Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tbn napisał(-a):

Poleci ktoś szczypce do bransolet? Wiem jest Bergeon 7825, ale prawie 700PLN za szczypce to trochę przesada. Może ktoś używa czegoś tańszego i jest zadowolny.

Daj sobie spokój z zamiennikami. Lepiej zainwestować w Bergeon. Ja kupiłem chińczyka za cos około 120zl i ten widelczyk/koncowka złamała się przy pierwszym podejściu. Na szczęście użyłem MK a nie czegoś ze swoich zegarków bo powstała głęboka rysa. Jak już wydajemy kilkadziesiąt tyś na zegarek to 700 złoty to nie wydatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły springbar tool, który kupiłem za 100pln i z powodzeniem od lat zdejmuje bransolety, nic się nie ułamało etc. :) Mam problem z zakładaniem bransolety, zawsze trochę rysuje ucha no i sprawia to problem. Nie ważne czy będę używał narzędzia do Rolka czy Seiko cena Bergeona za parę szczypiec to przesada po prostu moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przymierzyć się do zakupu OP 36 z czarną tarczą na własny ślub pod koniec sierpnia. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w Kruku dowiedziałem się, że już nie przyjmują zapisów. Czy jest jeszcze jakaś szansa na nabycie tego modelu? Inny sklep? Wycieczka do innego kraju? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Edytowane przez Girzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Girzu napisał(-a):

Chcę przymierzyć się do zakupu OP 36 z czarną tarczą na własny ślub pod koniec sierpnia. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w Kruku dowiedziałem się, że już nie przyjmują zapisów. Czy jest jeszcze jakaś szansa na nabycie tego modelu? Inny sklep? Wycieczka do innego kraju? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Obdzwoń Warszawę i będziesz wiedział. Ja 2 miesiące temu zapisałem się na OP 36 Tiffany Blue. Myślałem też, że będzie problem a się udało. Gdybyś miał z czarnym problem to zostaje dołożyć trochę i wziąć DJa 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, nicon napisał(-a):

Obczaj to: https://a.aliexpress.com/_mrPWQJp

 

polecałem to jakiś czas temu w wątku i sporo ludków było zadowolonych. To jedyne narzędzie którym jestem w stanie zdjąć i założyć bransoletę bez rysowania koperty w Subie. Jak nie podpasuje to mała strata 🙂, ale będziesz też wiedział że szczypce bergeona tez nic nie pomogą :).

No Twoje Rolexy to da się obsłużyć nawet wykałaczką ...we współczesnych wszystko jest na ścisk więc jakiekolwiek dwustronne narzędzie pomaga. Krytyczne jest dobre dopasowanie rozmiaru końcówek ( tu trzeba trochę poeksperymentować, lub podszlifować  lub  mieć kilka rozmiarów ) Bo te końcówki  niestety nie będą  uniwersalne - zarówno w obrębie Rolexa jak i stosując je w innych zegarkach ( nawet Tudorach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nicon napisał(-a):

Ale to narzędzie które podesłałem to właśnie dwustronne szczypce. Mój Sub z 2009 nie ma dziur w uszach, także nie ma lekko wykałaczki itp. jak w 14060m :).  Te końcówki akurat idealnie pasują do Rolexowych teleskopów. Polecam sprawdzić jak ktoś chce przycebulić jak ja. Może ten bergeon robi różnicę, szczególnie w wytrzymałości jak się zmienia bransolety 5 razy dziennie zawodowo. Ale dla mnie te końcówki są wystarczająco twarde, a bergeony też pękają po czasie.

Wiem, nie chodzi tylko o otwory ale generalnie spasowanie i luzy . Standardowe końcówki w dwóch najczęściej polecanych narzędziach Bergeona nie są idealne - trzeba szukać mniejszych lub podpiłować standardowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ex jest ciężko zdjąć bransoletę, nie mówiąc o zakładaniu. Przynajmniej zwykłym toolem. Chciałem też 16570 wrzucić na nato, ale bez szczypiec nie ruszam na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

Ale masz na myśli spasowanie bransolety do koperty, czy szerokość rowków z teleskopami w bransolecie? Luzów "lewo-prawo" nie ma w ogóle, a końcówki są bardzo wąskie, wiem że z pewnością da się tego użyć z powodzeniem do przekładania bransy we współczesnym Explorerze, ale podejrzewam że w innych modelach są te wymiary podobne.

Siła i precyzja jaką muszę przyłożyć w nowym jest większa niż w starym. Nie wiem na ile jest to kwestia grubości i spasowania maskownicy, zużycia sprężynek w teleskopach , relacji ich grubości i spasowania do dziurek, na pewno dostęp  do teleskopów jest inaczej rozwiązany w starszych i nowych referencjach  ....W każdym razie teleskopy z 6 cyfrowych Rolexów lecą dalej 😉 . Żeby to bezpiecznie ogarnąć końcówka widelców powinna jak najlepiej obejmować/ trzymać  teleskop. Między nowymi referencjami też są różnice w umiejscowieniu , szerokości, głębokości otworów , grubości końcówek teleskopów....wszystko by nie można było za łatwo przekładać sobie bransolet 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nixon111 napisał(-a):

 

Obdzwoń Warszawę i będziesz wiedział. Ja 2 miesiące temu zapisałem się na OP 36 Tiffany Blue. Myślałem też, że będzie problem a się udało. Gdybyś miał z czarnym problem to zostaje dołożyć trochę i wziąć DJa 🙃

Dzięki wielkie za sugestię. Teraz w innym sklepie dowiedziałem się, że po odpowiedzi z centrali kolejka już jest na rok czasu (więc już jest możliwość zapisu). Podejrzewam, że już każdy sklep w Warszawie da mi taką odpowiedź? Raczej na końcówkę sierpnia nie mam co liczyć by ten zegarek trafił w moje ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Girzu napisał(-a):

Dzięki wielkie za sugestię. Teraz w innym sklepie dowiedziałem się, że po odpowiedzi z centrali kolejka już jest na rok czasu (więc już jest możliwość zapisu). Podejrzewam, że już każdy sklep w Warszawie da mi taką odpowiedź? Raczej na końcówkę sierpnia nie mam co liczyć by ten zegarek trafił w moje ręce

 

Zamów bo może się okazać ,że będzie szybciej. Czasami straszą tymi kolejkami. Ja w tamtym tygodniu dzwoniłem do serwisu rowerowego spytać o naprawę hamulca. Powiedzieli ,że na 3 tygodnie muszę zostawić rower. Zawiozłem w sobotę a odbiór mam jutro :) Wiem ,że z Rolexem jest troszkę inaczej i pewne sprawy nawet potrafią się wydłużyć. Mimo wszystko jeśli jest to model , na którym Ci zależy to jak bym się zapisał.

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, nicon napisał(-a):

Rozumiem, nie wiedziałem że aż tak to się różni. Anyway, warto wypróbować te szczypce, bo to w sumie mały pieniądz, a jest to kopia 7825, które są sprawdzonym toolem do wymiany w Rolexie.

 

Ja bym się zapisał i czekał, tylko dałbym im do zrozumienia że to na specjalną okazję i jest deadline. Jak się nie doczekasz to możesz w każdej chwili kupić Omegę.

i sie tak samo usmieja jak na pytanie o rabat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zapisie mialem czekać na DJ 6-9 miesięcy, a dostałem w 1,5. Także wyszło super, bo miłe zaskoczenie. Szczególnie, że to mój pierwszy Rolex. Teraz mogę sobie już spokojnie stać w kolejce po inny model, bo tego używam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

Ja przy zapisie mialem czekać na DJ 6-9 miesięcy, a dostałem w 1,5. Także wyszło super, bo miłe zaskoczenie. Szczególnie, że to mój pierwszy Rolex. Teraz mogę sobie już spokojnie stać w kolejce po inny model, bo tego używam :) 

Myslisz, ze sprzedasz DJ41, kiedy już dostaniesz ten oczekiwany model ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam go nigdy sprzedawać. W planie mam kolekcję trzech. DJ41, OP41 srebrny, Sub/Batman o ile uda mi się utrzymać zapis w kolejce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

Tak czy inaczej DJ41 sie bardzo mocno broni w konfrontacji z modelami sportowymi,

Przejrzystosc tarczy, jej czytelność i uroda (pamietam że masz wersję niebieską jak ja) oraz ogólnie design zegarka sprawiają, że to nie jest słaby zegarek.

Gdybym miał wybrać jeden egzemplarz na lata, to nie wiem czy nie byłby to DJ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejusty to chyba najbardziej uniwersalne zegarki w palecie Rolexa. Dodatkowo z karbowanym bezelem i jubilee są wyjątkowe w zakresie designu , takie combo nie ma odpowiedników u konkurencji.

Choć pozostałe kombinacje też są ok, to już jednak częściej goszczą na bazarkach, zwłaszcza na stalowej lunecie. 
Gdybym miał zostać z jednym zegarkiem to byłby trudny dylemat: DJ czy Sub.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Nie zamierzam go nigdy sprzedawać. W planie mam kolekcję trzech. DJ41, OP41 srebrny, Sub/Batman o ile uda mi się utrzymać zapis w kolejce :)

A po co Ci OP w tym zestawie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sprawie branzolet i narzędzi do ich ściągania. 
Czy zakłada się zegar do bransolety?

Czy bransoletę do zegara?

Jaki film na YouTube polecacie na zakładanie bransolety?

 

12 minut temu, Maserati napisał(-a):
Gdybym miał zostać z jednym zegarkiem to byłby trudny dylemat: DJ czy Sub.


Ha ha. Wiesz, ze nigdy nie zadawałam sobie takiego pytania. Hihi. Chyba mi to nie grozi. 
Będę żyła z tym dylematem w pokoju. 🤣


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, desmo napisał(-a):

A po co Ci OP w tym zestawie? 

A co wybrałbyś jako trzecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Markiza napisał(-a):

Pytanie w sprawie branzolet i narzędzi do ich ściągania. 
Czy zakłada się zegar do bransolety?

Czy bransoletę do zegara?

Jaki film na YouTube polecacie na zakładanie bransolety?

 


Ha ha. Wiesz, ze nigdy nie zadawałam sobie takiego pytania. Hihi. Chyba mi to nie grozi. 
Będę żyła z tym dylematem w pokoju. 🤣


Myśle że kwestia posiadania jednego zegarka wiązałbym z faktem że mam ten jedyny model do którego wzdycham i jak go nie noszę to mnie aż nosi 🙂.  A że takiego jednego killera nie posiadam to mam frajdę w posiadaniu kilku, aby się nie nudzić 🙂


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Michal93 napisał(-a):

A co wybrałbyś jako trzecie? 

Do niebieskiego D-ja i GMT jako trzeci? Sub, Daytona lub w przypadku większej łapy - Sky-Dweller, np. ten :wub:

 image.thumb.png.8ee3ccf0cc5c77dc2098b2163e5e0a13.png


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdźmy na ziemię, zamówienie Daytony to raczej nierealny temat :)

 

Mario, gdyby udało się dostać Batmana, z tych co podałeś to chyba Sub z data :) Łapę mam z tych wiekszych, a Sky nigdy jakoś nie przykuł mojej uwagi.

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o zapisywaniu się, ale o kupnie, myślałem że chodzi ci o posiadanie czegoś, nie zapis w kolejce. Zapisywać się teraz na Rolexa, to jak czekać na Godota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.