Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, pisar napisał(-a):

Wiem, że historia bla bla bla ale na bransolecie Oyster Pepsi jest turbo sztosem i zjada tego "biżuteryjnego" Pepsiaka bez dwóch zdań :) 

 

O ile wiem to pierwszy GMT pojawił się w 1955 na Oyster właśnie, niedługo potem dodali jubilee. Ale fak jest, że kapitalny. Dzięki @artme może postać w kolejce. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Dzięki @artme może postać w kolejce. :)

Spoko - ciesze sie.

A co do Pepsi, to dla mnie te 2 bransolety daja zupelnie inny zegarek i jesli ktos faktycznie jest zakochany w GMT, to jak uda mu sie dokupic inna branse, to dostanie 2 w 1 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ale te Suby są nudne - aż do bólu. I nie musi to być ich wadą.

Mariusz, są nudniejsze Rolexy (i to też nie jest ich wadą). Zapomniałeś za to dodać że sub jest brzydki jak noc😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Wiem, że historia bla bla bla ale na bransolecie Oyster Pepsi jest turbo sztosem i zjada tego "biżuteryjnego" Pepsiaka bez dwóch zdań :) 

 

Znowu ktoś się naczytał forumowych głupot i powtarza błędne informacje. Jaka niby "historia"?

Pepsi historycznie najpierw miało tylko oystera!

Mało tego 6542 było pierwszym modelem, w którym debiutował oyster z endlinkami dopasowanymi do koperty i było to 1954 r. Niemal w tym samym czasie dostał go Submariner i Explorer. Jubilee w Pepsi pojawiło się 10 lat później w 1675.

 

Historycznie z GMT Master było tak (nie ma 16760, ponieważ o ile mi wiadomo był tylko Coke'iem):

1. Ref. 6542 produkowany od 1954 do 1958 - tylko oyster.

2. Ref. 1675 produkowane od 1959 do 1980 - najpierw tylko na oysterze, a od 1964 r.  na oysterze lub jubilee.

3. Ref. 16750 produkowane od 1981 do 1988 - oyster lub jubilee (tu jestem przekonany tak na 95%, że też były 2 warianty).

4. Ref. 16710 produkowane od 1989 do 2007 - oyster lub jubilee.

5. Ref. 116719 (białe złoto) od 2014 do 2018 - tylko oyster.

6. Ref. 126710 od 2018 - najpierw tylko na jubilee, a od 2021 na oysterze lub jubilee.

 

Natomiast jaka bransoleta i do jakiej referencji lepiej pasuje to już kwestia gustu. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memento mori Pamiętam artykuł na Hodinkee, gdzie pokazywali 6542 na jubilee, wiec myślałem, że już ta referencja miała. Ale może ktoś dokupił później. 

 

Ciekawy jestem jaka jest produkcji Pepsi, na forach często pada 3500 sztuk na rok na cały świat. Jeśli to byłaby prawda, to bardzo unikalny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tbn napisał(-a):

@memento mori Pamiętam artykuł na Hodinkee, gdzie pokazywali 6542 na jubilee, wiec myślałem, że już ta referencja miała. Ale może ktoś dokupił później. 

 

Ciekawy jestem jaka jest produkcji Pepsi, na forach często pada 3500 sztuk na rok na cały świat. Jeśli to byłaby prawda, to bardzo unikalny zegarek. 

 

Pewnie masz na myśli znane zdjęcie 6542 "albinosa" na jubilee. Na wielu forach się zastanawiano skąd się w nim wzięło jubilee i jak dobrze pamiętam wniosek był taki, że była to właśnie pomysł właściciela, a nie producenta 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki rozmiar?

41 tak jak koledzy pisali


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tbn napisał(-a):

W tej ofercie są zdjęcia zegarka:

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-126710-gmt-master-ii-einzelstueck-oyster-neu-lc-100-012021--id9014708.htm

 

Myślałem, że bezel teraz jest MK III.A tutaj fuksja/malina dalej.  ;)

 

6 godzin temu, sanik napisał(-a):

Faktycznie, są już 😜

To jest raczej dotychczasowy na jubilee z dodatkową bransoletą oyster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rolexy w EU są najtańsze w IT?
Mam na myśli chrono.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo we Włoszech jest prawdopodobnie najwięcej Rolexa na głowę/metr kwadratowy w Europie. Włosi kochają Rolexa.

 

Przy zatrzęsieniu egzemplarzy, rozrzut cenowy większy - niestety te najtańsze są przeważnie po prostu zmęczone, albo kombinowane, stąd niska cena na tle całego Chrono.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech kochają Rolexy, ale trzeba być ostrożnym kupując tutaj używane modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie!!!

Jestem w szoku. Jescze nigdy nie miałam takiego odzewu. 
Bardzo dziękuje. I bardzo lubie. 😘

Czy to za mój talent fotograficzny, czy za ten piękny okaz Rolexowy. 
Co znaczy to serduszko?
Dzieki. 

A055A408-4990-4C03-BA39-6328FB8201C5.jpeg

Edytowane przez Markiza
Dodatek

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serduszko oznacza, że post polubiło więcej niż 10 użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Pewnie masz na myśli znane zdjęcie 6542 "albinosa" na jubilee. Na wielu forach się zastanawiano skąd się w nim wzięło jubilee i jak dobrze pamiętam wniosek był taki, że była to właśnie pomysł właściciela, a nie producenta 🙂 

 

Tak dokładnie ten. To sporo wyjaśnia, bo nigdzie indziej nie widziałem żeby 6542 miał jubilee. Tylko Oyster "historycznie". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, memento mori napisał(-a):

nowu ktoś się naczytał forumowych głupot i powtarza błędne informacje. Jaka niby "historia"?

Pepsi historycznie najpierw miało tylko oystera!

 

Wiem wiem ale bardziej odnoszę się do tego co się powszechnie wypisuje na forach.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - wg mnie i jedni i drudzy maja racje i nie ma sie co klocic.

Rolex faktycznie historycznie wypuscil pierwszego pepsi na oysterze i to jest historyczna Rolexowa prawda.

Jednak jest jeszcze drugi fakt - kiedy powstal pepsi na jubilee, to panowie piloci PanAmu elegancko ubrani czesciej wybierali wlasnie ta wersje i stad bardziej z nia nam sie kojarza, dlatego wiekszosc zapytanych (ktory byl pierwszy?) odpowiada, ze wlasnie jubilee, gdyz optycznie bardziej sie wszystkim zakodowal w swiadomosci - i tyle 😉

 

046d7159b1918ea82e2938de51526485.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex przez lata szukał sposobu by posiadacz jednego Rolexa kupił kolejnego. Tysiące męskich właścicieli Submarinera w najfajniejszym męskim kolorze nie widziało powodu by kupować kolejny taki sam zegarek tylko dlatego, że widzący kolory mówią, że ma inny bezel. Inżynierowie mówili też o innym mechanizmie i dodatkowej funkcji. Ale dla przeciętnego zjadacza chleba to była tylko dodatkowa wskazówka.  Tak narodziła się koncepcja innej bransolety. No i posiadacz SUBmarinera miał o czym myśleć. Kto by pomyślał że kilkadziesiąt lat później współcześni mężczyźni będą niezachęcani zapisywać się w kolejki po następnego i kolejnego  Rolexa. Przy okazji Rolex rozwiązał odwieczny męski problem z rozróżnianiem kolorów. 
Co prawda nadał im nowe, nic nie mówiące ogółowi, nazwy ale jednak daltonistów uleczył. Cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycznie w powszechnej opinii nie istniało pojęcie kolekcji zegarków. Przez wiele dekad użytkownicy i miłośnicy mieli jeden czasomierz. 
 

Kolekcje zegarków to efekt zamożności społeczeństwa , trendów w modzie oraz szerokiej dostępności zegarków na rynku.

 

Historycznie Rolex nie miał w strategii sprzedać kolejnego Rolexa tej samej osobie. Nawet w czasach współczesnych nie ma to dla nich znaczenia, mało tego Rolex reglamentuje towar.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że „expert” pierwszy raz nawiązał kontakt z AD w ostatnich kilkunastu miesiącach.  „Teoria” o posiadaniu więcej niż jednego zegarka jako modzie ostatnich lat też ciekawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz o Rolexie a potem AD. Najpierw zdecyduj , bo to istotne dla dalszej polemiki.

Te podmioty nie muszą mieć tej samej strategii. Nawet wśród AD nie ma spójności. 
Proszę o nieco więcej pietyzmu w odpowiedzi.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 10:40, Tom87 napisał(-a):

To jak za powiedzmy 12 miesięcy (tak mówią) wrzucę zdjęcie bobra to proszę się nie śmiać ;)

To może jakiś teaser....

Wkrótce na nadgarstkach w całej Polsce 😉 

D0B76B6C-FEED-49D1-9B8E-C7965F1F442D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 3nity napisał(-a):

Dlaczego rolexy w EU są najtańsze w IT?
Mam na myśli chrono.

Jak juz Koledzy wspomnieli - IT kochaja Rolexy (stad ich tak duzo w IT) i podobnie jak do samochodow nie przywiazuja wiekszej wagi do szczegolow. Dla nich liczy sie sam fakt posiadania i noszenia Rolexa a czy z pelna dokumentacja, czy 5 razy polerowany i poskladany z roznych elementow, to juz malo istotne, dlatego mozna niezle sie naciąć 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, desmo napisał(-a):

To może jakiś teaser....

Wkrótce na nadgarstkach w całej Polsce 😉 

D0B76B6C-FEED-49D1-9B8E-C7965F1F442D.jpeg

Fajny, przytulibym. Mam nadzieję, że jednak poczekamy mniej niż 12 miesięcy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.