Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tudor rozmiarowo jest ok , OP się trochę boje wielkości tarczy , znowu 36 raczej odpada , można u Kruka przymierzyć czy trzeba brać w ciemno ?


Nie popełnisz błędu kupując Tudor 58. On jest jak vintage Rolex tylko w nowoczesnym wydaniu. 
A jak już się trafi Rolex , to akurat Tudora 58 zawsze sprzedaż i nawet chyba nieźle trzyma cenę na wtórnym.

Jesli chodzi o uniwersalność to oba modele raczej będą mieć szerokie zastosowanie.

Generalnie taka mini kolekcja to całkiem fajna perspektywa.

 

P.S

Tudory 58 są już do kupienia prawie wszędzie w Europie , może w PL są jeszcze jakieś szachy...i ktoś jeszcze zapłaci bez sensu premium.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda mi się gdzieś przymierzyć to być może OP , jeśli nie to będzie Tudor i zostanie kasa na wakacje 🙂 Dzięki za opinie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przymiarce submarinera czarna tarcz i gmt oba stal+złoto i powiem że gmt wymiana jest kozak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin35 napisał(-a):

Dzisiaj po przymiarce submarinera czarna tarcz i gmt oba stal+złoto i powiem że gmt wymiana jest kozak.

Gdzie mierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Jak myślicie , co będzie lepszym wyborem na edc , OP41 czy BB58 ? Zaczeły mi się te bobery podobać i zastanawiam się nad czarnym . Nadgarstek 17.5 cm . 

OP 41 to tak naprawdę 39,5 mm, więc się nie bój. Mi powiedziano 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tom87 napisał(-a):

OP 41 to tak naprawdę 39,5 mm, więc się nie bój. Mi powiedziano 12 miesięcy.

L2L też jest ok ale wąski bezel sprawia że ten zegarek wygląda na więszy chociażby w porównaniu z EXem 39 którego pierwotnie miałem w planach 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

L2L też jest ok ale wąski bezel sprawia że ten zegarek wygląda na więszy chociażby w porównaniu z EXem 39 którego pierwotnie miałem w planach 🙂 

 


z OP41 na nadgarstku miałem odczucie że to casual/sport niż casual/elegant jak to było w OP39 czy exp.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie... Lubię go potwornie, mam go 18 miesięcy, ale z datą byłoby jakoś chyba lepiej... Zostawić, czy nowy Dj41 na oysterze? 

20210509_000659.jpg

20210509_000659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, albo jestem już tak pijany, że rozmazuje mi się obraz, albo te fotki są skrajnie paskudnej jakości. Co do DJ41 - pokaż najpierw jakieś zdjęcia z przymiarki. Tylko dobrze ustaw ostrość ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tomku, albo jestem już tak pijany, że rozmazuje mi się obraz, albo te fotki są skrajnie paskudnej jakości. Co do DJ41 - pokaż najpierw jakieś zdjęcia z przymiarki. Tylko dobrze ustaw ostrość ;)

Sączę i kominek trzaska - lepiej nie będzie :) Mój ex1 pasuje świetnie, ale szatan mnie miota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam faze na zegarki bez daty ze wzgledu na lepsza symetrie tarczy, a na Exa 1 sam jestem zapisany, wiec jak dla mnie raczej nie do zmiany. Poza tym z tego co pamietam to po pierwsze "kochasz" swojego Exa, a po drugie masz wątły (podobnie jak ja) nadgarstek. Dj jest swietny (choc jak dla mnie bardziej 36 niz 41) jednak mysle podobnie jak Mario, ze najpierw przymiarka i zdjecie dobrej jakosci a pozniej mozemy sie zastanawiac.
Tak w ogole to najlepiej by bylo nie zamiast tylko oprócz... a jeżeli chodzi tylko o lupke to masz w Ballu.





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Ja ostatnio mam faze na zegarki bez daty ze wzgledu na lepsza symetrie tarczy, a na Exa 1 sam jestem zapisany, wiec jak dla mnie raczej nie do zmiany. Poza tym z tego co pamietam to po pierwsze "kochasz" swojego Exa, a po drugie masz wątły (podobnie jak ja) nadgarstek. Dj jest swietny (choc jak dla mnie bardziej 36 niz 41) jednak mysle podobnie jak Mario, ze najpierw przymiarka i zdjecie dobrej jakosci a pozniej mozemy sie zastanawiac. emoji6.png
Tak w ogole to najlepiej by bylo nie zamiast tylko oprócz... a jeżeli chodzi tylko o lupke to masz w Ballu.emoji12.png
 

Z tym "kochaniem" to nie przesadzajmy - to tylko zegarek 🙂

Lupkę mam w Ballu i właśnie się przydaje, stąd rozważania nad zamianą.

Nie ma opcji na oba - albo ex, albo dj. 

Przymierzę dj, wstawię zdjęcia i dopiero wtedy będę Wam truć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zostaw Sobie EX i nie truj nam.Mamy juz jednego osobnika na forum od trucia 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi jeśli możesz to kup DJa, ponoś ze trzy miesiące razem i któryś pójdzie dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Z tym "kochaniem" to nie przesadzajmy - to tylko zegarek 🙂

Lupkę mam w Ballu i właśnie się przydaje, stąd rozważania nad zamianą.

Nie ma opcji na oba - albo ex, albo dj. 

Przymierzę dj, wstawię zdjęcia i dopiero wtedy będę Wam truć.

Jaki kolor tarczy bierzesz pod uwagę w DJ?

Ja miałem DJ z czarną tarczą na oyster i zamieniłem właśnie na Exa. Pomimo braku daty... Według mnie czarny DJ jest nudniejszy, w Ex więcej się dzieje - ciekawsze wskazówki, zróżnicowane indeksy, 3 6 9 plus to jak świeci luma jest nie do podrobienia. Do tego DJ wygląda na nadgarstku na większy, głównie z powodu end linków w oyster, które zwiększają L2L. W jubilee to zjawisko nie występuje. Dochodzi jeszcze polerka na uchach i środkowej części bransolety, ale to kwestia indywidualna. Jeśli zwracasz uwagę na ryski, to na zapięciu bransolety będziesz miał ich miliardy😀. Bling bling bransolety u mnie przez 90% był zapalcowany, więc IMO to nie stanowi problemu. Reasumując - jeżeli chcesz wymienić na czarnego DJ, ja bym tego nie robił. Jeśli bierzesz pod uwagę inny kolor tarczy, sprawy się nieco komplikują 😀

Edit: zapomniałem dodać - Filip pisał wielokrotnie, że do DJ jest bardzo ciężko zamocować jakikolwiek pasek.

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Z tym "kochaniem" to nie przesadzajmy - to tylko zegarek 🙂

Lupkę mam w Ballu i właśnie się przydaje, stąd rozważania nad zamianą.

Nie ma opcji na oba - albo ex, albo dj. 

Przymierzę dj, wstawię zdjęcia i dopiero wtedy będę Wam truć.


To myśle kwestia bardzo indywidualna. Ja nawet bym się nie zastanawiał i wymienił przy dzisiejszej koniunkturze na DJ41. W szczególności gdyby to był blue, rhodium czy white.

Datejust  jest dla mnie ikoną Rolexa, w sposób fantastyczny wykończony, jest bardziej atrakcyjny od exp co dla mnie nie jest bez znaczenia przy takim wydatku.
Zawsze uważałem exp za zegarek dla fanatyków , świetny stonowany elegancki casual dla dyskretnych, model którego w zasadzie nikt nie zna.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tbn napisał(-a):

@szuwi jeśli możesz to kup DJa, ponoś ze trzy miesiące razem i któryś pójdzie dalej. 

Nie da rady - wyłącznie opcja "łeb za łeb"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym nie ruszał, 214270 to już biały kruk.  ;) DJ zdążysz kiedyś w życiu kupić, mnie się kompletnie nie podobają , pomimo że to fajne zegarki. Dla mnie z Exem może tylko pięciocyfrowy Sub konkurować. Ja nie jestem obiektywny. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Jaki kolor tarczy bierzesz pod uwagę w DJ?

Ja miałem DJ z czarną tarczą na oyster i zamieniłem właśnie na Exa. Pomimo braku daty... Według mnie czarny DJ jest nudniejszy, w Ex więcej się dzieje - ciekawsze wskazówki, zróżnicowane indeksy, 3 6 9 plus to jak świeci luma jest nie do podrobienia. Do tego DJ wygląda na nadgarstku na większy, głównie z powodu end linków w oyster, które zwiększają L2L. W jubilee to zjawisko nie występuje. Dochodzi jeszcze polerka na uchach i środkowej części bransolety, ale to kwestia indywidualna. Jeśli zwracasz uwagę na ryski, to na zapięciu bransolety będziesz miał ich miliardy😀. Bling bling bransolety u mnie przez 90% był zapalcowany, więc IMO to nie stanowi problemu. Reasumując - jeżeli chcesz wymienić na czarnego DJ, ja bym tego nie robił. Jeśli bierzesz pod uwagę inny kolor tarczy, sprawy się nieco komplikują 😀

Edit: zapomniałem dodać - Filip pisał wielokrotnie, że do DJ jest bardzo ciężko zamocować jakikolwiek pasek.

Myślę właśnie o czarnym, choć nie lubię, jak okno daty jest w innym kolorze niż tarcza.

Biały i srebrny są dla mnie wizualnie za duże.

Filip uszył mi pasek do exa, ale stwierdziłem, że ten zegarek pasuje mi wyłącznie na bransolecie. 

Ryski mi nie przeszkadzają, ale problemem może być brak opcji wydłużania bransolety - czasami puchnie mi ręka i wtedy to rozwiązanie w exie się przydaje. 

6 minut temu, Maserati napisał(-a):


, świetny stonowany elegancki casual dla dyskretnych.

To racja. Dj bardziej się rzuca w oczy, a tego nie chcę...

3 minuty temu, tbn napisał(-a):

To ja bym nie ruszał, 214270 to już biały kruk.  ;) DJ zdążysz kiedyś w życiu kupić, mnie się kompletnie nie podobają , pomimo że to fajne zegarki. Dla mnie z Exem może tylko pięciocyfrowy Sub konkurować. Ja nie jestem obiektywny. :)

Ja suba nie rozważam - nie lubię zegarków z bezelem. 😉

58 minut temu, robol1 napisał(-a):

to moze zostaw Sobie EX i nie truj nam.Mamy juz jednego osobnika na forum od trucia 🤣

Niewykluczone, że tak się skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Pomóżcie... Lubię go potwornie, mam go 18 miesięcy, ale z datą byłoby jakoś chyba lepiej... Zostawić, czy nowy Dj41 na oysterze? 

A jaki bezel


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

A jaki bezel

Gładki. 

Teraz, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ma nie być blingu, więc zakładam, że gładki.

Słuszne założenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szuwi napisał(-a):

Gładki. 

Słuszne założenie :)

Nie ić tom drogom. :(

DJ 41 mm ma niebotycznie szeroką lunetę. Wyglada, jaby bezel odpadł. To oczywiście jest moje zdanie. 

 

 

W takim razie zostaw EX skoro go kupiłeś albo sprzedaj i wybierz jakiś inny zegar z datą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie ić tom drogom. :(

DJ 41 mm ma niebotycznie szeroką lunetę. Wyglada, jaby bezel odpadł. To oczywiście jest moje zdanie. 

 

 

W takim razie zostaw EX skoro go kupiłeś albo sprzedaj i wybierz jakiś inny zegar z datą.

Rozważałem zakup innego edc, ale nie znalazłem nic do 39mm, na co bym zamienił exa... 

Ciekawa uwaga o szerokiej lunecie w dj - muszę to sprawdzić. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Rozważałem zakup innego edc, ale nie znalazłem nic do 39mm, na co bym zamienił exa... 

Ciekawa uwaga o szerokiej lunecie w dj - muszę to sprawdzić. Dzięki.

Omega AT, Railmaster?

Widzę, że mamy podobne rozkminy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.