Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Te Santosy nie występowały z elementami z białego złota. Białe złoto było w modelach Santos Dumont (one były bez bransolety) a później w modelach Demoiselle oraz Santos 100.

 

.. Ale może Twój znajomy ma 1/1 egzemplarz dla którego specjalnie wyprodukowano takie ogniwa i elementy bransolety. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Se szejk znalazł dilera emoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

A może to diler poznał szejka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dolna maskownica zmieniła kolor ze złotego na stalowy, czy to złudzenie? 

Screenshot_2021-06-02-10-14-12-991_com.android.chrome.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem Rudolf  Valentino nie nosi właśnie tego jedynego spersonalizowanego Cartiera ?? A ta pani nie namawia go na zmianę na Rolexa ??

 

Syn szejka – Wikipedia, wolna encyklopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w filmie Son of the Sheikh Valentino nosił swojego prywatnego Cartiera :)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia zaczyna się układać: najpierw mamy wspomnienie o szejku, potem dochodzimy do RV, który grał szejka no i miał romans z Polą Negri, czyli Apolonią Chałupiec (polski wątek); rodzinnie nazwisko potem zostało zmienione na Chalupec. Pewnie to jest wytłumaczenie skąd ów spersonalizowany Cartier w Polsce 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, artme napisał(-a):

@Pireus - prosze - nie brnij juz... 😟

 

Idz, sprawdz i rob co chcesz, ale nie przekonuj nas do "wyjatkowosci" i oryginalnosci tego czegos, bo plakac sie chce. 😔

To "cos" jest wyjatkowe tylko w jednym i to raczej nie jest to "to" o czym myslisz... A na przyszlosc - jest taki dzial jak "Podrobki i zapytania o autentycznosc" - warto tam kierowac takie "cuda" 😎

To płacz :)

12 minut temu, mroova napisał(-a):

Czy przypadkiem Rudolf  Valentino nie nosi właśnie tego jedynego spersonalizowanego Cartiera ?? A ta pani nie namawia go na zmianę na Rolexa ??

 

Syn szejka – Wikipedia, wolna encyklopedia

Brnę w takim razie dalej :)

BBF90EB1-ECCF-49CB-8AAD-5B84D3287819.jpeg

3BAAF454-0038-4E4A-BC5A-04E979BA3EF5.png

6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Historia zaczyna się układać: najpierw mamy wspomnienie o szejku, potem dochodzimy do RV, który grał szejka no i miał romans z Polą Negri, czyli Apolonią Chałupiec (polski wątek); rodzinnie nazwisko potem zostało zmienione na Chalupec. Pewnie to jest wytłumaczenie skąd ów spersonalizowany Cartier w Polsce 😀.

Sarkastycznie odpowiem-  ciepło, cieplej :)

 

Ten sam stół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pireus napisał(-a):

kolejny ,,szpecjalista” ?

 

jak najbardziej. W życiu nie powiem że jestem specjalistą, ale podstawowa zasada która nauczyło mnie forum (i nie tylko) jest to że jak widzisz luksusowy zegarek i coś Ci nie pasuje- choćby najmniejszy element to w 99% to będzie fake.

 

https://www.zeitauktion.com/en/cartier-santos-18-ct-gold-automatic-women-s-watch-182205

 

dekiel standardowej a nie 1/1 wersji damskiego Santosa

182205_09_full.jpg

 

w sumie dyskusja jest jałowa, skoro to są oryginały, robione na zamówienie przez kogoś bardzo bogatego i to w latach 80 kiedy w kraju generalnie było biednie (oprócz wierchuszki) to wszystkie zmysły mogą zawodzić :) podejrzewam że wszyscy grzecznie odszczekają żarty i swoje ekspertyzy kiedy zamieścisz jakiś dokument od renomowanego zegarmistrza (bez którego raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi takich zegarków - chyba że znajdziesz kogoś pokroju Auro Montanari'ego)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten zegarek co kolega wkleja nie jest damski i dekiel ma kształt jak trzeba. Od spodu wszystko się zgadza, także kształt ogniw i dziurek do skracania, także moim zdaniem jest to dziwna wersja ale legit. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

jak najbardziej. W życiu nie powiem że jestem specjalistą, ale podstawowa zasada która nauczyło mnie forum (i nie tylko) jest to że jak widzisz luksusowy zegarek i coś Ci nie pasuje- choćby najmniejszy element to w 99% to będzie fake.

 

https://www.zeitauktion.com/en/cartier-santos-18-ct-gold-automatic-women-s-watch-182205

 

dekiel standardowej a nie 1/1 wersji damskiego Santosa

182205_09_full.jpg

 

w sumie dyskusja jest jałowa, skoro to są oryginały, robione na zamówienie przez kogoś bardzo bogatego i to w latach 80 kiedy w kraju generalnie było biednie (oprócz wierchuszki) to wszystkie zmysły mogą zawodzić :) podejrzewam że wszyscy grzecznie odszczekają żarty i swoje ekspertyzy kiedy zamieścisz jakiś dokument od renomowanego zegarmistrza (bez którego raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi takich zegarków - chyba że znajdziesz kogoś pokroju Auro Montanari'ego)

Zamieszczę w swoim czasie ;)

czy ja gdzieś napisałem że zegarki pochodzą z polskiej dystrybucji?  :)

26 minut temu, Jan napisał(-a):

 

jak najbardziej. W życiu nie powiem że jestem specjalistą, ale podstawowa zasada która nauczyło mnie forum (i nie tylko) jest to że jak widzisz luksusowy zegarek i coś Ci nie pasuje- choćby najmniejszy element to w 99% to będzie fake.

 

https://www.zeitauktion.com/en/cartier-santos-18-ct-gold-automatic-women-s-watch-182205

 

dekiel standardowej a nie 1/1 wersji damskiego Santosa

182205_09_full.jpg

 

w sumie dyskusja jest jałowa, skoro to są oryginały, robione na zamówienie przez kogoś bardzo bogatego i to w latach 80 kiedy w kraju generalnie było biednie (oprócz wierchuszki) to wszystkie zmysły mogą zawodzić :) podejrzewam że wszyscy grzecznie odszczekają żarty i swoje ekspertyzy kiedy zamieścisz jakiś dokument od renomowanego zegarmistrza (bez którego raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi takich zegarków - chyba że znajdziesz kogoś pokroju Auro Montanari'ego)

Krótko żyjesz i jeszcze Cię wiele nauki czeka ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Akurat ten zegarek co kolega wkleja nie jest damski i dekiel ma kształt jak trzeba.

 

zasugerowałem się tym że miał być kupiony dla żony.

 

5 minut temu, Pireus napisał(-a):

Krótko żyjesz i jeszcze Cię wiele nauki czeka ;)

Nie Tobie osądzać. Człowiek uczy się całe życie dlatego bardzo chętnie wyciągnę naukę z tej historii o ile będzie mi (nam na forum) dane. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Akurat ten zegarek co kolega wkleja nie jest damski i dekiel ma kształt jak trzeba. Od spodu wszystko się zgadza, także kształt ogniw i dziurek do skracania, także moim zdaniem jest to dziwna wersja ale legit. 

Eye j bym nie był na tyle odważny by na podstawie kilku zdjęć się tak wyrazić ale widzę że mam do czynienia z CZŁOWIEKIEM który widział sporo i wie więcej nic większość która wypowiadała się tutaj :) Szacun

3 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

zasugerowałem się tym że miał być kupiony dla żony.

 

Nie Tobie osądzać. Człowiek uczy się całe życie dlatego bardzo chętnie wyciągnę naukę z tej historii o ile będzie mi (nam na forum) dane. 

Sam zacząłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczego nie zaczynałem, przeczytaj sobie na spokojnie tekst pod wklejonym zdjęciem.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jan napisał(-a):

niczego nie zaczynałem, przeczytaj sobie na spokojnie tekst pod wklejonym zdjęciem.

Przeczytałem i to kilka razy - komu mam coś udowadniać ? Tobie, sobie czy tym którzy się mylili? ;)

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze - ide po popcorn 😁

Ale bedzie wesolo jak np. Pieskiewicz wystawi certyfikat... 😳😁 Wtedy juz NIGDY nawet nie spojrze na uzywane bez dokumentacji w full secie, bo to by znaczylo, ze nawet najwiekszy szajs moze sie okazac oryginalnym wypustem 🤓

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

To dolna maskownica zmieniła kolor ze złotego na stalowy, czy to złudzenie? 

Screenshot_2021-06-02-10-14-12-991_com.android.chrome.jpg

To białe złoto.

A na rolku jakby platyna pod złotem była? Albo też może białe złoto?

stal.jpg

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

To dolna maskownica zmieniła kolor ze złotego na stalowy, czy to złudzenie? 

Screenshot_2021-06-02-10-14-12-991_com.android.chrome.jpg

Takie zdjęcia robione iphone: 

tu masz coś co rozwieje Twoje wątpliwości odnośnie koloru ogniw :)

 

A5FD568C-119E-47AF-A895-C0525CE78E50.jpeg

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Cartierach sie nie znam, ale jak Cartier robil kiedys takie zegarki, to powiem szczerze, ze dla mnie fuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex robił gorsze 😆


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Rolex robił gorsze 😆

Wiem - dlatego od Cartiera wymagam wiecej 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zegarki dojechane równo. Albo gość wydał przy zakupie całą kasę i wraz z żoną tyrali je przez 40 lat (współczuje żonie ) Cartier poważnie zjechany , pewnie go musiała odrabiać w kamieniołomie
Albo po prostu kolega gdzieś znalazł i fajną historie dopisał
Szejkowie nie nosili by takich zużytych zegarków , to trochę wstyd.
No , jaki szejk takie zegarki


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):

No , jaki szejk takie zegarki emoji6.png

Ale przyznac trzeba, ze wreszcie sie nie zrobilo nudno w naszym "spokojnym" watku 😂 Z braku mozliwosci zapisow zaczely sie pojawiac kastomowe i robione na zamowienie modele dla szejkow - ze chociaz poogladac i popodziwiac mozna... 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.