Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Stare inserty fajniej reagują na światło w porównaniu do ceramicznych. Też tak uważacie?
c72d5b7a1d1090a1e6d8290d56ff6c55.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wszystko w serii pięciocyfrowej profesjonali jest lepsze poza bransoletą i mechanizmem. Wyjątek to Explorer.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, foti napisał(-a):

Stare inserty fajniej reagują na światło w porównaniu do ceramicznych. Też tak uważacie?

Jak ktos lubi połysk/kolor jak na puszcze, to pewnie tak 😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Jak ktos lubi połysk/kolor jak na puszcze, to pewnie tak 😜

 

Jeszcze zależy na puszcze czego ten błysk... 😉

 s-l400.jpg.755677fc745c3acc0e0d0457d2d64db9.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nicon napisał(-a):

 są dyskretne, dla człowieka z klasą. 

 

<ironia>No ok, to wtedy dla Ciebie jakie są?</ironia> 😜 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nicon napisał(-a):

Stare inserty się nie błyszczą bo mają fakturkę jajka kurzego, są dyskretne, dla człowieka z klasą.

Masz racje - ZERO blysku... nowy kermit swieci bardziej 🙃

 

Screenshot 2021-06-09 at 14.59.53.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, nicon napisał(-a):

I co to zdjęcie mówi?

Tylko tyle co widac. Od zawsze dla mnie kolor zielony bezela w starszej referencji byl ladniejszy niz np. w hulku, jednak daleko mi pisac, ze starsza jest bardziej stonowana czy "mniej swieci", bo wg mnie tak nie jest. Jakbys nie patrzyl zarowno w pepsi jak i kermicie "blaszka" daje zywsze kolory (w ceramice sa bardziej przydymione i nie tak wyraziste), jednak mowienie, ze blaszka swieci/blyszczy sie mniej jest dla mnie mijaniem sie z prawda. A o calosci odbioru ceramicznych modeli i to, ze sa postrzegane jako te bardziej blink-blink nie decyduje tylko ceramiczny bezel.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, nicon napisał(-a):

Ja noszę zegarki ponad mój status, to się nie liczy :D

 

To tak jak większość z nas, miłośników 😍 Wiadomo, że ludzie z klasą noszą zegarki Armaniego, Fendiego, Korsa, a nie jakieś Invictopodobne wypłosze z bransoletą od Seiko 5, które w dodatku nie błyszczą jak należy 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

To tak jak większość z nas, miłośników 😍 Wiadomo, że ludzie z klasą noszą zegarki Armaniego, Fendiego, Korsa, a nie jakieś Invictopodobne wypłosze z bransoletą od Seiko 5, które w dodatku nie błyszczą jak należy 😜

I jeszcze Q&Q, tak tu ostatnio ktoś pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ceramiczny sub to się jednak błyszczy mocno, ktoś kiedyś tu napisał „jak psu jajca”. 😅 Aż sprawdziłem kto to Tomasz Niecik. Haha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tbn napisał(-a):

No nie, ceramiczny sub to się jednak błyszczy mocno, ktoś kiedyś tu napisał „jak psu jajca”. 😅 Aż sprawdziłem kto to Tomasz Niecik. Haha

Jesli skupiamy sie wylacznie na bezelu (pominmy inne czynniki), to jak juz pisalem wg mnie ceramika odbija swiatlo (swieci) bardziej, jednak kolor jest o niebo zywszy w starszej referencji niz w ceramice i tutaj mozna zadac pytanie - co jest bardziej blink-blink - czy przydymiony kolor i odblaski na ceramice czy brak odblaskow i jaskrawy kolor? 🤔😉 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowych nie miałem okazji mierzyć nawet, ale przy czarnych jest moim zdaniem poza dyskusją gdzie jest bling. W ceramicznym subie miałem jak z smpc, wrażenie ze mi ręka świeci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

Kolorowych nie miałem okazji mierzyć nawet, ale przy czarnych jest moim zdaniem poza dyskusją gdzie jest bling.

W pelni sie zgadzam - czarny sub w ceramice, to zupelnie inna historia, jednak kolorowe bezele, to tak jak wkleilem zdjecia (ponizej jeszcze stare i nowe pepsi) - poza utrata kolorow ceramiczny bezel wcale nie swieci bardziej a nawet mniej daje po oczach. 😎

Screen-Shot-2020-04-03-at-4.51.19-PM.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ta ciemna ceramika, ale tutaj nie można chyba liczyć, że taki kolor się dostanie. Jest też słynna malina-fukjsa. ;) Za to akurat stare bezele w Pepsi wyglądają niezbyt atrakcyjne, może kwestia że wyblakły już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem zdania, że stary GMT Pepsi sprawia wrażenie bardziej "kolorowego" od nowego (oglądałem oba na żywo). W nowym GMT bardzo mi się właśnie podoba to, że kolory na bezelu są jakby pokryte cienką warstwą "mgiełki" - tak bym to obrazowo ujął.  To jest jednak zupełnie inny odcień czerwieni niż w starym GMT. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tbn napisał(-a):

...ale tutaj nie można chyba liczyć, że taki kolor się dostanie.

Wszystko zalezy od swiatla i to jest wlasnie najfajniejsze w ceramice 😎

 

pepsi_tacka.jpg

qashqai.jpg

lampa.jpg

gitarra1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Wpadł taki dj 41, dla znajomego przejściowo u mnie. Fajne są, ale jednak na mój mały nadgarstek zbyt wielgachny. 

IMG_20210610_101205_282.jpg

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DJ2 , masz na myśli DJ ll ?
Miałem przez chwile ze srebrna tarczą , tarcza była inna. Czy to jest jakiś składak ? Nie jestem znawcą , tylko pytam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadkiem DJ 41? DJ II już od jakiegoś czasu nie jest produkowany, a tu jest chyba nowy mechanizm (korona między swiss made).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
9 minut temu, Moretti napisał(-a):

To nie jest przypadkiem DJ 41? DJ II już od jakiegoś czasu nie jest produkowany, a tu jest chyba nowy mechanizm (korona między swiss made).

Tak to dj 41. Wybaczcie, byłem pewny że dj2 = ta wersja 41. Nie to nie żaden składak @piotrek39, inna w sensie odcienia czy jak? Kwestia światła może. 

 

I tak swoją drogą, żadna złośliwość ciekaw jestem jak to się dzieje że na grupach poświęconych tylko Rolexowi które mają po 100k użytkowników, nikt się nie dopatruje na siłę że coś jest nie tak, czy to nasza Polska mentalność że probojemy udowodnić innym swoją wyższość? 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.