Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz zapisywali przez telefon? Myślałem, że Kruk ma politykę, że klient musi przyjść osobiście, żeby móc go ocenić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mam pojecia jak przebiega weryfikacja. Ok - jesli cos juz kupowales, to wiadomo - ale jesli pierwszy raz chcesz zakupic zegarek, to jak cie moga (i maja prawo - RODO) zweryfikowac???

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniają historię zakupową a nie człowieka. 🙂 Podobno kończą się w Kruku złote strzały dla ludzi z ulicy i słupów i nikt bez historii (dobrej, nie handlarskiej) nie kupi już hitowego modelu. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Jednak skoro zniknęły zaliczki (a raczej nie zrobił tego Kruk z własnej dobrej woli, ponieważ było im to na rękę), to trzeba być dobrej myśli. 🙂

 

W sumie powinniśmy się przenieść chyba do tematu o sytuacji kolejkowej z tą dyskusją...

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy historia handlarska? Mają teraz dział przeszukujący net i namierzający zegarki i ludzi? Uważam, że to w sumie dobry pomysł, lepszy niż kolejka fifo w obecnej sytuacji, ale jakim cudem chcą to wykonać to nie wiem. Z resztą, do kolejek jest oddzielny wątek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy kupowanie tylko zegarków, które na wtórnym są sporo droższe na ten sam nr karty stałego klienta oraz zapisywanie się w różnych salonach na ten sam model (to akurat już wcześniej wyeliminowali). Oczywiście nie co 3 miesiące, ponieważ ich tyle nie przychodzi do Polski, ale na przestrzeni ostatnich lat. I tak, istnieją w Kruku osoby, które zajmują się śledzeniem tego forum, chrono24, olx, Allegro. Po wrześniowych zapisach na Suby, były później telefony z informacją, że nie zrealizują zamówienia i można odebrać zaliczkę. Teraz chcą karty stałego klienta. Jeśli jej nie masz, nie zapiszesz się na najbardziej hitowy model. Ogólnie ma to sens. Jeśli ktoś zostawia 200-500k w Kruku na zegarki w kilka lat, to jakby nie patrzeć jest to lepszy klient i bardziej perspektywiczny (kupi też biżuterię Choparda albo inny zegarek z półki) niż Józek z ulicy, który chce kupić jeden zegarek: Hulka i zarobić w 1 dzień 20k odsprzedając handlarzowi z chrono.

 

Z jednej strony jest to na granicy prawa. Z drugiej strony bodajże w UK rząd próbuje wyeliminować takich pseudoinwestorów. Tylko tam zaczęło się od spekulacji na rynku konsol PlayStation5. Wolny rynek wolnym rynkiem, ale widocznie konsola, karta graficzna czy zegarek to nie jest to samo co złoto, pszenica, czy dolar.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się chętnie zapisał, tylko świadomość że prędzej przeczytam news o nowym modelu niż dostane ten zamówiony ? to trochę przeraza

 

Może R powinien iść po całości jak Ford z GT40 gdzie podpisujesz klauzule ze nie możesz sprzedać w ciągu 2 lat. :)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memento mori napisał(-a):

To znaczy kupowanie tylko zegarków, które na wtórnym są sporo droższe na ten sam nr karty stałego klienta. Oczywiście nie co 3 miesiące, ponieważ ich tyle nie przychodzi do Polski, ale na przestrzeni ostatnich lat. I tak, istnieją w Kruku osoby, które zajmują się śledzeniem tego forum, chrono24, olx, Allegro. Po wrześniowych zapisach na Suby, były później telefony z informacją, że nie zrealizują zamówienia i można odebrać zaliczkę. Teraz chcą karty stałego klienta. Jeśli jej nie masz, nie zapiszesz się na najbardziej hitowy model. Ogólnie ma to sens. Jeśli ktoś zostawia 200-500k w Kruku na zegarki w kilka lat, to jakby nie patrzeć jest lepszy klient niż Józek, który chce kupić Hulka i zarobić w 1 dzień 20k odsprzedając handlarzowi z chrono.

 

Z jednej strony jest to na granicy prawa. Z drugiej strony bodajże w UK rząd próbuje wyeliminować takich pseudoinwestorów. Tylko tam zaczęło się od spekulacji na rynku konsol PlayStation5. Wolny rynek wolnym rynkiem, ale widocznie konsola, karta graficzna czy zegarek to nie jest to samo co złoto, pszenica, czy dolar.

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w dziwnych czasach żyjemy. Tymczasem jeszcze przyspamuje. Mój pierwszy zegarek z biała tarczą od Atlantica Seabase, którego kupiłem kilkanaście lat temu za jedna z pierwszych pensji. ;) 

 

3FD7A99B-D886-44B7-8D5E-D7C071F98665.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sanik napisał(-a):

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

 

To zależy co było kupione za te 500k w ostatnich latach. Czy same hity, czy również DJ, DD, Daytona i Portofino w złocie, Monaco etc. Przecież widzą to w historii zakupów dla danej karty. A takich osób nawet w Polsce jest na prawdę sporo i jak się okazało, że pojawia się Pepsi na jubilee w 2018 r. to oni chcieli by go mieć dla siebie i mocno się irytują jak widzą, że AD wpuszcza w kolejkę handlarzy i tak jest nie tylko w Polsce 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pisał ktoś tutaj już że często ktoś kto handluje zegarkami "dosładza" deal kupienia Daytony czy Suba zakupem jakiegoś mnie chodliwego modelu? Mojego znajomego ostatnio prześwietlali mocno w Rolku gdy kupwał Rolka dla syna, ale historię zakupową już miał sporą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

Wybacz - ale kupowalem w Kruku sporo zegarkow, a i do samego suba wracalem trzykrotnie i nie dlatego, ze tym handlowalem, tylko jak wiesz tak tu bywalo, ze ponosilo sie rok-dwa i zegarek sie nudzil albo cos nie do konca lezalo. Potem trzeba bylo sprobowac hulka pozniej AP czy Panerai i znowu powrot do suba. Poza tym kiedys byly rabaty i znizki na karte, wiec kilka osob z rodziny zwyczajnie prosilo mnie, abym im kupil ze znizka - kiedys nikt tego nie zabranial, bo Kruk byl zadowolony, ze u nich kupujesz i zostawiasz duze pieniadze a rodzina, ze mogla kupic cos po rabacie. To nie bylo zabronione przeciez. Jak teraz odroznia np. takie osoby od handlarza czy milosnika zegarkow??

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było. Niech wróci w końcu normalność. Spekulacja cen ze względu na popyt/podaż to jedno, ale olewanie stałych klientów przez AD to drugie i dobrze, gdyby przynajmniej to drugie zniknęło.

 

@artme Niestety raczej nie odróżnią. Chociaż zawsze mogą powiedzieć "proszę przyjść z rodziną i niech każdy nam tu pokaże, że nadal ma zegarek" 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Wybacz - ale kupowalem w Kruku sporo zegarkow, a i do samego suba wracalem trzykrotnie i nie dlatego, ze tym handlowalem, tylko jak wiesz tak tu bywalo, ze ponosilo sie rok-dwa i zegarek sie nudzil albo cos nie do konca lezalo. Potem trzeba bylo sprobowac hulka pozniej AP czy Panerai i znowu powrot do suba. Poza tym kiedys byly rabaty i znizki na karte, wiec kilka osob z rodziny zwyczajnie prosilo mnie, abym im kupil ze znizka - kiedys nikt w to nie wnikal, bo Kruk byl zadowolony, ze u nich kupujesz a rodzina, ze mogla kupic cos po rabacie. Jak teraz odroznia np. takie osoby od handlarza czy milosnika zegarkow??

 

No właśnie dla miłośników to typowe, że np. lubią sportowe modele no i też rotują kolekcje. A teraz co, jak nie weźmiesz jakiegoś cygańskiego to oda razu dostajesz łatkę handlarz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie absurd, bo jak ktos "pomyli" Cie z handlarzem, to w ramach "podziekowania" za wieloletnia lojalnosc i fakt, ze zostawiles i mozesz jeszcze zostawic u nich sporo pieniedzy nic ci nie sprzedadza... fajnie.

Poza tym - wyobrazcie sobie sytuacje, ze wchodzicie do salonu np. Porsche i chcecie kupic 10 TAKICH SAMYCH 911 - rozumiem, ze Ci nie sprzedadza jesli im powiesz, ze bierzesz na handel?? Co zabrania w wolnym rynku ludziom moc kupowac i sprzedawac? Jeden kupuje na handel, drugi dla siebie a inny na prezent czy dla rodziny i czym ktorys jest gorszy od drugiego? Nie rozumiem...

A jesli jestes szefem takiego giganta jak Microsoft i w ramach podziekowania/premii chcialbys kupic w prezencie swoim 20 najlepszym pracownikom Pepsi, to co - nie mozesz, bo tylko jeden moga Ci sprzedac? Dlaczego zawsze system, ktory ma chronic zwyklych i uczciwych obywateli im najwiecej szkodzi? Takie chyba lajf...

 

Po cichu jednak staram sie wierzyc, ze faktycznie Kruk przez swoje weryfikacje zminimalizuje fakt wykupowania popularnych modeli wylacznie dla celow zyskowych, jednak nie mam pojecia jak to moze byc zorganizowane. Wg mnie najbardziej uczciwe bylo to, ze mozna bylo sie dowiedziec ktorym jest sie w kolejce, bo przynajmniej nagle 20 osob "znikad" sie przed ciebie nie wciskalo, a jedna czy dwie nie robily wielkiej roznicy a teraz nie wiesz NIC - wiec jak to ma byc przejrzyste????

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że jak sprzedałeś jakiegoś Rolka zanim były modne ze stratą , bo chciałeś inny zegarek to było ok, a jak sprzedałeś jak byłī powyżej metki to jesteś fliper czy kto tam. NIe ważne, że chciałeś kupić coś innego. Śmieszne to trochę, no ale co poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu chciał kupić to co mnie interesuje, bez tego całego cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupic? Ja bym chcial wejsc do salonu jak kiedys i moc poprzymierzac, porownac, porozmawiac a teraz trzeba w ciemno kupowac cos za taka kase, bo nawet do przymiarek nic nie maja... 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme czy na tych trzech transakcjach subami, które tak się Tobie nudziły, traciłeś czy zarabiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że rolex nie potrafi zapewnić po 1 egzemplarzu każdego modelu  w salonie do przymiarki to jest jakaś kpina  generalnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD w USA to nienajlepszy przykład, bo myśle ze sporo tych małych firm rodzinnych jest niezłe umoczona w szarej strefie, jak się czyta fora zagraniczne to taki obraz niestety się wyłania. Potem się czyta wątki na forum: „ czy przenosiliście swojemu AD prezenty” ;) . Co do chodliwych modeli trafiających do klientów z dobra historia to zgoda, w pierwszej kolejności myśle że powinni ich obsłużyć. Ale ich liczba jest skończona, a  potem to Imo nie ma dobrego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Chyba nie jest 100% ta sama koperta.

 

image.thumb.png.11d2013e92f1242a56406ab838c2b1fb.png

image.thumb.png.a9eabb1c1d77cec55b399c35a103c52d.png

 

Pomierzyłem piksele i wychodzi mi tak (zakładam, że bransoleta ma 20 mm):
image.thumb.png.4c17c92349f28ae6e8b73056f4c98aff.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę z tego, co mam. Od samego początku chciałem Batmana najbardziej z wszystkich Rolexów. Jest ze mną już ponad dwa lata i ciągle cieszy. Jak uda się dokupić do parki długo wyczekiwanego braciszka, to będę szczęśliwy :)1937cbdbf51b418e233e19f507928429.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 właśnie przez Twoje zdjęcia GMT podjąłem wczoraj nieudolną i pewnie skazaną na niepowodzenie próbę wpisania się na listę wybrańców - na identyczny model. Ale pewnie zaszczytu dostąpią "prawdziwi miłośnicy zegarków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.