Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, eye_lip napisał(-a):

36 to idealny rozmiar dla tego kto się w nim dobrze czuje. Miałem Rolexy 36mm jak i sportowe 40mm i wybieram 36mm, natomiast sub czy gmt wyglądają dobrze w 40mm ze względu na to że tarcza nie jest duża, bo jest bezel. Op 41 wygląda IMO słabo na większości nadgarstków. 

Masz racje, patrząc na to zdjęcie OP 41 (39.5 w realu) to istny dramat.. to aż 0.5 mm więcej niż wychwalany rozmiar 39. Nadgarstek autora 16.5 cm, 55 mm na płasko.

DA47EA7C-2B9F-4C93-A0C6-B67DEA44A7A5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ma w realu wychwalany 39😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie innego gabarytu do posiadaczy sub/sd/gmt

Czy macie jakies luzy na bezlu, pomiedzy klikami?

Czy weryfikujecie liniowanie sie trojkata na bezlu z trojkatem indexowym(index na dwunastej)?
z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa zmiana polityki w nazewnictwie rozmiarów, zapewne podyktowana papierowymi upodobaniami prawdziwych mężczyzn 😁Jak ten "41" na żywo prezentuje się jak np EX39 to ja wybieram 36.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Ciekawa zmiana polityki w nazewnictwie rozmiarów, zapewne podyktowana papierowymi upodobaniami prawdziwych mężczyzn 😁Jak ten "41" na żywo prezentuje się jak np EX39 to ja wybieram 36.

 

Ja też 😀 Ex39 w ogóle mi nie leżał mimo iż posiadam np. Tudora BB58 którego lubię. Ex wyglądał u mnie źle. Nie mogę się doczekać mniejszego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer 39 w ogóle nie wygląda podobnie rozmiarowo do OP41. Na upartego jeszcze dałbym radę może nosić EXP39. Natomiast OP41 to straszliwa patelnia i nie wyobrażam sobie, żeby ten zegarek dobrze leżał na mniejszym nadgarstku niż 18 cm i do tego IMO trzeba mieć posturę bramkarza. ;)

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

Mam takie pytanie innego gabarytu do posiadaczy sub/sd/gmt

Czy macie jakies luzy na bezlu, pomiedzy klikami?

Czy weryfikujecie liniowanie sie trojkata na bezlu z trojkatem indexowym(index na dwunastej)?
z gory dzieki za odpowiedz

A o ktory model Ci dokladnie chodzi, bo bezel zupelnie inaczej "cyka"/przeskakuje w subie/sd niz w gmt? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, artme napisał(-a):

A o ktory model Ci dokladnie chodzi, bo bezel zupelnie inaczej "cyka"/przeskakuje w subie/sd niz w gmt? 🤔

Dssd 44mm 126660

bezel ma luz 0.7 podzialki sekundowej

trojkat na bezlu nie jest idealnie wycentrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Dssd 44mm 126660

bezel ma luz 0.7 podzialki sekundowej

trojkat na bezlu nie jest idealnie wycentrowany

Ok - wiec od poczatku.

We wszystkich swoich subach, hulku czy nowym sd43mm bezel nie centrowal (za wyjatkiem ostatniego wypustu z grudnia 2019r - tu jest w subie idealnie). Nie oznacza to, ze trojkat byl krzywo, tylko kiedy ustawiles trojkat dokladnie z godzina 12.00, to miedzy godz. 10.00 a 12.00 nie centrowal bezel z indeksami - trojkat zawsze byl co do milimetra ok. Lekkie luzy bezela w tych modelach mialem (i mam) zawsze.

Jesli zas chodzi o Pepsi GMT, to tutaj jest wszystko o co pytasz git. Wszystko idealnie centruje i luzow brak.

Jak masz jeszcze jakies pytania, to wal - DeepSea nigdy nie mialem, wiec nie pomoge, jednak wydaje mi sie, ze to taki... "urok" 😉 modeli nurkowych spod znaku R 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman GMT - idealnie centruje  - żadnych luzów. Nowy Cermit centruje - jest minimalny luz (jakaś część mm), można w razie czego idealnie dopasować trójkąt do indeksu na 12-tej. W starszym Subie 114060 bezel niestety nie centrował idealnie, i nie można było go ustawić w linii.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, machlo napisał(-a):

Explorer 39 w ogóle nie wygląda podobnie rozmiarowo do OP41. Na upartego jeszcze dałbym radę może nosić EXP39. Natomiast OP41 to straszliwa patelnia i nie wyobrażam sobie, żeby ten zegarek dobrze leżał na mniejszym nadgarstku niż 18 cm i do tego IMO trzeba mieć posturę bramkarza. ;)

Powiesz mi gdzie ta patelnia ? Tu masz 16.5 cm. Albo jesteś ślepy albo na siłę próbujesz udowodnić bzdurę. 0.5 mm mniejszy OP 39 to tez straszliwa patelnia ?

B24934AC-C3DA-4694-88A5-B8D18DEDEF5D.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od ujęcia. W takiej pozycji jak wyżej, łapa zawsze będzie wyglądała na większą. Mój nadgarstek ma 18,5cm i wg mnie DJ41 wygląda optymalnie - mam długie łapy a nadgarstek raczej okrągły. Chociaż wersję 36 też mogłbym ze spokojem nosić.75ce1d436e014c45d4e5ae461e24bfcc.jpg9f3c85a0976620f1eaed34601323e30f.jpgbe3a48b06e0016ec0ebe653e45ca1812.jpg05ba26faaa1b5f59d3d1f32453074321.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio macie luzy na bezelach w Rolexach ? pytam bez złośliwośći .

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Serio macie luzy na bezelach w Rolexach ? pytam bez złośliwośći .

Podobnie jak luz w gaciach. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

bezel ma luz 0.7 podzialki sekundowej

Sporo. W moich subach nie ma żadnego luzu. Trójkąty wycentrowane idealnie, a reszta spasowania (indeksy na bezelu i tarczy) zależy od kąta patrzenia. Za to w obu bezel delikatnie sprężynuje jak się go dociska do koperty. W innych diverach tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert_gda1 napisał(-a):

Powiesz mi gdzie ta patelnia ? Tu masz 16.5 cm. Albo jesteś ślepy albo na siłę próbujesz udowodnić bzdurę. 0.5 mm mniejszy OP 39 to tez straszliwa patelnia ?

B24934AC-C3DA-4694-88A5-B8D18DEDEF5D.png

Kolego ale co Ty chcesz (i komu) udowodnić?

Silisz się na wywody, że 36mm to damski rozmiar zupełnie bez sensu na tym forum miłośników zegarów. Daj już sobie spokój i niech każdy nosi to w czym najlepiej się czuje.  
Ja mam prawie 2m, ważę prawie 100kg a najlepiej czuję się z Ex36. 

41 minut temu, facecik napisał(-a):

Sporo. W moich subach nie ma żadnego luzu. Trójkąty wycentrowane idealnie, a reszta spasowania (indeksy na bezelu i tarczy) zależy od kąta patrzenia. Za to w obu bezel delikatnie sprężynuje jak się go dociska do koperty. W innych diverach tego nie miałem.

Bo on jest mocowany właśnie na sprężynkach. Z mojego doświadczenia lepiej centrują starsze referencje niż nowe. 
Czytałem kiedyś na niemieckim forum Rolexa jak użytkownik wysłał nowy zegar do serwisu bo o pół-kliku nie centrował i serwis odesłał go z informacją że reklamacja bezzasadna bo w ich tolerancji to się mieści. 

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabloty pełne (to tylko fragment), jest czym oko nacieszyć. Ten błękitny OP na żywo wygląda bardzo ciekawie. 860c15a56953ad74c8b71f0ff4a87092.jpgf1ca7b3fce8f0fcb17bd605bde411798.jpg1a024b6803ac37afe5e14abd8e8db776.jpgc778a6976896556cf31371e2fa63c413.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robert_gda1 napisał(-a):

Powiesz mi gdzie ta patelnia ? Tu masz 16.5 cm. Albo jesteś ślepy albo na siłę próbujesz udowodnić bzdurę. 0.5 mm mniejszy OP 39 to tez straszliwa patelnia ?

B24934AC-C3DA-4694-88A5-B8D18DEDEF5D.png

Kultury trochę.

Mówię na podstawie tego co widziałem na żywo, na moim nadgarstku. Wyglądało to tragicznie.

Co do centrujących bezeli. Ostatnio na wystawie widziałem 4 divery - 2 suby i 2 sea-dwellery. Niestety nie dawali pomacać, ale przez szybę w dwóch sea-dwellerach bezel był przekrzywiony, coś jak w Seiko. 😂
Wygląda na to, że QC zaczyna częściej szwankować - radzę mocno uważać przy odbiorze i bardzo dokładnie obejrzeć cały zegarek. Lepiej przed niż potem liczyć na to, że gwarancja obejmie ewentualne niedoróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja a propos rozmiarów skojarzyła mi się z tekstem pewnej piosenki:

 

Too big, too small?
Size does matter, after all
Zu groß, zu klein?
Er könnte etwas größer sein

 

🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.