Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marcinw7982 napisał(-a):

No nie wiem 🤣

To raczej kwestia gustu. Ale jubilee bardziej pasuje Pepsi. Tylko do czego pasuje Pepsi? 

Na szczęście jest dużo czasu na znalezienie odpowiedzi 😀

 


Pepsi z jubilee, Batman z Oyster, ja to tak widziałem zawsze :) Chociaż mając DJ z jubilee nie wiem czy z Oysterem będzie tak wygodnie :) Z drugiej strony Tudora GMT mam na Oyster i jest bardzo wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Michal93 napisał(-a):


 mając DJ z jubilee 

 

Masz, a zdjęć nie wrzucasz. Czy uważasz, że to jest w porządku wobec nas? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie swoje GMT, czy to Pepsi, czy Coke czy czarne noszę i na jubilee i na oysterze (plus paski) - zresztą Suba tak samo i cóż - w każdym wydaniu mi podchodzi.

 

A między zmianami tak to wygląda 

18399002-E7A9-4380-9094-539FD9D1D928.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
2 godziny temu, Smycel napisał(-a):

Generalnie swoje GMT, czy to Pepsi, czy Coke czy czarne noszę i na jubilee i na oysterze (plus paski) - zresztą Suba tak samo i cóż - w każdym wydaniu mi podchodzi.

 

A między zmianami tak to wygląda 

18399002-E7A9-4380-9094-539FD9D1D928.jpeg

Super fota, czym zrobiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mc9 napisał(-a):

 

Masz, a zdjęć nie wrzucasz. Czy uważasz, że to jest w porządku wobec nas? 😉

Przecież kilka ładnych już w temacie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michal93 napisał(-a):

Przecież kilka ładnych już w temacie jest ;)

To sie nie liczy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KapoPi napisał(-a):

Super fota, czym zrobiona?


Dzięki.


Olympus OMD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Michal93 napisał(-a):

Przecież kilka ładnych już w temacie jest ;)

 

comment_CPujNWAeKL93KtUL2JmunRuXGO2yTB4q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do rzeczywistości?

Czy z czarnego można zrobić Kermita, a z Batmana, Pepsi 🤔

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana inserta w 5 cyfrowych to żaden problem. Popatrz na moje konto na IG - tam masz moje GMT w trzech wersjach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Mozna? Można!!!Kazdy i wszystko może. 
PRZECIEŻ TO BAGATELE KOSZTUJE TAKI ZEGAR. Wszystko można zrobić na kuchennym stole. 
Tylko później z submarinerem na ręce, lepiej nie myć naczyń. Tak na wszelki wypadek. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem.

potrzebuję pomocy w ocenie. Znajomy który stwierdził że pora uszczuplić kolekcję zamierza sprzedać Rolexa President Day Date 36 mm.

Zegarek został zakupiony  i spersonalizowany dla niego w Szwajcarii w latach 80-tych.

 

Nie przywiązywał on do rzeczy materialnych zbytniej uwagi więc dokumentów i pudełka do zegarka brak.

 

Czy możliwym jest aby Rolex wystawił takie dokumenty dla niego jeżeli potwierdzą się dane z tymi z dnia zakupu (oczywiście jeśli Rolex posiada taką bazę danych) ?

 

Chcę pomóc w sprzedaży i znaleźć uczciwą cenę jednak aby to zrobić muszę upewnić się co do autentyczności zegarka.

 

Zegarek wymaga odświeżenia i SPA.

 

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

 

Poniżej przedstawiam obiekt o którym napisałem wyżej.

 

Pozdrawiam - Robert

7B84ABC2-D37F-49EE-B801-318CEDDDAEDB.jpeg

6424A72B-1867-47B9-AE2E-33F5DBBB81D3.jpeg

74BB20CA-6E0D-4443-BC9A-72546B6B6557.jpeg

D1F8B492-30DA-47D1-B9F1-BC514D8B4412.jpeg

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zaraz wypowiedzą się koledzy i koleżanka posiadający większą wiedzę ode mnie, ale już po samej tarczy zegarek wydaje się nieoryginalny. Nawet zakładając, że koperta i bransoleta zostały "spersonalizowane" to sama czcionka na tarczy, niezbyt zgadza mi się z tą Rolexa. Dodatkowo Korona na samym napisie, też nie wygląda najlepiej.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pireus napisał(-a):

Cześć i czołem.

potrzebuję pomocy w wycenie oraz ocenie. (...)

 

Pozdrawiam - Robert

Po pierwsze, to nie wyceniamy tutaj zegarkow a po drugie, to wg mnie zegarek ten niewiele ma wspolnego z Rolexem...

Zobacz chocby na korone zamykajaca bransolete i jej szczegolowosc w oryginale nie mowiac juz o napisach, ktorych u Ciebie praktycznie nie da sie przeczytac... i o odpadajacej lumie 😬

 

W3141-2-1170x1170-1.jpg

DSC02518.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać tarcza również została spersonalizowana. 

1 minutę temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Turkish edition :(

President to bransoleta, model to Day-Date.

Dzięki - już poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są tu sami znawcy - może niech wypowiedzą się Ci którzy taki model posiadają.

Indeksy mogły odpaść - szczegółowość ? Jak wIadomo złoto jest metalem  podatniejszym w obróbce więc i ulega łatwiej zniekształceniom.

Zegarek przechowywany był w pudełku z papierośnicą, zapalniczką i innymi bibelotami :)

Co do napisów to czy jest możliwe aby przy personalizacji były naniesione materiałem który uległ utlenieniu i stąd taki efekt?

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pireus napisał(-a):

Widzę że są tu sami znawcy - może niech wypowiedzą się Ci którzy taki model posiadają.

Przepraszam, ze namieszalem... 😔

Zegarek jest oryginalny, troche zaniedbany, ale da sie doprowadzic, zeby byl jak nowka i wtedy bedzie wart ponad 100 klocków - teraz lepiej? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Przepraszam, ze namieszalem... 😔

Zegarek jest oryginalny, troche zaniedbany, ale da sie doprowadzic, zeby byl jak nowka i wtedy bedzie wart ponad 100 klocków - teraz lepiej? 😁

 

 

Jest zaniedbany , to prawda - jeśli doodam że jego autentyczność była weryfikowana lata temu u Piśkiewicza to coś zmieni?

1 minutę temu, artme napisał(-a):

Przepraszam, ze namieszalem... 😔

Zegarek jest oryginalny, troche zaniedbany, ale da sie doprowadzic, zeby byl jak nowka i wtedy bedzie wart ponad 100 klocków - teraz lepiej? 😁

 

 

Jest zaniedbany , to prawda - jeśli doodam że jego autentyczność była weryfikowana lata temu u Piśkiewicza to coś zmieni?

6 minut temu, artme napisał(-a):

Przepraszam, ze namieszalem... 😔

Zegarek jest oryginalny, troche zaniedbany, ale da sie doprowadzic, zeby byl jak nowka i wtedy bedzie wart ponad 100 klocków - teraz lepiej? 😁

 I po co ten sarkazm. 

Czy wady i róznice które wykazałeś wykluczają go w 100%. 

Nawet biorąc zegarek w dłonie też miałem takie odczucia jednak nie ma nic co jednoznacznie wskazuje na to że jest to podróbka.

6 minut temu, artme napisał(-a):

Przepraszam, ze namieszalem... 😔

Zegarek jest oryginalny, troche zaniedbany, ale da sie doprowadzic, zeby byl jak nowka i wtedy bedzie wart ponad 100 klocków - teraz lepiej? 😁

 I po co ten sarkazm. 

Czy wady i róznice które wykazałeś wykluczają go w 100%. 

Nawet biorąc zegarek w dłonie też miałem takie odczucia jednak nie ma nic co jednoznacznie wskazuje na to że jest to podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pireus napisał(-a):

 I po co ten sarkazm. 

Czy wady i róznice które wykazałeś wykluczają go w 100%. 

Nawet biorąc zegarek w dłonie też miałem takie odczucia jednak nie ma nic co jednoznacznie wskazuje na to że jest to podróbka.

Sarkazm wynikal z Twojej malo sympatycznego komentarza 🙂

Nie bede sie sprzeczac z Pieskiewiczem, bo na 100% berdziej sie zna, ale skoro byl weryfikowany, to po co go tutaj wrzucasz???

Oczywiscie, ze zegarek moze przejsc wiele, jednak takie spasowanie elementow, nadruki, odpadajaca luma i krzywo naklejone indexy jako calosc nie pasuje mi do oryginalnego produktu tej marki o czym napisalem - ale wyrocznia nie jestem - pytales o opinie, to odpowiedzialem. Nie wykluczam tez mozliwosci, ze werk moze byc oryginalny, bo go nie pokazales, jednak jesli Rolex tak moze sie zachowywac po latach, to slabo, albo faktycznie ktos nim gwozdzie wbijal i nijak szanowal...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel nie przywiązuje wagi do rzeczy materialnych - zbliżając się do setki  ludziom zmieniają się priorytety :)

Mój komentarz był ogólny - powstał w odniesieniu do wartości merytorycznej wypowiedzi jakich uzyskałem 😉

 

Wracając do pytania które zadałem to  tu zacytuję:

 

Czy możliwym jest aby Rolex wystawił takie dokumenty dla niego jeżeli potwierdzą się dane z tymi z dnia zakupu (oczywiście jeśli Rolex posiada taką bazę danych) ?

 

 Jeżeli uda mi się tu uzyskać na nie odpowiedź to podejmę kolejne kroki w pomocy sprzedaży tego zegarka.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pireus napisał(-a):

Czy możliwym jest aby Rolex wystawił takie dokumenty dla niego jeżeli potwierdzą się dane z tymi z dnia zakupu (oczywiście jeśli Rolex posiada taką bazę danych) ?

Ale jakie dokumenty?? Pokazales tylko zegarek.

Wczoraj rozmawialem z czlowiekiem (zegarmistrzem), ktory opowiadal mi o Rolexie, ktory byl weryfikowany i oceniony jako oryginalny - praktycznie nie mieli zadnych watpliwosci - nie tak, jak tutaj. Jednak pozniej okazalo sie po rozebraniu na czesci pierwsze przy przegladzie, ze to jest fejk - sprawa skonczyla sie w sadzie. Ale oczywiscie trzeba walczyc 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Ale jakie dokumenty?? Pokazales tylko zegarek.

Wczoraj rozmawialem z czlowiekiem (zegarmistrzem), ktory opowiadal mi o Rolexie, ktory byl weryfikowany i oceniony jako oryginalny - praktycznie nie mieli zadnych watpliwosci - nie tak, jak tutaj. Jednak pozniej okazalo sie po rozebraniu na czesci pierwsze przy przegladzie, ze to jest fejk - sprawa skonczyla sie w sadzie. Ale oczywiscie trzeba walczyc 😊

Dokumentów brak stąd moje pytanie o uzyskanie duplikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.