Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Pireus napisał(-a):

Nie jestem tu nowy. Mam różne zegarki ale czy to jakieś znaczenie w tej dyskusji??

 

To też lipa Twoim zdaniem ? :)

5994D1C8-BA48-4C18-854F-844CF4DCD017.jpeg

Poniekąd lipa bo złoty model nie występował w bransolecie gdzie były stalowe linki. Modele z diamentami miały zamiast niebieskiego kaboszona diament w koronce ( nie widać dokładnie na foto, może jest) . Spasowanie ogniw przy kopercie też nie jest fabryczne - co najwyżej to jakiś franken (modyfikowany z dwóch modeli). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pireus napisał(-a):

To też lipa Twoim zdaniem ? :)

Moim zdaniem równie piękny jak ten DD. Ale ja też się nie znam i być może zbyt wcześnie chwalę dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Znasz podobnych sobie i taką miarą mierzysz innych ... żałosne są wypowiedzi ,,znafcuf” którzy obrażają innych nawet jeśli Ci nie mają racji. 
Tobie podziękuję bo nie jesteś dla mnie partnerem w rozmowie skoro nie zrozumiałeś mojego przekazu.

Starałem się w taki sposób napisać , by nikogo nie urazić czy obrazić.
Jeżeli to zrobiłem , to raczej nie celowo.
Prędzej Ty obrażasz tutaj co niektórych
Pa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pireus napisał(-a):

Nie jestem tu nowy. Mam różne zegarki ale czy to jakieś znaczenie w tej dyskusji??

 

To też lipa Twoim zdaniem ? :)

 

Od Cartierów to specem na forum jest Filip. A ja mam taką prośbę jako fotograf-amator: jak już robisz zdjęcia zegarka, to nie rób ich na tym brudnym czy też okropnie porysowanym blacie stołu, bo np. tym dubajskim Rolexem to się strasznie zlewa. No chyba że to taka stylówa a ja się znowu nie znam.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do tego rolliego poza dziwnym modem nie przekonuje trademark rolka naklejony czesciowo na napis rolex jak i slabe spasowanie w cyklopie daty.

wyglada jak podj....ka.

Myślę, że tutaj bardziej można zweryfikować złoto samo w sobie, bo raczej nikt by nie robił falsyfikatu na 18ct goldzie.

 

nie moja bajka takie blyskotki, ale nie wyglada to dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18-to karatowe fejki to dosyć popularny temat sporo tego było. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw włoskie Rolexy :)

ale może dlatego że w Italii byli dobrzy casemakerzy, np El Primero w złocie który mam miał koperty seryjnie we Włoszech robione. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie koniecznie musi to być podróbka. Te modele dość często trafiają się w okazyjnych cenach. Zmęczone życiem , z tarczami nie oryginalnymi. Ten mógł być właśnie taki , reszta to fantazje średnio dobrego rzemieślnika któremu się wydawało , ze robi coś nadzwyczajnego takie moje zdanie poniżej zegarek wyceniony przez sprzedającego na 14k zielonych. f286c54ae1d2a6cceea48f74f319a9aa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, facecik napisał(-a):

Stal to stal.

Dokładnie, złoto jest dla dziewczyn 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Markiza napisał(-a):


Mozna? Można!!!Kazdy i wszystko może. 
PRZECIEŻ TO BAGATELE KOSZTUJE TAKI ZEGAR. Wszystko można zrobić na kuchennym stole. 
Tylko później z submarinerem na ręce, lepiej nie myć naczyń. Tak na wszelki wypadek. 

Jak kolega wyżej też bym prosił o rozwiniecie tematu! Gdyż zapowiada się ciekawie. 🙄

 

 

 

Co do DD zaprezentowanego wyżej to raczej nie jest to oryginalny produkt z Roleksa ale ja się nie znam. 

47 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Też nie koniecznie musi to być podróbka. Te modele dość często trafiają się w okazyjnych cenach. Zmęczone życiem , z tarczami nie oryginalnymi. Ten mógł być właśnie taki , reszta to fantazje średnio dobrego rzemieślnika emoji57.png któremu się wydawało , ze robi coś nadzwyczajnego emoji2369.png takie moje zdanie emoji6.png poniżej zegarek wyceniony przez sprzedającego na 14k zielonych. f286c54ae1d2a6cceea48f74f319a9aa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ten wygląda nie porównywalnie lepiej bo to jest oryginalny produkt.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sanik napisał(-a):

Dokładnie, złoto jest dla dziewczyn 😜

Raczej brąz 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relax robi lepiej wykonane zegarki od tego wyżej zaprezentowanego DD 😜

 

713C7742-07DC-47ED-BA42-1C1885255B7C.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pireus napisał(-a):

Artme znasz mentalność ludzi którzy śpią na banknotach ? 😉

 

 

 

Na pewno nie zna. Ostatnio przechodziłem obok Teatru Wybrzeże i widziałem ogłoszenie, że ktoś sobie w nim Wesele zrobił. Są ludzie co mają pieniądze...

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Poniekąd lipa

 

Liczyłem na taką wypowiedź zaraz po zobaczeniu zdjecia. Sam zwróciłem uwage na stalowe ogniwa, generalne spasowanie i profilowanie a także wskazówki  i  napis. Mozna sobie porównać:

182205_04_full.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się - w  latach 80-tych idąc do Rolexa Cartiera mówiłeś jak chcesz by wygladał a oni Ci takiego robili. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Poniekąd lipa bo złoty model nie występował w bransolecie gdzie były stalowe linki. Modele z diamentami miały zamiast niebieskiego kaboszona diament w koronce ( nie widać dokładnie na foto, może jest) . Spasowanie ogniw przy kopercie też nie jest fabryczne - co najwyżej to jakiś franken (modyfikowany z dwóch modeli). 

To kolejny zegarek przygotowany w Cartier na zamówienie tym razem dla żony owego pana. Model cały w złocie ( w tym białe)  - kamień - diament również w koronce :)

Znawcy powiedzą że to lipa ale co mi tam - lubię zajmować się w wolnej chwili lipą 😉 Ładnie pachnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończę dyskusję starym porzekadłem - nie rzucaj pereł przed wieprze.

Autorom odpowiedzi dziękuję za konstruktywny przekaz.

Nie myślałem że w tym miejscu po tylu latach spotka mnie taka atmosfera - żałosne na co schodzą ludzie przekonani iż są specami po obejrzeniu kilku zdjęć.

Pozdrawiam tych którzy mają dystans do siebie i nie oceniają innych chodząc w nie swoich butach.

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pireus napisał(-a):

Dzięki Memento mori za spostrzeżenie.

Sęk w tym że właściciel zegarka nie chce go odświeżać tylko sprzedać. Właśnie staram się go przekonać że SPA podniesie jego wartość ale biotrąc pod uwagę ile za niego kiedyś zapłacił strata jest tak kolosalna że nie dziwię się iż po prostu już ma na to brzydko mówiąc ,,wywalone" 😉 

 

Skoro tak zaciekle bronisz oryginalności. Odkup od znajomego za powiedzmy 70k. Odświeżysz za 3k u Pieśkiewicza i zarobisz 27 k sprzedając za 100k a może i więcej bo spersonalizowana sztuka to wyjątkowa rzadkość!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Markiza napisał(-a):

Pytam z ciekawości jaki masz zegar. 
 

A tu nie wiem. To nie moja bajka. 
Ale na pierwszy rzut oka. Ładnie to nie wygląda. 

Obecnie mam Orfine, Edoxa, Hamiltona, Foreste, Alpine.

Czy modele też muszę podać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

 

Myślę, że tutaj bardziej można zweryfikować złoto samo w sobie, bo raczej nikt by nie robił falsyfikatu na 18ct goldzie.

 

 

 

I tu się zdziwisz. Włosi przodowali chyba w robieniu podróbek rolka w złotych kopertach i bransoletach. Wstawiali do nich Etę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Od Cartierów to specem na forum jest Filip. A ja mam taką prośbę jako fotograf-amator: jak już robisz zdjęcia zegarka, to nie rób ich na tym brudnym czy też okropnie porysowanym blacie stołu, bo np. tym dubajskim Rolexem to się strasznie zlewa. No chyba że to taka stylówa a ja się znowu nie znam.

Zdjęcia zrobiłem dla siebie - to że pojawiły się tutaj w takiej formie miało być przekazem iż nie wszystko złoto co się świeci ale można sie również pomylić  Jak chcesz popatrzeć na moje zdjęcia to zapraszam na instagram - pireus

8 minut temu, foti napisał(-a):

 

Skoro tak zaciekle bronisz oryginalności. Odkup od znajomego za powiedzmy 70k. Odświeżysz za 3k u Pieśkiewicza i zarobisz 27 k sprzedając za 100k a może i więcej bo spersonalizowana sztuka to wyjątkowa rzadkość!!!!

Foti - Pieśkiewicz nie doprowadzi tego zegarka do ładu i składu za 3 tyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pireus napisał(-a):

Obecnie mam Orfine, Edoxa, Hamiltona, Foreste, Alpine.

Czy modele też muszę podać ? :)

 

No to coś masz. Wiec jakim cudem bronisz oryginalności podróbki. Rzut beretem do zegarmistrza nie bateryjkarza, odkręcasz dekielek w Rolku i sprawa wyjasniona. Podejrzewam jednak że mechanizm dla prawie szejka też był na zamówienie i seryjnego rolex nie wstawił :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.