Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

A po co wymieniać ten dysk tak z ciekawości? W sensie oryginalny na podrabiany czy jak? 

Już po weryfikacji?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Już po weryfikacji?

Napewno bym się pochwalił po efektem ;) napisze po. 

4 godziny temu, Markiza napisał(-a):

Date Just z rouletką był do któregoś roku. 
Wszystkie 116234 nie miały dysku czerwono czarnego. 
To trzeba sprawdzić z jakiego roku jest ten zegar. 
A faktem jest, ze często pewni specjaliści podmieniali dysk. 

Zegar z 2017r ,według sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Napewno bym się pochwalił po efektem ;) napisze po. 

 

To na co czekasz? :blink:

 

3 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

 

Zegar z 2017r ,według sprzedawcy.

Dlaczego piszesz, że wg sprzedawcy. Nie dostałeś papierów do niego?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
Teraz, mario1971 napisał(-a):

To na co czekasz? :blink:

 

Dlaczego piszesz, że wg sprzedawcy. Nie dostałeś papierów do niego?

Pracuje, żeby móc sobie sprawiać takie przyjemności 😂😂 

 

Nie.  Sam zegar. I tak każdy sprawdzam po kupieniu, czy z papierami czy bez. Myślę że byś się zdziwił co chińczyki potrafią również pod tym względem papierów. Więc mi to kompletnie bez różnicy a pudełko do szczęścia mi nie potrzebne :) noszę zegarek a nie pudlo. Kiedys sobie sprawie jakiegoś u AD jak będzie możliwość bez czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex bez papierów to tak wiesz. Tobie nie przeszkadza, ale myśle ze 8/10 kupujących bez papierów i pudła nie kupi. Potem dużo trudniej takiego Rolka puścić dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
7 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Rolex bez papierów to tak wiesz. Tobie nie przeszkadza, ale myśle ze 8/10 kupujących bez papierów i pudła nie kupi. Potem dużo trudniej takiego Rolka puścić dalej :)

Czy ja wiem. Może patrząc na forumowiczow obecnych tutaj to tak, ale ogólnie to niema z tym problemu. Wiem ja z innej bajki , nie przeszkadzają mi aftermarketowe części i to że rolex jest bez papierów jeśli jest oryginalny. Ale ja to ja :) a takich bez papierów czy z certyfikatem samym to widzę dzienne na sprzedaż bardzo dużo. Co prawda nie w PL ale ja u nas i tak raczej swoich zegarkow nie sprzedaje bo to bardziej męka, za granicą łatwiej o wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Przyjmuje zakłady, ktoś obstawia jaki wynik? 

 

Edit : Zegar jest oryginalny. 116234. Mechanizm też. Czy datownik, lub ta sama cześć czy jak to się nazywa, to trzeba było by rozkręcić mechanizm czy rozłożyć, jak o to dopytywałem a nie miałem na to czasu. Wychodziły wersje i z ruletka i bez w zależności od roku. A mój jest z 2016  z kwietnia więc gwarancji juz niema. Trochę podejrzane. Niewiem czy go odsyłać czy nie. 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KapoPi napisał(-a):

A po co wymieniać ten dysk tak z ciekawości? W sensie oryginalny na podrabiany czy jak? 

Bo je sprzedawali do innych modeli. Ten dysk pasuje do wszystkich modeli na bazie 31XX. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KapoPi napisał(-a):

 Niewiem czy go odsyłać czy nie. 

 

Trudno uwierzyć, że ktoś kupił zegarek 4 lata temu i nie ma do niego oryginalnego pudełka i papierów ... ja bym natychmiast odesłał.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
Teraz, Jacek K. napisał(-a):

 

Trudno uwierzyć, że ktoś kupił zegarek 4 lata temu i nie ma do niego oryginalnego pudełka i papierów ... ja bym natychmiast odesłał.

Tzn ze tego niema to ja wiedziałem. Ale sprzedawca pisał o 2017 a jest z 2016 co już jest podejrzane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Tak tez zrobie szkoda tylko czasu i nerwów ale na ukochany zegar trzeba czekać. Cóż dzięki wszystkim za pomoc ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że części mogą być aftermarketowe, ale zegarek ori. Tylko że wtedy już nie jest oryginalny. Napisz chociaż, który sprzedawca z CH24 sprzedał Ci ten podejrzany zegarek. A może był to zwykły zakup na ryneczku w Egipcie?  Sorry, ale nic się tu nie składa do kupy... :huh:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Piszesz, że części mogą być aftermarketowe, ale zegarek ori. Tylko że wtedy już nie jest oryginalny. Napisz chociaż, który sprzedawca z CH24 sprzedał Ci ten podejrzany zegarek. A może był to zwykły zakup na ryneczku w Egipcie?  Sorry, ale nic się tu nie składa do kupy... :huh:

Mariusz masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy jak? 🙆‍♂️ napisałem że nie zdążył sprawdzić datownika,  bo to mi nie pasowało a reszta jest oryginalna. Tak tak z Egiptu, to mi przywieź całą walizkę takich z Egiptu, z checia kupie. 

 

I nigdzie nic o aftermarkecie nie pisałem, bardziej chodziło o to czy ten pasuje do tej ref. Ale każdy rozumie jak chce.

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KapoPi napisał(-a):

 🙆‍♂️ 

I nigdzie nic o aftermarkecie nie pisałem, bardziej chodziło o to czy ten pasuje do tej ref. Ale każdy rozumie jak chce.

No, nie pisałeś. ;)

1 godzinę temu, KapoPi napisał(-a):

Czy ja wiem. Może patrząc na forumowiczow obecnych tutaj to tak, ale ogólnie to niema z tym problemu. Wiem ja z innej bajki , nie przeszkadzają mi aftermarketowe części i to że rolex jest bez papierów jeśli jest oryginalny. 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No, nie pisałeś. ;)

 

Widzę nadal problem z czytaniem? Chyba dawno już szkole skończyłeś. To wogole nie było w kontekście do tego co kupiłem, tylko ogólnie. To tylko Polacy mają jakieś kompleksy typu " jedna cześć się nie zgadza - Ty masz podrobke !  To nie rolex ! Ja mam oryginalny! Jestem lepszy. " tak to wygląda. Żałosne jak przepychanki pomiędzy 10 latkami w przedszkolu. A juz wiele argumentów NT tu pisałem, zwrotnych żadnych praktycznie nie dostałem a za granicą takie praktyki sa stosowane wszędzie i nikt z tym niema problemu. Ale jak się chce być złośliwym na siłę to tak to jest ;)

 

Więc wskaż gdzie coś pisałem o aftermarketowych częściach apropo mojego rolka? No właśnie. 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po co te przepychanki i osobiste wycieczki? Pewnie +90% z nas (w tym ja) by zegarek odesłało, a w zasadzie od początku by go nie kupiło. Kolega kupił i chyba (jeżeli dobrze rozumiem, bo też dawno szkołę skończyłem) odeśle. Po co bić pianę? Zamiast tego cieszmy się dzisiejszymi czterema medalami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, po co te przepychanki i osobiste wycieczki? Pewnie +90% z nas (w tym ja) by zegarek odesłało, a w zasadzie od początku by go nie kupiło. Kolega kupił i chyba (jeżeli dobrze rozumiem, bo też dawno szkołę skończyłem) odeśle. Po co bić pianę? Zamiast tego cieszmy się dzisiejszymi czterema medalami :)

Tak tez zrobię. Żeby spac spokojnie. Tego odsyłam, czekam na zwrot i w międzyczasie się rozglądam za takim samym bo był bardzo ładnym tylko z papierami i pudełkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Tak tez zrobię. Żeby spac spokojnie. Tego odsyłam, czekam na zwrot i w międzyczasie się rozglądam za takim samym bo był bardzo ładnym tylko z papierami i pudełkiem. 

Najważniejsze, że nauka nie poszła w las. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Najważniejsze, że nauka nie poszła w las. 

Jak to mówią całe życie się człowiek uczy ;) do szczęścia w pełni z zegara mi to nie potrzebne, ale do spania spokojnie po wydaniu takiej kwoty owszem już się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Tak tez zrobię. Żeby spac spokojnie. Tego odsyłam, czekam na zwrot i w międzyczasie się rozglądam za takim samym bo był bardzo ładnym tylko z papierami i pudełkiem. 

 

Jeśli jest to "Sprzedawca profesjonalny" to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jedynie będziesz musiał ponieść koszt ubezpieczonej wysyłki ok. 150-200 EUR przy DHL Express. Jeśli kupiłeś u "Sprzedawcy prywatnego" to musisz liczyć na jego dobrą wolę, żeby go zwrócić.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
10 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Jeśli jest to "Sprzedawca profesjonalny" to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jedynie będziesz musiał ponieść koszt ubezpieczonej wysyłki ok. 150-200 EUR przy DHL Express. Jeśli kupiłeś u "Sprzedawcy prywatnego" to musisz liczyć na jego dobrą wolę, żeby go zwrócić.

Mam 14 dni. Już to przerabiałem na chrono, niestety. Znajomemu też się zdarzyło przy kupnie suba za 50k ponad. Od innych nie kupuje. Więc tym się nie martwię na szczęście, ale dziękuję za informację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.