Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@mario1971 masz chyba rację, to nie patologia tylko pozycjonowanie produktu i marki poprzez ograniczenie ofertowe.

Edytowane przez mroova
nawet nie dubel tylko tryplet treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A o jakiej patologii mówisz - wskaż palcem?

 

Niestety dzisiaj na łapie do koszuli Lange :(

Kształtowanie przez R. podaży i popytu poprzez ograniczenie dostępności jest ok (zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę specyfikę rynku dóbr luksusowych).

 

Praktykowanie przez AD niejasnych reguł dystrybucji, w tym preferencji wyboru nabywcy, i wpływanie w ten sposób na podaż (i cenę na rynku wtórnym) nie jest ok. Niektórzy, w tym także ja, uważają, że takie zachowanie można ocenić jako patologiczne.

 

Trudno wskazać palcem ale sytuacja na rynku wtórnym jest mocną poszlaką...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hersh napisał(-a):

 

Praktykowanie przez AD niejasnych reguł dystrybucji, w tym preferencji wyboru nabywcy, i wpływanie w ten sposób na podaż (i cenę na rynku wtórnym) nie jest ok. Niektórzy, w tym także ja, uważają, że takie zachowanie można ocenić jako patologiczne.

Z  tego wynika, że wszystkich tych którzy zamawiają, następnie czekają w kolejkach i ostatecznie po latach kupują zegarki marki Rolex z pierwszej ręki, trzeba by zakwalifikować do grupy dewiantów tańczących pogo w oparach absurdu, w rytm muzyki skomponowanej przez AD :lol:

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijmy sobie jedną sprawę ostatecznie:


AD wdraża systemy weryfikacji kupujących a ich celem jest m.in aby kupiony gorący Rolex nie pojawił się następnego dnia na Alle za cenę +20. Jeśli kupiony Rolex pojawia się następnego dnia na Alle to z procesowego punktu widzenia to jest patologia z którą AD- jak twierdzi oficjalnie- walczy.

Taka sytuacja nie ma nic wspólnego z oceną działań szczęśliwego flippera bo to wolny kraj i wolny rynek wtórny.

Tych ogłoszeń jest i tak mam wrażenie mniej , ale nie musi to oznaczać że system działa bo powodów może być wiele (mniej dostaw, przerzuty exportowe , słupy  czy zacieranie śladów przez sprytnych flipperów oraz skuteczniejsza weryfikacja kupujących). 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie czuje bólu dupska ludzi...

Wolny kraj, chcesz, to robisz co Ci się podoba...

I nie ważne co powiedzą naukowcy, ważne co powie kinga rusin w tvn:)

 

elo peace%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie dziwił, że ludzie się denerwują. Może ktoś chciał upamiętnić ważny kamień milowy w życiu, albo do czego doszedł ciężką pracą. A może przekazać synowi jak dorośnie? A może jest miłośnikiem i flipnałby po paru miesiącach już bez kontrowersji. Kto wie? A tutaj ktoś śmiał kupić i wystawić od razu na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Z  tego wynika, że wszystkich tych którzy zamawiają, następnie czekają w kolejkach i ostatecznie po latach kupują zegarki marki Rolex z pierwszej ręki, trzeba by zakwalifikować do grupy dewiantów tańczących pogo w oparach absurdu, w rytm muzyki skomponowanej przez AD :lol:

 

 

 

Szczerze zdziwiłem się tak daleko idącym wnioskiem. Niewiele mówi o tych, którzy decydują się na te reguły, za to dużo o autorze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hersh napisał(-a):

Szczerze zdziwiłem się tak daleko idącym wnioskiem. Niewiele mówi o tych, którzy decydują się na te reguły, za to dużo o autorze;)

U mnie ta lambada trwa już ponad dwa lata :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

U mnie ta lambada trwa już ponad dwa lata :)

I jeszcze parę lat potańczysz😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

U mnie ta lambada trwa już ponad dwa lata :)

Zatem kibicuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, nicon napisał(-a):

Jest potwierdzone info że będzie można kupić sobie osobno drugą bransoletę do GMT https://www.ablogtowatch.com/rolex-returns-the-oyster-bracelet-to-stainless-steel-gmt-master-ii-watches/

 

 

Ciekawa jestem czy to jest potwierdzone info. 
Potwierdzone przez kogo?

Czy ktoś widział pełny nr referencji każdej bransolety. 
W katalogu nie ma ceny tylko bransolety. 
Gdyby Rolex się zgadzał na wymianę w prywatnych ramach bransolety, to co stoi na przeszkodzie, żeby każdy sobie wymieniał sam wkładkę bezela. Raz Batman raz Pepsi. 
Można tez by było sobie wymieniać tarcze. 
Raz czarna, raz niebieska, No i raz meteoryt. 
Mogliby już sprzedawać taki kit i każdy by sobie poskładał na stole kuchennym to co lubi. Nasmarować olejem z oliwek i zamknął nożyczkami. Utopił w wannie, żeby sprawdzić szczelność. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: jeden z kolegów sam sobie wymienia wkładki bezela, co w tym niestosownego ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mroova napisał(-a):

Dla przykładu: jeden z kolegów sam sobie wymienia wkładki bezela, co w tym niestosownego ?  

Ale nic, jeśli się nie zna zasad gwarancji i autoryzowanego serwisu. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, facecik napisał(-a):

I jeszcze parę lat potańczysz😉

 

26 minut temu, Hersh napisał(-a):

Zatem kibicuję :)

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Ciekawa jestem czy to jest potwierdzone info. 
Potwierdzone przez kogo?

Czy ktoś widział pełny nr referencji każdej bransolety. 
W katalogu nie ma ceny tylko bransolety. 
Gdyby Rolex się zgadzał na wymianę w prywatnych ramach bransolety, to co stoi na przeszkodzie, żeby każdy sobie wymieniał sam wkładkę bezela. Raz Batman raz Pepsi. 
Można tez by było sobie wymieniać tarcze. 
Raz czarna, raz niebieska, No i raz meteoryt. 
Mogliby już sprzedawać taki kit i każdy by sobie poskładał na stole kuchennym to co lubi. Nasmarować olejem z oliwek i zamknął nożyczkami. Utopił w wannie, żeby sprawdzić szczelność. 

Jest delikatna ;) różnica w zmianie bransolety i tarczy. 

24 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Ciekawa jestem czy to jest potwierdzone info. 
Potwierdzone przez kogo?

Czy ktoś widział pełny nr referencji każdej bransolety. 
W katalogu nie ma ceny tylko bransolety. 
Gdyby Rolex się zgadzał na wymianę w prywatnych ramach bransolety, to co stoi na przeszkodzie, żeby każdy sobie wymieniał sam wkładkę bezela. Raz Batman raz Pepsi. 
Można tez by było sobie wymieniać tarcze. 
Raz czarna, raz niebieska, No i raz meteoryt. 
Mogliby już sprzedawać taki kit i każdy by sobie poskładał na stole kuchennym to co lubi. Nasmarować olejem z oliwek i zamknął nożyczkami. Utopił w wannie, żeby sprawdzić szczelność. 

Jest delikatna ;) różnica w zmianie bransolety i tarczy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nicon napisał(-a):

Jest potwierdzone info że będzie można kupić sobie osobno drugą bransoletę do GMT

I to jest super news - mozna miec 2 zegarki w jednym - pytanie po ile taka branse policza w PL?? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

I to jest super news - mozna miec 2 zegarki w jednym - pytanie po ile taka branse policza w PL?? 🤔

Około 6-6,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6k to "stara" cena za "stare" jubilee do 16710. Myślę, że przy obecnych kursach złotówk, jeśli będzie można ją kupić to prędzej za 9k 😉 

 

 

@Smycel No nie przy obiedzie... 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, memento mori napisał(-a):

6k to "stara" cena za "stare" jubilee do 16710. Myślę, że przy obecnych kursach złotówk, jeśli będzie można ją kupić to prędzej za 9k 😉 

 

 

Stare Jubilee to koszt 5100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jesli nawet zamkneloby sie to w 10k, to za mozliwosc posiadania 2 modeli na rozne okazje zamiast kupowac dwa oddzielnie (jesli oczywiscie w ogole cie zapisza) -fajne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bartek79 napisał(-a):

Stare Jubilee to koszt 5100.

 

To musiałeś kupić wcześniej niż jeden z kolegów, od którego znam cenę. Rok, może półtora roku temu wspominał właśnie o 6-6.5k 😉 

 

19 minut temu, artme napisał(-a):

Powiem tak - jesli nawet zamkneloby sie to w 10k, to za mozliwosc posiadania 2 modeli na rozne okazje zamiast kupowac dwa oddzielnie (jesli oczywiscie w ogole cie zapisza) -fajne rozwiazanie.

 

 

Te dwa modele na różne okazje to dla mnie nieco naciągana teoria. Jubilee nie robi z niego garniturowca, a PCL i błyszcząca ceramika nie robi też z niego sportowca. Przy czym zaznaczę może, że w moim "świecie" ceramiczny Submariner to rasowy sportowiec, ale taki preppy sportowiec, a nie "sportowiec sportowiec" jak Ex II. 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Jubilee robi z niego bardziej biżuteryjny model i tyle. Ale to ciągle Pepsi, jak to Rolex reklamuje cosmopolitan watch. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony 10k za prosty wyrób stalowy daje do myślenia 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Z drugiej strony 10k za prosty wyrób stalowy daje do myślenia 😀

 

 

Ja bym za to wolał kupić fajnego Sina czy ze dwa Seiko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.