Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jan napisał(-a):

Exp II to moze być dobra inwestycja lezeli faktycznie wypuszczą nowego w tym roku. Ile czekania jest teraz? Mowili coś? I jak to cenowo wyglada?

I własnie dlatego pózniej ceny szybuja w górę.Bo to dobra inwestycja aby od razu po zakupie sprzedać z zyskiem.

Jak widzę co sie dzieje ze nowym OP to włos mi sie na jajach jeży.Na rynku wtórnym cena prawie 2x większa niż katalog.A to dopiero tylko i wyłącznie OP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, robol1 napisał(-a):

I własnie dlatego pózniej ceny szybuja w górę.Bo to dobra inwestycja aby od razu po zakupie sprzedać z zyskiem.

Jak widzę co sie dzieje ze nowym OP to włos mi sie na jajach jeży.Na rynku wtórnym cena prawie 2x większa niż katalog.A to dopiero tylko i wyłącznie OP


To się nazywa prawo popytu i podaży. Ludzie sami nakręcają te sprężynę obłędu. :wacko:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, robol1 napisał(-a):

I własnie dlatego pózniej ceny szybuja w górę.Bo to dobra inwestycja aby od razu po zakupie sprzedać z zyskiem.

Jak widzę co sie dzieje ze nowym OP to włos mi sie na jajach jeży.Na rynku wtórnym cena prawie 2x większa niż katalog.A to dopiero tylko i wyłącznie OP


Nie pamietam ceny z metki OP41, chyba około 27. Był ostatnio na rynku wtórnym lokalnym niebieski w cenie 32-35 do wzięcia.  
Natomiast rzeczywiście na portalach aukcyjnych ceny są kosmiczne. Ale czy uważasz że za tyle ktoś kupuje? Wg mnie 1/10 zejdzie po astronomicznej cenie kiedy trafi się kupujący któremu kasa wysypuje się z kieszeni a dodatkowo kolor będzie nietuzinkowy. W pozostałych przypadkach to jednak forma „zmowy cenowej” na rynku niewielkiej podaży i polowanie na jelenia...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

Ja się chciałem grzecznie zapytać gdzie jest nasz forumowy wieszcz ( Lotus/Makao/Maserati etc ) któremu w grudniu udowadniałem, że jego zegarkowa wiedza jest mizerna jak nasza reprezentacja w piłce kopanej lub nie przymierzając intelekt jednego z ministrów od głosowania korespondencyjnego i uroda pani profesor od sałatki.. 

Otóż ten tytan wiedzy, forumowy guru, idol rzesz niezliczonych, kreator trendów i wizjoner prorokował spadek cen Rolexa ( po Iszym kwartale 2021 spowodowany rozliczeniem podatkowym w USA ) 

No cóż, Daytona złota z zieloną tarczą w styczniu po 55000 euro, dziś po 85000 EURO, Kermit 78000, Pepsi 80000, Daytona stalowa 130 000, SD niebieski ponad 100

 

ceny transakcyjne z ostatnich dni 

 

to byłoby na tyle na temat wiedzy o rynku 


Zadałem sobie trud aby przejrzeć wstecz korespondencje. W momencie premiery Kermit wybijał ponad 100 tys na chrono , zresztą podobnie jak Hulk po decyzji o stop production. I w tym czasie i o tych zegarkach pisaliśmy w kontekście krótkookresowego wzrostu cen . Jakie wnioski:

1. Legenda się nie myliła , ceny przebiły 100 tylko w okresie po wdrożeniu zmian , nawet biorąc pod uwagę Twoje cyferki (podane bez źródła) to oznacza że jest obecnie 78 (Kermit).

2. O złotych Daytonach czy Pepsi ja z Tobą nie pisałem , nie wiem dlaczego wrzucasz je jako przykład , ale ok, piszesz co wiesz i rozumiem.

3. Na szybko jakąś wklejkę zrobię statystyk  z netu, nie lubię z palca bez źródeł operować danymi.

4. Proponuje, zanim kolejny raz się pojawisz aby obrażać legendę , przeczytaj starsze wpisy aby pisać na temat a nie na aferę. Twoja decyzja👍

 

Natomiast absolutnie bez komentarza ale i bez akceptacji zostawiam Twoje dygresje na temat reprezentacji, ministra czy urody pani profesor itp. Odcinam się od takiego poziomu komunikacji i nie chce być z takim poziomem identyfikowany. 

 

2DA2ED95-30DF-489E-8412-8B353D4BE857.jpeg

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maserati napisał(-a):

Ale czy uważasz że za tyle ktoś kupuje? Wg mnie 1/10 zejdzie po astronomicznej cenie

 

Fajnie to podsumował Roman Sharf (taki sprzedawca zegarków z 2 reki i youtuber) mówiąc ze to totalna bzdura z cenami. Ze 90% ofert na ebay i chrono  dotyczących najrzadszych/luxusowych modeli to tylko reklama sklepu/sprzedawcy z zaporową ceną zeby nikt nie zapytał bo nie mają a jak już ktoś zapyta to się znajdzie jakoś ten model bo w takiej cenie mając bazę klientów da się.

 

2 godziny temu, robol1 napisał(-a):

Bo to dobra inwestycja aby od razu po zakupie sprzedać z zyskiem.

.

Tak niestety działa rynek. Historie, o Panach którzy po premierze SUB'a, stali pod AD z kasa w siatach biedronki znikąd się nie wzięły. Taki handel mnie obrzydza, podobnie jak cała polityka w której AD zmuszony jest sprzedawać dużo wszystkiego żeby dostawać bardziej pożądane modele (a takie ilości kupują handlarze w Niemczech, Polsce itp którzy często wysyłają je dalej w Europę albo do Azji gdzie są sklepy z zegarkami o które zapytanie u AD wywoła tylko uśmiech politowania).


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w oczekiewaniu na wspolczesny model cos trzeba nosic. W pewnym momencie rozwazalem jego sprzedaz ale jednak chyba zostanie 3b0cb138834525e9f36c39c40e0cccc8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu guma wpadła. Bardzo mi się podoba to zestawienie. Dwa lata mam ten zegarek i ciągle mnie zachwyca, jednak Rolniks potrafi.

 

 

CBAD0149-583D-43B5-BD01-C6C393B87CD4.jpeg

9CAB0EEF-CC18-49D9-A47E-104A3156B54F_1_201_a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje ta guma. Tylko na bransolecie!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, nicon napisał(-a):

A tu lockdown do 9 kwietnia przynajmniej, i gdzie teraz będą stali :(? W Krakowie tylko jeden kruk otwarty ale nie handluje Rolexem 😭

Wszystkie Kruki przyjmują zapisy na R poza tym można przez internet. Więc szable w dłoń i na koń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie pasuje ta guma. Tylko na bransolecie!

 

Ach ci ortodoksi. ;) Wiadomo, że bransoleta jest bezkonkurencyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jan napisał(-a):

Exp II to moze być dobra inwestycja lezeli faktycznie wypuszczą nowego w tym roku. Ile czekania jest teraz? Mowili coś? I jak to cenowo wyglada?

Chcesz inwestować? Kup obie obligacje, akcje, krypto, metale, nieruchomości itp. Zostaw zegarki komuś kto to lubi a aktywów do inwestycji sporo. Każde z wymienionych możesz dużo łatwiej sprzedać/kupić jedno kliknięcie i masz pieniądze albo wybrane aktywo. Zobacz ile oszustów czyha na sprzedawców zegarków. Polecam kanał Paul Thorpena youtube. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Majk2 napisał(-a):

Zostaw zegarki komuś kto to lubi a aktywów do inwestycji sporo.

 

przeczytaj dalsze moje posty w tym wątku. Nigdzie nie napisałem że to moje podejście do tematu, wręcz przeciwnie.

 

Aczkolwiek musze przyznać ze o ile w zegarkach kieruję się sercem to mając do wyboru 2 sztuki z których jedna traci mocno na wartości a druga jest w miarę stabilna to skłaniam się ku tej drugiej opcji bo lubię mieć takie psychiczne zabezpieczenie. Dlatego napisałem o inwestycji: jak podoba Ci się dany model, będziesz go nosił i się nim cieszył, a czarnej godzinie możesz nawet na nim zyskać to jest to "no-brainer".


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, nicon napisał(-a):

No tak, zapomniałem przecież że Polska kończy się na Warszawie 🤦‍♂️

 

No skoro chcesz kupić zegarek za 50k, to przejechanie 200-300 km nie jest problemem? Szczególnie dla handlarza, który ma na tym przyciąć 20-30 tysięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

 

No skoro chcesz kupić zegarek za 50k, to przejechanie 200-300 km nie jest problemem? [...]

 

 

Jak robisz to po raz pierwszy i wydajesz swoje uczciwie zarobione pieniądze, pochodzące z własnej pracy, przedsiębiorczości, a nie z biznesu po tacie czy darowizny od mamy, to jest to wielka radość i te 300 km w jedną stronę robi się na skrzydłach 🙂. Jednak jak zaczniesz często zmieniać te zegarki lub kupować kolejne, to z czasem człowiek zaczyna grymasić i woli jednak kuriera niż spędzenie 6-10 godzin w aucie, żeby zrobić 600 km. I nie ma znaczenia czy chodzi o zegarek za 15k czy 50k 🙂 (oczywiście mowa o nowych referencjach, a nie jakiś 4-5 cyfrowych unikatach, które wymagają gruntownego sprawdzenia stanu, papierów itp.).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, kwestia podejścia. Ja wsiadłbym i podjechał, inny nie. A biadolenie, że wawa to meh bo to wawa... ;) Zamówić pewnie można, kwestia co dalej z tym zamówieniem :D 

 

Ze znajomym zamówiliśmy obaj po DJ. Jak jak wstawiałem, mam. Znajomy zamawiał 3 dni wcześniej i ciagle czeka :)

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Mariusz po co takie komentarze? Skoro kolega sobie założył gumę to mu się podoba i o to chodzi. Daj żyć, polskie fora niestety są takie. Zły pasek, zły zegarek do stroju, złe felgi do auta itp. Wszystko źle. 

To źle, że wyraziłem swoje zdanie w tej kwestii?

 

Czy Ty Filipie uważasz, że powinni/mogą się wypowiadać - komplementować tylko Ci, którym się ta guma do EXa podoba? 

 

      


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wolności wypowiedzi tylko jej formy, choć jak chcesz znać moje zdanie to z czasem doszedłem do tego że jak mi się coś nie podoba (w kwestii czyjegoś wyboru, gustu) to nie komentuję że mi się nie podoba albo nie pasuje (chyba że ktoś pyta o zdanie). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To źle, że wyraziłem swoje zdanie w tej kwestii?

 

Czy Ty Filipie uważasz, że powinni/mogą się wypowiadać - komplementować tylko Ci, którym się ta guma do EXa podoba? 

 

      

 

10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

To nie kwestia wolności wypowiedzi tylko jej formy, choć jak chcesz znać moje zdanie to z czasem doszedłem do tego że jak mi się coś nie podoba (w kwestii czyjegoś wyboru, gustu) to nie komentuję że mi się nie podoba albo nie pasuje (chyba że ktoś pyta o zdanie). 

 

😜

 

15557087909164.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ta guma podoba, problem w tym że ex nie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam staram się nie komentować kwestii stricte związanych z gustem , bo chyba cały czas coś bym krytykował. ;) Ale nie mam nic przeciwko komentarzom jak ten mario. On ma te okropne cpl w Oyster, wiec rozumiem jego frustracje czasem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tbn napisał(-a):

Ale nie mam nic przeciwko komentarzom jak ten mario. On ma te okropne cpl w Oyster, wiec rozumiem jego frustracje czasem. ;)

Każdy ma jakieś upiory, które od czasu do czasu go prześladują :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Mariusz po co takie komentarze? Skoro kolega sobie założył gumę to mu się podoba i o to chodzi. Daj żyć, polskie fora niestety są takie. Zły pasek, zły zegarek do stroju, złe felgi do auta itp. Wszystko źle. 

mi to przypomina tekst na ogrodzeniu:

zły pies,zły właściciel,wszyscy zli :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.