Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Sebak napisał(-a):

Szacunek za pracę @machlo. A ile miała realnie szerokości starsza ref. EX I? Może @MasterMind nam zmierzy 😉

 

Stary 14270 ma dokładnie 36mm mierząc suwmiarką - ale nie bezel tylko boki koperty (są obłe). Bezel ma 35mm


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 🙂 Czyli nowy jest delikatnie większy. Może niedługo będą jakieś porównania "na żywo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mroova napisał(-a):

@mario1971 właśnie przez Twoje zdjęcia GMT podjąłem wczoraj nieudolną i pewnie skazaną na niepowodzenie próbę wpisania się na listę wybrańców - na identyczny model. Ale pewnie zaszczytu dostąpią "prawdziwi miłośnicy zegarków".

@mroova, życzę Ci szybkiej realizacji, a później takiej radości, jaką ja mam za każdym razem, gdy mam go na ręce! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał(-a):

@artme czy na tych trzech transakcjach subami, które tak się Tobie nudziły, traciłeś czy zarabiałeś ?

@nicon 

Odpowiem Wam obu - po pierwsze, to nie na 3 subach, tylko na dwoch, bo trzeci finalnie zostaje 😊

A po drugie - NIC, jeszcze raz napisze NIC nie zarobilem, bo pierwszego nosilem przez prawie 5 lat a drugiego sprzedalem po 2 latach i wyszedlem praktycznie na ZERO (choc za drugiego wzialem nawet 500zl mniej!) - czyli w sumie ok, bo po podwyzkach udalo mi sie je odsprzedac za te same pieniadze, co wlozylem, wiec i tak dobrze, jednak zarobku na nich nie mialem ZADNEGO - czy teraz sie cieszycie, ze Kolega z forum nic nie zarobil a i stracic mogl? 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 Dzięki, choć nie jest to mój wyśniony blancpain fifty fathoms bathyscaphe for  hodinkee - przy limitacji 100 szt. kompletnie nieosiągalny.

Udanego weekendu !

Edytowane przez mroova
Artme: przypominam, że tylko zadałem pytanie, niczego nie sugerowałem, zatem lepszych transakcji życzę Tobie i Twoim znajomym. Zamówionymi wczoraj GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

@nicon 

Odpowiem Wam obu - po pierwsze, to nie na 3 subach, tylko na dwoch, bo trzeci finalnie zostaje 😊

A po drugie - NIC, jeszcze raz napisze NIC nie zarobilem, bo pierwszego nosilem przez prawie 5 lat a drugiego sprzedalem po 2 latach i wyszedlem praktycznie na ZERO (choc za drugiego wzialem nawet 500zl mniej!) - czyli w sumie ok, bo po podwyzkach udalo mi sie je odsprzedac za te same pieniadze, co wlozylem, wiec i tak dobrze, jednak zarobku na nich nie mialem ZADNEGO - czy teraz sie cieszycie, ze Kolega z forum nic nie zarobil a i stracic mogl? 😊

Straciłeś, bo inflacja 😎😂😂😂

29 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Pomierzyłem piksele i wychodzi mi tak (zakładam, że bransoleta ma 20 mm):
image.thumb.png.4c17c92349f28ae6e8b73056f4c98aff.png

Machlo robi robote:)

ile mial stary exp 214270 w bezlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele wiecej stracilem na innych jak pewnie wielu z Was, ale to jest wpisane w nasze hobby i nad tym nie placze. Bardziej placze, ze nie mozemy jak kiedys sie wymieniac, wracac i dodawac czegos do naszych kolekcji/doswiadczen zegarkowych... 😔

 

@mroova - spoko - wzajemnie.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme ja to stary nudziarz zegarkowy jestem, ten sam Rolex od 18 lat męczę, a JLC zmieniam z kuzynem na gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

O wiele wiecej stracilem na innych jak pewnie wielu z Was, ale to jest wpisane w nasze hobby i nad tym nie placze. Bardziej placze, ze nie mozemy jak kiedys sie wymieniac, wracac i dodawac czegos do naszych kolekcji/doswiadczen zegarkowych... 😔

 

@mroova - spoko - wzajemnie.

Jasne, ja mówiłem z żartem, ważne aby traktować to jako hobby i zajawkę.

podoba mi się Twoje podejście do hobby=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

podoba mi się Twoje podejście do hobby=)

Mojej zonie mniej... 😂😉

 

Wiesz - oczywiscie, ze na niektorych rzeczach czlowiek zarobi a na innych straci, jednak jak widac nawet tutaj ludzi boli, gdy bliźni wyjdzie na plus...

 

A tak na serio - jak po kilku latach przyszedl Pepsi, to przeciez zamawialem go w ciemno. Baaa... nawet nie sadzilem, ze przebije w codziennym uzytkowaniu suba ale tak sie stalo. Jednak, gdyby zegarek przyszedl i okazaloby sie, ze nie podszedl, nie wyglada na mojej rece fajnie, nie uklada sie a i zonie sie nie podoba, to co??? Az strach byloby sprzedac, bo przeciez zamowil tylko dla zarobku, nie? A czy taka sytuacja nie moglaby miec miejsca?? Od razu przypieliby łatkę nawet jak widze Koledzy z forum, ze wiadomo po co kupowal (w dzien premiery, gdzie nikt nie wiedzial jeszcze co sie pozniej porobi) i, ze przez "takich" pozniej rynek sie psuje... ech...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Straciłeś, bo inflacja 😎😂😂😂

Machlo robi robote:)

ile mial stary exp 214270 w bezlu?

Oj tam od razu stary 😉 

Zmierzyłem na szybko i wyszło mi 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme myślę że nikogo tu nie boli "gdy bliźni wyjdzie na plus" natomiast wielu zapewne wq...ia taka sytuacja, że nie mogą kupić zegarka, który im się podoba, w sytuacji gdy Ty masz do nich taki dostęp. Nie wiem ilu z nich uwierzy w historię o znudzeniu, znajomych i stratach na subach. 

Ja na szczęście stosunek do zegarków mam dość lekko obojętny i spokojnie podchodzę do Twoich niewątpliwie lepszych (z jakiegokolwiek powodu) relacji z dystrybutorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mroova napisał(-a):

@artme myślę że nikogo tu nie boli "gdy bliźni wyjdzie na plus" natomiast wielu zapewne wq...ia taka sytuacja, że nie mogą kupić zegarka, który im się podoba, w sytuacji gdy Ty masz do nich taki dostęp. Nie wiem ilu z nich uwierzy w historię o znudzeniu, znajomych i stratach na subach. 

Ja na szczęście stosunek do zegarków mam dość lekko obojętny i spokojnie podchodzę do Twoich niewątpliwie lepszych (z jakiegokolwiek powodu) relacji z dystrybutorem.

Nie mam ZADNYCH konotacji i znajomosci.... moze i niestety, bo znam kilku Kolegow, ktorzy maja i to z naszego forum, ale ja nie dostapilem takiego szczescia, wiec od lat zwyczajnie przychodzilem i kupowalem.

Siedze na tym forum od ponad 10 lat i spotykam sie z ludzmi i rozmawiam, wiec co dziwnego, ze jak pojawil sie nowy Pepsi, to tego samego dnia po pracy pojechalem zajarany sie zapisac na fajny zegarek, kultowy a do tego z nowym mechanizmem, bo wiedzialem, ze to bedzie niezly bum? Czy moja wiedza, swiadomosc i setki godzin spedzonych na forum jest czyms zlym, co nie pozwalaloby mi z tego korzystac? Nie rozumiem...

Nie musialem miec zadnych znajomosci, zeby to zrobic. Malo tego rowniez i mi odmowiono zakupu innych modeli i nie jest to przyjemne, ale nic z tym zrobic nie moge i tez na taka sytuacje jestem zly i wolalbym, aby bylo jak dawniej.

 

A co do braku zarobku na 2 subach, to mozesz sobie nie wierzyc - kupowali je ode mnie Koledzy z forum, wiec przynajmniej dwie osoby mi wierza 😊

 

23 minuty temu, nicon napisał(-a):

...tylko hipokryzja i brak zrozumienia, że sam po części generujesz problem na który narzekasz. 

Blagam, bo wjezdzasz niefajnie i zaczynasz mnie obrazac. Niczym sobie nie zasluzylem na takie pomowienia. Zadroscisz? Boli Cie cos? Nie tak sie cos uklada jakbys chcial? Ok - ale to nie powod, zeby kogos od razu nazywac hipokryta czy wkladac mu, ze "sam generuje" cos nad czym ubolewa. Mysle, ze nie ma co wiecej tego ciagnac publicznie - chcesz dalej o tym pisac? Pisz prosze na PW, bo nie ma co zasmiecac tematu. Z mojej strony EOT.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolegom chodzi o to, że po tym co napisałeś ciężko komuś postronnemu tak na szybko byłoby odróżnić cię od flipera, bo stajesz jak oni w kolejce w dniu pojawienia się nowego modelu. Jakbym był sprzedawcą w salonie i widział kolejkę ludzi wijącą się po nowy model to co bym pomyślał? Że to sami miłośnicy marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Myślę że kolegom chodzi o to, że po tym co napisałeś ciężko komuś postronnemu tak na szybko byłoby odróżnić cię od flipera, bo stajesz jak oni w kolejce w dniu pojawienia się nowego modelu. Jakbym był sprzedawcą w salonie i widział kolejkę ludzi wijącą się po nowy model to co bym pomyślał? Że to sami miłośnicy marki?

A uważasz, że kiedy jest dobra pora na zamówienie nowego, pięknego sportowego modelu? To chyba oczywiste, że w dniu jego premiery...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że kolegom chodzi o to, że po tym co napisałeś ciężko komuś postronnemu tak na szybko byłoby odróżnić cię od flipera, bo stajesz jak oni w kolejce w dniu pojawienia się nowego modelu. Jakbym był sprzedawcą w salonie i widział kolejkę ludzi wijącą się po nowy model to co bym pomyślał? Że to sami miłośnicy marki?

A właściwie to co byłoby dziwnego w tym gdyby miłośnicy marki byli na bieżąco z informacjami i chcieli kupować nowości zaraz po premierze?
Dotyczy to wielu towarów, zegarków chyba też. Kupujący nową Omegę to miłośnik, kupujący nowego Rolexa to flipper?

Też chętnie bym kupił nowego Batmana, dla siebie, oczywiście mogę się już cmoknąć ale zamawiałbym od razu gdyby była możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że kolegom chodzi o to, że po tym co napisałeś ciężko komuś postronnemu tak na szybko byłoby odróżnić cię od flipera, bo stajesz jak oni w kolejce w dniu pojawienia się nowego modelu. Jakbym był sprzedawcą w salonie i widział kolejkę ludzi wijącą się po nowy model to co bym pomyślał? Że to sami miłośnicy marki?

Można byłoby myśleć, ze to wyłącznie handlarze gdyby nie drobny szczegół, że dzień po premierze listy zapisów zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski Rozumiem - jednak Ci, co to pisza znaja mnie niektorzy nawet osobiscie a poza tym wielu z nas rotuje zegarkami na tym forum 10 x czesciej w ciagu roku niz ja i jakos nikt nic do tego nie ma. Ostatni raz cos wystawialem chyba ze 2 lata temu.

A jesli chodzi o AD, to takie chore zapisy i kolejki powstaly dopiero po zapisach na Pepsi. Jak przyjechalem do AD wieczorem, to owszem - bylo juz duzo zapisow, ale dopiero po kilku dniach sie listy pozamykaly. Pozniej na Daytone i dopiero od nastepnego roku zaczely sie kolejki, wiec w moim zapisie na Pepsi nie bylo nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A uważasz, że kiedy jest dobra pora na zamówienie nowego, pięknego sportowego modelu? To chyba oczywiste, że w dniu jego premiery...

Zapisy na Pepsi trwały 1 dzień. Można było się zapisać tylko w dniu premiery. O co te zarzuty? Że ktoś wykorzystał szansę? Będzie jeszcze selekcja, spokojnie na pewno kogoś odrzucą. Wtedy niektórzy być może poczują satysfakcję - "leciałeś zapisać się pierwszego dnia, wywalili cię z listy, i po co ci to było, frajerze, zobacz jak cię przeczołgali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, artme napisał(-a):

@beniowski Rozumiem - jednak Ci, co to pisza znaja mnie niektorzy nawet osobiscie a poza tym wielu z nas rotuje zegarkami na tym forum 10 x czesciej w ciagu roku niz ja i jakos nikt nic do tego nie ma. Ostatni raz cos wystawialem chyba ze 2 lata temu.

A jesli chodzi o AD, to takie chore zapisy i kolejki powstaly dopiero po zapisach na Pepsi. Jak przyjechalem do AD wieczorem, to owszem - bylo juz duzo zapisow, ale dopiero po kilku dniach sie listy pozamykaly. Pozniej na Daytone i dopiero od nastepnego roku zaczely sie kolejki, wiec w moim zapisie na Pepsi nie bylo nic dziwnego.

Tu na forum chyba jest inaczej, raczej widać kto kupuje dla siebie, a kto na handel.

Ja kupowałem GMT w 2017 roku i wtedy było jeszcze komfortowo. A ostatnio DD kupiłem na CH24. Ale widząc co się dzieje w salonach Rolexa, to odechciewa mi się ich odwiedzać i preferuję inne marki w celu przymierzenia, bo samą markę i modele lubię.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz racje.

 

Ale chcialbym wyjasnic jedna rzecz - ci "handlarze" w negatywnym tego slowa znaczeniu opisywani przez wielu, to tez nasi forumowi Koledzy. Uczciwie pracujacy i zarabiajacy na zycie, placacy podatki i wszelkiego typu oplaty z ta dzialalnoscia zwiazane. Nie rozumiem tego hejtu na nich. Maja takie samo prawo kupic cos dla siebie jak kazdy z nas i moga z tego korzystac albo sprzedac - nikt tego nie zabrania. Jak nie bylo takich wielkich zyskow i ciułali to tu, to tam, to bylo spoko a jak moga zarobic wiecej, to bol ludzi ogarnia??? Poza tym - jesli faktycznie my zwykli milosnicy na tym cierpimy, bo handlarze wykupowali po kilka sztuk, to zrobili z tym porzadek - nie mozna kupic jednej osobie wiecej niz jedna sztuka i chyba to jest dla wszystkich ok. A to, ze trafiaja sie handlarze nieuczciwi, ktorzy korzystaja ze swoich ukladow i - tu nie boje sie tego slowa uzyc - okradaja innych potencjalnych klientow z ich mozliwosci zakupu, to juz calkiem inna sprawa. Jednak nie trzeba byc handlarzem, zeby rowniez nielegalnie korzystac z mozliwosci "wykradania" zegarkow poza kolejnoscia. To tylko tak dla sprostowania slowa handlarz u nas na forum.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

I masz racje.

 

Ale chcialbym wyjasnic jedna rzecz - ci "handlarze" w negatywnym tego slowa znaczeniu opisywani przez wielu, to tez nasi forumowi Koledzy. Uczciwie pracujacy i zarabiajacy na zycie, placacy podatki i wszelkiego typu oplaty z ta dzialalnoscia zwiazane. Nie rozumiem tego hejtu na nich. Maja takie samo prawo kupic cos dla siebie jak kazdy z nas i moga z tego korzystac albo sprzedac - nikt tego nie zabrania. Jak nie bylo takich wielkich zyskow i ciułali to tu, to tam, to bylo spoko a jak moga zarobic wiecej, to bol ludzi ogarnia??? Poza tym - jesli faktycznie my zwykli milosnicy na tym cierpimy, bo handlarze wykupowali po kilka sztuk, to zrobili z tym porzadek - nie mozna kupic jednej osobie wiecej niz jedna sztuka i chyba to jest dla wszystkich ok. A to, ze trafiaja sie handlarze nieuczciwi, ktorzy korzystaja ze swoich ukladow i - tu nie boje sie tego slowa uzyc - okradaja innych potencjalnych klientow z ich mozliwosci zakupu, to juz calkiem inna sprawa. Jednak nie trzeba byc handlarzem, zeby rowniez nielegalnie korzystac z mozliwosci "wykradania" zegarkow poza kolejnoscia. To tylko tak dla sprostowania slowa handlarz u nas na forum.

To prawda, ja uważam że kto chce, niech handluje. Skoro ludzie mają bzika na punkcie niektórych modeli, to jest to okazja by ktoś nimi handlował. Ja się bardziej dziwię Rolexowi, z czego te salony żyją, jak same modele z diamentami za chwilę w nich zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz - jak to z czego? No z tego, co na biezaco ludzie przychodza i odbieraja? Co za roznica czy kupuja z wystawy gdyby byly nawet pelne wszystkich modeli czy wyjmuja im z sejfu? Spokojny plan biznesowy maja przez pozamykane kolejki i rezerwacje (czyli 100%-owy zakup zaraz po wyslaniu do salonu) na kilka lat do przodu.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Witam wszystkich serdecznie :) 

 

ze swoim subikiem. Ulubiony diver🛥

2C5C9140-7EED-4BA2-A62D-7628E2EACB1B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.