Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Rolnix sam w dolinie, Rolnix sam w dolinie... 

 

 

 

2 rok noszę. Miałem ze dwa podejścia do czegoś nowego ale expl. ciągle na reku. Na żywo sporo zyskuje i do tego komfort noszenia. Dla mnie idealny zegarek.

 

Na ich stronie nie widzę już 39mm? Przestali robić? Dla mnie idealny rozmiar :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, desmo napisał(-a):

Datejust 41 to mój ulubiony uniwersalny zegarek. Traktowanie go jako następcę DJa z lat 70-tych to pomyłka. Nie jest nim także DJ 36 mm.  To po prostu nowoczesny i uniwersalny zegarek  dostosowany do gustów i oczekiwań współczesnych klientów oferowany w dwóch rozmiarach. Większy jest dla tych którzy nie chcą wyglądać jak mężczyzna na zdjęciu :-)))) 

 

 

 

Ale to jest właśnie 41mm na nadgarstku:) i sądzę że wygląda spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PICAD napisał(-a):

 

2 rok noszę. Miałem ze dwa podejścia do czegoś nowego ale expl. ciągle na reku. Na żywo sporo zyskuje i do tego komfort noszenia. Dla mnie idealny zegarek.

 

Na ich stronie nie widzę już 39mm? Przestali robić? Dla mnie idealny rozmiar :)

 

 

Też noszę drugi rok i rozważałem zmianę, ale nie znalazłem nic, na co bym go zamienił. 39mm wycofali - już tylko 36mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tbn napisał(-a):

Mnie kiedyś chodził po głowie BP Leman, ale z czasem mi przeszło. Ex jest niepodrabialny. Przy obecnej zwyzce cen nawet łatwiej zmienić, ale na co ? SubaC miałem i nie chce. Zamiast 14060 kupiłem 16570. Chyba Rolex już nic nie ma dla mnie do zaoferowania. ;)

Też rozważałem BP Leman, ale w porównaniu z exem, jest "dziadkowy" 🙂

Jeszcze pam 2392 lub 1392 (nadgarstek 16,8, wiec 44mm to za dużo) przerabiałem, ale nie zamiast, a obok exa jako edc. Czasami jeszcze mysle o dj36 gładki+oyster, ale chyba jednak ex pozostanie. 

12 godzin temu, tbn napisał(-a):

Mnie kiedyś chodził po głowie BP Leman, ale z czasem mi przeszło. Ex jest niepodrabialny. Przy obecnej zwyzce cen nawet łatwiej zmienić, ale na co ? SubaC miałem i nie chce. Zamiast 14060 kupiłem 16570. Chyba Rolex już nic nie ma dla mnie do zaoferowania. ;)

Też rozważałem BP Leman, ale w porównaniu z exem, jest "dziadkowy" 🙂

Jeszcze pam 2392 lub 1392 (nadgarstek 16,8, wiec 44mm to za dużo) przerabiałem, ale nie zamiast, a obok exa jako edc. Czasami jeszcze mysle o dj36 gładki+oyster, ale chyba jednak ex pozostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rzeczywiście "dziadkowy" ;) . Co do Pama, to jeśli kiedyś wrócę to do 337 albo innego Radka 42mm. Klasyczne rozmiary niestety za duże dla mnie, chociaż uwielbiam te zegarki. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, szuwi napisał(-a):

Też noszę drugi rok i rozważałem zmianę, ale nie znalazłem nic, na co bym go zamienił. 39mm wycofali - już tylko 36mm

Widzę, że mamy małe kółko adoracji Exa :) Zacząłem drugi rok na łapie i też nie znalazłem sensownego zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieliście już, żeby gdziekolwiek ktoś odbierał nowego Explorera II 226570 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Widzę, że mamy małe kółko adoracji Exa :) Zacząłem drugi rok na łapie i też nie znalazłem sensownego zamiennika.

E tam - jego nie da się adorować, bo mały, nudny i jak na rolka tani... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Michal93 napisał(-a):


Ja z kolei nigdy nie wybrałbym tych konfiguracji, wolałbym kupić OP41 z niebieska tarcza i zostawic 10k w kieszeni :)

 

To tylko pokazuje, jak dobrze, że mamy wybór. Mnogość konfiguracji DJ pozwala serio dobrać zegarek pod własne upodobania :)

Najważniejsze, że wiesz czego chcesz, jak nie wiesz to pytasz i czytasz dokładnie odpowiedzi. Uważaj tylko na „ opinie” teoretyków od googla, którzy tak szybko odpisują że nie mają czasu dokładnie czytać postów...może wtedy nie wciskali by Moonwatcha pytającemu o Rolexa posiadaczowi Moonwatcha i wiedzieliby, które bransolety zdejmuje się wykałaczką a które szczypcami. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co napinać.
Skoro można świadomie rekomendować kupno drugiego DJa41 aby nastąpiło ich dalsze cudowne rozmnożenie to znaczy że można tu doradzając napisać nawet największą bzdurę 🙂, w tym zakup drugiego moona (przez pomyłkę dodam) 🥳

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój "maluch" na specjalne okazje. Dostałem go od teścia jako prezent ślubny, przez wiele lat leżał zapomniany w szufladzie więc fundnąłem mu pełny serwis i działa jak marzenie. Może kiedyś dokupię mu kolegę na bardziej codzienne noszenie. 

IMG_20210421_133505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, ostatnio miałem takiego od klienta pod pasek, fajnie ta tarcza wygląda na żywo. 

_MG_2547.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maserati napisał(-a):

Nie ma się co napinać.
Skoro można świadomie rekomendować kupno drugiego DJa41 aby nastąpiło ich dalsze cudowne rozmnożenie to znaczy że można tu doradzając napisać nawet największą bzdurę 🙂, w tym zakup drugiego moona (przez pomyłkę dodam) 🥳

Jakbyś czytał posty a nie ścigał się ze swoją reputacją to zauważyłbyś, że pytający rozważa posiadanie więcej niż jednego DJa, co więcej ma swoich faworytów. Nie jest to wbrew temu co się teoretykowi wydaje rzadkie rozwiązanie czego sam jestem przykładem.  Jak chcesz żeby sygnatura miała sens to proponuję więcej merytoryki a mniej ....motoryki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem w końcu podgląd sygnatur i faktycznie nasz Lotus ma wytatuowaną gwiazdę eksperta w stopce! Pełen szacun za odwagę :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, desmo napisał(-a):

Jakbyś czytał posty a nie ścigał się ze swoją reputacją to zauważyłbyś, że pytający rozważa posiadanie więcej niż jednego DJa, co więcej ma swoich faworytów. Nie jest to wbrew temu co się teoretykowi wydaje rzadkie rozwiązanie czego sam jestem przykładem.  Jak chcesz żeby sygnatura miała sens to proponuję więcej merytoryki a mniej ....motoryki.

 


Fakt kojarzę że miałeś 2 DJs ale też kojarzę ze bardzo szybko się obu pozbyłeś. 
Dla mnie nie ma problemu jeśli ktoś jest fanem modelu i gromadzi ich po kilka sztuk. Natomiast bardzo rzadko się to zdarza przy współczesnych DJ41 a już aby to tak mocno rekomendować to nie słyszałem poza tym wątkiem.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maserati napisał(-a):


Fakt kojarzę że miałeś 2 DJs ale też kojarzę ze bardzo szybko się obu pozbyłeś. 
Dla mnie nie ma problemu jeśli ktoś jest fanem modelu i gromadzi ich po kilka sztuk. Natomiast bardzo rzadko się to zdarza przy współczesnych DJ41 a już aby to tak mocno rekomendować to nie słyszałem poza tym wątkiem.
 

Kojarzenie to trochę za mało żeby zasłużyć na sygnaturę eksperta. Jak będziesz chciał obejrzeć różne konfiguracje kilkuletnich DJów to zapraszam. Pokażę też jak można szybko i bezpiecznie zmienić bransoletę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, desmo napisał(-a):

Kojarzenie to trochę za mało żeby zasłużyć na sygnaturę eksperta. Jak będziesz chciał obejrzeć różne konfiguracje kilkuletnich DJów to zapraszam. Pokażę też jak można szybko i bezpiecznie zmienić bransoletę. 

Robert, jestem pod wrażeniem... 👍

1280px-Wampanoag2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, desmo napisał(-a):

Kojarzenie to trochę za mało żeby zasłużyć na sygnaturę eksperta. Jak będziesz chciał obejrzeć różne konfiguracje kilkuletnich DJów to zapraszam. Pokażę też jak można szybko i bezpiecznie zmienić bransoletę. 

Ja tez chce widzieć jak szybko i bezpiecznie zmieniać bransoletę. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Leśna ramka" w subie. Swoją drogą to chore że zielona wkładka bezela winduje cenę tego zegarka prawie do pułapu pepsi. Jeśli chodzi o 116610LV to jeszcze rozumiem, bo tam jest zielona tarcza że szlifem słonecznym. A tu? Wkładka.

 

IMG_20210421_1738511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich chyba trochę mniej na rynku, no i nie jest to kolejny czarny sub, których wszędzie pełno. Stąd ludzie cenią bardziej. Różnica do czarnego jakieś 3k euro, tyle jest premium za bezel. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tbn napisał(-a):

Jest ich chyba trochę mniej na rynku, no i nie jest to kolejny czarny sub, których wszędzie pełno. Stąd ludzie cenią bardziej. Różnica do czarnego jakieś 3k euro, tyle jest premium za bezel. ;)

Ktoś, gdzieś, kiedyś, podawał że hulki stanowią 10% czarnych subów. Jaka jest naprawdę obecnie relacja LV-LN, nie wiem. Cena bazowa tych modeli rzeczywiście nie różni się tak znacznie jak szarorynkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

"Leśna ramka" w subie. Swoją drogą to chore że zielona wkładka bezela winduje cenę tego zegarka prawie do pułapu pepsi. Jeśli chodzi o 116610LV to jeszcze rozumiem, bo tam jest zielona tarcza że szlifem słonecznym. A tu? Wkładka.

 

Hubert, zamiast cieszyć się unikalnym i rozchwytywanym modelem Rolexa, Ty narzekasz...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

"Leśna ramka" w subie. Swoją drogą to chore że zielona wkładka bezela winduje cenę tego zegarka prawie do pułapu pepsi. Jeśli chodzi o 116610LV to jeszcze rozumiem, bo tam jest zielona tarcza że szlifem słonecznym. A tu? Wkładka.

 

IMG_20210421_1738511.jpg

O Panie, tyle lat narzekania na Hulka, że za zielony, że bezel inny niż tarcza, że kolorowy ...to poprawili w męskim stylu - ulubiony kolor mężczyzny plus delikatny zielony akcent ...trzeba docenić. On jest teraz bardziej stonowany ( czytaj bardziej strawny) dla większości mężczyzn niż ...Pepsi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

O Panie, tyle lat narzekania na Hulka, że za zielony, że bezel inny niż tarcza, że kolorowy ...to poprawili w męskim stylu - ulubiony kolor mężczyzny plus delikatny zielony akcent ...trzeba docenić. On jest teraz bardziej stonowany ( czytaj bardziej strawny) dla większości mężczyzn niż ...Pepsi 

I co z tą bransoletą?

Kto powiedział, ze zielono czarny Sub jest zrobiony i pomyślany dla mężczyzn. 
 

609DEEC7-E2B3-4671-A345-FD967EFB22DF.jpeg

 

Ja mam takie szczęście, ze nie jestem wybredna. W każdym Rolexie mi jest ładnie. I wygodnie. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szuwi napisał(-a):

E tam - jego nie da się adorować, bo mały, nudny i jak na rolka tani... :)

Tani to on był do tamtego tygodnia 😁. Teraz poniżej 40 kpln MK II nie schodzi nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.