kartę 🤨 Jak płaciłem gotówką w Czechach 2 lata temu powyżej 10 k. Euro to wypisywałem kwit, który mieli kierować do US ( żadnej kontroli z tego powodu nie miałem, może przez to, że nie mieli się do czego przyczepić).

Natomiast w ZEA, nie mieli kłopotu z płatnością ( myślę, że dla nich takie kwoty nie robią wrażenia), w luźnej rozmowie sami nawet stwierdzili, bez pytania i wchodzenia w te zagadnienia, że nikogo nie informują o płatności jeżeli chodzi Vat czy cło. 

Tym bardziej ciekawe co piszesz o inwigilacji na na linii bank-urząd celny np. płatność kartą za granicą ( dla nas poza UE). Jak to wygląda w Norwegii, jak sprawdzają na co wydałeś kasę z karty, wysyłają zapytanie wtedy do Kruka czy kupiłeś pierścionek, zegarek, czy sam musisz ich informować ?

 

Informacje mam od Norwega, ktory na wakacjach gdzies w Azji kupował aparat i zaplacil 11 tys kr. Pierwszą próbę płatności terminal odrzucil i zadzownil do niego bank potwierdzić, że to on kupuje i został poinformowany, że musi zadeklarować aparat po przylocie i oni wysyłają informacje to urzędu celnego.  Myślę, że bank zglasza tylko kwote a z polski cło nie obowiazuje tylko Vat 23% o ile dobrze pamietam, z drobnymi wyjatkami. Na ksiażki jest mniejszy i chyba jeszcze jakies inne towary a Ty jako dobry obywatel deklarujesz na lotniski/granicy co kupiłeś i wtedy dostajesz papierek.

A propos inwigilacji jak kupujesz za duzo i za często alkoholu w ich vinnmonopolet to dostaniesz list pełny trosk z chęcią pomocy i propozycja spotkania w klubie AA. Nie wiem czy tylko tak troszcza sie o nas czy Norwedzy tez dostaja takie pisma a oni pija przewaznie do upadłego. Ale nie ma co narzekac, mi zyje sie spokojnie i co najważniejsze moge pozowlic sobie na fajne zegarki :)

Edytowane przez Majk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze czytam? AL&S sprzedało tylko 3800 zegarków, Cartier aż 490 tysięcy vs. taki Chanel tylko 57500? Trochę dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Czy ja dobrze czytam? AL&S sprzedało tylko 3800 zegarków, Cartier aż 490 tysięcy vs. taki Chanel tylko 57500? Trochę dziwne. 

 

Ja widzę te same liczby, co Ty.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaskakuje pozycja Longinesa i jednocześnie cieszy, ponieważ IMHO w Polsce to niedoceniania marka. Widać też jak duży wpływ na liczbę produkowanych zegarków ma udział kwarców w ofercie. Od kilku AD Omegi w Polsce słyszałem, że kilka lat temu kwarcowa 300M za 8-10k to był hit sprzedaży.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używa zegarka w rozmiarze 36? Naoglądałem się trochę filmików porównujących OP 36/39/41 i sam zgłupiałem. Mam nadgarstek 16.5 cm około i choć dominują rozmiary 39/41 to ten 36 zdaje się wyglądać bardzo fajnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Polaczek, Żółtek, Murzyn itp. to nie są słowa o neutralnym wydźwięku i wszyscy o tym wiemy

 

 

szczerze nie mialem pojecia o tym

w niderlandach okreslenie 'neger' czyli murzyn ma obojetny wydzwiek i oznacza czlowieka o ciemnej skorze

negatywne jest 'nikker' ktore oznacza czarnuch a pochodzi od slangowego okreslenia diabla

to taka ciekawostka z kraju gdzie 'poprawnosc' osiaga absurdalne rozmiary  ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robert_gda1 napisał(-a):

Czy ktoś z was używa zegarka w rozmiarze 36? Naoglądałem się trochę filmików porównujących OP 36/39/41 i sam zgłupiałem. Mam nadgarstek 16.5 cm około i choć dominują rozmiary 39/41 to ten 36 zdaje się wyglądać bardzo fajnie 

Rozmiar nadgarstka 16,5. Na zdjęciu Dj 36, karbowany bezel powiększa optycznie zegarek.

FE3455FB-3DB3-4E61-AE0A-239BAC67BBC2.jpeg

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):

Rozmiar nadgarstka 16,5. Na zdjęciu Dj 36, karbowany bezel powiększa optycznie zegarek.

FE3455FB-3DB3-4E61-AE0A-239BAC67BBC2.jpeg

Dzięki, mierzyłes tez 41?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, robert_gda1 napisał(-a):

Dzięki, mierzyłes tez 41?

Tak, też źle nie wyglądał. Myślę, że 41 to już max co na taki nadgarstek można założyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kogoś zainteresuje ciekawe porównanie - wg tego 41 ma tak naprawdę niecałe 40 mm. 

 
Nadgarstek 17 cm
Na ręce DJ36.
Na bransolecie ten DJ36 wygląda ok. Jednak 39 dla mnie jest optymalny. Jak DJ36 bym wrzucił na pasek to już optycznie by się zmniejszył i to mnie martwiło.
Wrzucałem też zdjęcie OP 36 z cyframi 3/6/9 i niebieską tarczą na oyster. Piekny, ale znowu wydawał mnie się odrobinę za mały. To subiektywne odczucie oczywiście.
88694d6286ada3b0ffc0cc6b831744d8.jpgb26282c87b0aab54caf4708b16d7752c.jpg8c715ff1360d4580a8b31bd402cce4c2.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wydaje mi się, że OP-ek ma dupiaty pasek. Daj go na czarnego krokodyla to wtedy będzie widać jego power. Mam 39 OP w granacie na krokodylu czarnym i jest naprawdę cool a przy tym b.wygodnie się nosi. Bransa leży w pudełku i czeka na lepsze czasy. Nadgarstek mam też 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden krokodyl fuj fuj wolę dupiate paski

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy OP ma 41mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robert_gda1 napisał(-a):

Czy ktoś z was używa zegarka w rozmiarze 36? Naoglądałem się trochę filmików porównujących OP 36/39/41 i sam zgłupiałem. Mam nadgarstek 16.5 cm około i choć dominują rozmiary 39/41 to ten 36 zdaje się wyglądać bardzo fajnie 

 

Byłem dzisiaj w galerii Krakowskiej.  Mierzyłem TYLKO DJ36.  Ręka chudziuuutka - 16,5 cm.    Nie wiem o co tu chodzi...  te 36mm Rolexa to jest nie takie byle co. Obawiałem się że 36 to taki mały rozmiar, jakbym żonie zegarek podebrał ale nieee.  Jest gites.

 

 

 

A-20210309-153433.jpg

 

A-20210309-153602.jpg

 

And zy łiner is...

 

A-20210309-153725-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grygos napisał(-a):

 

Byłem dzisiaj w galerii Krakowskiej.  Mierzyłem TYLKO DJ36.  Ręka chudziuuutka - 16,5 cm.    Nie wiem o co tu chodzi...  te 36mm Rolexa to jest nie takie byle co. Obawiałem się że 36 to taki mały rozmiar, jakbym żonie zegarek podebrał ale nieee.  Jest gites.

 

 

 

A-20210309-153433.jpg

 

A-20210309-153602.jpg

 

And zy łiner is...

 

A-20210309-153725-2.jpg

Było coś ciekawego do przymiarek poza DJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.