Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, MasterMind napisał(-a):

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

 

 

3-1.jpg


Sztos. Lubię twoje zdjęcia, a teraz będę mógł pooglądać mój ulubiony model Roleksa. ;)  36mm wyglada bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, ale zaległości nadrobiłem :D. Gratulacje nowych nabytków dla wszystkich.

Co do powyższego najnowszego zakupu EXP to nie wiem dlaczego, ale o ile w DJ 36mm dla mnie jest idealny, tak w przypadku EXP ten zegarek wydawał mi się za mały (a mam mały nadgarstek) i jednak obecną wersję uważam za zdecydowaną ewolucję względem powyższego (oczywiście po zmianie wskazówek i indeksów). Zauważyłem, że lubisz vintage, ale nie rozważałeś obecnej wersji tego modelu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się rusza w Rolecie, bo dostałem też telefon, że zapraszają. Niby nic wystrzałowego, ale miałem do upatrzonego od dobrych 2 lat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe  Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.


Gratulacje, idealnie wpasowuje się w Twoją kolekcję

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smycel napisał(-a):

Super, że kolejny cel zrealizowany 👍🏻👍🏻

 

Mission accomplished!

 

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):


Sztos. Lubię twoje zdjęcia, a teraz będę mógł pooglądać mój ulubiony model Roleksa. ;)  36mm wyglada bardzo dobrze.

 

Metodą prób i błędów wypracowałem, że 36mm u mnie nosi się idealnie - mimo iż z powodzeniem mógłbym nosić 39mm.

 

Godzinę temu, Krystian napisał(-a):

Dawno mnie tu nie było, ale zaległości nadrobiłem :D. Gratulacje nowych nabytków dla wszystkich.

Co do powyższego najnowszego zakupu EXP to nie wiem dlaczego, ale o ile w DJ 36mm dla mnie jest idealny, tak w przypadku EXP ten zegarek wydawał mi się za mały (a mam mały nadgarstek) i jednak obecną wersję uważam za zdecydowaną ewolucję względem powyższego (oczywiście po zmianie wskazówek i indeksów). Zauważyłem, że lubisz vintage, ale nie rozważałeś obecnej wersji tego modelu?  

 

Wcześniej miałem na próbę 34mm oysterdate'a i 36mm jest dla mnie idealne. Nowszy Explorer ma dla mnie dziwne proporcje na tarczy, patrzę i wydaje mi się wszystko za bardzo rozstrzelone. Te 36-tki są już nieprodukowane i o ile nie przywrócą EX I w tym rozmiarze, będą tylko co raz bardziej "kolekcjonerskie", 39mm mogłem zamówić w Kruku (bo używki akurat w tym przypadku bym nie chciał), ale gdy podali mi realny czas oczekiwania to "śmiechłem". I tak wolę mniejsze, kompaktowe zegarki, lubię te starsze, dzyndzolące bransolety, blaszane zapięcia, a ten egzemplarz dodatkowo to przejściowa tarcza "Swiss only", produkowana tylko przez około rok, więc dodatkowy smaczek jest ;) 

 

23 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Gratulacje, idealnie wpasowuje się w Twoją kolekcję emoji106.png

 

 

Dokładnie! Długo mi zajęło dojście do tego momentu, ale było warto ;) 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Nowszy Explorer ma dla mnie dziwne proporcje na tarczy, patrzę i wydaje mi się wszystko za bardzo rozstrzelone. Te 36-tki są już nieprodukowane i o ile nie przywrócą EX I w tym rozmiarze, będą tylko co raz bardziej "kolekcjonerskie", 39mm mogłem zamówić w Kruku (bo używki akurat w tym przypadku bym nie chciał), ale gdy podali mi realny czas oczekiwania to "śmiechłem". I tak wolę mniejsze, kompaktowe zegarki, lubię te starsze, dzyndzolące bransolety, blaszane zapięcia, a ten egzemplarz dodatkowo to przejściowa tarcza "Swiss only", produkowana tylko przez około rok, więc dodatkowy smaczek jest ;) 


Z ciekawości jaki czas oczekiwania Kruk podaje ? Tez uważam, że ta wersja to dobra inwestycja i będzie zyskiwał na wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka miesięcy temu, to mi powiedziano, że od pół roku, do roku realnie trzeba czekać.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy ściemniają z terminami i faktyczne terminy mogą być znacznie różne. W przypadku explorera prawie na pewno znacznie krótsze - realne są 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam żadnej historii zakupowej w Kruku, takie konsekwencje kupowania staruszków, a nie nówek ;)

 

W 2 miesiące dla EX I bym wątpił, znajomy ostatnio pół roku czekał na zwykłe OP, więc obstawiałbym te 6 miesięcy na dane realia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

W 2 miesiące dla EX I bym wątpił

 

To bardzo realny czas.

W ostatnich 6 miesiącach znam 3 przypadki zakupów Exa1 i wszystkie były w mniej niż 3 miesiące. najczęściej 2-2,5 miesiąca.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe, czyli nie jest źle! Czyli kity wciskają szaraczkom takim jak ja... Jak to dobrze, że mam lepsze relacje z handlarzami vintage :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaki czas oczekiwania Kruk podaje ? Tez uważam, że ta wersja to dobra inwestycja i będzie zyskiwał na wartości. 
Mnie ostatnio informowano o 12 miesiącach

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamówił z czasem 2-3 miesiące :) Skoro DJ przychodzi szybko, to przy EXP jedynym problemem może być przewidywane odświeżenie 7.04 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Znajomy zamówił z czasem 2-3 miesiące :) Skoro DJ przychodzi szybko, to przy EXP jedynym problemem może być przewidywane odświeżenie 7.04 :)

 

Jak się okaże że przywrócą 36mm, tyle że na nowym werku, to może mi łezka z oka popłynie... :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

jedynym problemem może być przewidywane odświeżenie 7.04 :)

 

Skąd taka data?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

 

Gratuluje!

 To już trzeci?

Czy któryś poleciał by wlecieć mógł inny?

Bardzo fany model swojego czasu też za mną chodził. 🙃

 

8 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

8 godzin temu, MasterMind napisał(-a):To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.
Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!Mam Datejusta i Explorera, Oysterdate był trochę na próbę, taki zamiennik/test pod zakup Explorera - teraz cieszy kogoś innego ;) 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Dzięki!Mam Datejusta i Explorera, Oysterdate był trochę na próbę, taki zamiennik/test pod zakup Explorera - teraz cieszy kogoś innego ;) 

Czyli teraz kolejny krok za pare miesięcy to GMT lub DD 

Bo już oba pokryją koszty?! 🙄😜

Chociaż ja bym je zostawił bo zaczyna się robić ładna kolekcja. 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym serca sprzedawać żadnego z tych dwóch Rolexów, a żeby kupić GMT, musiałbym równie bezdusznie sprzedać Vulcaina i złotego Seamastera z lat 50-tych i dozbierać jakieś 20k, więc raczej... GMT póki co pozostanie marzeniem odległym ;) Ale tak, idealnie by pasował do mojego stylu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe  Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.
 
 
3-1.thumb.jpg.6d5b37cea96d1bbdf3577732e44b1a0c.jpg
Fantastyczny! Gratulacje!!!

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

 

 

3-1.jpg

Gratulacje. Klasyka uniwersalna na każdą okazje. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki telefon, szybki odbiór. Jaram się, jak przy żadnym innym zegarku. Najpierw daje się foto pudełka? Czy od razu wjeżdża z foto na ręku? Pierwszy Rolex, stąd pytam :D

 

Jako ciekawostkę dodam, Brajtka kupiłem jako pierwszy poważny zegarek. Jak lot w kosmos, bo to jednak kilkanaście tysięcy (wcześniej nie siedziałem w zegarkach i jednak były to Certiny czy Atlantici). Przez równo 2 lata udało się jakoś ukierunkować kolekcję i odebrać w tym samym dniu nowego zawodnika :) 

57E82AE0-5C95-4799-8B13-091A7C8C69DC.jpeg

A1040CD6-DB95-4303-8B93-5AB49081506B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.