Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KapoPi
17 minut temu, nicon napisał(-a):

Odradzam wizytę w restauracji. Może się okazać ze kawałek steka, i frytki to tylko jakieś 30pln, a trzeba zapłacić 200 ;).


 

spacer.png


Mysle ze słabe porównanie. Ktos na forum wogole ma takiego Rolexa z factory diamentami ? Pewnie nie... A dlaczego ? Bo ceny są powyżej pół miliona pln a pewnie według kogoś o zdrowych zmysłach to nie warty dodatek takich pieniędzy tylko o to mi chodziło. W Polsce wogole nie ma kultury noszenia diamentów. Jak kogoś stać to pozazdrościć tak jak napisałem a ten przytyk jest całkiem zbędny 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Fitvalf napisał(-a):

Nie odpowiem czy powinieneś zamienić ale ja od dawna marzyłem od Explorerze i nawet zamówiłem lecz się nie doczekałem 🤷‍♂️ Wycofali skubańca ( 39 mm ). Uważam, że jest to zegarek kompletny i jakby ktoś zapytał mnie jaki model rolexa jest według mnie najbardziej udany odpowiedziałbym z pełną odpowiedzialnością, ze jest to właśnie explo. Niestety ceny po jego wycofaniu wyleczyły mnie już z chęci posiadania tego zegarka. No chyba, ze trafi się kiedyś jakaś turbo okazja i będę mógł go mieć. Pozdrawiam 

Nie rozważasz nowego ? 36mm to nie tak dużo mniej, inne zmiany rzecz gustu ale ciagle to exp. Najlepszy model Rolexa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, tbn napisał(-a):

Nie rozważasz nowego ? 36mm to nie tak dużo mniej, inne zmiany rzecz gustu ale ciagle to exp. Najlepszy model Rolexa. :)

Przeskoczyłem na listę z 36 z automatu ale nie wiem. Jak zadzwonią pojadę , przymierze , obejrzę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze słabe porównanie. Ktos na forum wogole ma takiego Rolexa z factory diamentami ? Pewnie nie... A dlaczego ? Bo ceny są powyżej pół miliona pln a pewnie według kogoś o zdrowych zmysłach to nie warty dodatek takich pieniędzy tylko o to mi chodziło. W Polsce wogole nie ma kultury noszenia diamentów. Jak kogoś stać to pozazdrościć tak jak napisałem a ten przytyk jest całkiem zbędny 

Ty naprawdę myślisz , że ktoś kto ma będzie latał po forach by się tym pochwalić ? Gość , który zamówił tego Rolex , nawet osobiście go nie odbierał. Kto kupił , wie tylko AD. Kultura kupowania i noszenia diamentów istnieje , a Ci którzy kupują i noszą raczej nie przechwalają się tym.
Przy zakupie każdego zegarka , równowartość jego , przeznaczam na żonę , jak nie na zegarek to właśnie na diamenty. Wybiera kamień , jak w przypadku ostatniego mojego zakupu dwa bardzo dobrze dobrane z tymi samymi szlifami kamyczki ( 1 karat każdy ) i daje zlecenie na wstawienie ich w kawałek złota czy platyny. Jubiler tylko za kamyki mnie kasuje.

A tak poza tym , mam wrażenie , że próbujesz w jakiś sposób przegadać nas i chyba siebie , że Twój wybór był dobry. Lubisz , nosisz , ciesz się. Jak żałujesz sprzedaj.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
17 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Ty naprawdę myślisz , że ktoś kto ma będzie latał po forach by się tym pochwalić ? Gość , który zamówił tego Rolex , nawet osobiście go nie odbierał. Kto kupił , wie tylko AD. Kultura kupowania i noszenia diamentów istnieje , a Ci którzy kupują i noszą raczej nie przechwalają się tym.
Przy zakupie każdego zegarka , równowartość jego , przeznaczam na żonę , jak nie na zegarek to właśnie na diamenty. Wybiera kamień , jak w przypadku ostatniego mojego zakupu dwa bardzo dobrze dobrane z tymi samymi szlifami kamyczki ( 1 karat każdy ) i daje zlecenie na wstawienie ich w kawałek złota czy platyny. Jubiler tylko za kamyki mnie kasuje. A Pan chyba w PL nie mieszka wiec z całym szacunkiem - chyba w kulturze noszenia w Polsce mam trochę więcej doświadczenia zwłaszcza ze siedzę w tej branży, bardziej niż w zegarkach. W USA ten rynek jest bardzo rozbudowany 

A tak poza tym , mam wrażenie , że próbujesz w jakiś sposób przegadać nas i chyba siebie , że Twój wybór był dobry. Lubisz , nosisz , ciesz się. Jak żałujesz sprzedaj.



Sent from my iPhone using Tapatalk


absolutnie nie proboje. Co do tego co piszesz, chwala się ludzie na forum zegarkami za 100 tys, za 200 wiec czemu nie mieli by się chwalić takimi za pół miliona? Dziwna logika. Nie, niema u nas tej kultury noszenia diamentów praktycznie wogole, Starsze Panie które dużo czasy spędziły w innych krajach i są bogate w jakiś sposób może noszą - tak to jest to bardzo bardzo niszowa branża w PL i pomijając jakieś pierscioneczki z kamyczkami tzw „piaskami” których diamentami wogole ciężko nazwać to w Polsce jest i bardzo mało miejsc przeznaczonych do zakupu takich rzeczy, sprzedaży itp. 
 

co do mojego wyboru, on był mój i mnie cieszy. Te moje pytania to tak z ciekawości , a ze mamy panią Markizę na forum to korzystam. Ten przykład co podałem z tarcza tylko mnie utwierdza w tym ze znalezienie tego wariantu w oryginale jest prawie niemożliwe. 
 

Tak jak mówię nic nie mam do kupowania takich zegarków, naprawdę w pozytywnym tego słowa znaczeniu pozazdrościć osobom które mogą sobie na to pozwolić :) moze tez kiedyś będę mógł i wtedy pewnie bym inaczej na to spojrzał. 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abecadło z pieca spadło :wacko:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Rolexy z kamieniami. 
Żadnego nie mam teraz przy sobie. Jestem na występach. 😂

Nie mam tez żadnego z perłową tarczą. Chociaż już kiedyś dawałam zdjęcie na forum. 

DD636767-F816-478D-B52A-F34D58B56C83.jpegTen jest mój. Nie wiem czy dobrze widać osadzenie kamieni na bezelu. 

126334 ,41mm nie jest mój. 
Perlowa tarcza biała. 

967BE265-3AA9-4972-B7D3-774617E657DB.jpeg

3B0C7702-254B-4D50-8921-365A515E0925.jpeg

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie modele z czarną perłą były jeszcze w starszych modelach. Z mechanizmem 3135. 
3235 jak na razie są tylko białe. 

CF11D5F5-F7E3-46A9-B001-B84F73ABACA0.jpeg

35 minut temu, KapoPi napisał(-a):


absolutnie nie proboje. Co do tego co piszesz, chwala się ludzie na forum zegarkami za 100 tys, za 200 wiec czemu nie mieli by się chwalić takimi za pół miliona? Dziwna logika. Nie, niema u nas tej kultury noszenia diamentów praktycznie wogole, Starsze Panie które dużo czasy spędziły w innych krajach i są bogate w jakiś sposób może noszą - tak to jest to bardzo bardzo niszowa branża w PL i pomijając jakieś pierscioneczki z kamyczkami tzw „piaskami” których diamentami wogole ciężko nazwać to w Polsce jest i bardzo mało miejsc przeznaczonych do zakupu takich rzeczy, sprzedaży itp. 
 

co do mojego wyboru, on był mój i mnie cieszy. Te moje pytania to tak z ciekawości , a ze mamy panią Markizę na forum to korzystam. Ten przykład co podałem z tarcza tylko mnie utwierdza w tym ze znalezienie tego wariantu w oryginale jest prawie niemożliwe. 
 

Tak jak mówię nic nie mam do kupowania takich zegarków, naprawdę w pozytywnym tego słowa znaczeniu pozazdrościć osobom które mogą sobie na to pozwolić :) moze tez kiedyś będę mógł i wtedy pewnie bym inaczej na to spojrzał. 

Do każdego standardowego modelu, oczywiście musi to być rolesor albo złoto, można zamówić perłową tarcze. Zobacz katalog internet. Trzeba się liczyć z dodatkową dopłatą około 5000€. Między białą i czarną perłą nie ma różnicy w cenie. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
33 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Mam dwa Rolexy z kamieniami. 
Żadnego nie mam teraz przy sobie. Jestem na występach. 😂

Nie mam tez żadnego z perłową tarczą. Chociaż już kiedyś dawałam zdjęcie na forum. 

DD636767-F816-478D-B52A-F34D58B56C83.jpegTen jest mój. Nie wiem czy dobrze widać osadzenie kamieni na bezelu. 

126334 ,41mm nie jest mój. 
Perlowa tarcza biała. 

967BE265-3AA9-4972-B7D3-774617E657DB.jpeg

3B0C7702-254B-4D50-8921-365A515E0925.jpeg

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

Piękne wszystkie! Zobaczyłbym z bliska te kamienie na bezelu . To fabryczne rozumiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się uparłeś na tego Rolexa, mechanizm stary jak świat. W grupie, w której sztucznie ogranicza się podaż intelektu „każdy” może być prezesem na przykład.
Rolexowi się nie dziwię ,łatwiej  zwielokrotnić wartość produktu kruszcem  czy kamieniem niż komplikacjami a i prawdopodobieństwo, że znajdzie się na to klient, większe - jakkolwiek groteskowo by to nie brzmiało. Paciorki zawsze miały moc nie mniejszą niż szaman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KapoPi napisał(-a):

Piękne wszystkie! Zobaczyłbym z bliska te kamienie na bezelu . To fabryczne rozumiem? 

mamy Omegę i Hublot  z fabrycznymi brylantami 

Masa ludzi w PL ma zegarki z fabrycznymi i to nie tyko R 

12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Nie godnym całować Twoich stóp Jędrek :lol:

Nie do Ciebie mario był mój wywód ale do Kolegi, który opowiadał o swojej wiedzy nt kamieni szlachetnych, dlatego starałem się aby wypowiedz nt zegarków była podparta wstępem nt doświadczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

Nie do Ciebie mario był mój wywód ale do Kolegi, który opowiadał o swojej wiedzy nt kamieni szlachetnych, dlatego starałem się aby wypowiedz nt zegarków była podparta wstępem nt doświadczenia 

Darku, wiem dokładnie, do kogo kierowałeś swój przekaz. ;) Ale napisałeś to w tak pompatycznej tonacji, że aż przypomniał mi się ostatni fragment z Potopu, ten z kościoła, i nie mogłem się powstrzymać :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych wywodów rozumie, ze temat perłowy albo kamienny nie interesuje ordynarnych nosicieli Submariner albo Gmt. 
No bo po co? Najlepiej ignorować zegary których się nie lubi, albo nie miało w ręce, albo nie widziało na oczy. 
W takim razie porozmawiacie o paseczkach. 
😂


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Markiza napisał(-a):

Z powyższych wywodów rozumie, ze temat perłowy albo kamienny nie interesuje ordynarnych nosicieli Submariner albo Gmt. 
No bo po co? Najlepiej ignorować zegary których się nie lubi, albo nie miało w ręce, albo nie widziało na oczy. 
W takim razie porozmawiacie o paseczkach. 
😂

"Ordinary" z ENG nie tłumaczy się na PL "ordynarny"... Chyba, ze takiego słowa chciałaś użyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie forum jubilerskie tylko zegarkowe, dziwne jakby użytkownicy mieli rozmawiać o modelach, które ich nie interesują. Na szczęście w Polsce ludziom bliżej do estetyki zachodnioeuropejskiej, niż Indii czy Juesej gdzie bling bling jest na porządku dziennym. Złoty zegarek wysadzany diamentami czy innymi kamieniami będzie odpustowy niezależnie czy to Rolex czy AP, czy nosi go kobieta czy mężczyzna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

"Ordinary" z ENG nie tłumaczy się na PL "ordynarny"... Chyba, ze takiego słowa chciałaś użyć :)

Zostawię to tak. Każdy sobie przetłumaczy po swojemu. 😀

1 minutę temu, tbn napisał(-a):

No to nie forum jubilerskie tylko zegarkowe, dziwne jakby użytkownicy mieli rozmawiać o modelach, które ich nie interesują. Na szczęście w Polsce ludziom bliżej do estetyki zachodnioeuropejskiej, niż Indii czy Juesej gdzie bling bling jest na porządku dziennym. Złoty zegarek wysadzany diamentami czy innymi kamieniami będzie odpustowy niezależnie czy to Rolex czy AP, czy nosi go kobieta czy mężczyzna. 

Przecież tu nikt nic nie pisze o pierscionkach ani o kolczykach. Tylko o ornamentach zegarowych. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Markiza napisał(-a):

Z powyższych wywodów rozumie, ze temat perłowy albo kamienny nie interesuje ordynarnych nosicieli Submariner albo Gmt. 
No bo po co? Najlepiej ignorować zegary których się nie lubi, albo nie miało w ręce, albo nie widziało na oczy. 
W takim razie porozmawiacie o paseczkach. 
😂

Markiza, nie dawaj za bardzo ostrogami po bokach, bo koń w galopie potrafi zrzucić najlepszego jeźdzca... :lol:

20200303_132828.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając na chwilę punkt widzenia kobiet które jak wiadomo przyjaźnią się drogocennymi kamieniami i abstrahując od aspektu estetycznego bo nie każdy lubi jak mu świeci nadgarstek. Niestety kamienie szlachetne w męskich zegarkach utrwalają imo stereotyp, że ten element garderoby służy jedynie zaspokajaniu próżności.  Tak jak przyjmuję ze zrozumieniem marketingowe historie, że stalowy Rolex to narzędzie „prawdziwego mężczyzny” tak w dodatku kamieni szlachetnych widzę tylko jeden sposób kontynuacji tego toku rozumowania. Posiadacz tego świecidełka będzie mógł w boju dowieść swojej męskości w każdej godzinie i każdym właściwie miejscu na ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle to niezły cyrk z pierdoletami o kulturze noszenia diamentów. Jedna korporacja tak sprała mózgi kampanią reklamową w międzywojniu, że udało się wmówić przeciętnym ludziom, że diament to coś wyjątkowego i musi być drogi. Tymczasem diamenty jubilerskie nie są w ogóle rzadkie, a cena wynika ze sztucznego ograniczenia podaży przez De Beers. Coś mi to przypomina, dlatego rozumiem dlaczego takie „zdobienia” mogą być doceniane w temacie Rolexa xD. Cieszy mnie, że w Polsce nie ma kultury frajerstwa jak w USA, gdzie nie ma znaczenia jakość wyrobu, ważne że diament jest wielkości piłki golfowej xD.

Masz trochę racji pisząc , ze diamenty gdzieś w sieciówkach są marnej jakości i wykonanie. Dlatego takich nie kupuje.
Kupuje same kamienie i zawsze z jedną z najwyższych klas. Żony tu nie ma i nie czyta , wiec pisze. To jest lepsza inwestycja jak zegarki (może nie lepsza jak niektóre Rolex ). Od jubilera dostaje papier , ze w każdej chwili on je odkupuje ode mnie za cene jakom nabyłem do roku czasu. Po roku za cene jaka za dany kamień jest obecnie na rynku. W każdej chwili mogę zrobić upgrade na większy dopłacając tylko różnice. Tak wiec to żadna głupota. Poniżej ostatni zakup jaki dokonałem. 049f63f3e105d5d26b66863966b40c48.jpg&key=0b8b3c9de06dfe35bb9f9b1d26f236115af33c832ba5cd18e8ab1b049ee39998
ed1b4cfd79723eda5d185e9dae66e182.jpg&key=f0aad46b4cbcd05847fb64e5bbf3e7b0073ab3fe71bef428d3ffcff834c7a2f5


Sent from my iPhone using Tapatalk94e162713c9bada2b54db2ef8462b03e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Markiza, nie dawaj za bardzo ostrogami po bokach, bo koń w galopie potrafi zrzucić najlepszego jeźdzca... :lol:

20200303_132828.jpg

Hahaha. Podoba mi się Twoja rada. Wezmę ją sobie do serduszka. 😘

A zegar jest piękny. To Twój ?


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem (podkreślam - bez aspektu "powątpiewałem") w jaki wyrób można wsadzić tak duży kamień jak 1 ct i wyszło mi że albo kolczyki, albo albo jakiś wisior, miałem rację 🙂 Fajną masz zasadę obdarowywania żony swoją radością.

 

Kupna brylantu bez certyfikatu rzeczoznawcy to może dokonać jedynie największy dureń. Co do jakości masówki z sieciówek - zaniżanie inkluzji u Kruka i w Aparcie podobno jest standardem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Hahaha. Podoba mi się Twoja rada. Wezmę ją sobie do serduszka. 😘

A zegar jest piękny. To Twój ?

Nie, ja nie lubię aż tak tego typu świecidełek. To zegarek jednego z moich kontrahentów.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie, ja nie lubię aż tak tego typu świecidełek. To zegarek jednego z moich kontrahentów.

Zegar super. 
Ja tez nie bardzo lubie świecidełka na męskiej ręce. Kojarzy mi się, ze żonie podkradł. 😂

Chociaz ten powyżej jest dosyć neutralny. 
Ale na damskiej ręce jak są zdobiące detale, uważam, ze dodaje to trochę pepsu. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie, ja nie lubię aż tak tego typu świecidełek. To zegarek jednego z moich kontrahentów.

A, to ten z foliami?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mroova napisał(-a):

Tak się właśnie zastanawiałem (podkreślam - bez aspektu "powątpiewałem") w jaki wyrób można wsadzić tak duży kamień jak 1 ct i wyszło mi że albo kolczyki, albo albo jakiś wisior, miałem rację 🙂 Fajną masz zasadę obdarowywania żony swoją radością.

 

Kupna brylantu bez certyfikatu rzeczoznawcy to może dokonać jedynie największy dureń. Co do jakości masówki z sieciówek - zaniżanie inkluzji u Kruka i w Aparcie podobno jest standardem .

Mam znajomego Hindusa, którego rodzina siedzi w kamieniach szlachetnych od lat i mają sporą firmę handlującą kamieniami. Opowiadał mi jakieś dwa lata temu, że pojawiła się technologia produkcji sztucznych diamentów, które są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych. W związku z tym (wtedy) na rynku zapanowała lekka panika, ponieważ każdy żądał certyfikatu do kamienia jakim handlował. W przypadku dużych i drogich to się jeszcze dało zrobić, ale jak ktoś kupował dużo drobnych, to miał problem. Nie widziałem się z nim jakiś czas ale muszę podpytać jak się ta sytuacja rozwinęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.