Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, lort napisał(-a):

Nie mówię o dzisiejszej dyskusji. Może nawet to był inny wątek, jeśli mnie pamięć nie myli emoji846.png. Kojarzę dyskusję o błędnym posunięciu rolexa wyrzucającego z oferty rozmiar 39 w przypadku OP i ex1. Skoro to nie Ty, to ja autoryzuje tą opinię emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Hehe, być może takie stwierdzenie kiedyś z mojej strony już padło. I nie bez racji. :P


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał(-a):

Nie mówię o dzisiejszej dyskusji. Może nawet to był inny wątek, jeśli mnie pamięć nie myli emoji846.png. Kojarzę dyskusję o błędnym posunięciu rolexa wyrzucającego z oferty rozmiar 39 w przypadku OP i ex1. Skoro to nie Ty, to ja autoryzuje tą opinię emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

I z taką opinią Kolegi to ja się zgodzę  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce mieć dyskretny i elegancki zegarek to nie kupuje się Rolexa. To zegarki z definicji ( poza Cellinim) sportowe bardziej lub mniej.

Współczesny DJ 36 mm nie ma już za wiele wspólnego z modelami sprzed 20 lat ale nadal nadaje się dla mniejszych nadgarstków. Dla mnie zawsze był za mały i z zaburzonymi proporcjami zwłaszcza wersja z railtrackiem mocno pomniejszająca i tak małą tarczę. Większy DJ od początku pomyślany był jako nowa kategoria bardziej uniwersalnego zegarka który byłby zmiennikiem professionali. Ale jego pierwsza  edycja  to porażka po całości ( za gruby bezel, indeksy )

Na szczęście wersja 41  ( faktycznie mniej niż 40 ) świetnie trzyma proporcje. Pod warunkiem że nie szuka się niepotrzebnie analogii do DJa sprzed 20 lat tylko widzi się w tym zegarku współczesnego, uniwersalnego Rolexa. ( zupełnie jak w przypadku większego Santosa 😉 Gładki bezel jest bardziej uniwersalny niż karbowany  ale to kwestia gustu i potrzeb które da się regulować kombinacją bezel, bransoleta, tarcza. Ważne  żeby nie przesadzić ze strojnością konfiguracji bo może być „za słodko”.

BED0F9F5-53C1-44BC-BFFF-C135672D9BB0.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Jak się chce mieć dyskretny i elegancki zegarek to nie kupuje się Rolexa. To zegarki z definicji ( poza Cellinim) sportowe bardziej lub mniej.

Współczesny DJ 36 mm nie ma już za wiele wspólnego z modelami sprzed 20 lat ale nadal nadaje się dla mniejszych nadgarstków. Dla mnie zawsze był za mały i z zaburzonymi proporcjami zwłaszcza wersja z railtrackiem mocno pomniejszająca i tak małą tarczę. Większy DJ od początku pomyślany był jako nowa kategoria bardziej uniwersalnego zegarka który byłby zmiennikiem professionali. Ale jego pierwsza  edycja  to porażka po całości ( za gruby bezel, indeksy )

Na szczęście wersja 41  ( faktycznie mniej niż 40 ) świetnie trzyma proporcje. Pod warunkiem że nie szuka się niepotrzebnie analogii do DJa sprzed 20 lat tylko widzi się w tym zegarku współczesnego, uniwersalnego Rolexa. Gładki bezel jest bardziej uniwersalny niż karbowany  ale to kwestia gustu i potrzeb które da się regulować kombinacją bezel, bransoleta, tarcza. Ważne  żeby nie przesadzić ze strojnością konfiguracji bo może być „za słodko”.

Robert, słodzisz kawę?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, słodzisz kawę?

Nigdy, cukier zabija jej smak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, słodzisz kawę?

co ma słodzenie kawy do doboru konfiguracji DJ?

Ja słodzę i co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w domu akwarium? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy że możesz nosić DJ'a w każdej konfiguracji;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał(-a):

co ma słodzenie kawy do doboru konfiguracji DJ?

Ja słodzę i co z tego?

 

Godzinę temu, robol1 napisał(-a):

nie mam akwarium a kawe lubię z cukrem bez mleczka 😎

 

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

No to znaczy że możesz nosić DJ'a w każdej konfiguracji;) 

Masz już gotową odpowiedź. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to znaczy że możesz nosić DJ'a w każdej konfiguracji;) 

A nawet więcej - skoro ma akwarium, to może nosić też suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 19:57, artme napisał(-a):

Tia... 😁

GMT przetestowane - dziala 🤪
nie ma to jak wakacje w innej strefie 👍😎

 

Wspieraj polską gospodarkę. Polskie media. Polski ład a nie  zagramanice jakichś murzynów dorabiać jeździ.

W dniu 11.08.2021 o 12:46, Marcin91 napisał(-a):

Mam 16,4. Przymierzałem kiedyś 36mm był dla mnie jakiś za mały, więc zapisałem się na 41, dla mnie jest Mega, jak już pisałem wcześniej😋

 

Spokojnego dnia :D 

 

Ważne żeby Tobie się podobało, ale nie znając całości postury Pana to z takim nadgarstkiem ja bym poszedł w 36mm. Ja mam 18,5 i szczerze powiedziawszy przy przymiarce DJ41 stwierdziłem, że nie zaszkodziłoby mu mieć 1mm mniej. 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

Wspieraj polską gospodarkę. Polskie media. Polski ład a nie  zagramanice jakichś murzynów dorabiać jeździ.

 

Ważne żeby Tobie się podobało, ale nie znając całości postury Pana to z takim nadgarstkiem ja bym poszedł w 36mm. Ja mam 18,5 i szczerze powiedziawszy przy przymiarce DJ41 stwierdziłem, że nie zaszkodziłoby mu mieć 1mm mniej. 

Generalnie to ma mniej ale widzę że celujesz w Day Date 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@foti Jakiś namiar? Czy myślisz o AD?
Myślałem o AD. Ponoć można zamówić

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy post odnoszący się do Rolexa Jana Pawła II. W sumie o tym nie pomyślałem wcześniej ale zegarek noszony przez świętego, to rzeczywiście rzadki okaz :) 

 

2CEE06D0-6478-4C26-B816-1DBC39136A05.thumb.png.cde274f1bdca3ae7eee383029f9596af.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://ch24.pl/charytatywna-aukcja-zegarkow/


 

 

 

F9362F48-17AC-4F0A-BED5-992C8BD7AA0D.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2021 o 23:01, desmo napisał(-a):

Generalnie to ma mniej ale widzę że celujesz w Day Date 😉

 

Może kiedyś... na razie celuję żeby kupując ser starczyło na szynkę do suchych bułek;)

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Markiza napisał(-a):

z tego co pamiętam jak przeglądałem net, to jakieś zegarki, które dostawał na prezenty. Eberhard chyba i jakiś szit (raczej takie, których w ogóle nie nosił). Bo to z dwa razy były w PL takie aukcje conajmniej. Na pewno tego Rolexa nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość twierdzi że jeszcze w tym roku kolejne premiery - 2 Daytony, 2 Yacht Mastery i 3 DD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni lubią mniejsze zegarki, inni dzwigać wielkie cegły. Jak Rolex przedstawił nowego Suba, pomyślałem - może być dla mnie za duży. Po trzech miesiącach użytkowania uważam, że pasuje gabarytowo do mojego nadgarstka. Mechanizm także się ułożył. Od tygodnia robi dzień w dzień +0,3s/dobę. A Batman? Już od dwóch tygodni odpoczywa. :)4456ab3ed8e735d0d0539e03474b4da1.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @KRZYSIO!

 

Nie jest tak uniwersalny i "pospolity" jak czarny, a te ponoć cieszą najdłużej.    


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.