Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku Tudora, ale w grę wchodzi tylko zakup online, nie jestem z Wawy


Sprawdź czy da się kupić w necie na swoim koncie z wpisaniem nr karty innej osoby. Bo chyba da się kupić tylko z własnego konta, gdzie karta jest przypisana defaultowo.
Innymi słowy - ktoś musiałby Ci zamówić zegarek ze swojego konta.

Ale może jest jakiś inny sposób.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

 

Błąd. To jakby kupić starego Mercedesa w cenie nowego Mercedesa. A to już bardziej realne w przypadków starych kolekcjonerskich Mercedesów ;) 

Ale Ty mówisz o czterocyfrowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem na innych forach, wynika że wystarczy podać numer karty i rabat wskakuje automatycznie, a system nie weryfikuje czy właścicielem karty jest ta sama osoba która dokonuje zamówienia. Myślę że dla 10% warto spróbować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma zapisów w regulaminie, że nie wolno udostępniać, bo robiąc w necie zamówienie pokażesz inne dane zamawiającego i inne posiadacza karty…?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

A nie ma zapisów w regulaminie, że nie wolno udostępniać, bo robiąc w necie zamówienie pokażesz inne dane zamawiającego i inne posiadacza karty…?

Pewnie udostępniać nie można, ale do zrabatowania potrzebny jest tylko i wyłącznie numer karty i żadne dane właściciela tej karty nie zostają ujawnione, bynajmniej nie widzi ich nawet składający zamówienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rafi napisał(-a):


Kwestia gustu. Dla mnie wygląda świetnie. Zdecydowanie wolę tak, niż busole dominujące nadgarstek.

[mention]machlo [/mention] [mention]Smycel [/mention] fajne sztuki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Gratulacje. Jaki rozmiar nadgarstka ? Też czekam na 36mm. Miałem poprzednią wersję ale była dla mnie lekko za duża i się pozbylem. Myślę, że 36mm będzie idealne. Na zdjęciu 39mm

IMG_20201115_122836.jpg

IMG_20201115_122831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jak ktoś lubi maluszki to i 31 może nosić, ale dobrze to to wygląda zazwyczaj tylko u dziadków i chuderlaków :) zdjęcia robione z bliska na forum optycznie powiększają, ale w realu na przeciętnym męskim nadgarstku 36 wygląda jak damski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, do późnych lat 90 prawie wszystkie męskie zegarki miały ok. 36mm i nikt nie narzekał.. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, robert_gda1 napisał(-a):

 jak ktoś lubi maluszki to i 31 może nosić, ale dobrze to to wygląda zazwyczaj tylko u dziadków i chuderlaków :) zdjęcia robione z bliska na forum optycznie powiększają, ale w realu na przeciętnym męskim nadgarstku 36 wygląda jak damski

 

 

Ja patrzę na zegarek z perspektywy w jakiej odczytuję godzinę. Nie obchodzi mnie to jak wygląda na zdjęciach czy to jak ktoś go widzi na moim nadgarstku.  36mm kiedy na niego patrzę bardzo mi pasuje i przy pewnych modelach nie wyobrażam sobie większego rozmiaru.Dochodzi do tego jeszcze aspekt wygody. Dla mnie to jest mega rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2021 o 18:28, memento mori napisał(-a):

 

Mistrzowie dyplomacji! A w tym przypadku dyplomacja to powiedzieć komuś spierd... w taki sposób, że poczuje wielką radość na samą myśl o zbliżającej się podróży.

W sumie nic nowego - produkują tyle ile produkują a już komu AD sprzedaje to nie wnikają :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Taaa, do późnych lat 90 prawie wszystkie męskie zegarki miały ok. 36mm i nikt nie narzekał.. 

Taa, bo prawie nie było alternatywy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic więcej się nie zmieści na nadgarstku, to nie ma co wybrzydzać. Ja tam wolę większe i nie mam z tym problemu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, desmo napisał(-a):

Taa, bo prawie nie było alternatywy…

 

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Taaa, do późnych lat 90 prawie wszystkie męskie zegarki miały ok. 36mm i nikt nie narzekał.. 

 

 

Takie dane można wyciągnąć z chrono24. Można podejrzeć rozkład średnic 🙂 Trzeba tylko mieć na względzie, że na chrono24 jest mało zegarków budżetowych. Z reguły są to oferty zegarków powszechnie uznawanych za "luksusowe" i "drogie". Szczególnie z naszej polskiej perspektywy lat 1980-2000 😉 

 

Dla filtrów "męskie" + "1990-2000" jest około 15 tysięcy ofert. 34-36 mm stanowi 30% ofert a 38-40 mm 35% ofert.

 

402739096_ScreenShot2021-09-23at19_53_17.png.20dc44e04d3141c78df77502f41666e2.png

 

 

 

Dla męskich z lat 1980-1989 jest około 5 tysięcy ofert. 34-36 mm stanowi 45% ofert a 38-40 mm 25% ofert.

 

2013453672_ScreenShot2021-09-23at20_02_29.png.8929b301d395aa08cda4094641448bb6.png

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert_gda1 napisał(-a):
ale w realu na przeciętnym męskim nadgarstku 36 wygląda jak damski

A Nomosy Pan widział? :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jestem NIEprzeciętny !!! Mój DJ 36 mi pasuje !

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać zestawiając obok siebie, 36 wygląda jak zegareczek, jeśli 36 to idealny rozmiar dla mężczyzny to kto ma nosić Suby i GMT ? Koledzy wrzucają świetne zdjęcia tych zegarków wyglądające bardzo proporcjonalnie, a myślę, że nie mają ogromnych nadgarstków. Niżej 36vs41

193D0603-9177-4169-B150-7ABBB7EC4097.png

A9E0ADE4-0D2E-4ECC-9512-85A1B1DDB510.png

Edytowane przez robert_gda1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi większe zegarki, drugi mniejsze, a trzeci takie w sam raz. A wszystko zależy od tego, jak kto się czuje ze swoim zegarkiem na nadgarstku. Poniżej analogiczny przykład modowy prosto z Danii. Spójrzcie na dopasowanie spodni i marynarek. Każdemu na swój sposób/styl było modnie i wygodnie. ;)

thumbs_mini_750_422_000000128_20170623122533_.jpg?_=1498213533

 

Zobacz obraz źródłowy


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 to idealny rozmiar dla tego kto się w nim dobrze czuje. Miałem Rolexy 36mm jak i sportowe 40mm i wybieram 36mm, natomiast sub czy gmt wyglądają dobrze w 40mm ze względu na to że tarcza nie jest duża, bo jest bezel. Op 41 wygląda IMO słabo na większości nadgarstków. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczył seadweller 43 😆


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zbyniu70 napisał(-a):

Jakby rolex zaczął produkować GMT i Suba w rozmiarze 42mm, to by kolejki były 10 letnie.🙂

To tylko dla nadgarstków +19cm, ewentualnie mniejszych w stylu na Egona. :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Jakby rolex zaczął produkować GMT i Suba w rozmiarze 42mm, to by kolejki były 10 letnie.🙂

Jest 42 mm GMT , nawet w dwóch wersjach i nigdy nie było hitem…między innymi z powodu rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To tylko dla nadgarstków +19cm, ewentualnie mniejszych w stylu na Egona. :lol: 

No jest trochę prawdziwych facetów z takimi łapkami😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.