Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr, w naszych GMT pracuje dokładny i niezawodny mechanizm 3186 - jeden z najlepszych, jakie wyprodukował Rolex. @Moretti, w jakich cyklach badasz odchyłki swojego DJ-a? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ta marka ale o dokładności mowa. 

Ostatnia korekta miesiąc temu przy korekcie daty niechcący się przestawiła godzina więc chciał nie chciał ustawiłem według TIME. IS

Koniec miesiąca i jak widać 

IMG_20211028_084606.jpg

Jest 6 sekund w plecy tylko zdjęcie złapało sekundę po

 

 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Piotr, w naszych GMT pracuje dokładny i niezawodny mechanizm 3186 - jeden z najlepszych, jakie wyprodukował Rolex. @Moretti, w jakich cyklach badasz odchyłki swojego DJ-a? 


Sprawdzam codziennie o podobnej godzinie wieczorem zanim położę się spać. Zegar odkładam zawsze szkłem do góry. Spróbuję teraz poodkładać go w innych pozycjach pozycjach i zobaczymy jakie będą efekty. Jako referencja biorę czas z komputera, który jest na bieżąco aktualizowany, gdy jest podłączony do internetu.

 

Edit: Dziś odłożyłem go szkłem do dołu i widzę, że przez noc nie zgubił w ogóle ani sekundy, zobaczymy jak to będzie wyglądać w ciągu dnia z zegarkiem na ręce. Nie zmienia to faktu, że problemy opisywane na innych forach są niepokojące. I podkreślam jeszcze raz, nie chodzi o utratę sekundy czy dwóch na dzień, bo gdybym chciał mieć idealnie dokładny zegarek to pewnie nosilbym Apple Watch, chodzi o postępujące spowalnianie raportowane przez wielu użytkowników z całego świata i jednego z zegarmistrzów RSC, który opisał problem wraz ze zdjęciami na rolexforums.

 

Edytowane przez Moretti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Moretti napisał(-a):


Sprawdzam codziennie o podobnej godzinie wieczorem zanim położę się spać. Zegar odkładam zawsze szkłem do góry. Spróbuję teraz poodkładać go w innych pozycjach pozycjach i zobaczymy jakie będą efekty. Jako referencja biorę czas z komputera, który jest na bieżąco aktualizowany, gdy jest podłączony do internetu.

Zegar w komputerze ma czasem spore błędy, według niego to co najwyżej na grilla można się umawiać. 

Jak widać w moim ma 7.7sekundy odchyłki w momencie pomiaru, za chwilę może być 3sekundy itd.... 

IMG_20211028_092517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno telefon, komputer jak i trzeci zegar, który mam w miejscu pracy oparty o GPS pokazują ten sam czas +/- 1 sekunda. Na time.is sprawdziłem to komputer oraz telefon mają odchyłki między -0,2 do -0,3 sekundy, czyli pomijalne. Poza tym jak powiedziałem. Przez pierwsze pół roku użytkowania zegarka po nakręceniu i używaniu codziennie, a na noc odkładając tarczą do góry pokazywał dokładnie to co 3 inne zegary. Później był wolniejszy od nich o 0,5 sekundy na dobę co przyjąłem jako „dotarcie się” mechanizmu. Obecnie zegarek pracuje już zauważalnie wolniej, nakręciłem i ustawiłem go w zeszły wtorek i już jest 23 sekundy do tyłu. Popróbuje z innym odkładaniem na noc i zobaczymy co wyjdzie, ale wizyta w RSC raczej będzie nieunikniona jeśli dalej to będzie tak wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój DJ41 jest zupełnie nowy i chodzi od zakupu non stop. Na razie chodzi w punkt. Precyzję sprawdzam co parę dni, a jak zrobi parę sekund do przodu, to go przez dwa/trzy dni odkładam koronką do góry i jest git. Jestem z tych co lubi, gdy zegarek precyzyjnie chodzi, a z dotychczasowych wyników jestem bardzo zadowolony. Werk 3235 dosyć łatwo się nakręca (mówię o nakręcaniu sprężyny w trakcie użytkowania), i faktycznie odłożony w piątek wieczorem do pudełka, w poniedziałek rano jest ciągle na chodzie. Dodam tylko, że w trakcie ostrego potrząsania, słychać (cicho bo cicho, ale słychać) obracający się wahnik.

Screenshot_20211028-110634_WatchCheck.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać wahnik (w DJ bardziej niż w Batgirl, pewnie z powodu tego jak koperty są zbudowane). Jeśli chodzi o BLNR to po zakupie robił -0,5 s/d. Ostatnio przyspieszył i wyszedł mi nawet na plus, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w dłuższym terminie. Odkładam go tarczą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego Batmana w ogóle nie słychać. DJ41 trochę bardziej, a najgłośniejszy przy potrząsaniu jest nowy Sub.

449991b6b8660376d64627030599c125.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że wynika to z innej konstrukcji mechanizmów (Rotor axle vs ball bearing).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, co za czasy. Kiedyś odgłos wahnika świadczył o tym, że to podróbka. A teraz, te nowe... nie do odróżnienia od fejka


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym na szczęście nic nie słychać. Chyba będzie ori? ;) a2599989016847733a06a6a4b63e752d.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Starego Batmana w ogóle nie słychać. DJ41 trochę bardziej, a najgłośniejszy przy potrząsaniu jest nowy Sub.

 

3 godziny temu, Moretti napisał(-a):

Gdzieś czytałem, że wynika to z innej konstrukcji mechanizmów (Rotor axle vs ball bearing).

 

Zgadza się, w nowych werkach 32xx wahnik kręci się na kulkowym łożysku, przez co mocniej hałasują w stosunku do starych, zasłużonych werków 31xx, które za to wymagały lepszej lubrykacji, by się nie zacierać.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę edytował, niech zostanie dla potomnych... też zrodzonych dzięki odpowiedniej lubrykacji :lol:

 

Za dużo czytam artykułów po angielsku i później mi się zdarzają kalki językowe. Lubryfikacja? Jest coś takiego? Dobre smarowanie kurde no...


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Nie będę edytował, niech zostanie dla potomnych... też zrodzonych dzięki odpowiedniej lubrykacji :lol:

 

Za dużo czytam artykułów po angielsku i później mi się zdarzają kalki językowe. Lubryfikacja? Jest coś takiego? Dobre smarowanie kurde no...

Do instalacji LPG dodaje się lubrykantu, ale o Rolexach jeszcze nie słyszałem 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubrykant to inaczej smar, ale w j. polskim głównie kojarzy się ze środkami, które zmniejszają tarcie w konkretnych sytuacjach, które z werkami przeważnie nie mają nic wspólnego (chociaż może ktoś poleciał na drogi zegarek - nie będę dalej brnął w tę dyskusję, wiecie o co chodzi :P )


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Moretti napisał(-a):

 

No właśnie pytanie o ten mechanizm. Mam dwa zegarki z 32xx, jeden póki co nie ma jeszcze roku to o nim nie wspominam, ale DJ kupiony w 2019 we wrześniu na 3235 początkowo robił +/- 0 s/d, następnie po pół roku późnił się o 0,5 s/d co przyjąłem za finalne "ułożenie się mechanizmu". Niestety w ciągu ostatniego pół roku mechanizm zaczyna się coraz bardziej późnić (obecnie 2,5 sekundy na dobę). Na tym forum chyba nikt o tym nie wspomina, ale na zagranicznym jest kilka tematów poświęconych temu problemowi: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=664616&page=8 pierwszy z brzegu wraz ze zdjęciami mechanizmu. Frustrujące jest to, że z tego co ludzie tam piszą RSC nie ma żadnego sensownego rozwiązania tego problemu, bo po pół roku do roku objawy wracają. I nie boli mnie te 2,5 sekundy, bo jak na zegarek mechaniczny to jest bardzo dobry wynik, tylko to, że wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zegar spowolni jeszcze bardziej i wtedy stanie się to całkowicie irytujące. Ktoś na tym forum miał styczność z tą sytuacją? @Markiza, słyszałaś coś o tym może? Wiecie może czy Rolex w końcu wpadł na pomysł jak to rozwiązać? Bo zalecane interwały serwisowe co 10 lat brzmią śmiesznie w kontekście powyższego, a z tego co widzę mój zegarek i tak długo dawał radę bezobjawowo, bo niektórzy po pół roku wysyłali zegarki do 

Nie ma generalnego rozwiązania. 
To mówię jako zegarmistrz. 

Każdy zegar, nawet tej samej referencji, to jest inna maszyna. 

Na rezultat  precyzji twojego zegara wpływa dużo parametrów. 

Zależy jak jesteś aktywny w ciągu dnia, jak go odkładasz na noc. Przede-wszystkim czym, jakim urządzeniem to mierzysz. 

Jeśli nie jesteś zadowolony, i masz podejrzenie ze twój zegar nie wskazuje precyzyjnie czas, to trzeba podejść do AD, żeby go najpierw sprawdzić na ich urządzeniu. Wynik który Ci podadzą to będzie średnia z kilku różnych pozycji. Jeśli wynik będzie po za tolerancją, to na pewno Ci zaproponują podregulować. 

Regulacja to nie jest naprawa, która jest zalecana mniej więcej po 10 latach. 
Do takich usterek jest gwarancja. 
W żadnej firmie nikt nie sprawdza chodu zegara na ręce. Do tego są specyficzne urządzenia. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markizo ! Jak ja lubię Ciebie poczytać ! Mój DJ36 robi 0,3s / dobę. Z tego co wiem norma jest do 2s. Ale fakt. Jak mnie Rolcio przyzwyczaił do 0,3 a potem się powiększy, będzie smutno.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Markiza napisał(-a):

Jeśli nie jesteś zadowolony, i masz podejrzenie ze twój zegar nie wskazuje precyzyjnie czas, to trzeba podejść do AD, żeby go najpierw sprawdzić na ich urządzeniu.

 

Pytanie czy Kruk ma maszynkę do mierzenia odchyłek w swoich oficjalnych butikach Rolexa?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

 

Pytanie czy Kruk ma maszynkę do mierzenia odchyłek w swoich oficjalnych butikach Rolexa?

W poznańskich na pewno nie ma. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

Pytanie czy Kruk ma maszynkę do mierzenia odchyłek w swoich oficjalnych butikach Rolexa?

Ale na pewno mają.

Przecież to nie musi być żadna solistyczna maszyna do sprawdzania chodu zegara. 
W każdym szanującym się sklepie zegarowym jest takie ustrojstwo. I zegarmistrz. 
Tak sobie mysle! Nigdy nie byłam w żadnym AD w Polsce. 
Na zdjęciu jest tylko przykład. 

3E2A4F76-EEF3-4215-B960-8FBD81ABE779.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Pytanie czy Kruk ma maszynkę do mierzenia odchyłek w swoich oficjalnych butikach Rolexa?

W butikach? A czy od tego nie sa serwisy - w butikach sie nie naprawia/serwisuje tylko sprzedaje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grygos napisał(-a):

Markizo ! Jak ja lubię Ciebie poczytać ! Mój DJ36 robi 0,3s / dobę. Z tego co wiem norma jest do 2s. Ale fakt. Jak mnie Rolcio przyzwyczaił do 0,3 a potem się powiększy, będzie smutno.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Zegar mechaniczny jest jak auto. Ma jakieś parametry i tolerancje produkcyjne, ale w użyciu może się trochę inaczej zachowywać. 
I nawet czasami zepsuć. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

W butikach? A czy od tego nie sa serwisy - w butikach sie nie naprawia/serwisuje tylko sprzedaje 😉

Jak kupowałem zegarek w butiku Montblanc w Berlinie, sprzedawca przed transakcją wyciągnął chronokomparator (taki trochę inny od tych powszechnie znanych) i pokazał mi, jak wyregulowany jest zegarek, który mi sprzedaje.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

W butikach? A czy od tego nie sa serwisy - w butikach sie nie naprawia/serwisuje tylko sprzedaje 😉

Tak. Serwis może być nawet na zapleczu. 
We wszystkich sklepach których byłam, zawsze widziałam zegarmistrza, który skraca bransolety na poczekaniu. I może sprawdzić chód zegara. 
Faktem jest, ze nigdy nie byłam w Warszawie. 
I nie wiem czy sklep i serwis jest w jednym miejscu. 

Nie od dzisiaj, niektórzy klienci są bardzo dociekliwi. Chcą na miejscu widzieć jak chodzi ich nowy zegar. Niektorzy nawet przychodzą po odbiór z lupą zegarmistrzowską. 😂


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.