Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inne doświadczenia. Radiomir był bezkonkurencyjny, wszystkie Rolki jakie miałem nie wypadały gorzej niż bieda Mas/Willard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Seiko luma w Rolku to jest żenujący żart prowadzącego 😭


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest wiadomość o nowej albo lepszej Chromalight. 
4EBB179D-1837-4FED-A219-6B36EBB38AFE.jpeg.330c863a03eaef9f248a2549531c1533.jpeg
 
Na tym zdjęciu efekt tak niebieski jest pod lampą UV. 

Tu

b6b46c3f3b192b62de61bff8c7ae0e24.jpg

I tu

50ceb6515d514f64d18f62a987f7ec36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bugs napisał(-a):


Tu

 

Ciekawe. 
Trzeba to porównać. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecenie Rolexa jest na poziomie zegarków Steinhart za 400 Euro. Oni mają co poprawiać w tym temacie.

4 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

ciekawy przykład stanowi Explorer ref. 1016. .......................................to co się stało z tym małym niepozornym zegareczkiem cenowo, to jest prawdziwy kosmos.

Jest jakiś ludzki powód, że 1016 kosztuje 100kpln ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ktoś może sobie z kolei w internetach napisać, że świecenie Steinharta jest na poziomie Casio Duro za 50 EUR i mają co poprawiać. Zatem skupmy się na faktach. Rozumiem, że masz SubC i obok Ocean 1 i wrzucisz nam jakieś fotki z testów na potwierdzenie?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Boogie napisał(-a):

Świecenie Rolexa jest na poziomie zegarków Steinhart za 400 Euro. Oni mają co poprawiać w tym temacie.

Jest jakiś ludzki powód, że 1016 kosztuje 100kpln ? 

 

Jest kilka czynników, które się na siebie nałożyły. Jeszcze jakiś czas temu były o wiele tańsze, ale wraz z pewnym powrotem do mniejszych rozmiarów i rosnącym zainteresowaniem zegarkami vintage, 1016 stał się wysoce pożądany wśród kolekcjonerów (do tego pandemia również miała wpływ na ceny, jak i artykuły o Explorerze np. na Hodinkee).

 

Explorer to taki Submariner dla mniejszych nadgarstków, a ref. 1016 jest najbardziej kultowym z wintydżowych Explorerów z różnych względów. Długo produkowana referencja, miała kilka wariantów tarcz, ostatni Explorer produkowany bez nakładanych indeksów, ma trytową lumę aplikowaną bezpośrednio na tarczę (tak jak klasyczne Suby z plackami lumy) która (w przeciwieństwie do 14270 na trycie) przebarwia się na wszystkich indeksach równo, często na ładny pomarańcz - niektóre tarcze ładnie się też tropikalizują.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat w telefonie sztucznie "wyciąga" poziomy, tak że nie widać różnicy pomiędzy zegarkami na fotce.

U mnie najlepiej świeci jeden z modeli Chronoswiss, czytelność i intensywność świecenia lumy deklasuje i IWC i Omege, o Rolexie nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz m.in. Steinharta i Rolexa i nie fotki tylko wideo. Teraz wytłumacz o co Ci chodziło pisząc że Steinhart świeci tak samo?

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, poiuyt napisał(-a):

 

Czyli wychodzi na to, że kopertę wzięli z OP36, więc wizualnie powinna być trochę masywniejsza.

 

Chyba nie jest 100% ta sama koperta.

 

image.thumb.png.11d2013e92f1242a56406ab838c2b1fb.png

image.thumb.png.a9eabb1c1d77cec55b399c35a103c52d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Witam wszystkich . Jestem nowy i na forum i w tym klubie. Powitanie z moim 116610LN :) lubie gościa. Muszę tylko wkoncu złapać jakiś lepszy aparat żeby cyknąć fajne fotki, te póki co ajfonowe. Dobrej nocy wszystkim Rolkowiczom!

 

D9CFACF6-91C6-49A8-A970-536971989482.jpeg

 

A7C01FCB-D2A8-4729-9BC7-7E17EA3D0898.jpeg

Edytowane przez KapoPi
Moderacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, memento mori napisał(-a):

...   Odnośnie przyszłego roku to może będzie to CHulk (Ceramic Hulk 😛 ) albo obecny czarny dostanie czerwony napis "SUBMARINER" i wtedy za 50 lat te z 2020-2021 r. będą przejściowymi, ultrarzadkimi okazami za 50 lat 😬

Może pójdą śladem Omegi i zrobią limitke. ;)

Znaczy się w roku jubileuszowym będą sprzedawać Suba z jakąś zmianą, a później wrócą do obecnego modelu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Może pójdą śladem Omegi i zrobią limitke. ;)

Znaczy się w roku jubileuszowym będą sprzedawać Suba z jakąś zmianą, a później wrócą do obecnego modelu.

Albo w roku jubileuszowym w ogóle nie będą sprzedawać 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nicon napisał(-a):

Tak poważnie to tak jak już Koledzy wyżej pisali. Dowolne budżetowe Seiko swieci mocniej i dłużej niż chromalight. Nawet SKX007 który miał kilka lat dawał radę lepiej niż bieda luminova w Subie.

Mialem Cymy, Tissoty, Swatche, Omegi, TH, Pamy a i AP sie trafil 😊 i faktycznie lumy miale one mizerne (z wyjatkiem oczywiscie Pama, ale tam jest jej w pyte, wiec przy mniejszej jej ilosci nie wiem jak by to bylo). Tzn., jak wchodzilem np. do kina, to zaden z tych modeli nie swiecil juz pod koniec seansu i choc AP mialo najgorsza lume (praktycznie jej brak 🤣), to dawalo sie na nim zobaczyc godzine w warunkach kinowych, gdyz szlify indeksow byly takie, ze wystarczylo poruszac zegarkiem przy minimalnie padajacym swietle, aby dostrzec indeksy i godzine. Jednak po zakupie suba czy pepsi swieca one dla mnie bardzo mocno i dlugo i jesli nawet inne zegarki maja ja mocniejsza a i sam Rolex cos zmienia, to moze faktycznie komus sie to przyda i ok. Jednak zawsze jak slysze tekst pt. luma np. w subach jest kiepska lub w ogole beznadziejna, to smiac mi sie chce, bo wg mnie dla 99.9% uzytkownikow jest ona totalnie wystarczajaca. Ale wiadomo - lepiej dac jeszcze lepsza, to przynajmniej nie beda ludziska biadolic, ze tylko werki podmienili 😉

 

A wracajac do nowosci - ktos sie moze zapisywal na bialego Exa?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często korzystam z lumy w subie, bo śpię w zegarku i co jakiś czas sprawdzam godzinę w nocy. Nie ma rewelacji, ale wystarcza. Czytelność też jest przeciętna. Miałem zegarki, które świeciły mocniej i dłużej (pamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem odnośnie lumy w Rolkach: w moim GMT świeci bardzo porządnie i długo, natomiast w Day date bida z nędzą, świeci słabo i krótko. fakt, to nie toolwatch, ale skoro ją tam wsadzili, mogłaby być lepsza.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
A wracajac do nowosci - ktos sie moze zapisywal na bialego Exa?


Ja bym chciał na czarnego ale już nie można online tylko w salonie gdzie jest Rolex, więc aktualnie chyba tylko Warszawa. Nie mam jak pojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra juz beda otwarte galeria, wiec bedziesz mial mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przecież przedłużyli obostrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artme napisał(-a):

Od jutra juz beda otwarte galeria, wiec bedziesz mial mozliwosc.

 

przedłużają zamkniecie do 18.04 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam... nie ogladam wiadomosci jak nie musze, wiec nie wiedzialem 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.