Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

Dla mnie nr1 Heuer. Nr 2 Zenith. Później długo nic. I Daytona. Ten Tudor to jakieś nieporozumienie, tak jak desmo napisał.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam - nie znacie sie - mnie sie ten Tudor podoba i juz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

 

 

I co się chwalisz? Wrzucasz i potem myśle czy nie kupić zamiast Polara. ;)

 

Jak kilka lat temu zacząłem zabawę z zegarkami na poważnie i trafiłem tutaj, to śmiałem się z ludzi co pisali że " do Rolexa trzeba dojrzeć". A dzisiaj przyznałbym im rację. Patrzę na tego suba i podziwiam, a przecież jest Ex, GMT, Daytona, DJ... która firma ma tyle tak kapitalnych projektów. Taka wieczorna filozofia mnie naszła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, artme napisał(-a):

Eeee tam - nie znacie sie - mnie sie ten Tudor podoba i juz 😎

Nigdy nie twierdziłem, że się znam. :)

i oczywiście może Ci się podobać.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A może z Zenitha tego dać?

 

 

9D4C09F1-71D5-47DF-8BA1-D20D71792052.jpeg

Podziałka przypomina prędkościomierz z Syreny☺

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

 

zyd-madrzejsze-o-tym-nie-wspomniec-to-wc

Dzięki :). Miałem Explorera II i wymieniałem na Suba, a potem na Suba Date, chociaż ten mój był z czarną tarczą więc zupełnie inny zegarek w odbiorze od Twojego. Albo chcesz świadomie Explorera, albo po jakimś czasie przestajesz się okłamywać ;). Pocieszenie takie, że mając zegarek a nie piniondze dopłacasz tylko różnicę, więc nie ma tragedii w razie czego, pomyśl ;).


Polar mi się dobrze uzupełnia z Exem i Moonem, ale nie wykluczam, że zmienię. :) W sumie zawsze myślałem o 14060m ale polubiłem się z cyklopem nawet. Cenowo rzeczywiście już tylko do dopłaty różnica, ale powiem ci że ta cena jest dla mnie kompletnie oderwana za te zegarki. Przy całej sympatii to korony i starszych subow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Oczywiście zdjęcie to nie przymiarka, ale przyszedł mi do głowy pomysł na eksperyment. Zmienić w Photoshopie w każdym z tych zegarków nazwę marki/modelu na "Sample Brand" i wrzucić ankietę na jakieś niezegarkowe forum, gdzie zagłosowałby ze 100-200 osób. Jestem ciekawy wyników. Ja bym obstawiał Tudor/Autavia > Daytona > El Primero.

 

Zrobiłem test z moją żoną, którą zegarki kompletnie nie interesują. Wynik następujący - od najładniejszego:

 

Zenith -> Tag -> Rolex -> Tudor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

 

 

Hm... Ten zegarek nawet nie leżał obok divera. Gdzie tu obrotowy bezel, gdzie tu sekunda z lumą? 

 

To że ma zakręcaną koronkę i duże świecące indeksy jeszcze o niczym nie świadczy. 

 

Masz jednak rację. Trochę za bardzo zmiksowany jest ten zegar. 

WR 200...taka bardziej wydra niż pies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem go troszkę rozruszać bo ponad miesiąc leży w pudle to pojechał ze mną dzisiaj do pracy - w porównaniu do Pama to maleństwo jest
963a72d0f20aecb142598e2633d98c64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosz ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzednia jest zdecydowanie fajniejsza rozmiarowo, ale brakuje jednak fal. SMP powinna mieć fale i na tej nowej na prawdę fajnie to wyszło. Szkoda, że urosła , jest tez niestety dość ciężka na bransolecie , pod 200g, nie wiem jak z wygodą po całym dniu. Mój najcięższy Moon to 150g, wydaje mi się że to górna granica komfortu. Tak czy inaczej na żywo nowa smpc robi świetne wrażenie, taki ultranowoczesny toolwatch.

Świetnie, tylko dlaczego w tym wątku ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 15:34, desmo napisał(-a):

No to z chrono BB się grubo pomylił

 

To akurat nie nam oceniać bo wyników sprzedaży nie znamy. W sieci raczej hype (popularny ostatnio na Tudora) a z z dostępnością ciezko powiedzieć bo na jednych rynkach luźno dostepny na innych pusto.

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90BF9400-C352-4989-91EA-00BB04745655.jpeg

W dniu 1.07.2021 o 10:49, beniowski napisał(-a):

Ha, masz tu coś szejkowego, co ostatnio (tylko na wystawie, bo mnie żona goniła) oglądałem. I, szczerze mówiąc, chętnie bym przymierzył. 

 

IMG_6248.thumb.jpeg.94f9d39c7529c32ea1fbed8d623600af.jpeg

To dla mnie. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
23 minuty temu, Markiza napisał(-a):

90BF9400-C352-4989-91EA-00BB04745655.jpeg

To dla mnie. 

No Markiza.. wkoncu oryginalne pepsi a nie to co wcześniej 😆 super wygląda na jubilee! 

20210610_185921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

No Markiza.. wkoncu oryginalne pepsi a nie to co wcześniej 😆 super wygląda na jubilee! 

20210610_185921.jpg

Hahaha. Już zapomniałam. Dałeś się nabrać ?

To w takim razie wracam komplement. 
LADNA TARCZA. ORYGINALLNA. 👍😂


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 17:05, evilym napisał(-a):

(...)co wy tak naprawdę widzicie w Daytonie? 

Fajny zegarek, ale są lepsze. 

Ale nie są Roleksami.  I wuj w torcie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, gustaw6666 napisał(-a):

Ale nie są Roleksami.  I wuj w torcie.

 

tapatalk_-970081300.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gustaw6666 napisał(-a):

Ale nie są Roleksami.  I wuj w torcie.

Widzę że dyskusja z fanboiami odbywa się na podobmym poziomie co z wyznawcami Appla i antyszczepionkowcami.

 

Ale dziękuję za komentarz, bardzo miło się konwersowało🤣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Widzę że dyskusja z fanboiami odbywa się na podobmym poziomie co z wyznawcami Appla i antyszczepionkowcami.

 

Ale dziękuję za komentarz, bardzo miło się konwersowało🤣

A czego żeś się spodziewał? Włazisz jak żuk do mrowiska i myślisz, że Cię mrówki nie oblezą? ;) Dla nich najważniejsza jest ich królowa :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że dyskusja z fanboiami odbywa się na podobmym poziomie co z wyznawcami Appla i antyszczepionkowcami.
 
Ale dziękuję za komentarz, bardzo miło się konwersowało

Mam Zenith , mam lub miałem wiele chrono różnych pożądnych firm , i jakoś każdemu coś brakowało , albo to wysokość albo przeciętne wykończenie , do niektórych się zraziłem przez mechanizm , który potrafił jako nowy zegarek robić 3 min odchyłkę dobową ( Tag) , i nawet w jego kierunku nie spojrzę w Daytona trochę brak daty przeszkadza , ale nadrabia resztą , wykończenie , precyzja i wygoda , wygoda jest najlepsza. I dlatego warto się zapisać i czekać latami ja cierpliwy nie jestem i TT póki co wystarcza. To są świetne zegarki
Weekend rozpoczynam też z zegarkiem bez daty , przez kolejnych kilka dni , nie muszę nerwowo sprawdzać po kilka razy dziennie , który mamy 42607045f4d87c398cb11cc5bf8c8e89.jpg
19c444f2dffc7ee86f53e62516fb8410.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 09:30, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

 

4a.jpg


Niech ktoś mi wytłumaczy proszę sens stosowania grubych wskazówek snowflake w chronografie, gdzie w określonych godzinach kompletnie zasłaniają tarczki chrono…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Mam Zenith , mam lub miałem wiele chrono różnych pożądnych firm , i jakoś każdemu coś brakowało , albo to wysokość albo przeciętne wykończenie , do niektórych się zraziłem przez mechanizm , który potrafił jako nowy zegarek robić 3 min odchyłkę dobową ( Tag) , i nawet w jego kierunku nie spojrzę emoji2369.png w Daytona trochę brak daty przeszkadza , ale nadrabia resztą , wykończenie , precyzja i wygoda , wygoda jest najlepsza. I dlatego warto się zapisać i czekać latami emoji2369.png ja cierpliwy nie jestem i TT póki co wystarcza. To są świetne zegarki emoji41.png
Weekend rozpoczynam też z zegarkiem bez daty , przez kolejnych kilka dni , nie muszę nerwowo sprawdzać po kilka razy dziennie , który mamy emoji3.png

Wolałbym brak daty niż taką jak ma Zenith :P

Ja chyba bym jednak bardziej docenił design i mechanizm Zenitha niż wygodę Rolexa. 

Teraz noszę grubaśną Carrerę i jest ok.

 

Dzięki za odpowiedź. Pierwsza normalna. 👍

 

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A czego żeś się spodziewał? Włazisz jak żuk do mrowiska i myślisz, że Cię mrówki nie oblezą? ;) Dla nich najważniejsza jest ich królowa :)

Wszystko zależy od ludzi. 

Jak widać po odpowiedzi @piotrek39 da się. 

Ale spodziewałem się najgorszego. W innych tamatach / działach kilka razy już przeczytałem że największe bagno to w wątku o Roleksie 😂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od ludzi. 
Jak widać po odpowiedzi [mention=92230]piotrek39[/mention] da się. 
Ale spodziewałem się najgorszego. W innych tamatach / działach kilka razy już przeczytałem że największe bagno to w wątku o Roleksie 

Mówisz o mechanizmie z wyglądu ? Tak Zenith ma ładny , pewnie ładniejszy. Ale pod jakim względem lepszy ? Nie sadze , żeby był dokładniejszy rezerwa chodu również mniejsza. Ja bym jednak mechanizmy postawił na jednym poziomie , a skupił się na wygodzie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Mówisz o mechanizmie z wyglądu ? Tak Zenith ma ładny , pewnie ładniejszy. Ale pod jakim względem lepszy ? Nie sadze , żeby był dokładniejszy emoji2369.png rezerwa chodu również mniejsza. Ja bym jednak mechanizmy postawił na jednym poziomie , a skupił się na wygodzie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie napisałem że lepszy :)

Ale doceniłbym go za historie. Pierwszy mechaniczny chrono i jak pewnie wszyscy tu wiedzą, Rolex sam stosował ten mechanizm w Daytonach. 

Dla kogoś kto lubi chronografy (a nie tylko logo na tarczy) to fantastyczna sprawa!

 

No i el primero ma 36000 vph (chrono precyzyjne do 1/10 sekundy). 

 

Dla mnie bomba! 💣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.