Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, KapoPi napisał(-a):

Tarcza to custom ( oryginalna mam również ) zegarek sprawdzony co do oryginalności przed potwierdzeniem wysłania pieniędzy z rachunku powierniczego niemniej dziękuje ze stoi Pani na straży naszego forum 🤓

 

a co do chrono to się nie zgodzę. Dla kogoś kto się nie zna, może to rzeczywiście nie najlepsze miejsce a dla osób obcykanych w temacie nie powinno być problemu zwłaszcza ze opcja z rachunkem powierniczym jest. 
 

znajomy niedawno kupił suba ze Szwajcarii, tez przez ch24 - przyszedł, poszedł do zegarmistrza nawet nie trzeba było otwierać żeby było wiadomo ze lipa. Noi co dalej, reklamacja na chrono , wysyłka zegarka spowrotem - chwile to trwało ale kolega dostał zwrot całej kwoty na konto i to po dobrym kursie. Wiec może faktycznie, wiadomo lepiej kupować u AD ale ja do tego czekania się ewidetnie nie nadaje. To nie dla mnie, nie uważam ze Rolex to produkt który przy milionowej produkcji rocznej jest czymś na co mogę czekać latami ( bez urazy oczywiście dla nikogo ) . 
 

taka ciekawostka , pozdrawiam 

To super, ze ma Pan oryginalną i wiedział Pan co kupuje. 
Jaka była tarcza w oryginale?
 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 lat temu firma Rolex przewidziała przyszłość.. Nie narzekajmy  😁

IMG_20210511_100952.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
3 godziny temu, Markiza napisał(-a):

To super, ze ma Pan oryginalną i wiedział Pan co kupuje. 
Jaka była tarcza w oryginale?
 

Proszę experta tu na sile nie udawać. Nie wyjdzie to Pani. Znajomemu Pani usilnie wmawiała ze ma nieoryginalną bransoletę po czym się okazało zupełnie inaczej a zasada jest taka ze jeśli nt nie mamy pojęcia to się o nim nie wypowiadamy. Dziękuje pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, KapoPi napisał(-a):


 

A ja się doczekałem wkoncu swojego pacjenta 

 

Tarcza czarna mop tahitian z diamentami 

 

39362386-F70F-4CD8-B6C4-8D80A50B469B.jpeg

Experta udawać nie będę. I tez nie będę nikomu i nic udawadniac.  
Wazne, ze przyjął Pan wszystkie gratulacje na tą wyjątkową tarcze. 
Wydaje mi się, ze jest trochę nie fer na Miłośnikach chwalić się podróbą i zbierać oklaski. A szczególnie, jeśli się o tym wie i robi to świadomie. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
12 minut temu, Markiza napisał(-a):

Experta udawać nie będę. I tez nie będę nikomu i nic udawadniac.  
Wazne, ze przyjął Pan wszystkie gratulacje na tą wyjątkową tarcze. 
Wydaje mi się, ze jest trochę nie fer na Miłośnikach chwalić się podróbą i zbierać oklaski. A szczególnie, jeśli się o tym wie i robi to świadomie. 

Tarcza to custom. Wiele bezeli diamentowych tarcz itp, jest tak robionych... jak Panią razi nazywanie tego customem to nic nie poradze. Jak kogoś z forum to razi i uważają taka tarcza za „podróbkę” to usune niema problemu :) ale tylko Pani ma takie problemy 

13 minut temu, Markiza napisał(-a):

Experta udawać nie będę. I tez nie będę nikomu i nic udawadniac.  
Wazne, ze przyjął Pan wszystkie gratulacje na tą wyjątkową tarcze. 
Wydaje mi się, ze jest trochę nie fer na Miłośnikach chwalić się podróbą i zbierać oklaski. A szczególnie, jeśli się o tym wie i robi to świadomie. 

A ceny rolexow factory za takie rzeczy to jakaś komedia z całym szacunkiem i mówię to jako ktos kto w temacie kamieni szlachetnych siedzi na codzień. Przewyższają normalny cennik tego co tam użyte i wykonania lekko o jakieś x10. Zegarki tak, ale to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

Tarcza to custom. Wiele bezeli diamentowych tarcz itp, jest tak robionych... jak Panią razi nazywanie tego customem to nic nie poradze. Jak kogoś z forum to razi i uważają taka tarcza za „podróbkę” to usune niema problemu :) ale tylko Pani ma takie problemy 

To ja pogratuluje wszystkim EXPERTOM, którzy nie mają takich problemów. I nie bolą ich oczy. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
5 minut temu, Markiza napisał(-a):

To ja pogratuluje wszystkim EXPERTOM, którzy nie mają takich problemów. I nie bolą ich oczy. 

Mnie to bolą oczy jak widzę ze za diamentowy bezel którego koszt wykonania z takich samych kamieni to max 1K €, podwyższa koszt zegarka o 5k €. Jak ktos niema co z pieniędzmi robić to Ok :) już bez nerwów Pani Markizo. Nie rozmawia Pani z 20 latkiem który musi komuś coś udowadniać, ważne ze ja wiem spokojnie ze kwota która wydałem na marne nie poszła i było warte. Miłego dnia wszystkim w ten słoneczny dzień 🌴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Mnie to bolą oczy jak widzę ze za diamentowy bezel którego koszt wykonania z takich samych kamieni to max 1K €, podwyższa koszt zegarka o 5k €. Jak ktos niema co z pieniędzmi robić to Ok :) już bez nerwów Pani Markizo. Nie rozmawia Pani z 20 latkiem który musi komuś coś udowadniać, ważne ze ja wiem spokojnie ze kwota która wydałem na marne nie poszła i było warte. Miłego dnia wszystkim w ten słoneczny dzień 🌴

Miłego dnia i bez nerwów. 
Juz więcej nie będę Panu adrenaliny podność. 
To już wystarczy. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. Od eksperta.

DA56CF2F-DD65-451B-8A8F-37B15552468C.jpeg


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
35 minut temu, Markiza napisał(-a):

Miłego dnia i bez nerwów. 
Juz więcej nie będę Panu adrenaliny podność. 
To już wystarczy. 

Wzajemnie! szanuje naprawdę ze mamy taka osobę na forum która się zna na Rolexach jak mało kto i tez jak mniemam ma dostęp do informacji czy możliwość sprawdzenia rzeczy do których zwykli śmiertelnicy nie maja dostępu , nie mniej jednak nie dziwiłbym się zakładając ze Pani tam pracuje ze ta „podrobiona” tarcza boli. Tez bym wolał oryginalna , znajomy ma i widać różnice faktycznie, coś zupełnie innego. Ale cieszę się tym co mam. Pozdrawiam :) 

 

 

30 minut temu, Maserati napisał(-a):

Oryginał. Od eksperta.

DA56CF2F-DD65-451B-8A8F-37B15552468C.jpeg

Widać odrazu🤪

 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Wzajemnie! szanuje naprawdę ze mamy taka osobę na forum która się zna na Rolexach jak mało kto i tez jak mniemam ma dostęp do informacji czy możliwość sprawdzenia rzeczy do których zwykli śmiertelnicy nie maja dostępu , nie mniej jednak nie dziwiłbym się zakładając ze Pani tam pracuje ze ta „podrobiona” tarcza boli. Tez bym wolał oryginalna , znajomy ma i widać różnice faktycznie, coś zupełnie innego. Ale cieszę się tym co mam. Pozdrawiam :) 

 

 

( to znajomego ) 

B39C39F0-C77F-47E5-9BC6-E5DE924705E2.jpeg

Widać odrazu🤪

 

 

Każdy ma inne podejście. Nie chcę wchodzić w jakaś zbędną dyskusję ale akurat ja by się źle czuł nosząc nosząc Rolexa z nieoryginalnymi elementami. Tobie to nie przeszkadza i fajnie. Ja żałuję, że mam z takimi rzeczami problem :) Życie byłoby dla mnie prostsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Wzajemnie! szanuje naprawdę ze mamy taka osobę na forum która się zna na Rolexach jak mało kto i tez jak mniemam ma dostęp do informacji czy możliwość sprawdzenia rzeczy do których zwykli śmiertelnicy nie maja dostępu , nie mniej jednak nie dziwiłbym się zakładając ze Pani tam pracuje ze ta „podrobiona” tarcza boli. Tez bym wolał oryginalna , znajomy ma i widać różnice faktycznie, coś zupełnie innego. Ale cieszę się tym co mam. Pozdrawiam :) 

 

 

( to znajomego ) 

B39C39F0-C77F-47E5-9BC6-E5DE924705E2.jpeg

Widać odrazu🤪

Oooo Matko Bosko. Takie komplementy, a tym zdjęciem kolegi wybił mi Pan oczy. 
Tego sobie nie zasłużyłam. Okropieństwo. 
To już wole Pana tarcze. Przynajmniej jest podrobiona z gustem. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
12 minut temu, Markiza napisał(-a):

Oooo Matko Bosko. Takie komplementy, a tym zdjęciem kolegi wybił mi Pan oczy. 
Tego sobie nie zasłużyłam. Okropieństwo. 
To już wole Pana tarcze. Przynajmniej jest podrobiona z gustem. 

Coś z nią nie tak? ( podobno factory , sprawdzac nie sprawdzałem - nie znam się jak Pani , wyglada zupełnie insczej stad uwierzyłem ze tak jest ) 

 

chciałbym zobaczyć jak wyglada oryginalna , mogłaby nam Pani pokazać? 🤓 

 

jeszcze wracając do tematu elementów - rozumiem wasze podejscie natomiast dla mnie to żaden problem - tu taki przykład jakbym miał w AP taki bezel custom ( nie oryginalny ) nie czułbym się z tym wogole zle. Wręcz przeciwnie. A factory do dostania taki jak mniemam niemożliwe. Niema co sobie życia utrudniac na sile 

DF11A547-8798-471C-896A-D724872C1414.jpeg

22 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Wzajemnie! szanuje naprawdę ze mamy taka osobę na forum która się zna na Rolexach jak mało kto i tez jak mniemam ma dostęp do informacji czy możliwość sprawdzenia rzeczy do których zwykli śmiertelnicy nie maja dostępu , nie mniej jednak nie dziwiłbym się zakładając ze Pani tam pracuje ze ta „podrobiona” tarcza boli. Tez bym wolał oryginalna , znajomy ma i widać różnice faktycznie, coś zupełnie innego. Ale cieszę się tym co mam. Pozdrawiam :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Coś z nią nie tak? ( podobno factory , sprawdzac nie sprawdzałem - nie znam się jak Pani , wyglada zupełnie insczej stad uwierzyłem ze tak jest ) 

 

chciałbym zobaczyć jak wyglada oryginalna , mogłaby nam Pani pokazać? 🤓 

 

jeszcze wracając do tematu elementów - rozumiem wasze podejscie natomiast dla mnie to żaden problem - tu taki przykład jakbym miał w AP taki bezel custom ( nie oryginalny ) nie czułbym się z tym wogole zle. Wręcz przeciwnie. A factory do dostania taki jak mniemam niemożliwe. Niema co sobie życia utrudniac na sile 

DF11A547-8798-471C-896A-D724872C1414.jpeg

Każda tarcza jest inna. Najlepiej znaleźć na internecie. Np na stronach Rolex. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
6 minut temu, Markiza napisał(-a):

Każda tarcza jest inna. Najlepiej znaleźć na internecie. Np na stronach Rolex. 
 

Ok. Dziękuje. Niema za wiele informacji nt w internecie. Katalog normalny na stronie tez nie oferuje masy perłowej w czarnej wersji z tego co widzę. Obecnie tylko biała do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem całą broszurę na YT, koniecznie zobaczcie jakie fajne tam są kwiatki reklamowe😆

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

Coś z nią nie tak? ( podobno factory , sprawdzac nie sprawdzałem - nie znam się jak Pani , wyglada zupełnie insczej stad uwierzyłem ze tak jest ) 

 

chciałbym zobaczyć jak wyglada oryginalna , mogłaby nam Pani pokazać? 🤓 

 

jeszcze wracając do tematu elementów - rozumiem wasze podejscie natomiast dla mnie to żaden problem - tu taki przykład jakbym miał w AP taki bezel custom ( nie oryginalny ) nie czułbym się z tym wogole zle. Wręcz przeciwnie. A factory do dostania taki jak mniemam niemożliwe. Niema co sobie życia utrudniac na sile 

DF11A547-8798-471C-896A-D724872C1414.jpeg

tragicznie są osadzone te kamienie.. dramat 

w porównaniu z fabrycznym - przepaść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
Godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

tragicznie są osadzone te kamienie.. dramat 

w porównaniu z fabrycznym - przepaść 

Mowi Pan o tym od AP? Tragicznie osadzone? To jeden z najlepszych jubilerów w Dubaju jeśli chodzi o takie sprawy i głównie gwiazdy u niego customuja swoją biżuterię. Ale fakt Pan Wie lepiej po zdjęciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
21 minut temu, Sylwio napisał(-a):

Od miesiąca nie schodzi z ręki.
Na jubile super się nosi, dużo lżej niż na oyster
85e8841f05398e241681d3dc96d2856d.jpg

Super jest :) u mnie takie duo.

72D64D06-2C99-4BB3-B4BC-EFD2E39122EA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
4 minuty temu, Sylwio napisał(-a):

Tez super. To DJ 41 ?

36. Nowy nabytek :) dziękuje. Sub 40 starsza wersja jeszcze bez koronki między swiss i made 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od miesiąca nie schodzi z ręki.
Na jubile super się nosi, dużo lżej niż na oyster
85e8841f05398e241681d3dc96d2856d.jpg&key=b9a24e302899fa809b56c5aa55b64a4d0ce4309880b99fba03b85d86665aad87

Nie jestem typem zazdrośnika , ale jak widzę takie fotki to zazdraszczam jest moc !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanowiło gdzie jest w ogóle granica. Bo to że ktoś kupuje rolka i do niego pasek nie rolka to już nikogo nie rusza, Czy sama zmiana insertu np na czerwony w Subie bo ktoś lubi czerwony a rolex nie zrobił to już problem dla miłośnika suba czy nie? Czy naprawa zegarka w watch spa to już za dużo czy akceptowalne. W którym miejscu jest granica dla miłośnika marki? Cieżko napisać że wyznacznikiem jest to ze każdy element jest oryginalny a pasek innej firmy się toleruje. Macie jakie postrzeganie w tym temacie?

Ja lubię zmieniać kolory swoich zegarków więc mam wszystkie kolorowo oryginalne inserty dostępne na rynku ale nie było by dla mnie problemem kupić insert batmana do 16710 i go nosić gdyby mi się podobał. Zegarek mam dla siebie, dla siebie go kupiłem, i gdybym chciał założyć nieoryginalny insert to nie było by to dla mnie problemem. Oczywiście jeśli jest dostępny kolor który chcę w oryginale to wybieram oryginał ale nie stanowi dla mnie problemu zakup pomarańczowego insertu do suba gdyby był na rynku i by mi odpowiadał.

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.