Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Meches napisał(-a):

I tak się skończyło

 

26613FB1-5108-4B5E-8B33-0FE859A579D5.jpeg

Nowożytny klasyk. Gratuluję  umiaru w komponowaniu bransolety i lunety 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
24 minuty temu, Meches napisał(-a):

I tak się skończyło

 

26613FB1-5108-4B5E-8B33-0FE859A579D5.jpeg

No ja bym DJ i to na jubilee bez karbowanwgo nie przeżył, nie mniej piękny jak każdy DJ😊 gratulacje. Ile czekania? Od AD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak się skończyło
 
26613FB1-5108-4B5E-8B33-0FE859A579D5.thumb.jpeg.214edcfe9809fde771df30268ae4c06d.jpeg

Bardzo fajny wybór , choć oyster w tym przypadku i w mojej ocenie byłby lepszy ale ja się nie znam. Mój podobny choć trochę inny. d6b30a0ee62ddf3302a770bcf47dde2f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Widział, a i owszem, ale wciąż jest na nie. Co oczywiście nie oznacza że należy złośliwie komentarze na jego temat wygłaszać.

 

 Taki Sky-Dweller np. ma super rozwiązany roczny kalendarz i to bardzo przydatna funkcja, za którą warto zapłacić (cenę z metki oczywiście) w danym modelu za to jak ją Rolex rozwiązał.

Masz rację, co do tych złośliwych komentarzy - nikt nie ma prawa oceniać drugiej osoby a jak już to  tylko i wyłącznie jej zachowanie a  z pewnością nie po zegarku jaki nosi. 

A do drugiego -  też racja :) Sky-Dweller jest świetny

skyyy1.jpg

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BREVET napisał(-a):

Twierdzicie ,  ze ten pan nie wie co fajne?😉imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

 

 

Screenshot_20210429-193435_Gallery.jpg

Opinie naukowców są podzielone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Meches napisał(-a):

I tak się skończyło

 

 

i gratulacje :) niech cieszy, bo to najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Bardzo fajny wybór , choć oyster w tym przypadku i w mojej ocenie byłby lepszy emoji57.png ale ja się nie znam. Mój podobny choć trochę inny. d6b30a0ee62ddf3302a770bcf47dde2f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Mam teorie że użytkownicy wybierający DJ (praktycznie) bez lumy jak ten Twój nie są też nadmiernym fanami diverów. Potwierdzasz?


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej1Człowiek to zwierze społeczne i takież często są jego wybory co do wyglądu. Nie jest to reguła, ale strój i zegarek zdradzają często sporo o osobowości. Jest też chyba spora różnica między Europą (zwłaszcza zachodnią), a USA, przynajmniej z moich skromnych obserwacji. W USA złoty Rolex to rzecz całkowicie banalna i niekontrowersyjna. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silną potrzebę jubilee miałem. 😉 

Polerowany środek bransolety pod kopertę a satynowanie pod tarczę, smaczek taki 😁 karbowany bezel nie pasuje do tej koncepcji nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teorie że użytkownicy wybierający DJ (praktycznie) bez lumy jak ten Twój nie są też nadmiernym fanami diverów. Potwierdzasz?

Tak i nie nie pałam sympatią do suba , a z kolei robię zegarki właśnie z diver przeznaczeniem. Raczej lubię mieć zegarek na każdą okazje. Z DJ na basen bym nie poszedł , a luma w nim mało przydatna. Sub na basen , DJ , Daytona raczej na elegancko , YM koszula i dżinsy. Gmt EDC. Jakoś tak nie zastanawiałem się nad tym. Zdecydowanie lubie zegarki z komplikacją gmt. Diver to diver , i tyle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Bardzo fajny wybór , choć oyster w tym przypadku i w mojej ocenie byłby lepszy emoji57.png ale ja się nie znam. Mój podobny choć trochę inny. d6b30a0ee62ddf3302a770bcf47dde2f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lepszy oyster bo Ty masz?

Przeciez Meches ma idealny model.Jubille ale bez karbowanego bezelu imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszy oyster bo Ty masz?
Przeciez Meches ma idealny model.Jubille ale bez karbowanego bezelu imo

Nie , przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem co napisałem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maserati napisał(-a):


Mam teorie że użytkownicy wybierający DJ (praktycznie) bez lumy jak ten Twój nie są też nadmiernym fanami diverów. Potwierdzasz?

Mam DJa bez lumy i większość diverów w kolekcji ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meches napisał(-a):

I tak się skończyło

 

Jak DJ , to na Jubilee. Ta kombinacja nie przytłacza - podoba mi się.  Gratuluję i chyba troszkę zazdroszczę! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, vvv napisał(-a):

Mam DJa bez lumy i większość diverów w kolekcji ;)


oki czyli moja hipoteza nie jest trafna 🙂


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meches napisał(-a):

I tak się skończyło

 

26613FB1-5108-4B5E-8B33-0FE859A579D5.jpeg

Piękny ale lug to lug chyba tyle co nadgarstek. To 41? Ile masz na płasko w nadgarstku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do posiadaczy Rolexów korzystających z autoryzowanego serwisu w Polsce.

Jak wygląda u nas ta procedura?

 

W USA wysyłam (bezpośrednio lub za pomocą AD) zegarek do wstępnej, darmowej inspekcji. Otrzymuję listę proponowanych czynności które RSC sugeruje wykonać, wraz z ich wyceną (już sama wycena może stanowić rodzaj autoryzacji oryginalności zegarka, bowiem RSC nie pochyli się nawet nad zegarkiem, który uzna za podrabiany czy kradziony - oczywiście ze wszelkimi konsekwencjami). Po wyborze zakresu czynności (mogę zrezygnować z wymiany elementów, polerowania, etc.), zegarek wraca wraz zieloną KARTĄ SERWISOWĄ (która może stanowić ekwiwalent braku oryginalnych dokumentów) i dwuletnią gwarancją na wykonaną naprawę. Jak to wygląda w Polsce. Czy oddając zegarek na serwis w Kruku (bo gdzie indziej), także otrzymujecie taką oryginalną kartę serwisową wystawiona przez RSC? Czytałem, że Kruk wysyła ponoć zegarki do RSC gdzieś w Szwajcarii, zakładam więc że procedura powinna odbywać się w tym samym, międzynarodowym standardzie. Jaki ego kosztu standardowego przeglądu "olejowego" bez polerowania czy wymiany elementów można się spodziewać (np. Sub 116610)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, th napisał(-a):

Cześć, mam pytanie do posiadaczy Rolexów korzystających z autoryzowanego serwisu w Polsce.

Jak wygląda u nas ta procedura?

 

W USA wysyłam (bezpośrednio lub za pomocą AD) zegarek do wstępnej, darmowej inspekcji. Otrzymuję listę proponowanych czynności które RSC sugeruje wykonać, wraz z ich wyceną (już sama wycena może stanowić rodzaj autoryzacji oryginalności zegarka, bowiem RSC nie pochyli się nawet nad zegarkiem, który uzna za podrabiany czy kradziony - oczywiście ze wszelkimi konsekwencjami). Po wyborze zakresu czynności (mogę zrezygnować z wymiany elementów, polerowania, etc.), zegarek wraca wraz zieloną KARTĄ SERWISOWĄ (która może stanowić ekwiwalent braku oryginalnych dokumentów) i dwuletnią gwarancją na wykonaną naprawę. Jak to wygląda w Polsce. Czy oddając zegarek na serwis w Kruku (bo gdzie indziej), także otrzymujecie taką oryginalną kartę serwisową wystawiona przez RSC? Czytałem, że Kruk wysyła ponoć zegarki do RSC gdzieś w Szwajcarii, zakładam więc że procedura powinna odbywać się w tym samym, międzynarodowym standardzie. Jaki ego kosztu standardowego przeglądu "olejowego" bez polerowania czy wymiany elementów można się spodziewać (np. Sub 116610)?

Zasady w różnych AD na całym świecie są takie same. Ceny są tez bardzo zbliżone. 
Jesli w Tokio zrobią wycenę naprawy na 1000$ to wszędzie na świecie będzie ta sama cena. Ponieważ oni mają centralny system gdzie wprowadzają taką informacje. 
Na prośbę klienta mogą wysłać zegar do Szwajcarii. Na stronach Rolex są informacje gdzie są centrum serwisowania. 
Najczęściej stare, wyjątkowe modele są wysyłane do Genewy. Nowsze modele są naprawiane w autoryzowanych serwisach. 
Np, taka Deepsea  jest najczęściej wysyłana do Genewy. Ponieważ wszystkie serwisy nie mają komory Comex do sprawdzania szczelności. 
Stare vintage nie są dawane na rewizje ale na restaurowanie. W tym przypadku taka operacja może kosztować bardzo drogo. 
Wszystko zależy od modelu, roku produkcji i stanu zegara. 

37 minut temu, th napisał(-a):

 

Najlepiej opisane procedury są na stronach Rolex. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Markiza napisał(-a):

Zasady w różnych AD na całym świecie są takie same. Ceny są tez bardzo zbliżone. 

Czy znasz te zasady w PL z praktyki, korzystałaś z serwisu autoryzowanego w PL?

Nadal nie wiem bowiem czy oddając zegarek na serwis w Kruku otrzymam:

- wstępną wycenę sugerowanych czynności (a nie będę nimi zaskoczony z automatu)?

- po serwisie zegarek wróci do mnie wraz z oryginalną, zieloną kartą serwisową Rolexa (nie zaś jakimś nierozpoznawalnym na świecie, a więc niewiele znaczącym kwitem z Kruka)?

To do jakiego miejsca wysyłają ma dla mnie mniejsze znaczenie, większe efekt finalny tego co dostaję w cenie serwisu.

BTW. W Stanach zegarek wraca z serwisu w zielonym, "zamszowym" etui podróżnym - czy w PL też tak jest to praktykowane?

rolex-2010-certificate-international-service-guarantee-service-paper-card-gmt-master-1675-2-e1588160268166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to juz swieza dostawa?? Jakies predykcje kiedy mozna sie spodziewac nowych oysterowych Pepsi i Batmanów?? Narazie cisza w internetach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeża dostawa miałaby pomiędzy SWISS a MADE koronę. To jest wersja na niezawodnym werku 3186.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Świeża dostawa miałaby pomiędzy SWISS a MADE koronę. To jest wersja na niezawodnym werku 3186.

Dzieki wielkie za odpowiedz. Niestety nie mam jeszcze wprawionego oka;) 

 

Piekny sikor BTW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.