Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

IMG_20210317_131234-01-01.jpeg

Screenshot_20210510_124402_com.facebook.katana-01.jpeg

To zegarki z różnych światów. Jeśli wybrałeś ym to exem się znudzisz szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tropik79, ten Ex przy YM to takie brzydkie kaczątko. Ja bym nie wymieniał, chyba że na nowszy model TT ;)

20201202_162941-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to musisz sprobowac ponosic Pepsi na jubilee - wga mnie (a mam bezposrednie porownanie) Pepsiak wybada jeszcze lepiej/wygodniej - jako calosc z jubilee chyba jeszcze lepiej wywazony i na reku zawsze w tym samym miejscu - nigdzie sie nie "przekreca" 

Pewnie masz racje , że jubilee wygodniejsze. Jak bym miał okazje ponosić , to bym z chęcią ponosił. Tylko go kup za rozsądne pieniądze a tak po prawdzie , pepsi watro mieć ale osobiście na wygląd bardziej Batman mi podchodzi. Regulacji tez pewnie nie ma takiej jak w nowym subie. Mogę się mylić. W moim gmt tego niema. Sub dobrze leży , ale nadgarstek odpowiedniej grubości musi być. Podejrzewam , że na cieńszych już tak wesoło nie jest. 18-19 cm mój i z zegarkami od 40 do 44mm czuje się najlepiej. Ten 1mm więcej w subie od gmt jest na plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @artme @tbn @mario1971 @beniowski @szuwi za skuteczne wybicie mi tego z głowy, jak się takie fachury wypowiadają to tak zrobię. 5:0 dla YM, pogrom. :)
Najwyżej jak dorosnę do decyzji pozbycia się Rangera i BB58 coś się dołoży i wtedy pomyślę.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

 

Nie zamieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

IMG_20210317_131234-01-01.jpeg

Screenshot_20210510_124402_com.facebook.katana-01.jpeg

Jak koledzy powyżej - sugeruję wstrzymanie się z taką zamianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropik79

Nie miałem do czynienia z ex i pewnie nigdy mieć nie będę. Może i jest fajnym zegarkiem , ale YM bym na niego nie wymienił 7650514db59c156e40c9feb211af9387.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ten twój to jest sztos, mierzyłem kiedyś w Galerii Mokotów i wyrył mi się na stałe w głowie. W sumie jakby sprzedać wszystkie zegarki...  

Jest świetny , jest tylko jeden Rolex za który mógł bym poświecić tego YM gmt root beer


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
3 godziny temu, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

IMG_20210317_131234-01-01.jpeg

Screenshot_20210510_124402_com.facebook.katana-01.jpeg

Powiem tak. Ten pomysł to conajmniej szaleństwo ( moim skromnym zdaniem oczywiście ;) ) wiadomo ze oba to rolexy ale to jakby zamienić 911 na caynne. Myśle ze dobre porównanie w miare. YM to inna liga zupełnie z całym szacunkiem do Exa. 
 

A ja się doczekałem wkoncu swojego pacjenta 

 

Tarcza czarna mop tahitian z diamentami 

 

tak wiem dla wielu zbyt dużo blingu ale ja osobiście lubie

 

36 mm RG/SS 

 

kupiony na ch24, z USA uprzedzając pytania 

 

cudo🤩 wkoncu będę miał z czym suba zmieniać 

39362386-F70F-4CD8-B6C4-8D80A50B469B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dużo cukru w cukrze😃, niemniej gratulacje. Zrób prosze porządniejsze zdjęcie tarczy, co by ją było lepiej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

No dużo cukru w cukrze😃, niemniej gratulacje. Zrób prosze porządniejsze zdjęcie tarczy, co by ją było lepiej widać.

Ja tam lubie jak jest słodko , proszę bardzo pod różnymi katami specjalnie dla Ciebie 😁

 

noi oczywiście dziękuje. Do Twojego DD trochę mu brakuje..

523E7E3A-D794-4AC1-8107-E765D3FB1ACA.jpeg

0FED4EE4-F09C-4BDA-AB11-F7D07A08AE94.jpeg

81EFDE17-7288-4BAE-989F-ECABC2372600.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki za dodatkowe zdjęcia; początkowo myślałem że to jest czarna tarcza. Ja na diamenty nie jestem jeszcze gotowy, ale ostatnio bardzo mnie Daytona ref. 116519LN z diamentami zainteresowała - kwestia czasu. Niech się nosi! A co do DD, to też świeci, tylko nieco inaczej 😀.

 

 

D0B561B9-68F1-4175-A5AC-DEB38417156C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

O widzisz, dzięki za dodatkowe zdjęcia; początkowo myślałem że to jest czarna tarcza. Ja na diamenty nie jestem jeszcze gotowy, ale ostatnio bardzo mnie Daytona ref. 116519LN z diamentami zainteresowała - kwestia czasu. Niech się nosi! A co do DD, to też świeci, tylko nieco inaczej 😀.

 

 

D0B561B9-68F1-4175-A5AC-DEB38417156C.jpeg

To ta platynowa daytona ? ICE ? Piekna . Nie podobają mi się wogole Daytony ale ta to jest 🥶🥶 cudo. W połączeniu z baguette diamentami ta niebieska tarcza piekna sprawa. A DD - co tu dużo mówić , piękny naprawdę . Jeden z ładniejszych DD jakie widziałem a potrafie przeglądać zegarki całymi dniami 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

To ta platynowa daytona ? ICE ? Piekna . Nie podobają mi się wogole Daytony ale ta to jest 🥶🥶 cudo. W połączeniu z baguette diamentami ta niebieska tarcza piekna sprawa. A DD - co tu dużo mówić , piękny naprawdę . Jeden z ładniejszych DD jakie widziałem a potrafie przeglądać zegarki całymi dniami 😁

Nie, to ta: 1461487471_CleanShot2021-05-10at17_42_52.png.800358054a3ec23d2245e9abd427f759.png

 

Platynową przymierzałem kilka lat temu i jest wspaniała, tylko bardzo, bardzo ciężka. Wtedy cena wydawała mi się zaporowa; patrząc na to co się dzieje teraz z Daytonami na wtórnym, myślę sobie że trzeba było ją brać (leżała normalnie w butiku Rolexa w Paryżu).

IMG_1823.thumb.JPG.7ba4a056b7e4744cff11aad43aa8b4c5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

Powiem tak. Ten pomysł to conajmniej szaleństwo ( moim skromnym zdaniem oczywiście ;) ) wiadomo ze oba to rolexy ale to jakby zamienić 911 na caynne. Myśle ze dobre porównanie w miare. YM to inna liga zupełnie z całym szacunkiem do Exa. 
 

A ja się doczekałem wkoncu swojego pacjenta 

 

Tarcza czarna mop tahitian z diamentami 

 

tak wiem dla wielu zbyt dużo blingu ale ja osobiście lubie

 

36 mm RG/SS 

 

kupiony na ch24, z USA uprzedzając pytania 

 

cudo🤩 wkoncu będę miał z czym suba zmieniać 

39362386-F70F-4CD8-B6C4-8D80A50B469B.jpeg

To najpierw Ci pogratuluje.

To jest 126231

czy 126233?

A jeśli chcesz to mogę Ci podnieść trochę adrenalinę. 🤭


 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

Powiem tak. Ten pomysł to conajmniej szaleństwo ( moim skromnym zdaniem oczywiście ;) ) wiadomo ze oba to rolexy ale to jakby zamienić 911 na caynne. Myśle ze dobre porównanie w miare. YM to inna liga zupełnie z całym szacunkiem do Exa

Jestem za, ale ja tak sobie prywatnie mysle, ze jednak tutaj troszke cos innego zagralo... brak dokumentow, lecz jesli zegarek pewny, to powinien zostac, bo super jest 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

IMG_20210317_131234-01-01.jpeg

Screenshot_20210510_124402_com.facebook.katana-01.jpeg

Ten Yacht Master jest tak piękny. 

Najładniejszy ze wszystkich. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 21:30, mario1971 napisał(-a):

Szkoda, że nie robią Suba w wersji 38mm :(

Całe szczęście. Miałeś już za małego Sina. :P

 

10 godzin temu, tropik79 napisał(-a):

...   Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270? ...

Nie, nie i jeszcze raz nie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Całe szczęście. Miałeś już za małego Sina. :P

 

To nie były przemyślenia dotyczące mojego nadgarstka...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
5 godzin temu, Markiza napisał(-a):

To najpierw Ci pogratuluje.

To jest 126231

czy 126233?

A jeśli chcesz to mogę Ci podnieść trochę adrenalinę. 🤭


 

126233. No ciekaw jestem cóż tam Pani Markiza wymyśliła, ale myśle ze nic mnie nie zaskoczy ;)  I dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

126233. No ciekaw jestem cóż tam Pani Markiza wymyśliła, ale myśle ze nic mnie nie zaskoczy ;)  I dziękuje 

Nic nie wymyślam. Tylko widzę. 
Powaznie myślisz, ze to jest dobra afera!

Czasami lepiej się zapytać wcześniej. Zdjęcia czasami zdradzają prawdę. Chrono 24, to nie jest bardzo bezpieczne miejsce na kupowanie Rolex. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
55 minut temu, Markiza napisał(-a):

Nic nie wymyślam. Tylko widzę. 
Powaznie myślisz, ze to jest dobra afera!

Czasami lepiej się zapytać wcześniej. Zdjęcia czasami zdradzają prawdę. Chrono 24, to nie jest bardzo bezpieczne miejsce na kupowanie Rolex. 

Tarcza to custom ( oryginalna mam również ) zegarek sprawdzony co do oryginalności przed potwierdzeniem wysłania pieniędzy z rachunku powierniczego niemniej dziękuje ze stoi Pani na straży naszego forum 🤓

 

a co do chrono to się nie zgodzę. Dla kogoś kto się nie zna, może to rzeczywiście nie najlepsze miejsce a dla osób obcykanych w temacie nie powinno być problemu zwłaszcza ze opcja z rachunkem powierniczym jest. 
 

znajomy niedawno kupił suba ze Szwajcarii, tez przez ch24 - przyszedł, poszedł do zegarmistrza nawet nie trzeba było otwierać żeby było wiadomo ze lipa. Noi co dalej, reklamacja na chrono , wysyłka zegarka spowrotem - chwile to trwało ale kolega dostał zwrot całej kwoty na konto i to po dobrym kursie. Wiec może faktycznie, wiadomo lepiej kupować u AD ale ja do tego czekania się ewidetnie nie nadaje. To nie dla mnie, nie uważam ze Rolex to produkt który przy milionowej produkcji rocznej jest czymś na co mogę czekać latami ( bez urazy oczywiście dla nikogo ) . 
 

taka ciekawostka , pozdrawiam 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

To nie były przemyślenia dotyczące mojego nadgarstka...

Aaaaa. 

 

 

Jednak wg. mnie nie jest to dobry pomysł. Sub 40 milimetrowy jest niewielkim zegarkiem. Tylko dzieki "kwadratowej" kopercie wyglada na większego. Przy kopercie 38mm tarcza miałaby wielkość "5 groszówki". Zapewne nie wyglądałoby to dobrze. :(

Oczywiście kolejki byłyby po niego jak po inne modele. 

 

Nurek musi być większym zegarkiem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.