Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, nicon napisał(-a):

Pełno to ich może na forach zegarkowych ;).

No właśnie nie, oczywiście nie mówię o Polsce. Przed pandemią sporo podróżowałem i Sub obok GMT to był król lotniskowych lobby i korpobiurowcow. U mnie w budynku gdzie pracowałem czasem naliczyłem trzy. Zbrzydł mi przez to, pomimo ze to jeden z najfajniejszych zegarków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Markiza napisał(-a):

I co z tą bransoletą?

Kto powiedział, ze zielono czarny Sub jest zrobiony i pomyślany dla mężczyzn. 
 

609DEEC7-E2B3-4671-A345-FD967EFB22DF.jpeg

 

Ja mam takie szczęście, ze nie jestem wybredna. W każdym Rolexie mi jest ładnie. I wygodnie. 

Oferta skierowana była do teoretyka - Ty przedstawiałaś się tu jako praktyk. Czyżby było inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, nicon napisał(-a):

Pełno to ich może na forach zegarkowych ;).

Batmanów i pepsi jest co namniej tyle samo, a EX-ów to już w ogóle cała masa😉

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Hubert, zamiast cieszyć się unikalnym i rozchwytywanym modelem Rolexa, Ty narzekasz...

Cieszę się. Już był na budowie i złapał pierwsze rysy. A miałem go oszczędzać😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, desmo napisał(-a):

Oferta skierowana była do teoretyka - Ty przedstawiałaś się tu jako praktyk. Czyżby było inaczej?

Myślałam ze oferta była publiczna. 

Praktykiem bym się nie nazwała. 
Na codzień tego nie robię. 
Czasami mam okazje ściągać i zakładać bransolety. 

 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Myślałam ze oferta była publiczna. 

Praktykiem bym się nie nazwała. 
Na codzień tego nie robię. 
Czasami mam okazje ściągać i zakładać bransolety. 

 

Ja też nie codzień ale w porównaniu do teoretyka wystarczająco często... i naturalnie nie jest to rocket science

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, desmo napisał(-a):

Oferta skierowana była do teoretyka - Ty przedstawiałaś się tu jako praktyk. Czyżby było inaczej?

 
Dziękuje za zaproszenie👍.
Przyznam że nie dotykam bransolet w moich zegarkach ale głównym powodem jest fakt że są one best in class, wszystko co bym tam wstawił w zamian byłoby gorszym rozwiązaniem. Właściwie jedynym którym się bawię w zmianę ciuszków  jest fifty eight ale tego kupiłem na pasku. 
Gdybym jednak chciał się tymi bransami bawić to ten raz czy dwa w roku podjechałbym do zegarmistrza.

 

Doceniając jednak miłe i niespodziewane zaproszenie , w zamian za  możliwość podziwiania Twoich zdolności manualnych , zaoferowałbym ekspercką analizę Twojej kolekcji włącznie z rekomendacjami in/out. 
Warto byłoby puścić live stream z tego wydarzenia 😁...

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, desmo napisał(-a):

Ja też nie codzień ale w porównaniu do teoretyka wystarczająco często... i naturalnie nie jest to rocket science

 

6 minut temu, Maserati napisał(-a):

 
Dziękuje za zaproszenie👍.
Przyznam że nie dotykam bransolet w moich zegarkach ale głównym powodem jest fakt że są one best in class, wszystko co bym tam wstawił w zamian byłoby gorszym rozwiązaniem. Właściwie jedynym którym się bawię w zmianę ciuszków  jest fifty eight ale tego kupiłem na pasku. 
Gdybym jednak chciał się tymi bransami bawić to ten raz czy dwa w roku podjechałbym do zegarmistrza.

 

Doceniając jednak miłe i niespodziewane zaproszenie , w zamian za  możliwość podziwiania Twoich zdolności manualnych , zaoferowałbym ekspercką analizę Twojej kolekcji włącznie z rekomendacjami in/out. 
Warto byłoby puścić live stream z tego wydarzenia 😁...

Już tyle razy czytałam w klubie o zmienianiu bransolety na paski. 
Oraz o zamianach z jednego modelu na drugi. Za każdym razem jest to zapraszanie teoretyków do takiej akcji. 
Tak jak by to było bardzo łatwa czynność i bez żadnych szkód dla zegara i bransolety. 
Oczywiscie, ze nie jest to rocket sience, ale łatwe to nie jest. Trochę szkoda trenować na Rolexie. 


 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tbn napisał(-a):

Trochę rzeczywiście "dziadkowy" ;) . Co do Pama, to jeśli kiedyś wrócę to do 337 albo innego Radka 42mm. Klasyczne rozmiary niestety za duże dla mnie, chociaż uwielbiam te zegarki. 

Dla mnie EDC to jednak automat, a i data by się ewentualnie przydała... Ja miałem 000 i musiałem oddać, bo był za duży 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Pozdro👊
 

68D72711-3E0C-4A62-B7DB-69C00294029C.jpeg

Spodnie podarte, ale rolli musi być... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 20:58, facecik napisał(-a):

Nawiązując do historii, to masz rację. Jednak Jubilee trochę ogranicza uniwersalność tego zegarka (moim zdaniem). Właśnie jakiś taki biżuteryjny jest i np. do bluzy z kapturem i sneakersów średnio pasuje (zaraz @artme udowodni że pasuje😉).

 

To wtedy zdejmujesz bransoletę i nosisz na pasku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Spodnie podarte, ale rolli musi być... 😉

Stary zegar to i takie spodnie musza być 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żeby zrobić pełny serwis swojego Polara i zastanawiam się między Pieśkiewiczem a oddaniem do Kruka. Pieśkiewicz robi wszystko na miejscu, jest też autoryzowany. Kruk pewnie wyśle do Szwajcarii, nie wiem w sumie co lepsze. Cena pewnie taka sama, bo z oficjalnego cennika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk nie robi przypadkiem serwisów na Placu Konstytucji? W ogóle macie jakieś doświadczenia z Watches SPA? Jak oni wypadają pod względem jakości i ceny w stosunku do autoryzowanego serwisu rolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bartek79 napisał(-a):

Pozdro👊

 

Zazdro!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krystian napisał(-a):

 

To wtedy zdejmujesz bransoletę i nosisz na pasku :D

Temat wymiany/zdejmowania bransolet ostatnio jest na czasie😉 Powiem szczerze, jak patrzę na spasowanie endlinków i koperty w subie, to odechciewa mi się kombinowania. W pepsi pewnie jest tak samo. Nie wyobrażam sobie że zdejmuję bransoletę, zakładam pasek, a potem wracam do bransolety i wszystko wygląda jak nowe. Męczyłem się z prostszymi mocowaniami i powiem szczerze, jestem w tym kiepski, choć sobie radzę. Kosztem rys na zestawie😐

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz samodzielnie wymieniałem bransoletę na gumę i z powrotem. Mam za słabe oczy i drewniane palce do takiej roboty. Co innego wiercone ucha.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moretti napisał(-a):

Kruk nie robi przypadkiem serwisów na Placu Konstytucji? W ogóle macie jakieś doświadczenia z Watches SPA? Jak oni wypadają pod względem jakości i ceny w stosunku do autoryzowanego serwisu rolka?

 

Sa się zastanawiałem, czy Kruk odsyła do Rolexa czy korzysta z lokalnych autoryzowanych serwisów, ale chyba ktoś pisał, że to pierwsze. Co do Watchespa, to chyba nie mają autoryzacji, więc jakaś regulacja, czyszczenie, smarowanie ok, ale raczej nic więcej. Dostępu do oryginalnych części nie mają.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
2 godziny temu, Moretti napisał(-a):

Kruk nie robi przypadkiem serwisów na Placu Konstytucji? W ogóle macie jakieś doświadczenia z Watches SPA? Jak oni wypadają pod względem jakości i ceny w stosunku do autoryzowanego serwisu rolka?


a ja bym powiedział ze słyszałem różne rzeczy o P. Pieskiewiczu natomiast jeśli chodzi o watches SPA rolki i inne cuda były i każdy zadowolony. Natomiast do oryginalnych części dostępu nie maja, ale nie sugerowałbym się z góry ta „autoryzacja” . Natomiast Kruk robi swoje naprawy w salonie na Placu Konstytucji jak ktos tu wcześniej wspomniał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię Rolki u Damiana z Watches Spa I bardzo go polecam. Jak coś będzie do wymiany to poradzi sobie, jest bardzo profesjonalny, pracuje na takich oliwach jak Rolex, reguluje, czyści werki etc. no i będzie  dużo taniej niż w serwisie AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
19 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Ja robię Rolki u Damiana z Watches Spa I bardzo go polecam. Jak coś będzie do wymiany to poradzi sobie, jest bardzo profesjonalny, pracuje na takich oliwach jak Rolex, reguluje, czyści werki etc. no i będzie  dużo taniej niż w serwisie AD.

O dokładnie ;) o to mi chodziło. O Damianie same dobre opinie a o Panu Pieskiewiczu z całym szacunkiem różne chodzą a wiadomo ze dla nas wszystkich ( lub większości - bez urazy ) rolexy to jednak nasze graale i dobrze żeby tak również były traktowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):


a ja bym powiedział ze słyszałem różne rzeczy o P. Pieskiewiczu natomiast jeśli chodzi o watches SPA rolki i inne cuda były i każdy zadowolony. Natomiast do oryginalnych części dostępu nie maja, ale nie sugerowałbym się z góry ta „autoryzacja” . Natomiast Kruk robi swoje naprawy w salonie na Placu Konstytucji jak ktos tu wcześniej wspomniał. 

 

37 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Ja robię Rolki u Damiana z Watches Spa I bardzo go polecam. Jak coś będzie do wymiany to poradzi sobie, jest bardzo profesjonalny, pracuje na takich oliwach jak Rolex, reguluje, czyści werki etc. no i będzie  dużo taniej niż w serwisie AD.

 

No właśnie widziałem sporo zdjęć jak to wygląda w Watches SPA ale chciałem usłyszeć jakieś opinie od ludzi, którzy faktycznie tam swoje rolki serwisują. Dzięki chłopaki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Watches Spa to Śląsk i kawał drogi ode mnie. W takim wypadku zostaje Kruk, skoro z Pieskiewiczem bywa różnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie Tudora, ale zobacz sobie na FB jego działania z GMT. Zrobił zegarek po spotkaniu z krawężnikiem na igle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.