Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, KamilD napisał(-a):

Dawno tu nie zaglądałem, na początku marca odebrałem EXII, równo pół roku czekałem :) jest kozak, na żywo zupełnie inne wrażenie, ale rozmiar absolutnie maksymalny na moją witkę...

Na mój nadgarstek za duży wizualnie (przynajmniej ja tak go odbieram).

Natomiast nowy SUB idealny pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że trochę za duży na mnie ale zawsze mi się podobał i nie będę się ograniczał przez rozmiar nadgarstka póki wszystko jest w granicach dobrego smaku. Mam w swojej kolekcji zegarki od 34 do 44mm średnicy i każdy nosi się dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KamilD napisał(-a):

...

na początku marca odebrałem EXII ...

Gratuluję. 

26 minut temu, KamilD napisał(-a):

...

Mam w swojej kolekcji zegarki od 34 do 44mm średnicy i każdy nosi się dobrze :)

Jeśli możesz pokaż to 44 na Twoim nadgarstku. 

Jaki masz obwód w nadgarstku


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę mniejsze zegarki sportowe. GMT II uważam za rozmiar idealny na mój nadgarstek.6c15194120aaa5d9764249032e70268d.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem wiadomość z AD , że Daytona przyszła i jest gotowa do odbioru. Proszę panią , żeby przytrzymała zegarek do przyszłego czwartku , bo jestem na urlopie i nie mam jak odebrać. Powiedziała , że niema sprawy tylko muszę zapłacić do dwóch dni. Dodam , że jestem ich bardzo dobrym klientem nie tylko na zegarki. Oczywiście zapłaciłem kartą , to nie problem. Zegarek odbiorę po świętach. Pytanie , jak to wyglada w Polsce czy w innych krajach Europejskich ? Podobnie to wyglada ? W sumie nie wiesz kiedy dokładnie przyjdzie. Jak jesteś na wakacjach zegarek przepada ? Wędruje do następnego w kolejce ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Wczoraj otrzymałem wiadomość z AD , że Daytona przyszła i jest gotowa do odbioru. Proszę panią , żeby przytrzymała zegarek do przyszłego czwartku , bo jestem na urlopie i nie mam jak odebrać. Powiedziała , że niema sprawy tylko muszę zapłacić do dwóch dni. Dodam , że jestem ich bardzo dobrym klientem emoji3.png nie tylko na zegarki. Oczywiście zapłaciłem kartą , to nie problem. Zegarek odbiorę po świętach. Pytanie , jak to wyglada w Polsce czy w innych krajach Europejskich ? Podobnie to wyglada ? W sumie nie wiesz kiedy dokładnie przyjdzie. Jak jesteś na wakacjach zegarek przepada ? Wędruje do następnego w kolejce ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeżeli jesteś na nowych formularzach - czyli. bezzaliczkowych to masz tydzień na odebranie.

Na starych z zaliczką kwestia zależna od danego oddziału Kruka. Widziałem zegarki z rezerwacją za witryną i miesiąc czekające na właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jesteś na nowych formularzach - czyli. bezzaliczkowych to masz tydzień na odebranie.
Na starych z zaliczką kwestia zależna od danego oddziału Kruka. Widziałem zegarki z rezerwacją za witryną i miesiąc czekające na właściciela.

Tak , jestem na formularzu , czekałem na nią troszkę ponad pół roku. Jeszcze jedna ma być , tylko trochę później zamówiona , podejrzewam , że już będzie z nowego wypustu ( ponoć ma być troszkę zmieniona ).
Słabe podejście do klienta. Mały niesmak jest 29590a7636491bece4abd9133d09f19c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze już kiedyś coś podobnego wrzuciłeś, gdzie tez to słabo wyglądało. Poganianie do zapłaty jak u jakiegoś Janusza w lombardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nicon napisał(-a):

Dzwoniłem dzisiaj do Kruka w sprawie teleskopów i po 3 przekierowaniach jakiś niemiły gbur z serwisu powiedział żebym oddał do sklepu, a oni wyślą do Warszawy na wymianę. Rolex mu powiedział że ma nie handlować częściami i nie mówił jakimi może więc on żadnymi nie handluje, nie ma nadziei xD. Zna ktoś jakiś legitny zagraniczny sklep gdzie można kupić takie drobne rzeczy jak teleskopy do Rolexa?

 

Zapytaj Pieśkiewicza.

 

Godzinę temu, piotrek39 napisał(-a):

Wczoraj otrzymałem wiadomość z AD , że Daytona przyszła[...]Pytanie , jak to wyglada w Polsce czy w innych krajach Europejskich ? Podobnie to wyglada ?

 

Na starych zaliczkach widziałem w Kruku zegarki trzymane po 5-7 tygodni pod pretekstem klienta będącego poza krajem, gdzie IMO były ewidentnie trzymane dla handlarza, który sobie szukał w tym czasie kupującego. Na nowych zasadach mogło to się zmienić. Myślę, że te kilka dni na wpłatę pełnej kwoty to wystarczający czas i uczciwy sposób w dobie przelewów internetowych. Dla mnie nie jest to żadne poganianie tylko eliminowanie przypadków, o których napisałem wcześniej.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno marzenie zrealizowane, czas na nowy cel :D

 

Przymiarki już były, akurat w wersji z bark finish:

 

 

 

 

1-1.jpg

29-1.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, ze już kiedyś coś podobnego wrzuciłeś, gdzie tez to słabo wyglądało. Poganianie do zapłaty jak u jakiegoś Janusza w lombardzie.

Dokładnie , podobna sytuacja miała miejsce. Zegarek przyszedł do kogoś innego , ktoś nie odebrał / odpisał na wiadomość i zegarek przejąłem ja , jako następny w kolejce. Dziwne praktyki. Ciekaw byłem , jak to w świecie wyglada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Na starych zaliczkach widziałem w Kruku zegarki trzymane po 5-7 tygodni pod pretekstem klienta będącego poza krajem, gdzie IMO były ewidentnie trzymane dla handlarza, który sobie szukał w tym czasie kupującego. Na nowych zasadach mogło to się zmienić. Myślę, że te kilka dni na wpłatę pełnej kwoty to wystarczający czas i uczciwy sposób w dobie przelewów internetowych. Dla mnie nie jest to żadne poganianie tylko eliminowanie przypadków, o których napisałem wcześniej.

Może masz racje. A może się boją , że ktoś się w tym czasie rozmyśli a mają kolejnego klienta , który weźmie od razu.
Poczekam do czwartku , rozmowie się z panią , ciekaw jestem o co chodzi. Tym bardziej , że u nich miałem sytuacje , że bez zapłaty dali mi biżuterię do przymiarki wartości podobnej , którą żonie chciałem sprawić.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Dokładnie , podobna sytuacja miała miejsce. Zegarek przyszedł do kogoś innego , ktoś nie odebrał / odpisał na wiadomość i zegarek przejąłem ja , jako następny w kolejce. Dziwne praktyki. Ciekaw byłem , jak to w świecie wyglada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gdzie tak „grzecznie” obsługują klientele, jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach.
Dziwna sytuacja , pani z AD zawsze miła. Przynajmniej raz w tygodniu podsyła mi oferty. Wiadomo , zamawiam to odbieram. Ciekaw jestem czemu tych kilka dni tak trudno poczekać. Tym bardziej , że przynajmniej chciałbym obejrzeć na żywo za co płacę.
Będzie rozmowa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Jedno marzenie zrealizowane, czas na nowy cel :D

 

Przymiarki już były, akurat w wersji z bark finish:

 

 

 

 

 

 

Dni tygodnia po hiszpańsku, no to ciekawa wersja. Jak mnie proponowano wersję po włosku, to miałem wątpliwości. Ale lepsze po hiszpańsku niż po arabsku😄. Fajny model, btw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, chociaż chyba preferowałbym w klasycznej, nudnej konfiguracji, karbowany bezel i środkowe linki na połysk.

 

24-1.jpg

25-1.jpg

2-1.jpg

30-1.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Jeżeli jesteś na nowych formularzach - czyli. bezzaliczkowych to masz tydzień na odebranie.

Na starych z zaliczką kwestia zależna od danego oddziału Kruka. Widziałem zegarki z rezerwacją za witryną i miesiąc czekające na właściciela.

I tak i nie. Ja zaskoczony telefonem powiedziałem, że odbiorę po 7.04. Pani wpisała, powiedziała ze nie ma żadnego problemu i zaprasza na spokojnie po świętach. Jest na to 10 dni roboczych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem grzecznie zapytać gdzie jest nasz forumowy wieszcz ( Lotus/Makao/Maserati etc ) któremu w grudniu udowadniałem, że jego zegarkowa wiedza jest mizerna jak nasza reprezentacja w piłce kopanej lub nie przymierzając intelekt jednego z ministrów od głosowania korespondencyjnego i uroda pani profesor od sałatki.. 

Otóż ten tytan wiedzy, forumowy guru, idol rzesz niezliczonych, kreator trendów i wizjoner prorokował spadek cen Rolexa ( po Iszym kwartale 2021 spowodowany rozliczeniem podatkowym w USA ) 

No cóż, Daytona złota z zieloną tarczą w styczniu po 55000 euro, dziś po 85000 EURO, Kermit 78000, Pepsi 80000, Daytona stalowa 130 000, SD niebieski ponad 100

 

ceny transakcyjne z ostatnich dni 

 

to byłoby na tyle na temat wiedzy o rynku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Michal93 napisał(-a):

I tak i nie. Ja zaskoczony telefonem powiedziałem, że odbiorę po 7.04. Pani wpisała, powiedziała ze nie ma żadnego problemu i zaprasza na spokojnie po świętach. Jest na to 10 dni roboczych :)

Ok. Dobrze wiedzieć, jak widać Kruk podchodzi luźno do swoich rozporządzeń, przekazywanych przez sprzedawców.

 

Kane 1:0 Anglia - Polska ... a tak dobrze było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, I_love_britney napisał(-a):

Ok. Dobrze wiedzieć, jak widać Kruk podchodzi luźno do swoich rozporządzeń, przekazywanych przez sprzedawców.

 

Kane 1:0 Anglia - Polska ... a tak dobrze było:)

Co sprzedawca, to zdanie ;) Najlepiej samemu się dowiadywać/zapisywać/ugadywać, to przecież Ty chcesz zostawic furmankę pieniędzy, a nie odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dariusz chlastawaDariusz, cieszę się że dopytujesz bo temat ciekawy i dynamiczny:

Primo: Ceny króla będą niezagrożone ponieważ w tej chwili Rolex jest rozpoznany przez kapitał  jako inwestycja. Sytuacja może ulec zmianie kiedy kapitał inwestycyjny przestanie aktywnie pompować kasę w rynek zegarkowy. Czy i kiedy to się stanie : nawet ja nie odpowiem teraz.

Secondo: ceny na chrono24 czy ebay proszę traktuj jako trend a nie transakcyjne. Jest oczywiste ze na chrono24 jest głównie handel który w nieco „kartelowy” sposób stara się systematycznie i spekulacyjnie zmieniać ceny. Ten handel niejednokrotnie oferuje zegarki których nie ma. 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maserati napisał(-a):

@dariusz chlastawaDariusz, cieszę się że dopytujesz bo temat ciekawy i dynamiczny:

Primo: Ceny króla będą niezagrożone ponieważ w tej chwili Rolex jest rozpoznany przez kapitał  jako inwestycja. Sytuacja może ulec zmianie kiedy kapitał inwestycyjny przestanie aktywnie pompować kasę w rynek zegarkowy. Czy i kiedy to się stanie : nawet ja nie odpowiem teraz.

Secondo: ceny na chrono24 czy ebay proszę traktuj jako trend a nie transakcyjne. Jest oczywiste ze na chrono24 jest głównie handel który w nieco „kartelowy” sposób stara się systematycznie i spekulacyjnie zmieniać ceny. Ten handel niejednokrotnie oferuje zegarki których nie ma. 

 

 

ceny transakcyjne z ostatnich dni  - nie z chrono 

Miej odwagę przyznać rację ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dariusz chlastawa Dariusz nie chce wchodzić z Tobą polemikę bo może to dla mnie oznaczać wakacje od forum🙂. A po drugie nie mam na to ochoty bo czuje się prześladowany takimi wpisami🤨.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, KamilD napisał(-a):

Dawno tu nie zaglądałem, na początku marca odebrałem EXII, równo pół roku czekałem :) jest kozak, na żywo zupełnie inne wrażenie, ale rozmiar absolutnie maksymalny na moją witkę...

 

IDh4pvv.jpg

 

J6FnwdY.jpg

też sobie zamówiłem, z nudów oczekiwania na wcześniejsze zamówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exp II to moze być dobra inwestycja lezeli faktycznie wypuszczą nowego w tym roku. Ile czekania jest teraz? Mowili coś? I jak to cenowo wyglada?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.