Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie zmiana koperty tego samego zegarka tylko po to, aby nie pasowaly do siebie bransolety byloby beznadziejnym i niczym nie popartym ruchem, bo przeciez jesli bedziesz chcial zakupic oddzielnie bransolete, to i tak zostawiasz u nich kase a zegarki identyczne, wiec pozostaje tylko strona gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sześciocyfrowy Ex ma dużo z serii pięciocyfrowej, rozmiar , kształt koperty, uszy. Sporo podobieństw. 

 

03ABC666-A2C0-49CF-8CEF-3B58EBCE3AAF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo o dziwo fajna ta bransa. Ta blaszana klamra daje wintydż klimat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, co mi się nie podoba w nowych EX 1 (z 39mm włącznie) - szczotkowanie na uszach, pionowe zgodnie z tym na bransolecie, w przeciwieństwie do starszych referencji, gdzie jest po skosie.

 

2021 Rolex Explorer 1 36mm 124270 - 124273

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, co mi się nie podoba w nowych EX 1 (z 39mm włącznie) - szczotkowanie na uszach, pionowe zgodnie z tym na bransolecie, w przeciwieństwie do starszych referencji, gdzie jest po skosie.

 

 

 

Celna obserwacja, rzeczywiście lepiej się łączy koperta z bransoletą dzięki temu. 

 

34 minuty temu, nicon napisał(-a):

Bransoleta jest pryma sort, ale to zapięcie to bym sobie najchętniej wymienił :).

 

NIe szedłbym tą drogą. Jeden kolega tutaj zaczął i dzisiaj tortuje swojego suba dziwnymi bezelami i perlonem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, co mi się nie podoba w nowych EX 1 (z 39mm włącznie) - szczotkowanie na uszach, pionowe zgodnie z tym na bransolecie, w przeciwieństwie do starszych referencji, gdzie jest po skosie.
 
2021-Rolex-Explorer-1-36mm-124270-124273-hands-on-1.jpg&key=9d3238bf8a80bed48ea20b908048515522aeee1f6cf5447d6a62277ec4afb7fd

Wiem, ze wyraze kontrowersyjna opinie ale mi ten Explorer 36 mm w TT nawet podoba. Dla mnie powrot do klasycznego rozmiaru to jedna z najlepszych niepodzianek tegorocznych nowosci. Juz wstepnie sie zapisalem na model w stali. Natomiast ta wersja w TT coraz bardziej do mnie przemawia. Zeby tylko cena byla bardziej dopasowana do entry level Rolex


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, nicon napisał(-a):

Fakt, zepsuli to :-(.

 

Racja, trzeba uważać żeby nie zboczyć zbyt daleko :). Zresztą zapięcie i tak jest praktycznie nie do kupienia :).

 

Gdzieś tu widziałem, że ktoś w Tisellu (homar SubC) oddał zegarek do profesjonalnej polerki i tam mu zrobiono szlif uszu jak w 5-cyfrowych referencjach, czyli gruby i po skosie. No i nie wyglądało to IMO dobrze. Pokazało to, że stare szlify bardziej cieszą oko, ale tylko w połączeniu z amelinium, cienkimi uchami oraz niskim bokiem koperty. Czyli jeśli chodzi o projekt jako całość to nie da się IMHO dowolnie kopiować różnych drobnych cech pomiędzy zegarkami. To musi być jednak spójne. Dlatego bałem się cienkich uch w nowym Subie. Po premierze mogę powiedzieć, że same ucha dla mnie nie są aż tak istotne i rozumiem zarówno zwolenników klockowatości 114060 jak i "starej szkoły uch" w 124060. Dla mnie decydujący jest AR lub jego brak oraz wpływ szerszej bransolety na nieco lepsze układanie się na nadgarstku. Jednak to nadal są niuanse, nic istotnego i najlepiej mieć je obok siebie przez jakiś czas i dopiero wybrać. Ponadto wiem, że to może brzmieć idiotyczne, ale pomimo ceramiki i maxi dial ja widzę pewne powiązanie w odbiorze ogółem pomiędzy 124060 i 14060. 😎

 

Odnośnie przyszłego roku to może będzie to CHulk (Ceramic Hulk 😛 ) albo obecny czarny dostanie czerwony napis "SUBMARINER" i wtedy za 50 lat te z 2020-2021 r. będą przejściowymi, ultrarzadkimi okazami za 50 lat 😬

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, maze123 napisał(-a):


Wiem, ze wyraze kontrowersyjna opinie ale mi ten Explorer 36 mm w TT nawet podoba. Dla mnie powrot do klasycznego rozmiaru to jedna z najlepszych niepodzianek tegorocznych nowosci. Juz wstepnie sie zapisalem na model w stali. Natomiast ta wersja w TT coraz bardziej do mnie przemawia. Zeby tylko cena byla bardziej dopasowana do entry level Rolex


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Submarinera robią w two-tone i jakoś nikt nie uważa, że kontrowersyjne - ale go robią od dawna tak, "a historycznie Explorer to..." - dajcie spokój. W ofercie Rolexa jest tyle zegarków, które są fabrycznie kiczowate/ekstrawaganckie, że Explorer 36mm w bi-kolorze wypada przy tym wręcz konserwatywnie.

 

@memento mori tyle że nowy EX 1 36mm ma dokładnie takie same proporcje i mniej więcej tak samo grube uszy co starsze referencje, więc szczotkowanie po skosie by wyglądało raczej ok - ale z kolei byłby to dziwny ruch, biorąc pod uwagę że na wszystkich innych modelach przestawili się na pionowe. Sęk w tym, że starsze ref. miały to jeszcze robione nieco mocniej, a teraz to jest taka delikatna satynka - i kojarzy mi się właśnie z Tisellem.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

Submarinera robią w two-tone i jakoś nikt nie uważa, że kontrowersyjne - ale go robią od dawna tak, "a historycznie Explorer to..." - dajcie spokój. W ofercie Rolexa jest tyle zegarków, które są fabrycznie kiczowate/ekstrawaganckie, że Explorer 36mm w bi-kolorze wypada przy tym wręcz konserwatywnie.

 

@memento mori tyle że nowy EX 1 36mm ma dokładnie takie same proporcje i mniej więcej tak samo grube uszy co starsze referencje, więc szczotkowanie po skosie by wyglądało raczej ok - ale z kolei byłby to dziwny ruch, biorąc pod uwagę że na wszystkich innych modelach przestawili się na pionowe. Sęk w tym, że starsze ref. miały to jeszcze robione nieco mocniej, a teraz to jest taka delikatna satynka - i kojarzy mi się właśnie z Tisellem.

 

Dla mnie wszystkie Proffesionale w bicolorze i pełnym złocie są kontrowersyjne. Oczywiście od dawna taki Ex I czy Sub w stali to nie są już narzędzia a bardziej biżuteria, ale wolałbym gdyby były wyłącznie w stali jak to prawilnie drzewiej bywało 😉 

 

Co do Ex I 36 mm racja. Mogli by to zrobić i wyszedłby nowy-stary/stary-nowy, ale pewnie już nigdy nie zobaczymy 5-cyfrowej szczotki. Jak można grymasić to fakt co do tej "satynki". Już Tudory BB mają fajniejszą szczotkę.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tej szczotki równie fajne jest to, że daje ona dobrze widoczną fazkę krawędzi koperty, która optycznie znika w 6-cyfrowych modelach.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się teraz stanie z cenami 14270 i 114270.  ~6.5k USD to średnia cena starego 36mm na rynku zagranicznym, to dokładnie tyle co za nowe 36mm.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Kiedyś i teraz można założyć jubilee 20 mm od DJ36 116234 do GMT 116710LN/BLRO/BLRN. Od 3 lat z kolei oyster od DJ36 126200 nie pasuje już w drugą stronę czyli do GMT 126710BLRO/BLRN, no ale to przecież kompletnie różne koperty. W mojej ocenie Rolex teraz nie "utrudnia" tylko kiedyś nie przewidział pomysłowości fanów. 🙂 

 

Po prostu inne koperty gabarytowo to i inne endlinki.
Nadal można przekładać bransolety między OP36 a DJ36 - na francuskim forum ktoś robił podmiankę: dj z szczotkowanym oysterem, a op turkusowe na jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miałby być zegarek na stałe to też bym wolał nowy. Jakościowo jedna wszystko lepsze w nowych referencjach Exa i jak odpowiada estetyka to nie ma co się zastanawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 14:09, artme napisał(-a):

Widze, ze nikt nic o nowym pepsi - rozumiem, ze ludziska boja sie, ze nie beda mogli sie zapisac i lepiej sie nie odzywac??? Wesole 😬😁

 

 

No i wszystko popsułeś! 😜 Nie można już się zapisać. W zależności od salonu wczoraj wieczorem i dziś przed południem zamknęli listy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło, że największym hitem premier Roleksa było otworzenie na półtora dnia list na GMT. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną siłą starych ref. Explorera był niewątpliwie rozmiar (vs 39mm), a teraz przy powrocie 36-tki i nowszym werku/bransolecie stracą siłę napędową (ostatnio mocno zwyżkowała, w EU najładniejsze sztuki już pod 30k podchodziły). Osobiście przewiduję że cena 14270 i 114270 się po prostu zamrozi na tym poziomie co jest, okolicach 6k USD, ze względu nie na rozmiar, a na kolekcjonerski punkt widzenia - być może wróciliśmy do 36mm, ale starsze ref. powoli stają się "vintage". Inna sprawa, że lata 90-te i początek 2000 to powoli roczniki ludzi, którzy będą sobie chcieli kupić zegarek z daty urodzenia :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że tak się stanie, ale dodatkowo powodem będzie spekulacja nowym Ex 36 mm, który niestety podzieli los innych hitów wśród handlarzy i młodych "inwestorów". Na pewno w tym roku jego cena wystrzeli w kosmos, więc stare referencje co najwyżej się zamrożą.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Tak, okienko czasowe węższe niż dla misji Apollo 😛

 

Zapisać się chyba nie wystarczyło. Jeszcze astronauci chętni do lotu na księżyc Roleksa muszą przejść weryfikację w centrum lotów W. Kruk, gdzie specjaliści odsieją amatorskich pilotów od profesjonalistów.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli stal. Ex I 36 mm w bicolorze raczej wystrzeli tylko salwami heheszków na forach takie jak nasze 😉 Natomiast u większości klienteli PCL i złoto spowoduje, że to będzie jedynie taki "nowy" DJ36.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tbn napisał(-a):

No i wyszło, że największym hitem premier Roleksa było otworzenie na półtora dnia list na GMT. ;)

Dziwisz sie? Jeden z najbardziej kultowych modeli, niedostepny na calym swiecie od ponad 3 lat i mialo byc inaczej? Dziwie sie tylko, ze az tak "dlugo" mozna bylo sie zapisywac 😬😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięte galerie, zadzwonić nie ma gdzie, raptem jeden czy dwa otwarte salony wolnostojące, więc było 1.5 dnia. Gdyby wszystkie salony były normalnie otwarte to pewnie po 2 godzinach zamknęliby listy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, artme napisał(-a):

Dziwisz sie? Jeden z najbardziej kultowych modeli, niedostepny na calym swiecie od ponad 3 lat i mialo byc inaczej? Dziwie sie tylko, ze az tak "dlugo" mozna bylo sie zapisywac 😬😉

 

Absolutnie się nie dziwię, bo zmiany w Eksplorerach nie były jakieś rewolucyjne. Stąd właśnie moja ironia. A Pepsi, odkładając moje osobiste preferencje zegarkowe na bok, to jeden z najbardziej udanych modeli Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Zamknięte galerie, zadzwonić nie ma gdzie, raptem jeden czy dwa otwarte salony wolnostojące, więc było 1.5 dnia. Gdyby wszystkie salony były normalnie otwarte to pewnie po 2 godzinach zamknęliby listy.

W Warszawie sa az 4 miejsca z otwartymi salonami Rolka, wiec przynajmniej tutaj nie bylo az tak ciezko, bo tylko jednego (w Galerii Mokotow) zamkneli 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam kiedy Rolex pokaże ... Suba na Jubilee🤣 i na pokrętne próby wytłumaczenia tego ruchu wtedy przez fanów😀. Skoro można z toolwatcha Exlorera zrobić wersję TT, to dlaczego nie tak? Pamiętam opisy Explorera przed tegorocznymi nowościami: ostatni prawdziwy, nierzucający się w oczy Rolex, taki "zwykły" toolwatch a tu bach: wersja TT się pojawia. Z Rolexem ostatnio jak z Apple - najpierw wszyscy mówią że coś do Apple nie pasuje, potem Apple coś prezentuje i się dorabia ideologię że to rozwiązanie/produkt jednak idealnie trafia w DNA firmy. Mam wrażenie że ludzie kupią wszystko co Rolex pokaże i wszystko sobie uzasadnią, że to tak właśnie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.