Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, sanik napisał(-a):

Ee, to dopiero wstęp do posiadania jednego, porządnego zegarka 😜

Raczej zaliczka na porządny zegarek. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Raczej zaliczka na porządny zegarek. ;)

 

Chyba odstępne za miejsce w kolejce po pierwszorzędny zegarek. 🤡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Raczej zaliczka na porządny zegarek. ;)

To miałem na myśli 😜

Fakt, że Mario ma fajne zegareczki 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za oknem szaro-buro lub raczej Rhodium-buro
20372ecf19f172afee965eae12909858.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sanik napisał(-a):

To miałem na myśli 😜

Fakt, że Mario ma fajne zegareczki 😀

Ale ciągle jestem taki niedojedzony, jakby trochę głodny. Niby mam to co chciałbym mieć (to co mi się podoba), ale tak nie do końca. Jak się dobrze zastanowić - to się chyba nigdy nie skończy. Zauważyłem, że ten wątek to jeden wielki kłębek manipulacji emocjonalnej. A My jesteśmy jak te koty, które lubią patrzeć jak ten motek turla się po podłodze, raz po raz z wyskoku skoczymy i trochę go poszarpiemy. Po chwili zabawy dokulany w kąt przestaje nas interesować.  Ale tylko do czasu..., bo to jest pierwszorzędna zabawa. ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ale ciągle jestem taki niedojedzony, jakby trochę głodny. Niby mam to co chciałbym mieć (to co mi się podoba), ale tak nie do końca. Jak się dobrze zastanowić - to się chyba nigdy nie skończy. Zauważyłem, że ten wątek to jeden wielki kłębek manipulacji emocjonalnej. A My jesteśmy jak te koty, które lubią patrzeć jak ten motek turla się po podłodze, raz po raz z wyskoku skoczymy i trochę go poszarpiemy. Po chwili zabawy dokulany w kąt przestaje nas interesować.  Ale tylko do czasu..., bo to jest pierwszorzędna zabawa. ;)  

Mariusz, to tylko jesień, czy jednak już starość ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szyszkops napisał(-a):

Mariusz, to tylko jesień, czy jednak już starość ;)?

Kuba, zdecydowanie wolę jesienne klimaty od upalnego lata. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

... zdecydowanie wolę jesienne klimaty od upalnego lata. 

Dla mnie jesień,szczególnie ta późna, to najgorsza pora roku. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Dzisiaj w pracy na miejscu nie online, to i wpadł Milgauss zmęczony byciem daily beatera.

 

Rzadko w tym wątku widuje się tak "przepracowany" czasomierz 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

Rzadko w tym wątku widuje się tak "przepracowany" czasomierz 😜

Bo jego użytkownik to młody człowiek który go używa bez przerwy i nie trzyma w celu odsprzedaży kiedyś. Ot, zegarek jak zegarek.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek kupił albo zamówił sobie DJ w wersji palm motif?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Czy ktokolwiek kupił albo zamówił sobie DJ w wersji palm motif?

Coś takiego zamawiać? Przeciez na tym godziny nie widać😂.

 

IMG_6585.thumb.jpeg.25044a00212d6c09b121d45462a0f6fe.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś takiego zamawiać? Przeciez na tym godziny nie widać.
 
IMG_6585.thumb.jpeg.25044a00212d6c09b121d45462a0f6fe.jpeg

Aż tak źle to nie wygląda a nie jest tak bardzo pospolite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, jimmibaton napisał(-a):

Fajny ten OP :) Nowy?

 

Dzięki!

Już nie taki nowy, odebrany w listopadzie.

 

Bardzo je lubię :D

 

20210507_173009.jpg

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

 

Dzięki!

Już nie taki nowy, odebrany w listopadzie.

 

Bardzo je lubię :D

 

Jak Ci się na ręce nosi 36 w porównaniu do 41?

Ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sanik napisał(-a):

Jak Ci się na ręce nosi 36 w porównaniu do 41?

Ile masz w nadgarstku?

Szczerze? Nie wiem, jakieś 17cm.

Jedyny zegarek jaki mam poniżej 40mm to klasyczny Longines 38,5mm i wygląda dobrze, ale to inny zegar.

 

Santos medium wygląda na mojej ręce komicznie.

Jak od zawsze nosi się 40mm+ to według mnie przejście na mniejsze rozmiary jest trudne.

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Dzisiaj w pracy na miejscu nie online, to i wpadł Milgauss zmęczony byciem daily beatera.

 

IMG_7232.thumb.jpeg.4c620fda4fac3b36156a1bfce2845acd.jpegIMG_7230.thumb.jpeg.5f2d7ce4ba378e8cabed24a76664b1d3.jpeg

 

Rolex jest to w stanie spolerować podczas serwisu czy to już raczej utrwalone zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Szczerze? Nie wiem, jakieś 17cm.

Jedyny zegarek jaki mam poniżej 40mm to klasyczny Longines 38,5mm i wygląda dobrze, ale to inny zegar.

 

Santos medium wygląda na mojej ręce komicznie.

Jak od zawsze nosi się 40mm+ to według mnie przejście na mniejsze rozmiary jest trudne.

 

Ja nie miałem problemu z przerzuceniem się na mniejsze rozmiary, a miałem kilka odważników w stylu MM300, Orient Star Saturation Diver, tuńczyk i sporo innych nie-odważników >40mm. Każdy krok w stronę mniejszych zegarków odczuwałem natychmiast jako słuszną dobrą zmianę - wygodniejsze, lżejsze, bardziej proporcjonalne.
Nadal nie mam problemu z diverem ~40 mm i grubością >13 mm, ale wolę mimo wszystko coś mniejszego. Na moim nadgarstku ~17 cm np. Sinn U50 jest w sam raz - cienkiutki i lekki. Moonwatch był fajny, w miarę dobrze się nosił, ale IMO jest za duży dla mnie.
Jeśli chodzi o OP41 vs OP36, to na nadgarstek ~17 cm moim zdaniem OP36 wygrywa bezdyskusyjnie - po prostu ładniejszy i bardziej proporcjonalny.
Co do santosa, to medium wygląda dobrze, large już robi się patelnią - zaburzone proporcje grubości do powierzchni frontowej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

Ja nie miałem problemu z przerzuceniem się na mniejsze rozmiary, a miałem kilka odważników w stylu MM300, Orient Star Saturation Diver, tuńczyk i sporo innych nie-odważników >40mm. Każdy krok w stronę mniejszych zegarków odczuwałem natychmiast jako słuszną dobrą zmianę - wygodniejsze, lżejsze, bardziej proporcjonalne.
Nadal nie mam problemu z diverem ~40 mm i grubością >13 mm, ale wolę mimo wszystko coś mniejszego. Na moim nadgarstku ~17 cm np. Sinn U50 jest w sam raz - cienkiutki i lekki. Moonwatch był fajny, w miarę dobrze się nosił, ale IMO jest za duży dla mnie.
Jeśli chodzi o OP41 vs OP36, to na nadgarstek ~17 cm moim zdaniem OP36 wygrywa bezdyskusyjnie - po prostu ładniejszy i bardziej proporcjonalny.
Co do santosa, to medium wygląda dobrze, large już robi się patelnią - zaburzone proporcje grubości do powierzchni frontowej koperty.

Może też się kiedyś przekonam do mniejszych, chyba jeszcze nie jestem gotów.

Co do Santosa to zobaczymy, bo obecnie na niego czekam 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Może też się kiedyś przekonam do mniejszych, chyba jeszcze nie jestem gotów.

Co do Santosa to zobaczymy, bo obecnie na niego czekam 😄

Large czy medium?

 

Generalnie to mam pewne odczucia do zegarków w kilku rozmiarach, że jeden rozmiar został stworzony jako pierwszy albo baza. I ta baza zwykle jest ok, jest dopracowany. Natomiast pozostałe warianty są niejako zrobione na siłę. Niby nie są tragiczne, ale coś w nich nie gra, są jakieś niedoróbki.
Na ten przykład właśnie santos large, który jest fajny, zwłaszcza w sportowym wariancie z bezelem ADLC, ale fakt, że grubość względem medium pozostała podobna, a powierzchnia frontu znacznie się powiększyła --> robi się patelniowaty.
Z OP36 vs OP41 też jest trochę podobnie i do tego wskazówka minutowa w OP36 idealnie kończy się wraz z nakładanymi indeksami, a w OP41 delikatnie wystaje - czemu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, machlo napisał(-a):

Large czy medium?

 

Generalnie to mam pewne odczucia do zegarków w kilku rozmiarach, że jeden rozmiar został stworzony jako pierwszy albo baza. I ta baza zwykle jest ok, jest dopracowany. Natomiast pozostałe warianty są niejako zrobione na siłę. Niby nie są tragiczne, ale coś w nich nie gra, są jakieś niedoróbki.
Na ten przykład właśnie santos large, który jest fajny, zwłaszcza w sportowym wariancie z bezelem ADLC, ale fakt, że grubość względem medium pozostała podobna, a powierzchnia frontu znacznie się powiększyła --> robi się patelniowaty.
Z OP36 vs OP41 też jest trochę podobnie i do tego wskazówka minutowa w OP36 idealnie kończy się wraz z nakładanymi indeksami, a w OP41 delikatnie wystaje - czemu? :)

Czekam na large, zamówiony w ciemno - z resztą jak większość obecnie...:)

Coś w tym jest co piszesz, ale weź przekonaj mięsożerce, że mięso jest be :)

Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć i myślę, że przyjdzie na mnie czas w tej kwestii.

 

Santos medium u mnie noszą kobiety, źle czuję się z nim na ręce. Wydaje mi się naprawdę maciupki.

 

20210901_161328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego Santosa trzeba oglądać na nadgarstku z różnych perspektyw. Moje doświadczenia są takie, że choć medium wyglądał dobrze na nadgarstku, zwłaszcza w towarzystwie długich rękawów, to już na tle całej sylwetki, szczególnie na gołym przedramieniu robił się za mały. Large jest spory ale lepiej zniósł obydwa testy. Być może także dlatego,że w moim poczuciu lepiej łączy ducha elegancji lini gelbee ze sportowym duchem Santosa 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.