Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Też jestem ciekaw czy ktoś faktycznie kupuje stalowe Pepsi za 100k

Stalową Daytonę z białą tarczą w tej kwocie to jeszcze bym przełknął. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stalową Daytonę z białą tarczą w tej kwocie to jeszcze bym przełknął.

Poważnie ? Świetne są , ale nie warte aż tyle moim zdaniem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stalową Daytonę z białą tarczą w tej kwocie to jeszcze bym przełknął.

Dla mnie nie jest warta nawet metki.
Faktycznie ładna jest platynowa z czekoladowym bezelem ale za to już można pewnie dom postawić i wyposażyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Poważnie ? Świetne są , ale nie warte aż tyle emoji57.png moim zdaniem emoji2369.png
 

Przy tej cenie kupiłbym (nie nosiłbym) w ramach lokaty i włożył do sejfu na 5 lat. :lol:

Teraz, Bugs napisał(-a):


Dla mnie nie jest warta nawet metki.
Faktycznie ładna jest platynowa z czekoladowym bezelem ale za to już można pewnie dom postawić i wyposażyć.

⬆️⬆️⬆️


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lokaty z zegarków okazują się przynosić niezłą stopę zwrotu. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Dla mnie nie jest warta nawet metki.
Faktycznie ładna jest platynowa z czekoladowym bezelem ale za to już można pewnie dom postawić i wyposażyć.

A która to wersja w platynie ma czekoladowy bezel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, sorry, ja myślałem o czekoladowej tarczy, mea culpa. Oczywiście, ta wersja jest w ofercie. W 2017 roku była normalnie dostępna w butiku w Paryżu. Cena była z metki 55 tysięcy euro; wtedy wydawało mi się że to kupa kasy, a trzeba było brać i handlować na CH24🤣.

 

IMG_1822.thumb.JPG.66855b3c78e64c618c22638101866af0.JPGIMG_1821.thumb.JPG.6b0bf3516a30473ff0347e79aeab6085.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, beniowski napisał(-a):

A, sorry, ja myślałem o czekoladowej tarczy, mea culpa. Oczywiście, ta wersja jest w ofercie. W 2017 roku była normalnie dostępna w butiku w Paryżu. Cena była z metki 55 tysięcy euro; wtedy wydawało mi się że to kupa kasy, a trzeba było brać i handlować na CH24🤣.

 

Błędy człowieka czynią go sympatycznym. :)

 

*za znanym poetą...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin91

Pozdrawiam wszystkich miłośników 👑

502ED1B0-A844-4C16-BB8D-E2CD7AAD4DA7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):


Poważnie ? Świetne są , ale nie warte aż tyle emoji57.png moim zdaniem emoji2369.png

A które są warte swojej ceny? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A które są warte swojej ceny?

No więc , każdy Rolex jest wart swojej ceny z metki. Biorąc pod uwagę świetne wykonanie , najlepsze materiały , nie do zaje…. nia mechanizm , o precyzji chodu nie wspomnę . Kupując go , bez problemu może Ci służyć całe Twoje życie i jeszcze możliwe , że potomnych będzie cieszyć , to cena nie jest wygórowana.
W dodatku patrząc na sytuacje w salonach , i jego brak od ręki , w dalszym ciągu są tanie


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał(-a):


Dla mnie nie jest warta nawet metki.
Faktycznie ładna jest platynowa z czekoladowym bezelem ale za to już można pewnie dom postawić i wyposażyć.

nie no, za 600k to ledwo dwa pokoje obecnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

... I moją ciekawość wzbudza właśnie sytuacja cen na grey market. Czy macie jakąś wiedzę na temat realności tych cen? W sensie, czy jest to sztucznie nadmuchana już bańka i ceny na takim Chrono24 są już czysto życzeniowe i te wszystkie stalowe Suby za 65k ...

Kolega ma nowego SUBa date i bez ogłaszania się nigdzie znalazł kupca za 65k. Czy gość się nie wycofa tego nie wiem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Kolega ma nowego SUBa date i bez ogłaszania się nigdzie znalazł kupca za 65k. Czy gość się nie wycofa tego nie wiem.

Może to ukryty szpieg z W.Kruk, taki płetwotrop? :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Może to ukryty szpieg z W.Kruk, taki płetwotrop? :lol:

A co znowu wrócił na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Świetne są , ale nie warte aż tyle emoji57.png moim zdaniem

Tak jak Kolega wczesniej napisal - nie ma co sie dopatrywac logiki cenowej w dobrach luksusowych, bo zwykla torebka jesli nie jest ze zlota i nie jest wysadzana kamieniami szlachetnymi tez nie jest warta wiecej niz 500zl a ludziska nawet za ponad 10k pln kupuja 😉

 

Poza tym - skoro napisales, ze cena z metki jest ok, to tylko dlatego, ze nie mozna sie zapisac i na rynku wtornym chodza nawet i za ponad 100% wiecej, jednak gdyby byly do dostania od reki, to i przy cenach metkowych niejeden by tu nosem krecil, ze za drogie sa w stosunku do tego co oferuja - uwierz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak Kolega wczesniej napisal - nie ma co sie dopatrywac logiki cenowej w dobrach luksusowych, bo zwykla torebka jesli nie jest ze zlota i nie jest wysadzana kamieniami szlachetnymi tez nie jest warta wiecej niz 500zl a ludziska nawet za ponad 10k pln kupuja
 
Poza tym - skoro napisales, ze cena z metki jest ok, to tylko dlatego, ze nie mozna sie zapisac i na rynku wtornym chodza nawet i za ponad 100% wiecej, jednak gdyby byly do dostania od reki, to i przy cenach metkowych niejeden by tu nosem krecil, ze za drogie sa w stosunku do tego co oferuja - uwierz

Napisałem że cena jest OK , bo i tak taniej nie kupisz. Ceny z wtórnego są dla bogaczy , którym nie zależy ile dadzą za zegar.
Rynek wtórny to zupełnie inna bajka. Komu zależy i ma kasę , to kupi. Zreszta w tym momencie nawet i w ten sposób kupując nie tracisz.
Ale to indywidualne podejście


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Może to ukryty szpieg z W.Kruk, taki płetwotrop? :lol:

Oby nie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):


No więc , każdy Rolex jest wart swojej ceny z metki. Biorąc pod uwagę świetne wykonanie , najlepsze materiały , nie do zaje…. nia mechanizm , o precyzji chodu nie wspomnę emoji57.png. Kupując go , bez problemu może Ci służyć całe Twoje życie i jeszcze możliwe , że potomnych będzie cieszyć , to cena nie jest wygórowana.
W dodatku patrząc na sytuacje w salonach , i jego brak od ręki , w dalszym ciągu są tanie emoji2369.pngemoji6.pngemoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

No u nas na forum to na pewno nie są na całe życie czy dla potomnych 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u nas na forum to na pewno nie są na całe życie czy dla potomnych .

Tu każdy z nas ma ADHD zegarkowe. To tylko był przykład , że wart swojej ceny. Bo teoretycznie tak by mogło być wydatek jeden dożywotnio
Czasem mam ochotę tak zrobić tylko jak ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):


No więc , każdy Rolex jest wart swojej ceny z metki. Biorąc pod uwagę świetne wykonanie , najlepsze materiały , nie do zaje…. nia mechanizm , o precyzji chodu nie wspomnę emoji57.png.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No właśnie pytanie o ten mechanizm. Mam dwa zegarki z 32xx, jeden póki co nie ma jeszcze roku to o nim nie wspominam, ale DJ kupiony w 2019 we wrześniu na 3235 początkowo robił +/- 0 s/d, następnie po pół roku późnił się o 0,5 s/d co przyjąłem za finalne "ułożenie się mechanizmu". Niestety w ciągu ostatniego pół roku mechanizm zaczyna się coraz bardziej późnić (obecnie 2,5 sekundy na dobę). Na tym forum chyba nikt o tym nie wspomina, ale na zagranicznym jest kilka tematów poświęconych temu problemowi: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=664616&page=8 pierwszy z brzegu wraz ze zdjęciami mechanizmu. Frustrujące jest to, że z tego co ludzie tam piszą RSC nie ma żadnego sensownego rozwiązania tego problemu, bo po pół roku do roku objawy wracają. I nie boli mnie te 2,5 sekundy, bo jak na zegarek mechaniczny to jest bardzo dobry wynik, tylko to, że wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zegar spowolni jeszcze bardziej i wtedy stanie się to całkowicie irytujące. Ktoś na tym forum miał styczność z tą sytuacją? @Markiza, słyszałaś coś o tym może? Wiecie może czy Rolex w końcu wpadł na pomysł jak to rozwiązać? Bo zalecane interwały serwisowe co 10 lat brzmią śmiesznie w kontekście powyższego, a z tego co widzę mój zegarek i tak długo dawał radę bezobjawowo, bo niektórzy po pół roku wysyłali zegarki do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No właśnie pytanie o ten mechanizm. Mam dwa zegarki z 32xx, jeden póki co nie ma jeszcze roku to o nim nie wspominam, ale DJ kupiony w 2019 we wrześniu na 3235 początkowo robił +/- 0 s/d, następnie po pół roku późnił się o 0,5 s/d co przyjąłem za finalne "ułożenie się mechanizmu". Niestety w ciągu ostatniego pół roku mechanizm zaczyna się coraz bardziej późnić (obecnie 2,5 sekundy na dobę). Na tym forum chyba nikt o tym nie wspomina, ale na zagranicznym jest kilka tematów poświęconych temu problemowi: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=664616&page=8 pierwszy z brzegu wraz ze zdjęciami mechanizmu. Frustrujące jest to, że z tego co ludzie tam piszą RSC nie ma żadnego sensownego rozwiązania tego problemu, bo po pół roku do roku objawy wracają. I nie boli mnie te 2,5 sekundy, bo jak na zegarek mechaniczny to jest bardzo dobry wynik, tylko to, że wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zegar spowolni jeszcze bardziej i wtedy stanie się to całkowicie irytujące. Ktoś na tym forum miał styczność z tą sytuacją? [mention=102245]Markiza[/mention], słyszałaś coś o tym może? Wiecie może czy Rolex w końcu wpadł na pomysł jak to rozwiązać? Bo zalecane interwały serwisowe co 10 lat brzmią śmiesznie w kontekście powyższego, a z tego co widzę mój zegarek i tak długo dawał radę bezobjawowo, bo niektórzy po pół roku wysyłali zegarki do serwisu.

Co mogę powiedzieć ? Może zapytam , jaka jest granica błędu urządzenia jakim tą odchyłkę mierzysz ? Ja nie zaprzątam sobie głowy takimi precyzyjnymi pomiarami. Najczęściej nosze GMT ll , po tygodniu nie traci ani nie zyskuje minuty i to mnie cieszy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.