Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi


Nie jestem typem zazdrośnika , ale jak widzę takie fotki to zazdraszczam jest moc !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
No jest moc :) 9b5405e528d8284420b55cc4c81cc5ae.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - Twój? To gratulacje! :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukebor napisał(-a):

Mariusz - Twój? To gratulacje! :)

Tak, to jest zegarek... Mariusza :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, foti napisał(-a):

Tak mnie zastanowiło gdzie jest w ogóle granica. Bo to że ktoś kupuje rolka i do niego pasek nie rolka to już nikogo nie rusza, Czy sama zmiana insertu np na czerwony w Subie bo ktoś lubi czerwony a rolex nie zrobił to już problem dla miłośnika suba czy nie? Czy naprawa zegarka w watch spa to już za dużo czy akceptowalne. W którym miejscu jest granica dla miłośnika marki? Cieżko napisać że wyznacznikiem jest to ze każdy element jest oryginalny a pasek innej firmy się toleruje. Macie jakie postrzeganie w tym temacie?

Ja lubię zmieniać kolory swoich zegarków więc mam wszystkie kolorowo oryginalne inserty dostępne na rynku ale nie było by dla mnie problemem kupić insert batmana do 16710 i go nosić gdyby mi się podobał. Zegarek mam dla siebie, dla siebie go kupiłem, i gdybym chciał założyć nieoryginalny insert to nie było by to dla mnie problemem. Oczywiście jeśli jest dostępny kolor który chcę w oryginale to wybieram oryginał ale nie stanowi dla mnie problemu zakup pomarańczowego insertu do suba gdyby był na rynku i by mi odpowiadał.

 

Każdy z nas ma inny poziom wrażliwości na modyfikacje oryginału. Dla niektórych zmodowane trampki czy zegarek to wyraz własnej indywidualności dla innych przykład specyficznego gustu. Jest jeszcze problem legalności niektórych  z tych działań, naruszeń praw, podrabiania  znaków towarowych ( przemalowana tarcza to w gruncie rzeczy taki przykład ) , stosowania nieoryginalnych części itd. Ja wychodzę z założenia że jest tyle różnych zegarków że zawsze znajdę konfigurację która mi pasuje, jak nie w tej to w innej marce.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jest moc default_smile.png 9b5405e528d8284420b55cc4c81cc5ae.jpg&key=cc541d7d662dd2e87ea7281ce54d415623a6ca24526d17f12736dbde158ff7e4

Normalnie jak widzę takie zegarki , z batmanem łącznie , to mnie w klacie ściska mam na nie a kupić nie mogę perspektywa przeplatania , nawet o 100 % , sumienie nie pozwala co za czasy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Normalnie jak widzę takie zegarki , z batmanem łącznie , to mnie w klacie ściska emoji35.png mam na nie a kupić nie mogę emoji2369.png perspektywa przeplatania , nawet o 100 % , sumienie nie pozwala emoji57.pngemoji3.png co za czady emoji2369.png
 

Piotr, mam te same odczucia co Ty :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Wrzuciłem całą broszurę na YT, koniecznie zobaczcie jakie fajne tam są kwiatki reklamowe😆

 

 

Świetna jest ta broszura. I bardzo ładnie 

przedstawiona. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
43 minuty temu, foti napisał(-a):

Tak mnie zastanowiło gdzie jest w ogóle granica. Bo to że ktoś kupuje rolka i do niego pasek nie rolka to już nikogo nie rusza, Czy sama zmiana insertu np na czerwony w Subie bo ktoś lubi czerwony a rolex nie zrobił to już problem dla miłośnika suba czy nie? Czy naprawa zegarka w watch spa to już za dużo czy akceptowalne. W którym miejscu jest granica dla miłośnika marki? Cieżko napisać że wyznacznikiem jest to ze każdy element jest oryginalny a pasek innej firmy się toleruje. Macie jakie postrzeganie w tym temacie?

Ja lubię zmieniać kolory swoich zegarków więc mam wszystkie kolorowo oryginalne inserty dostępne na rynku ale nie było by dla mnie problemem kupić insert batmana do 16710 i go nosić gdyby mi się podobał. Zegarek mam dla siebie, dla siebie go kupiłem, i gdybym chciał założyć nieoryginalny insert to nie było by to dla mnie problemem. Oczywiście jeśli jest dostępny kolor który chcę w oryginale to wybieram oryginał ale nie stanowi dla mnie problemu zakup pomarańczowego insertu do suba gdyby był na rynku i by mi odpowiadał.

 

Noi proszę , bardzo ciekawe przemyślenie. 
 

u mnie wyglada to podobnie. Zegarek nosze ja, mi się ma podobać i mnie ma cieszyc. Tarcze perłowe zawsze wzbudzały moja sympatie, jak mówiłem również siedzę w kamieniach szlachetnych jak i zegarkach w nie oprawianych ( niestety w PL jest to bardzo niszowy rynek jak i diamentów jak i zegarków z nimi ) i tam customy to raczej codzienność. Żeby nazywać to podrobka.. Hm , nazewnictwo może i dobre, ale dla mnie z podrobka nie ma to nic wspólnego nawet jeśli kamienie były oprawiane nie w autoryzowanym serwisie R. Modele z factory Diamentami w Rolexie maja tak kosmiczne ceny, ze naprawdę trzeba być multi milionerem z duża zajawka na zegarki aby moc sobie pozwolić na takie coś . Jak dobrze kojarze DD którego pokazywał nam Piotrek jakiś czas temu kosztował 150k .. $ US. A uwierzcie jest naprawdę wiele jubilerów którzy robią to naprawdę swietnie. Obserwuje również pewnego jubilera z USA który jest kolekcjonerem właśnie Rolexow z diamentami i wszystkie z fabryki ( zreszta Patki i inne tez ma takie ) i to jakie to osiągają ceny przez np bezel z rubinami czy szafirami to jest kosmos. A na pozór nie są to jakieś ultra ultra drogie czy rzadkie kamienie jak np różowy diament. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, foti napisał(-a):

Tak mnie zastanowiło gdzie jest w ogóle granica. Bo to że ktoś kupuje rolka i do niego pasek nie rolka to już nikogo nie rusza, Czy sama zmiana insertu np na czerwony w Subie bo ktoś lubi czerwony a rolex nie zrobił to już problem dla miłośnika suba czy nie? Czy naprawa zegarka w watch spa to już za dużo czy akceptowalne. W którym miejscu jest granica dla miłośnika marki? Cieżko napisać że wyznacznikiem jest to ze każdy element jest oryginalny a pasek innej firmy się toleruje. Macie jakie postrzeganie w tym temacie?

Ja lubię zmieniać kolory swoich zegarków więc mam wszystkie kolorowo oryginalne inserty dostępne na rynku ale nie było by dla mnie problemem kupić insert batmana do 16710 i go nosić gdyby mi się podobał. Zegarek mam dla siebie, dla siebie go kupiłem, i gdybym chciał założyć nieoryginalny insert to nie było by to dla mnie problemem. Oczywiście jeśli jest dostępny kolor który chcę w oryginale to wybieram oryginał ale nie stanowi dla mnie problemu zakup pomarańczowego insertu do suba gdyby był na rynku i by mi odpowiadał.

 

To ja lepiej się nie będę wypowiadać. 
Wydaje mi się, ze każdy już zna moje pojęcie oryginału. Jak, również składaka. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to jest zegarek... Mariusza 

Hehe...Ok.
A jak obok Batmana? Zamieniłbyś?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saabior pewnie...tylko dlaczego Anglik? ;-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś Saabior;) 

tumblr_p78v15aoGx1s4tcq6o1_1280.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam jesteś Saabior;) 
tumblr_p78v15aoGx1s4tcq6o1_1280.thumb.jpg.c685b42f46c5d5a9a158f5853ed978fd.jpg

Brak Pama mnie zmylił ;)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukebor napisał(-a):


Hehe...Ok.
A jak obok Batmana? Zamieniłbyś?

Nie zamieniłbym - nigdy w życiu! Kupiłbym do pary - za cenę z metki oczywiście :)

 

Z Batmanem bardzo się emocjonalnie związałem. Pepsi na Jubilee to zupełnie inny zegarek w odbiorze - "prawie" tak fajny jak Batman. Nie wziąłem go dzisiaj ze sobą z premedytacją gdyż przeczuwałem, że mogłoby się to skończyć ostrą zadymą ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zegarka nie było widać w ogóle 😜


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamieniłbym - nigdy w życiu! Kupiłbym do pary - za cenę z metki oczywiście 
 
Z Batmanem bardzo się emocjonalnie związałem. Pepsi na Jubilee to zupełnie inny zegarek w odbiorze - "prawie" tak fajny jak Batman. Nie wziąłem go dzisiaj ze sobą z premedytacją gdyż przeczuwałem, że mogłoby się to skończyć ostrą zadymą   

Mam podobne przemyślenia, miałem Batmana na jubilee, mierzyłem pepsiaka, ale ciągle w tym drugim przypadku bardziej podoba mi się starsza wersja, na oyster. W przypadku Batmana zresztą tez ;)
Akurat zegarka nie było widać w ogóle

A co miałeś? ;)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyż maltański, też lubiany we Włoszech;) 

_MG_3193.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Sam jesteś Saabior;) 

 

 

Ministerialna fura z przełomu lat '90-'00. Ta na najdalszym planie rzecz jasna.

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem w ktorym to dziale zamiescic, ale poniewaz kiedys o niedomalowanych wskazowkach Rolka bylo, to zamieszczam w najspokojniejszym dziale 😂

Wczoraj ogladalismy rozne zegarki z Mariuszem pod lupa x3 i x10 i czasem nie bylo za rozowo, ale lepiej nie ogladac pod mikroskopem, bo nigdy juz nic nie kupimy 😬🤣

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2021 o 12:49, tropik79 napisał(-a):

Chwilę temu była dyskusja o wymianie Exa 39mm na DJ, to się wtrącę w temat bo też mam pewien dylemat.
Czy rozważyć zamianę Yacht Mastera Platinum 16622 bez papierów na fullset Explorera 39mm 214270?
Zawsze mi się Ex podobał, z tym że mam teraz BB58 i Tudor Ranger oba z ciemną tarczą i o ile Ranger pewnie poleci dalej to BB58 jest tak idealny, że chciałbym go zostawić.
Platynowy Yacht jest za to taki inny od nich wszystkich, że sam walczę ze sobą.

 

IMG_20210317_131234-01-01.jpeg

Screenshot_20210510_124402_com.facebook.katana-01.jpeg

Nie odpowiem czy powinieneś zamienić ale ja od dawna marzyłem od Explorerze i nawet zamówiłem lecz się nie doczekałem 🤷‍♂️ Wycofali skubańca ( 39 mm ). Uważam, że jest to zegarek kompletny i jakby ktoś zapytał mnie jaki model rolexa jest według mnie najbardziej udany odpowiedziałbym z pełną odpowiedzialnością, ze jest to właśnie explo. Niestety ceny po jego wycofaniu wyleczyły mnie już z chęci posiadania tego zegarka. No chyba, ze trafi się kiedyś jakaś turbo okazja i będę mógł go mieć. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):
Fajny filmik.
A ja kolejny dzień z tym typkiem



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ten typek jest fajny ale dekiel troszkę za wysoki przez to wygoda mniejsza.

Czekam na zmianę to wtedy częściej zagości na ręce do 300m nie schodzę więc dekiel od 100m wystarczy.

Póki co mój ulubieniec..


36c6cddf145aa215a072ef01a6e46e25.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fitvalf napisał(-a):

Nie odpowiem czy powinieneś zamienić ale ja od dawna marzyłem od Explorerze i nawet zamówiłem lecz się nie doczekałem 🤷‍♂️ Wycofali skubańca ( 39 mm ). Uważam, że jest to zegarek kompletny i jakby ktoś zapytał mnie jaki model rolexa jest według mnie najbardziej udany odpowiedziałbym z pełną odpowiedzialnością, ze jest to właśnie explo. Niestety ceny po jego wycofaniu wyleczyły mnie już z chęci posiadania tego zegarka. No chyba, ze trafi się kiedyś jakaś turbo okazja i będę mógł go mieć. Pozdrawiam 


Rolex nie zalewa rynku więc i ofert na wtórnym będzie mniej i po wyższej cenie. Jak się kolekcjonerzy obkupią z 39 to czy ja wiem exp będzie taki hot? Do modelu nic nie mam ale jest mocno przeszacowany.Będzie trzymał cenę bo w obiegu jest ich niewiele.

 

Z drugiej strony Omega ładuje butiki pod sufit z towarem a potem jak się model kończy to cała ławica np moonwatchy. I każdy ma nadzieje przyciąć na zegarku masowo zaopatrywanym od dekad. Będzie spadać z ceną w dłuższej perspektywie bo jest potop.

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradca finansowy, makler giełdowy czy może medium - miejska legenda? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.