Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tom87 napisał(-a):

ile masz "na płasko"?

 

Nie mierzylem nigdy. Muszę kiedyś z ciekawości sprawdzić.

1 godzinę temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tutaj też wygląda nieźle . Zamawiać trzeba osobiście ? Czy wystarczy telefon/mail ? 🙂

W najgorszym wypadku poszukam jakichś ćwiczeń na nadgarstki 😂

 

20210515_223535.jpg

 

Mi bardziej się podoba jak zegarek jest trochę mniejszy na nadgarstku ale o gustach się nie dyskutuje 🙃

Na tym zdjęciu mimo wszystko lepiej mi wygląda rozmiar .

rolex-oyster-perpetual-36mm-2020-9.jpg

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tutaj też wygląda nieźle . Zamawiać trzeba osobiście ? Czy wystarczy telefon/mail ? 🙂

W najgorszym wypadku poszukam jakichś ćwiczeń na nadgarstki 😂

 

20210515_223535.jpg

Można telefonicznie. Ja tez czekam na 41 czarny, ma być za około rok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

U mnie jakieś 15.5cm. DJ 36. 

41169F45-2448-4189-A4D5-57E5DD83E2A7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak 36mm, to masz ponownie możliwość zakupu Exa. Do 18cm pewnie będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki dylemat ostatnio z DD, wybrałem ostatecznie 36mm zamiast 40mm i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Absolutnie 36 nie wydaje mi się za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbn zgadza się , o ile op 36 jakoś zaczyna mi pasować - dość elegancki , uniwersalny zegarek , to explorer mimo wszystko w 39 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Dla mnie najlepszy rozmiar zegarka jaki powstał. Ale mam mały nadgarstek, mimo to osobiście powiem ze DJ 36 czy dd nawet dobrze prezentują się na nadgarstkach większych niż 17cm. Poprostu jakos tak elegancko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@tbn zgadza się , o ile op 36 jakoś zaczyna mi pasować - dość elegancki , uniwersalny zegarek , to explorer mimo wszystko w 39 🙂

 

 

Miałem EXa 39mm i jakoś dla mnie był trochę zbyt duży. Zamówiłem już mniejszego i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać jak z nim zadzwonią.

 

Na tym zdjęciu mi się bardzo podoba . Ogólnie za***isty model I może dla mnie 36mm będzie właśnie strzałem w dziesiątkę.

Rolex-Explorer-214270-pre-2016-short-hands-3.jpg

29 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@tbn zgadza się , o ile op 36 jakoś zaczyna mi pasować - dość elegancki , uniwersalny zegarek , to explorer mimo wszystko w 39 🙂

 

 

 

 

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nixon111 Na tym zdjęciu jest właśnie 39mm. Tak czy inaczej miło zobaczyć, że sporo ludzi się przekonało do tego modelu, od jakiegoś czasu na forach ma duża popularność wśród miłośników. Może po części, że popularniejsze modele niedostępne ale ciagle. Jak swojego kupowałem to Sub kosztował prawie tyle samo i czekalo na niego do pół roku, a Exy były od ręki. Nikt ich nie chciał.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):

@nixon111 Na tym zdjęciu jest właśnie 39mm. Tak czy inaczej miło zobaczyć, że sporo ludzi się przekonało do tego modelu, od jakiegoś czasu na forach ma duża popularność wśród miłośników. Może po części, że popularniejsze modele niedostępne ale ciagle. Jak swojego kupowałem to Sub kosztował prawie tyle samo i czekalo na niego do pół roku, a Exy były od ręki. Nikt ich nie chciał.  ;) 

 

Wiem ,że tam jest 39mm ale jest też wiekszy nadgartstek od mojego i całość mi się bardzo podoba jak leży. Liczę ,że w 36mm podobny efekt osiągnę na swoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trzeba liczyć, że przypasuje na nadgarstek. Taka trochę "Randka w ciemno". 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki dylemat ostatnio z DD, wybrałem ostatecznie 36mm zamiast 40mm i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Absolutnie 36 nie wydaje mi się za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36,40 i 41 leżą moim zdaniem świetnie na każdym męskim nadgarstku.

 

Fakty jednak są takie że DJ36 to rozmiarowa ikona i wersja adekwatna do typu zegarka.

Wersje 40DD czy 41DJ to wersja dla mężczyzn którzy mając nieco tłustszy nadgarstek mogą źle się czuć z 36mm.  Mimo tego DJ to nie diver ani pilot aby nosić wersje XXL.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Wiem ze wielokrotnie poruszany byl temat dostepnosci nowych zegarkow Rolex. Czy Szanowni Koledzy mogliby mi wyjasnic czy takie same problemy sa z kupnem zegarkow dla pan? Planuje zakup zegarka dla dziewczyny i zastanawiam sie czy to jest w ogole realny plan, czy lepiej sobie odpuscic. Nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretny model, ale powiedzmy ze chodzi o Ladies Datejust zloto+stal - czy sa dostepne od reki czy musze sie zapisac do listy kolejkowej? Napisalem juz maila z takim zapytaniem do salonu, w ktorym kupilem swoj obecny zegarek, ale wolalbym uslyszec/przeczytac co Szanowni Forumowicze maja w tym temacie do powiedzenia. 

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z damskim DJem two tone nie powinno być kłopotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

tez tak myśle. Ewentualnie sprowadza z Genewy ale to kwestia tygodnia/dwóch bo tam powinno być tego sporo :) spróbować warto napewno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP41 wygląda na większy optycznie od DJ41 na żywo. DJ41 noszę na 19,5 cm ręce i gdyby miał te 1-2mm więcej, leżałby dla mnie lepiej. OP41 wygląda na ręku na 42-42,5. OP36 też będzie optycznie takim DJ37,5 bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Michal93 napisał(-a):

OP41 wygląda na większy optycznie od DJ41 na żywo. DJ41 noszę na 19,5 cm ręce i gdyby miał te 1-2mm więcej, leżałby dla mnie lepiej. OP41 wygląda na ręku na 42-42,5. OP36 też będzie optycznie takim DJ37,5 bardziej :)

Też mam podobne obserwacje. Z tym że przy nadgarstku 18,5-18 OP 41 wydaje się zbyt duży , gdy DJ 41 leży idealnie ( może dlatego że nie ma 41 😉 ) A tu filmik porównujący rozmiar 36 obydwu modeli .https://www.youtube.com/watch?v=nG5yPkDOkqc

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyszło🤩 Mi się podoba🥳
A takie tam na łapie 🤪

a8e75514c8b6.jpg

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ptakug napisał(-a):

Fajnie to wyszło🤩 Mi się podoba🥳
A takie tam na łapie 🤪

 

Tu mamy przykład zdecydowanie zbyt małego nadgarstka do zegarka😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy współczesny sub. I jeszcze w idealnej wersji, twoliner z przewierconymi uszami. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.