Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, desmo napisał(-a):

Za pożegnanie 39 mm w Ex i OP ktoś jeszcze kiedyś zapłaci stanowiskiem  😉 

 

Wydaje mi się, że wrócą z 41mm. 39mm za blisko 36mm. Ja bym zwolnił tego od TT Exa, przecież to jest obraza dla tego modelu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ex II pod każdym względem fajniejszy, zwłaszcza wersja czarna bo biała wizualnie bez zmian, szkoda że nie dali jakiegoś rocznicowego akcentu.
No to się chyba skończy wystawianie Polarów za 80k chociaż „discontinued” zawsze czyniło cuda więc może być różnie.
Stare Batmany też pewnie spadną bo analogiczna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):

 

Wydaje mi się, że wrócą z 41mm. 39mm za blisko 36mm. Ja bym zwolnił tego od TT Exa, przecież to jest obraza dla tego modelu. ;)

Nie jest jeśli pomyślisz kto ma go kupić 😉 On jest już w terytorium w którym kiedyś był 35 mm OP.

6351356C-82C0-439B-9FC0-3EB4D09B4FAA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak historycznie to wyglądało.

Jak ktoś ma zamówiony zegarek powiedzmy np. Explorer1 to już od przysłowiowego jutra dostaje 36mm czy jest jakiś okres przejściowy gdzie jeszcze 39mm spływa do klientów?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pisar napisał(-a):

Panowie a jak historycznie to wyglądało.

Jak ktoś ma zamówiony zegarek powiedzmy np. Explorer1 to już od przysłowiowego jutra dostaje 36mm czy jest jakiś okres przejściowy gdzie jeszcze 39mm spływa do klientów?

 

Nie dostaniesz już 39 mm. Dostaniesz telefon czy chcesz 36 mm czy rezygnujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stary stock jest to idzie do klientów, ale nie wiadomo jak długo już nie produkują. Może komuś się poszczęści. Innym pewnie zaproponują przepisanie na nowy.

 

@nicon Ex jest z 1953, więc chyba za dwa lata dopiero rocznica. W tym roku rocznica Ex II. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Raczej obstawia dogodzenie wszystkim kobietom. Obecnie 36 mm wybierają niemal wyłącznie zegarkomaniacy pewnie z 1-5% klientów lub właśnie kobiety 95-99%.

O, widzę, że jestem w mniejszości lub jestem kobietą😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

O, widzę, że jestem w mniejszości lub jestem kobietą😆.


Ojtam, ojtam .... nie pochlebiaj sobie, może masz po prostu sczupłą rękę


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwrociliscie uwage jak Rolex pokazal srodkowy palec wypuszczajac pepsi na oysterze? To bylo do tej pory zarezerwowane dla bialego zlota i choc w nowym pepsi w bialym zlocie dali granatowa tarcze, to posiadacze starszego modelu moga byc wkurzeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, nicon napisał(-a):

Ale przecież jest OP41, nawet lepszy, bo 39mm już za rok będzie za mały, ludzie tak teraz puchną, szczególnie w USA.

Niestety USA już nie przoduje w puchnięciu. Polska przebija się do czołówki puchnięcia. W 2019 r. z nadwagą lub otyłością było w Polsce 59% kobiet i 68% mężczyzn. W 2020 r. dla obu płci 74% (dane z listopada) To są już liczby jak dla USA i Europy zachodniej. Przy czym, tamte kraje już tak nie puchną - obecnie jest tam inne pojęcie grubości. Teraz gruby, to biedny, a nie jak kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał idealny EX I, nowy werk, 36 mm.... na moją łapkę!!! :D 

Dlaczego???? A miałem już spokój z zegarkami, teraz trzeba będzie wszystko sprzedać i kupić tego jednego.... fack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, disaster3 napisał(-a):

Powstał idealny EX I, nowy werk, 36 mm.... na moją łapkę!!! :D 

Dlaczego???? A miałem już spokój z zegarkami, teraz trzeba będzie wszystko sprzedać i kupić tego jednego.... fack

 

Zrób to. Z Exem nie trzeba innych zegarków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem. Czekam na DJ 36 mm z karbowanym bezelem i Jubille z niebieska tarcza. Teraz zastanawiam sie czy jednak nie bedzie lepsza ta nowa karbowana. Co myslicie? Ta zielona tarcza z motywem rowniez wyglada ciekawie i niestandarowo ale czy nie jest raczej skierowana do zenskiej czesci klienteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt nic o nowym pepsi - rozumiem, ze ludziska boja sie, ze nie beda mogli sie zapisac i lepiej sie nie odzywac??? Wesole 😬😁

 

 

3 minuty temu, szumi napisał(-a):

Zapomnieliscie o sky-dweller 

bransa jubilee stalowa i stalowo -złota

Na tej tarczy duzo sie dzieje a dolozenie do tego jubilee robi z tego zegarka taka pstrokacizne, ze az oczy bola jak sie na samo zdjecie patrzy 😝

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobili "wimbledon dial" w nowym dj 36. Dotychczas byl tylko w 41, a razem z fluted bezel i jubilee jest to konfiguracja, ktora mnie porywa, wiec moze w koncu sie szarpnę, ale najpierw jest plan na cos innego i zobaczymy kiedy przyjdzie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to jedyny Twój zegarek to weź klasyczną niebieską. Ale jako n-ty to ja bym brał tę zieloną albo "plaster miodu" niebieski, super to wygląda, ale obejrzałbym jeszcze jakieś rzeczywiste zdjęcia od prasy.

Dzieki. Teraz jak jest Ex 36 to chce jeszcze go zamowic. Bedzie jak dla mnie perfekcyjny zestaw.
Ale z tarcza do DJ mam teraz dylemat. Chyba rzeczywiscie najlepiej byloby zobaczyc na zywo. Tylko ze ten co zamowilem ma byc najpozniej w czerwcu. Jak zmienie wersje tarczy to znowu dodatkowe miesiace czekania. Ale moze warto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje sie zacnie 😎

Wreszcie ktos moze miec model w stali i poczuc sie jak milioner, bo ludziska nie beda wiedzieli czy na reku stal czy starszy model w bialym zlocie 😁

 

Screenshot 2021-04-07 at 14.30.30.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, artme napisał(-a):

Ale zwrociliscie uwage jak Rolex pokazal srodkowy palec wypuszczajac pepsi na oysterze? To bylo do tej pory zarezerwowane dla bialego zlota i choc w nowym pepsi w bialym zlocie dali granatowa tarcze, to posiadacze starszego modelu moga byc wkurzeni...

Dlaczego ktoś kto ma już Rolexa ma być wkurzony że Rolex wypuścił jakiś nowy model? Czy ten nowy model nieweluje jakąś wadę poprzedniego, żeby było się czym martwić? To jakieś dobro inwestycyjne i podobny model zmniejsza wartość zegarka jako inwestycji? 

5 minut temu, artme napisał(-a):

Prezentuje sie zacnie 😎

Wreszcie ktos moze miec model w stali i poczuc sie jak milioner, bo ludziska nie beda wiedzieli czy na reku stal czy starszy model w bialym zlocie 😁

 

 

99,9% ludzi zobaczy Rolexa i pomyśli że to drogi zegarek, a 0.1% zegarkomaniaków jak tu na forum będzie znać różnicę że to stal a nie złoto.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artme napisał(-a):

Prezentuje sie zacnie 😎

Wreszcie ktos moze miec model w stali i poczuc sie jak milioner, bo ludziska nie beda wiedzieli czy na reku stal czy starszy model w bialym zlocie 😁

 

 

99,9% ludzi zobaczy Rolexa i pomyśli że to drogi zegarek, a 0.1% zegarkomaniaków jak tu na forum będzie znać różnicę że to stal a nie złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... nie bylbym taki pewny. Mysle, ze ci milionerzy, ktorzy kupuja najdrozsze modele w zlocie obracaja sie w takim srodowisku, ze 99% tego srodowiska potrafi rozpoznac u "kolegi" na jachcie czy ma wersje w zlocie czy w stali.

 

@memento mori - kolorem nie odroznisz oczywiscie (jesli to miales na mysli), ale wersje kolorystyczne tarcz, wskazowek czy bezeli juz tak.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

odróżnić białe złoto od stali 

 

do teraz to było łatwe: po typie bransolety było widać jaki to metal :P


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.