Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, desmo napisał(-a):

Poza tym Twój GMT ( jak i wersja LN ) to ostatni mohikanie z ceramicznych stalowych pro z idealną proporcją koperty i bransolety.

A czym te proporcje różnią się względem suba 116610? GMT i suby mają takie same szerokie ucha. Czy bransoleta oyster w GMT ma inną szerokość? Pytam, bo mam wrażenie że proporcje w obu modelach są takie same. Tym samym stary sub również zasługiwałby na Twoje dobre słowo😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmt ma cieńsze ucha niż sub, nie są takie same. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Bo są Rolexy i jest Batman. Zachwycam się nim już ponad dwa lata, i ciągle mi mało :lol:

 

20210314_140946-01.jpeg


O ile GMT na jubilee mi się nie podoba to twój jest fajny. Ale to taki wakacyjniak moim zdaniem, nie wiem jak można nosić kolorowe zegarki na co dzień. :) Najfajniejsze  Rolki to OP, DJ, Sub i Exp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):


O ile GMT na jubilee mi się nie podoba to twój jest fajny. Ale to taki wakacyjniak moim zdaniem, nie wiem jak można nosić kolorowe zegarki na co dzień. :) Najfajniejsze  Rolki to OP, DJ, Sub i Exp.

Dla jednych wakacyjniak, a dla mnie EDC z krwi i kości :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tbn napisał(-a):


O ile GMT na jubilee mi się nie podoba to twój jest fajny. Ale to taki wakacyjniak moim zdaniem, nie wiem jak można nosić kolorowe zegarki na co dzień. :) Najfajniejsze  Rolki to OP, DJ, Sub i Exp.

No tak Batman wakacyjniak a Pepsi to tylko na paradę lgbt 😉 Panowie czy Wasze życie jest tak kolorowe że chcecie nosić smutne zegarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Gmt ma cieńsze ucha niż sub, nie są takie same. 

A, to wyjaśnione. W sumie za rzadko miałem w rękach GMT żeby to zauważyć. Choć różnica jest pewnie znikoma, nie tak jak między starym subeam a nowym. Niech więc stary sub pozostanie brzydki😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, facecik napisał(-a):

A czym te proporcje różnią się względem suba 116610? GMT i suby mają takie same szerokie ucha. Czy bransoleta oyster w GMT ma inną szerokość? Pytam, bo mam wrażenie że proporcje w obu modelach są takie same. Tym samym stary sub również zasługiwałby na Twoje dobre słowo😉

Poza wspomnianymi już uchami, jest też minimalna różnica w grubości - GMT ma płaski dekiel, SUB odstający. W mojej konfiguracji ( choć to pewnie zapięcie decyduje ) jest też psychologiczna różnica w gramach 148 GMT vs 152 SUB 🙂

Załączam zdjęcia z sieci obrazujące niektóre z tych różnic.

17E63EB7-5488-45EC-9EE4-0BFAC2AAFED2.jpeg

FC03C237-1CAA-4550-897D-A9ADF6EFA422.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Poza wspomnianymi już uchami, jest też minimalna różnica w grubości - GMT ma płaski dekiel, SUB odstający. W mojej konfiguracji ( choć to pewnie zapięcie decyduje ) jest też psychologiczna różnica w gramach 148 GMT vs 152 SUB 🙂

Załączam zdjęcia z sieci obrazujące niektóre z tych różnic.

 

I jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta oyster w GMT dzięki  polerowanym środkowym ogniwom, moim zdaniem, wygląda lżej od tej w Subie.

 

 

GMT na jubilee jest bardziej "cukierkowy" a na oyster bardziej "techniczny". Oczywiście wg mnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary, ale jary.
 
 

Widziałem na FB, Toyotę bym odpuścił ale takiego YM chętnie bym przytulił, najlepiej z niebieską wskazówką chociaż z czerwoną też mógłby być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chętny na OP39 dark rhodium
582671309341f4fd40621f5935e6b425.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem z nudów napisałem do K o dostępność DJ36 niebieski. Rano dostałem maila , że jest dostępny od ręki. Zdziwiło mnie to, bo ciągle czytam o kolejkach. Po otrzymaniu maila stwierdziłem, że w końcu czas pomacać i pooglądać te cuda świata. Wracając z Krakowa wstąpiłem do SCC. Byłem jedynym klientem i przemiła sprzedawczyni dawała mi do ręki wszystko co chciałem (zegarki). Powiem Wam, że teraz już chyba rozumiem o co tyle zamieszania. Czas odkładać kasę.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie rozumiem o co tyle zamieszania dzisiaj z Rolkiem, patrząc na zegarki które mam/miałem. Może się podzielisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic do tłumaczenia. To nie jest wymierna sfera. Jeden lubi brunetki , a drugi pierogi ruskie.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

Wczoraj wieczorem z nudów napisałem do K o dostępność DJ36 niebieski. Rano dostałem maila , że jest dostępny od ręki. Zdziwiło mnie to, bo ciągle czytam o kolejkach. Po otrzymaniu maila stwierdziłem, że w końcu czas pomacać i pooglądać te cuda świata. Wracając z Krakowa wstąpiłem do SCC. Byłem jedynym klientem i przemiła sprzedawczyni dawała mi do ręki wszystko co chciałem (zegarki). Powiem Wam, że teraz już chyba rozumiem o co tyle zamieszania. Czas odkładać kasę.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na 17,5 cm nadgarstek przymierzasz się do DJ36?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Na 17,5 cm nadgarstek przymierzasz się do DJ36?

Nadgarstek 18,5 - bardziej okrągły jak płaski. Źle wygląda?

20190823_164326-01.jpeg

To przymiarka z czasów, jak było co przymierzać?  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadgarstek 18,5 - bardziej okrągły jak płaski. Źle wygląda?
20190823_164326-01.thumb.jpeg.f6dc2f6ef53055f01907ef4964542872.jpeg
To przymiarka z czasów, jak było co przymierzać?  
IMHO super. Idealnie dobrany rozmiar do nadgarstka.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Osy123 napisał(-a):

IMHO super. Idealnie dobrany rozmoar do nadgarstka. emoji106.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Trza było brać, jak jeszcze dawali rabaty, bo zegarki leżały i się kurzyły. Dodatkowy smaczek to ruletka w datowniku.

A tak troszkę poważniej, jest ociupinkę na mały ;)

 

Za chwilę przyjdzie @desmo i walnie obszerny wkład w tej sprawie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nadgarstek 18,5 - bardziej okrągły jak płaski. Źle wygląda?

 

To przymiarka z czasów, jak było co przymierzać?  

Nie ważne, jak wygląda, ważne jak się z nim czułeś. Dla mnie przy nadgarstku 17,5-18 i 6 cm płaskiego DJ36 wydawał się za mały. Przy tym profilu koperty dla mnie rozmiarowo idealny jest Explorer i jego 39 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mrstatler napisał(-a):

Wczoraj wieczorem z nudów napisałem do K o dostępność DJ36 niebieski. Rano dostałem maila , że jest dostępny od ręki. Zdziwiło mnie to, bo ciągle czytam o kolejkach. Po otrzymaniu maila stwierdziłem, że w końcu czas pomacać i pooglądać te cuda świata. Wracając z Krakowa wstąpiłem do SCC. Byłem jedynym klientem i przemiła sprzedawczyni dawała mi do ręki wszystko co chciałem (zegarki). Powiem Wam, że teraz już chyba rozumiem o co tyle zamieszania. Czas odkładać kasę.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

czyli co?idą czasy że Rolki bedą od ręki do wzięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, nicon napisał(-a):

To jest idealny rozmiar dla tego rodzaju zegarka i tego rozmiaru nadgarstka. Mnie dziwi w drugą stronę, kto zakłada np. współczesnego Explorera II, czy SD, na nadgarstek tego typu.

Ja mam mniej więcej taki nadgarstek i obawiałem się trochę wielkości ExII jednak okazało się że jest całkiem wygodny - zegarek jest dość cienki i płaski przez co dobrze leży, zwężana bransoleta i zapięcie nie tak monstrualnych rozmiarów jak w Subie sprawiają że nosi się bardzo dobrze, kombinacja oyster bez polerowanych ogniw + easylink to super zestaw.

Jedyny minus to pokazywane przeze mnie wcześniej fatalne malowanie wskazówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 17,5 cm nadgarstek przymierzasz się do DJ36?
Przymierzałem 41. Jest już za duży jak na tego typu zegarek. 38-39 byłoby idealnie, to nie driver.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

czyli co?idą czasy że Rolki bedą od ręki do wzięcia?
Pewnie ktoś się rozmyślił i dlatego był dostępny.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.