Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, piteks napisał(-a):

Pytanie do wielbicieli i miłośników zegarków Rolex. Czy warto jako pierwszy poważny zegarek zamówić DJ 41 nr 126300 (taki mi się bardzo podoba)? Biorę też mocno pod uwagę IWC 371606 lub bardzie sportowy IWC 388101. Mam już IWC pamiątkę rodzinną na chodzie, złoty pektoralik z 1905 roku (dlatego sentyment do tej marki i generalnie te zegarki do mnie bardzo przemawiają). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

A co się bardziej podoba?

Rolex to zawsze pewniejsza inwestycja, ale jak nie zamierzasz rotować zegarkami, to argument upada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2021 o 19:13, Bartek79 napisał(-a):

Ja robię Rolki u Damiana z Watches Spa I bardzo go polecam. Jak coś będzie do wymiany to poradzi sobie, jest bardzo profesjonalny, pracuje na takich oliwach jak Rolex, reguluje, czyści werki etc. no i będzie  dużo taniej niż w serwisie AD.

Również polecam Damiana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piteks napisał(-a):

Pytanie do wielbicieli i miłośników zegarków Rolex. Czy warto jako pierwszy poważny zegarek zamówić DJ 41 nr 126300 (taki mi się bardzo podoba)? Biorę też mocno pod uwagę IWC 371606 lub bardzie sportowy IWC 388101. Mam już IWC pamiątkę rodzinną na chodzie, złoty pektoralik z 1905 roku (dlatego sentyment do tej marki i generalnie te zegarki do mnie bardzo przemawiają). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Iwc czy to nie ta marka, której ambasadorem jest facet, który stal się pośmiewiskiem po tym jak chciał pozwać firmę Hamilton za to, że używają jego nazwiska? Coś gdzieś czytałem :) Jak mają takiego ambasadora bierz cokolwiek tylko nie Iwc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piteks napisał(-a):

Pytanie do wielbicieli i miłośników zegarków Rolex. Czy warto jako pierwszy poważny zegarek zamówić DJ 41 nr 126300 (taki mi się bardzo podoba)? Biorę też mocno pod uwagę IWC 371606 lub bardzie sportowy IWC 388101. Mam już IWC pamiątkę rodzinną na chodzie, złoty pektoralik z 1905 roku (dlatego sentyment do tej marki i generalnie te zegarki do mnie bardzo przemawiają). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Te zegarki są jednak w różnym stylu. Gdybym chciał pilota to IWC jest dobrym wyborem ale uniwersalny zegarek w proponowanej trójce jest tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maserati napisał(-a):


Bezwzględnie Rolex.

IWC kupisz zawsze i wszędzie. Oby tylko na wtórnym bo są toksyczne.

 

10 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

Imo DJ jest opcja rolka „u can’t go wrong with it”

Jak się podoba to brać. Przymierz czy 41mm leży ładnie, czy może 36mm jest do rozważenia. Akurat z djami nie ma stresu z przymiarkami=)

taki plain bezel na oysterze jest bardzo fajny - troche under the radar.

 

IWC - no cóż, to taka trochę marka w stylu - „mam sianko, jestem na lotnisku, idę kupię coś na łapę”. Wychodzisz ze sklepu, a tam cyyyyyyk - 20% wartości zegarka wyparowało.

Swego czasu przymierzałem się do bigpilota, ale porównując go jakością do rolka, masz przepaść - chociażby indexy na tarczy, szczotkowania, mechanizm. Można by wymieniać.

Ale decyzja jest Twoja=)

 

11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Nie kierunkuj faceta na Rolexa. Zapisze się/ lub nie (bo go odrzucą, albo lista będzie zamknięta), zacznie prenumerować wątek kolejkowy - kolejny gotowy pacjent do chocholego tańca :lol:

 

A tak na poważnie - DJ 41 to świetny zegarek, praktycznie w każdej konfiguracji. A jest ich nieskończenie wiele - dla każdego coś fajnego się znajdzie.

 

10 godzin temu, sanik napisał(-a):

A co się bardziej podoba?

Rolex to zawsze pewniejsza inwestycja, ale jak nie zamierzasz rotować zegarkami, to argument upada.

 

8 godzin temu, Majk2 napisał(-a):

Iwc czy to nie ta marka, której ambasadorem jest facet, który stal się pośmiewiskiem po tym jak chciał pozwać firmę Hamilton za to, że używają jego nazwiska? Coś gdzieś czytałem :) Jak mają takiego ambasadora bierz cokolwiek tylko nie Iwc. 

 

7 godzin temu, desmo napisał(-a):

Te zegarki są jednak w różnym stylu. Gdybym chciał pilota to IWC jest dobrym wyborem ale uniwersalny zegarek w proponowanej trójce jest tylko jeden.

Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie. W takim razie muszę się jeszcze trochę zastanowić🤔

Generalnie będę chciał aby zegarek został ze mną na długo. Chociaż wchodząc na to forum, to diabli wiedzą jak będzie w przyszłości😄.

Granatowa tarcza, to dla mnie must have . Będzie używany weekendowo oraz podczas urlopów. Strój nieformalny chociaż czasem do garnituru też bym go zakładał. IWC ma chronograf, który fajnie wygląda. No i są to modele na pasku. Ciekawe czy rolka można zamówić zamiast z bransoletą, to z czarnym paskiem.  A i jeszcze przeszklony dekiel. Wiem, że to bajer ale mnie takie rzeczy kręcą🙂


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie. W takim razie muszę się jeszcze trochę zastanowić
Generalnie będę chciał aby zegarek został ze mną na długo. Chociaż wchodząc na to forum, to diabli wiedzą jak będzie w przyszłości.
Granatowa tarcza, to dla mnie must have . Będzie używany weekendowo oraz podczas urlopów. Strój nieformalny chociaż czasem do garnituru też bym go zakładał. IWC ma chronograf, który fajnie wygląda. No i są to modele na pasku. Ciekawe czy rolka można zamówić zamiast z bransoletą, to z czarnym paskiem.  A i jeszcze przeszklony dekiel. Wiem, że to bajer ale mnie takie rzeczy kręcą
Przeszklonego dekla w Rolexach nie uświadczysz. Podobnie jak pasków w DJ (musialbyś sam kombinować z wymiana lub szyciem, aczkolwiek pewnie kilka osob na tym forum by pomoglo), a na chronograf od Rolexa musialbys baaaardzo duzo wydac na grey market bo obecnie nawet nie ma szansy sie zapisac.
Pomimo tych wszystkich "niedogodnosci" uwazam jednak ze DJ to fantastyczny zegarek, ktory moze pasowac na kazda okazje w zaleznosci od konfiguracji. Przemysl sprawe i kup to co Ci bardziej pasuje, ale IMO przeszklony dekiel, paski i chronograf bardzoej wskazuja na IWC.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piteks napisał(-a):

Ciekawe czy rolka można zamówić zamiast z bransoletą, to z czarnym paskiem.  A i jeszcze przeszklony dekiel. Wiem, że to bajer ale mnie takie rzeczy kręcą🙂

No to w Rolku tego nie dostaniesz 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

Imo DJ jest opcja rolka „u can’t go wrong with it”

Jak się podoba to brać. Przymierz czy 41mm leży ładnie, czy może 36mm jest do rozważenia. Akurat z djami nie ma stresu z przymiarkami=)

taki plain bezel na oysterze jest bardzo fajny - troche under the radar.

 

IWC - no cóż, to taka trochę marka w stylu - „mam sianko, jestem na lotnisku, idę kupię coś na łapę”. Wychodzisz ze sklepu, a tam cyyyyyyk - 20% wartości zegarka wyparowało.

Swego czasu przymierzałem się do bigpilota, ale porównując go jakością do rolka, masz przepaść - chociażby indexy na tarczy, szczotkowania, mechanizm. Można by wymieniać.

Ale decyzja jest Twoja=)


Łagodnie podszedłeś do utraty wartości🙂

 20% to tyle powinieneś rabatu dostać przy zakupie. Kolejne 20% utracisz po opuszczeniu butiku. Czyli minimum to utrata wartości 40%🤨

23 minuty temu, piteks napisał(-a):

 

 

 

 

 

Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie. W takim razie muszę się jeszcze trochę zastanowić🤔

Generalnie będę chciał aby zegarek został ze mną na długo. Chociaż wchodząc na to forum, to diabli wiedzą jak będzie w przyszłości😄.

Granatowa tarcza, to dla mnie must have . Będzie używany weekendowo oraz podczas urlopów. Strój nieformalny chociaż czasem do garnituru też bym go zakładał. IWC ma chronograf, który fajnie wygląda. No i są to modele na pasku. Ciekawe czy rolka można zamówić zamiast z bransoletą, to z czarnym paskiem.  A i jeszcze przeszklony dekiel. Wiem, że to bajer ale mnie takie rzeczy kręcą🙂

 

371606 to fajny model , bardzo kompaktowe i przyjazne rozmiary. Natomiast jeśli to ma być zegarek na urlop czy weekendy to nie wiem czy byłby  dobrym wyborem. On ma chyba WR 3 bary, wersja jest ma pasku , delikatny mechanizm. Raczej widziałbym go w środowisku „biurowym”. A jeśli się Tobie znudzi albo nie sprosta wakacyjnym trudom, to oczywiście jakoś tam go upłynnisz za połowę ceny...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AdiU napisał(-a):

Również polecam Damiana 

Dla mnie zbyt ekstrawagancki ale co kto lubi 😉

 

A tak serio to załóż po kolei jednego i drugiego na rękę i kup tego, przy którym serce mocniej zabije i którego nie będziesz chciał zdjąć.

 

 

71FAB36A-822B-43FD-A8AD-BB999D79D5DF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał(-a):

371606 to fajny model , bardzo kompaktowe i przyjazne rozmiary. Natomiast jeśli to ma być zegarek na urlop czy weekendy to nie wiem czy byłby  dobrym wyborem. On ma chyba WR 3 bary, wersja jest ma pasku , delikatny mechanizm. Raczej widziałbym go w środowisku „biurowym”. A jeśli się Tobie znudzi albo nie sprosta wakacyjnym trudom, to oczywiście jakoś tam go upłynnisz za połowę ceny...

Dlatego pierwszy na liście jest u mnie IW 388101. I tu na opcję do rozważenia mógłby wejść R 126300 z granatową tarczą i gładkim pierścieniem.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nicon napisał(-a):

Przeszklonego dekla napewno nie dostaniesz. Nie pamietam w 100%, ale chyba otwory na teleskopy w DJ41 są tak daleko na uszach że nawet dokupienie sensownie wyglądającego paska skórzanego może być problemem.

 

Ja bym się zastosował do tej rady. Zapytałeś w specyficznym wątku, gdzie dostaniesz przede wszystkim porady inwestycyjne, czyli jaki zegarek kupić żeby nie stracić jak go sprzedasz za rok. Mało który zegarek wytrzymuje tutaj dłużej u jednego posiadacza, ale skoro masz 4 posty to raczej nie powinno to być dla ciebie istotne.

 

Dodatkowo nie dostaniesz u Rolexa rzeczy na których ci zależy. Dekiel będzie nie tylko ze stali, ale nawet bez bieda zdobienia. Z paskiem jak pisałem wyżej tez może być kłopot. Ja bym brał tego pilota  IWC 388101. Fajny WR100, kultowa seria, kultowej marki. Krytykom IWC przypominam że to nadal Rolex jest wyborem każdego rapera, alfonsa i innego bogatego ignoranta, bo 90% ludzkości kojarzy tylko tę markę pod hasłem  „drogi zegarek”. Samo rozważanie innego brandu już czyni z ciebie prawdziwego konesera sztuki zegarmistrzowskiej. No i w razie co DJ kupisz zawsze, bo prędzej przestaną produkować submarinera.

 

Te porady inwestycyjne to tylko jeden troll level expert, taki klimat jak z rolexforums. ;) IWC to świetne piloty i ja akurat brałbym tego zamiast DJa. Kawałek historii zegarkowej, starszej niż Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piteks napisał(-a):

...   Ciekawe czy rolka można zamówić zamiast z bransoletą, to z czarnym paskiem.  ...

W butiku nie. Ale jest miedzy innymi RubberB. 

 

 

15 godzin temu, piteks napisał(-a):

Pytanie do wielbicieli i miłośników zegarków Rolex. Czy warto jako pierwszy poważny zegarek zamówić DJ 41 nr 126300 (taki mi się bardzo podoba)? Biorę też mocno pod uwagę IWC 371606 lub bardzie sportowy IWC 388101. Mam już IWC pamiątkę rodzinną na chodzie, złoty pektoralik z 1905 roku (dlatego sentyment do tej marki i generalnie te zegarki do mnie bardzo przemawiają). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Skoro bliżej Ci do IWC to nie ma sensu kupować Rolka. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Majk2 napisał(-a):

Iwc czy to nie ta marka, której ambasadorem jest facet, który stal się pośmiewiskiem po tym jak chciał pozwać firmę Hamilton za to, że używają jego nazwiska? Coś gdzieś czytałem :) Jak mają takiego ambasadora bierz cokolwiek tylko nie Iwc. 

Rolex, czy to nie ta marka której ambasadorem jestem ten koleś który zdradził żonę z ponad 100 innymi kobietami? 

Coś gdzieś czytałem :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Krytykom IWC przypominam że to nadal Rolex jest wyborem każdego rapera, alfonsa i innego bogatego ignoranta, bo 90% ludzkości kojarzy tylko tę markę pod hasłem  „drogi zegarek”. 

Co Pan powiesz. To do którego garnka siebie byś wrzucił?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na co się oburzać tutaj. Przecież w dużej mierze taka jest rzeczywistość i jak marka jest często postrzegana. Nawet jak nicon trochę przekoloryzował to chyba wiadomo o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak, jakby smarował swoją twarz gównem, a nie balsamem po goleniu ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wpisy że każdy raper, alfons czy ignorant wybiera Rolexa to mogę jedynie się pod nosem uśmiechnąć a nie oburzać.  Taki wpis to przede wszystkim opinia jego autora i nic więcej🥳


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Majk2 napisał(-a):

Iwc czy to nie ta marka, której ambasadorem....

.. gorsze rzeczy robili.   Dostarczali zegarki dla luftwaffe. W pierwszej kolejności dla nawigatorów.  A bombowce bombardowały Wieluń i Warszawę.

 

No cóż, było minęło.  IWC piloty są piękne - zarówno chrono jak i normalne.  mój faworyt mark 16.  Tylko wg nie on musi być na pasku a ja wolę bransę.  Lepiej zegarek się na ręce układa- IMO.

 

IWC-mark-XVI-39-mm.jpg

 

IWC-20110223-00762.jpg

 

... ale rolex to... Rolex - widzisz ROLEX i wszystko jasne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maserati napisał(-a):

Jak czytam wpisy że każdy raper, alfons czy ignorant wybiera Rolexa to mogę jedynie się pod nosem uśmiechnąć a nie oburzać.  Taki wpis to przede wszystkim opinia jego autora i nic więcej🥳

 No tak trzeba być samozwańczym expertem żeby opinia miała odpowiednią wagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest za krótkie na takie dylematy , jeśli sprawia nam to przyjemność i nie odbiera chleba i masła to najlepiej mieć i Rolexa i IWC. „APóźniej” to już z górki 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kingcrimson napisał(-a):

 No tak trzeba być samozwańczym expertem żeby opinia miała odpowiednią wagę :)


Każdy sobie sam powinienem odpowiedzieć na pytanie przy zakupie drogiego zegarka jakie kryteria są najistotniejsze. To że kolega pyta na forum to zakładam że chciałby zebrać (różne) opinie a z decyzją i tak zostanie sam. A my dzięki temu możemy popisać na ten temat. I chyba najistotniejsze jest to aby skoncentrować się na zegarku , jego zakupie, wartości a wszystko w kontekście pozytywów i negatywów.

13 minut temu, Grygos napisał(-a):

.. gorsze rzeczy robili.   Dostarczali zegarki dla luftwaffe. W pierwszej kolejności dla nawigatorów.  A bombowce bombardowały Wieluń i Warszawę.

 

No cóż, było minęło.  IWC piloty są piękne - zarówno chrono jak i normalne.  mój faworyt mark 16.  Tylko wg nie on musi być na pasku a ja wolę bransę.  Lepiej zegarek się na ręce układa- IMO.

 

IWC-mark-XVI-39-mm.jpg

 

IWC-20110223-00762.jpg

 

... ale rolex to... Rolex - widzisz ROLEX i wszystko jasne. 


Mark XVIII ma branse wg mnie najlepszą w biznesie , standard Rolexa albo lepiej.

 

Zgadam się z tym że oprócz tego że Rolex dostarcza super produkt, to fakt że na nadgarstku jest właśnie jest Rolex, dodaje dodatkowych pozytywnych bodźców. Moc brandu...Przy innych markach tak nie mam , nawet jeśli zegarki równie fajne a może i atrakcyjniejsze.

Finalnie w butikach Rolexa nie ma zegarków a są klienci a w butikach IWC są zegarki a nie ma klientów. Taka jest obecnie sytuacja...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maserati napisał(-a):


Każdy sobie sam powinienem odpowiedzieć na pytanie przy zakupie drogiego zegarka jakie kryteria są najistotniejsze. To że kolega pyta na forum to zakładam że chciałby zebrać (różne) opinie a z decyzją i tak zostanie sam. A my dzięki temu możemy popisać na ten temat. I chyba najistotniejsze jest to aby skoncentrować się na zegarku , jego zakupie, wartości a wszystko w kontekście pozytywów i negatywów.

 

Cytujesz moją wypowiedź a piszesz zupełnie o czymś innym, już widzę ze to jałowa dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Na początek spełnię marzenie o pilocie z chronografem od IWC ale chyba w przyszłości pomyślę o rozwoju kolekcji i wtedy jako drugi będzie Rolex🙂.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta i to się liczy 🙂👍

P.S

Przy okazji nieświadomie uruchomiłeś kilka dodatkowych wątków 😁


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.