Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mroova napisał(-a):

Skrzyżowanie Al. Zwycięstwa z Hallera ?


Dokładnie 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smycel Niestety z Gdańska wyprowadziłem się 01.06.2003, ale najfajniejsze lata (studia !!!) w pamięci zostały. Koło Opery przejeżdżałem tysiące razy i proszę jak się zakodowało. A na końcu Hallera mieszkałem na pierwszym roku (1987/88), wtedy było to Karola Marksa. Potem nastała chwalebna (patrząc z drugiej strony niesławna) era Polanek.

To se ne vrati Pane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

John Wick w akcji!

 

Ciekawe ile lat stał w kolejkach żeby 5 Subów kupić xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem pewien czy posta napisac pod tym watkiem, czy moze w 'Jaki zegarek', ale stanelo ostatecznie na tym. Jezeli admini uznaja to za blad, prosze przeniesc tam gdzie bedzie lepiej pasowal.

 

Dzien dobry!

 

Pare miesiecy temu poprosilem o pomoc w tym watku w kwestii zakupu Lady Datejust, ktora otrzymalem i za ktora dziekuje. Zegarek kupiony, prezent sie spodobal, ale pojawil sie problem. Problem taki ze AD powiedzial ze mam teraz historie zakupow i, jezeli mialbym ochote, moglbym sobie zazyczyc jakiegos mniej dostepnego Roleksa. Nie taki byl moj plan, ale skoro tak wyszlo, to nie bede oponowal.

 

Pogadalismy dobre 30min i wyszlo na to ze moge zapomniec o Daytonie w stali, Milgaussie (!) i stalowym GMT w dowolnej wersji kolorystycznej. Powiedzial ze moze mi nagrac Sea-Dwellera 43mm, Suba no-date i Suba z data (ale to juz troche wiecej czekania). Cos jeszcze wspomnial o Sky-Dwellerze, ale fanem nie jestem, wiec szybko zamknalem temat. Tak samo DateJusty i inne takie mnie srednio interesuja. Generalnie mocno ograniczony wybor.

 

Przymierzylem Suby, SD i GMT. GMT najmniej mi przypadl do gustu (akurat byla wersja z jubilee, ktora srednio mi sie podoba w meskich modelach), SD fajny, ale troche wielki (nie ma opcji zeby go zmiescic pod koszula, co go raczej dyskwalifikuje), Sub fajny, ale nudny (brakuje np. takiego czerwonego akcentu na tarczy jak w SD). O wersji z zielonym bezelem oczywiscie tez moge zapomniec. Pisze o tym nie po to zeby pokazac jaki jestem wybredny, tylko zeby przedstawic w skrocie moj tok rozumowania:-). Moze jeszcze dodam ze to bylby moj pierwszy Rolex, ale nie pierwszy zegarek (mam Pilota IWC, ceramiczno-tytanowa Carrere na 1887, stara Omege Geneve i jeszcze pare innych wynalazkow). 

 

Teraz do meritum, pare pytan do Szanownych Forumowiczow:

1. Czy zestaw ktory przedstawil moj AD pokrywa sie z tym co jest dostepne w innych salonach?

2. AD przyznal ze kupiony przeze mnie LDJ byl ostatnim, ktory mogl sprzedac. Rzekomo teraz do konca roku nie moga juz sprzedac niczego (!). Slyszeliscie o czyms takim?

3. Wiem ze Rolex ma mega dziwny system z zapisami i kolejkami. Czy istnieje mozliwosc, ze jak teraz kupie Suba, to nagle moj AD przypomni sobie ze w sumie to jednak moglby nagrac taka np. Daytone skoro tyle juz u nich puscilem gotowki?

4. Najblizszy jestem subowi (wersja z data), ale jak pewnie widac, troche sie waham. Moze ktos z forumowiczow przechodzil podobna droge i najpierw byl lekko sceptyczny, a po czasie sie w nim zakochal?

 

Wyprzedze niektore komentarze - tak, zdaje sobie sprawe ze nic na sile i nie ma sensu kupowac czegos, co mi sie nie podoba w 100%. Stad wlasnie takie posty, za pare tygodni znowu podejde do AD na przymierzanie itp, wiec to jest dluzszy proces i nie planuje zadnych pochopnych decyzji:-).

 

Z gory dzieki za pomoc i wszelkie komentarze!

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Suba, ale puść jeszcze trochę gotówki i zasponsoruj AD noc z luksusową prostytutką, to przypomni sobie że może nagrać stalową Daytonę. Potwierdzone info.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adalbertvs napisał(-a):

Nie bylem pewien czy posta napisac pod tym watkiem, czy moze w 'Jaki zegarek', ale stanelo ostatecznie na tym. Jezeli admini uznaja to za blad, prosze przeniesc tam gdzie bedzie lepiej pasowal.

 

Dzien dobry!

 

Pare miesiecy temu poprosilem o pomoc w tym watku w kwestii zakupu Lady Datejust, ktora otrzymalem i za ktora dziekuje. Zegarek kupiony, prezent sie spodobal, ale pojawil sie problem. Problem taki ze AD powiedzial ze mam teraz historie zakupow i, jezeli mialbym ochote, moglbym sobie zazyczyc jakiegos mniej dostepnego Roleksa. Nie taki byl moj plan, ale skoro tak wyszlo, to nie bede oponowal.

 

Pogadalismy dobre 30min i wyszlo na to ze moge zapomniec o Daytonie w stali, Milgaussie (!) i stalowym GMT w dowolnej wersji kolorystycznej. Powiedzial ze moze mi nagrac Sea-Dwellera 43mm, Suba no-date i Suba z data (ale to juz troche wiecej czekania). Cos jeszcze wspomnial o Sky-Dwellerze, ale fanem nie jestem, wiec szybko zamknalem temat. Tak samo DateJusty i inne takie mnie srednio interesuja. Generalnie mocno ograniczony wybor.

 

Przymierzylem Suby, SD i GMT. GMT najmniej mi przypadl do gustu (akurat byla wersja z jubilee, ktora srednio mi sie podoba w meskich modelach), SD fajny, ale troche wielki (nie ma opcji zeby go zmiescic pod koszula, co go raczej dyskwalifikuje), Sub fajny, ale nudny (brakuje np. takiego czerwonego akcentu na tarczy jak w SD). O wersji z zielonym bezelem oczywiscie tez moge zapomniec. Pisze o tym nie po to zeby pokazac jaki jestem wybredny, tylko zeby przedstawic w skrocie moj tok rozumowania:-). Moze jeszcze dodam ze to bylby moj pierwszy Rolex, ale nie pierwszy zegarek (mam Pilota IWC, ceramiczno-tytanowa Carrere na 1887, stara Omege Geneve i jeszcze pare innych wynalazkow). 

 

Teraz do meritum, pare pytan do Szanownych Forumowiczow:

1. Czy zestaw ktory przedstawil moj AD pokrywa sie z tym co jest dostepne w innych salonach?

2. AD przyznal ze kupiony przeze mnie LDJ byl ostatnim, ktory mogl sprzedac. Rzekomo teraz do konca roku nie moga juz sprzedac niczego (!). Slyszeliscie o czyms takim?

3. Wiem ze Rolex ma mega dziwny system z zapisami i kolejkami. Czy istnieje mozliwosc, ze jak teraz kupie Suba, to nagle moj AD przypomni sobie ze w sumie to jednak moglby nagrac taka np. Daytone skoro tyle juz u nich puscilem gotowki?

4. Najblizszy jestem subowi (wersja z data), ale jak pewnie widac, troche sie waham. Moze ktos z forumowiczow przechodzil podobna droge i najpierw byl lekko sceptyczny, a po czasie sie w nim zakochal?

 

Wyprzedze niektore komentarze - tak, zdaje sobie sprawe ze nic na sile i nie ma sensu kupowac czegos, co mi sie nie podoba w 100%. Stad wlasnie takie posty, za pare tygodni znowu podejde do AD na przymierzanie itp, wiec to jest dluzszy proces i nie planuje zadnych pochopnych decyzji:-).

 

Z gory dzieki za pomoc i wszelkie komentarze!

 

Pozdrawiam,

Wojtek

A w którym państwie AD oferuje Ci Suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

A w którym państwie AD oferuje Ci Suba?

UK, Londyn. Powiedzial ze z nodate powinno byc latwiej, ale wersje z data tez powinno sie udac sciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał(-a):

No proszę. My tu narzekamy, nosem kręcimy, a tu w Lądku Zdroju wystarczy kupić Lady Datejuste'a i już się ma historię zakupową. 

 

@adalbertvs - bierz Suba

 

Wlasnie sam bylem zdziwiony (stad moj post). IWC kupilem w sklepie tej samej sieci pare lat temu, wiec moze to tez mialo wplyw.

 

No i chyba wlasnie Suba wezme. Na podstawie rozmowy u AD wychodzi na to ze nie ma szans zeby przyszedl w tym roku, ale ponoc w ciagu najblizszych 12 miesiecy powinno sie udac. Za pare tygodni znowu tam podejde, to dam znac jezeli dowiem sie czegos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

John Wick w akcji!

 

 

 

Dlaczego tam jest napisane John Wick Five jak kręcili czwórk? ;) Dobrze, że im nie kupił po Buchererze, byłoby rozczarowanie. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o piątkę kaskaderów. Albo Keanu + 4 kaskaderów.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

No proszę. My tu narzekamy, nosem kręcimy, a tu w Lądku Zdroju wystarczy kupić Lady Datejuste'a i już się ma historię zakupową. 

 

@adalbertvs - bierz Suba

Wczoraj czytałem na jakiejś rolexowej grupie post gościa który Daytonę dostał teraz po zamówieniu rok temu, bez historii albo z jakąś skromną, też w UK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba naiwny jestem YM ll , trzy DJ , Date 34 , Daytona , i reszty nie wymienię pani mi powiedziała , że mam dobrą historie zakupową a może wystarczyła by jedna damka , by się na Suba zapisać ? Hmmm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, adalbertvs napisał(-a):

[...]

Teraz do meritum, pare pytan do Szanownych Forumowiczow:

1. Czy zestaw ktory przedstawil moj AD pokrywa sie z tym co jest dostepne w innych salonach?

2. AD przyznal ze kupiony przeze mnie LDJ byl ostatnim, ktory mogl sprzedac. Rzekomo teraz do konca roku nie moga juz sprzedac niczego (!). Slyszeliscie o czyms takim?

3. Wiem ze Rolex ma mega dziwny system z zapisami i kolejkami. Czy istnieje mozliwosc, ze jak teraz kupie Suba, to nagle moj AD przypomni sobie ze w sumie to jednak moglby nagrac taka np. Daytone skoro tyle juz u nich puscilem gotowki?

4. Najblizszy jestem subowi (wersja z data), ale jak pewnie widac, troche sie waham. Moze ktos z forumowiczow przechodzil podobna droge i najpierw byl lekko sceptyczny, a po czasie sie w nim zakochal?

 

[...]

 

Ad 1:Nie, nie pokrywa się. Potraktuj to co mówił sprzedawca jak bajki. W przypadku Suba w ostatnim czasie 99% zapisanych odbiera w go w ciągu 12-24 miesięcy. Ten 1% to szczęśliwcy, którzy odbiorą go po 2 tygodniach, po 5 miesiącach itp. Ten 1% to loteria. Nigdy żaden AD nie jest w stanie niczego załatwić dla kogoś kto kupił jeden czy dwa zegarki. Wydać u AD dużo to kupić np. 5 i więcej Rolexów (najlepiej w złocie lub two tone spoza linii Professional) + zegarki innych marek + biżuteria Choparda etc. Uwierz, że damski Datejust i Sub to nie jest dużo 😉 Na Daytonę chętnie by się zapisali tacy, którzy 10 razy więcej zostawili. Jeśli AD mówi inaczej to opowiada kolejne bajki. Po prostu sprzedawca chciał, abyś poczuł się wyjątkowo jako "stały" klient z "historią" stąd mgliste wizje załatwienia Świętych Grali. Kolega kilka dni temu odebrał Daytonę po ponad 4 latach (wtedy można się było jeszcze zapisać) a w AD powiedzieli mu, że to drugi egzemplarz jaki widzieli w 2021 r. Znam 3 osoby, które na nowego Suba czekają po 16, 20, 26 miesięcy (zapisywali się na starą ref i przepisali na nową). Jeśli to Cie nie zniechęca, to wybierz model i się zapisuj, ale lepiej czekać cierpliwie i pogodzić się z odbiorem za 2 lata niż liczyć na 3 miesiące z możliwością zapisu na Daytonę spod lady 😉 

Ad 2: Patrz wyżej 🙂

Ad 3: Patrz wyżej. 

Ad 4: Submariner jest IMO ładniejszy, symetryczny (brak daty i lupy), pierwszy Sub też nie miał daty, zaś Submariner Date tylko lub aż bardziej praktyczny. Co kto lubi. Na zagranicznych forach wybór pomiędzy nimi rozkłada się mniej więcej po połowie. Spotkałem się z wieloma opiniami tutaj, że jeśli ceramiczny Sub to albo Submariner albo Submariner Date, ale zielony 😉 Aczkolwiek jest to opinia doświadczonych Klubowiczów, którzy mają więcej zegarków kolekcji.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Ad 1:Nie, nie pokrywa się. Potraktuj to co mówił sprzedawca jak bajki. W przypadku Suba w ostatnim czasie 99% zapisanych odbiera w go w ciągu 12-24 miesięcy. Ten 1% to szczęśliwcy, którzy odbiorą go po 2 tygodniach, po 5 miesiącach itp. Ten 1% to loteria. Nigdy żaden AD nie jest w stanie niczego załatwić dla kogoś kto kupił jeden czy dwa zegarki. Wydać u AD dużo to kupić np. 5 i więcej Rolexów (najlepiej w złocie lub two tone spoza linii Professional) + zegarki innych marek + biżuteria Choparda etc. Uwierz, że damski Datejust i Sub to nie jest dużo 😉 Na Daytonę chętnie by się zapisali tacy, którzy 10 razy więcej zostawili. Jeśli AD mówi inaczej to opowiada kolejne bajki. Po prostu sprzedawca chciał, abyś poczuł się wyjątkowo jako "stały" klient z "historią" stąd mgliste wizje załatwienia Świętych Grali. Kolega kilka dni temu odebrał Daytonę po ponad 4 latach (wtedy można się było jeszcze zapisać) a w AD powiedzieli mu, że to drugi egzemplarz jaki widzieli w 2021 r. Znam 3 osoby, które na nowego Suba czekają po 16, 20, 26 miesięcy (zapisywali się na starą ref i przepisali na nową). Jeśli to Cie nie zniechęca, to wybierz model i się zapisuj, ale lepiej czekać cierpliwie i pogodzić się z odbiorem za 2 lata niż liczyć na 3 miesiące z możliwością zapisu na Daytonę spod lady 😉 

Ad 2: Patrz wyżej 🙂

Ad 3: Patrz wyżej. 

Ad 4: Submariner jest IMO ładniejszy, symetryczny (brak daty i lupy), pierwszy Sub też nie miał daty, zaś Submariner Date tylko lub aż bardziej praktyczny. Co kto lubi. Na zagranicznych forach wybór pomiędzy nimi rozkłada się mniej więcej po połowie. Spotkałem się z wieloma opiniami tutaj, że jeśli ceramiczny Sub to albo Submariner albo Submariner Date, ale zielony 😉 Aczkolwiek jest to opinia doświadczonych Klubowiczów, którzy mają więcej zegarków kolekcji.

 

Dzieki! Wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem:)! Stad moj post - lekko sie zdziwilem, ze po kupnie jednego zegarka juz moglbym startowac do rzadszych modeli. Tym bardziej ze lista tego, na co mogl mnie zapisac, imponujaca nie byla. Zeby bylo smieszniej, strasznie probowal mi pchnac Sea-Dwellera 43mm, a wedlug internetow, to jeden z niewielu Rolexow Professional, ktore mozna czesto dostac z marszu. Kolejny dowod na to ze lepiej sie nie zapalac i spokojnie zweryfikowac wszystko na forum:). Inna sprawa ze pan sprzedawca troche mnie poganial mowiac ze po 12 miesiacach historia zakupow sie resetuje i zasugerowal zebym sie szybko decydowal. No ale to juz inny temat:). 

 

Dzieki za komentarz w temacie roznic miedzy Subami - na pewno wezme pod uwage przy decyzji. Poki co przespie sie z tym, umowie na kolejne przymierzanie i potem pomysle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adalbertvs napisał(-a):

 

Dzieki! Wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem:)! Stad moj post - lekko sie zdziwilem, ze po kupnie jednego zegarka juz moglbym startowac do rzadszych modeli. Tym bardziej ze lista tego, na co mogl mnie zapisac, imponujaca nie byla. Zeby bylo smieszniej, strasznie probowal mi pchnac Sea-Dwellera 43mm, a wedlug internetow, to jeden z niewielu Rolexow Professional, ktore mozna czesto dostac z marszu. Kolejny dowod na to ze lepiej sie nie zapalac i spokojnie zweryfikowac wszystko na forum:). Inna sprawa ze pan sprzedawca troche mnie poganial mowiac ze po 12 miesiacach historia zakupow sie resetuje i zasugerowal zebym sie szybko decydowal. No ale to juz inny temat:). 

 

Dzieki za komentarz w temacie roznic miedzy Subami - na pewno wezme pod uwage przy decyzji. Poki co przespie sie z tym, umowie na kolejne przymierzanie i potem pomysle. 

- coś czuć tutaj świeżo odbyte szkolenia ze sprzedaży(stawianie presji czasu, wmawianie wyjątkowości, nagła okazja do złapania)

- nie mniej jednak, jak możesz, to zapisz się na suba - chyba jest najbardziej uniwersalny

- SD43 nie dla każdego, ale jak słusznie zwróciłeś uwagę - red line obi robotę. Ja osobiście stawiam tą referencję ponad nudnego suba

- w PL się nawet do kolejki nie możesz zapisać na suba, sd43 ani skydwellera, także w City nie jest źle:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając od czasu do czasu forum (przyznam się do "falowości" tej czynności i przerw po paaaarę tygodni-stąd być może moje rozterki, których nie miałbym, gdybym był w temacie na bieżąco) zastanawiam się nad jedną kwestią. Chcąc nie chcą musicie się tu, jako miłośnicy marki, często spotykać z głównym atakiem ze strony zdegustowanych "klientów" odnośnie dostępności oraz chorych cen poza AD. I moją ciekawość wzbudza właśnie sytuacja cen na grey market. Czy macie jakąś wiedzę na temat realności tych cen? W sensie, czy jest to sztucznie nadmuchana już bańka i ceny na takim Chrono24 są już czysto życzeniowe i te wszystkie stalowe Suby za 65k czy Batmany za 85k to półkowniki u domorosłych inwestorów zegarkowych czy zachłannych dilerów i zdarzy tylko się od święta jakiś desperat, który wyda takie sumy czy może faktycznie te zegarki schodzą teraz na grey market po takich cenach? Czysto teoretycznie (:P) odczekałem swoje 1,5-2 lata, odebrałem stalowego Suba Date oraz Batmana i faktycznie jestem w stanie zrobić taki "ohah" interes życia i sprzedać te zegarki za 30%-50% a nawet ok 80% od razu po odebraniu czy temat urósł już trochę do miana mitu i pokłosiem tego są takie ceny, które są czysto życzeniowe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, a jeśli popełniam takim pytaniem faux pas to uprzejmie proszę o delikatne tylko "grilowanie" mojej osoby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy ktoś faktycznie kupuje stalowe Pepsi za 100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.