Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Markiza napisał(-a):

Tak. Serwis może być nawet na zapleczu. 
We wszystkich sklepach których byłam, zawsze widziałam zegarmistrza, który skraca bransolety na poczekaniu. I może sprawdzić chód zegara. 
Faktem jest, ze nigdy nie byłam w Warszawie. 
I nie wiem czy sklep i serwis jest w jednym miejscu. 

Nie od dzisiaj, niektórzy klienci są bardzo dociekliwi. Chcą na miejscu widzieć jak chodzi ich nowy zegar. Niektorzy nawet przychodzą po odbiór z lupą zegarmistrzowską. 😂

Wszystko zalezy - np. w butiku Omegi na zapleczu jest zegarmistrz tak samo na Placu Konstytucji, ale juz np. w butiku Rolexa w Galerii Mokotow nie (i chyba na Placu 3K tez nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

... a najgłośniejszy przy potrząsaniu jest nowy Sub.

Tu mnie zaskoczyłeś. I to bardzo. Myślałem, że Sub będzie najcichszy z Twoich Rolków.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Tu mnie zaskoczyłeś. I to bardzo. Myślałem, że Sub będzie najcichszy z Twoich Rolków.

Niestety potwierdzam - chodzi jak zepsuty w porownaniu do innych 😎 Za to Daytona cichutka 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę tez potwierdzić fakt stopniowego opóźniania się mechanizmu w moim niespełna trzyletnim dj-u. Początkowo był precyzyjny do niemożliwości. Obecnie są dni, że zgubi więcej niż dwie sekundy na dobę.    Datę też początkowo zmieniał jakoś tak 0.05. Teraz nie dzieje się to wcześniej niż 0.13-0.15. No, ale i tak go lubię najbardziej ze wszystkich i noszę najchętniej  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme No niestety. Sytuacja sprzyja takiej spekulacji. Smutne. 😕

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Tanatos70 napisał(-a):

Niestety muszę tez potwierdzić fakt stopniowego opóźniania się mechanizmu w moim niespełna trzyletnim dj-u. Początkowo był precyzyjny do niemożliwości. Obecnie są dni, że zgubi więcej niż dwie sekundy na dobę.    Datę też początkowo zmieniał jakoś tak 0.05. Teraz nie dzieje się to wcześniej niż 0.13-0.15. No, ale i tak go lubię najbardziej ze wszystkich i noszę najchętniej  🙂

 

To masz podobnie jak ja, tylko u mnie data stale się zmienia około 5 minut po północy. 2 sekundy na dobę po 3 latach to i tak nie jest źle porównując z niektórymi historiami, gdzie po roku zegarki potrafiły gubić po 15 sekund na dobę. No nic, mam nadzieję, że Rolex już wpadł albo wpadnie w najbliższym czasie na jakieś rozwiązanie tego problemu. A przecież wszyscy wiedzą, że Rolex jest klasą światową jeśli chodzi o dokładność, czego najlepszym przykładem są zegarki z serii 31XX kolegów między innymi z tego forum, które latami potrafią pracować bez potrzeby serwisu i utrzymywać bardzo zbliżoną odchyłkę przez cały ten czas.

Edytowane przez Moretti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tanatos70 napisał(-a):

Niestety muszę tez potwierdzić fakt stopniowego opóźniania się mechanizmu w moim niespełna trzyletnim dj-u. Początkowo był precyzyjny do niemożliwości. Obecnie są dni, że zgubi więcej niż dwie sekundy na dobę.    Datę też początkowo zmieniał jakoś tak 0.05. Teraz nie dzieje się to wcześniej niż 0.13-0.15. No, ale i tak go lubię najbardziej ze wszystkich i noszę najchętniej  🙂

Ale zdaje się, że nadal trzyma dokładność w zakładanych wartościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dłuższych cyklach wychodzi na pewno mniej niż te deklarowane +/- 2s dziennie, czyli niby prawidłowo 🙂
W zasadzie to koryguję czas jedynie przy jakiejś konkretnej okazji, np. od ostatniej zmiany daty, czyli 01.10 zgubił 45 s. Fajnie było, jak to wystarczało. Początkowo przez te 2 miesiące opóźnienie nie przekraczało max. 10-15  s. No cóż, wszyscy się starzejemy, a nasze zegarki z nami 🙂:

9E292290-1979-48A2-9FF4-E4A3E58D895A.jpeg.143482baa35d56ca0780d0410626af80.jpeg

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odkładać zegar na noc w różnych pozycjach. Nie zawsze tak samo. 
I wtedy w jedną noc trochę przyspieszy, a w następną to się wyrówna. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tanatos70 napisał(-a):

Problem w tym, że system odkładania na noc mam znormalizowany i nie ma tu wielkiego pola do kombinacji 😁

Możesz ten mebelek różnie stawiać 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tanatos70 napisał(-a):

Problem w tym, że system odkładania na noc mam znormalizowany i nie ma tu wielkiego pola do kombinacji 😁94823D09-3A45-4E11-A9E3-E01631182EA7.thumb.jpeg.189d8f78a30886118b6542060f149918.jpeg

A system „D” znasz?

😃


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, trochę OT, ale w jakich pozycjach zegarek "spowalnia" a w jakich "przyspiesza"? Ktoś kiedyś pisał na forum, ale nie pamiętam i nie mogę znaleźć 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex_Regulating_Positions.jpg

 

Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Moretti napisał(-a):

Rolex_Regulating_Positions.jpg

 

Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, trochę OT, ale w jakich pozycjach zegarek "spowalnia" a w jakich "przyspiesza"? Ktoś kiedyś pisał na forum, ale nie pamiętam i nie mogę znaleźć 😞

Nie ma na to reguły. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Moretti napisał(-a):

Rolex_Regulating_Positions.jpg

 

Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.

Ani w starych ani w nowych nie ma na to reguły. 
10 lat temu jeszcze ( około) tolerancja była -4+4 IT8

Tzn ze zegary których średnia wyników 4 pozycji znajdowała się w tych widłach przechodziły test. 
Teraz tolerancja jest -2+2 IT4

Indykator tolerancji. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, artme napisał(-a):

Widzieliscie?

Ktos dopiero co odebral i juz wyladowal na alle... a inni zapisac sie nie moga... 😞

https://allegro.pl/oferta/rolex-daytona-116500-le-2021-nowy-kruk-11352801214

Z jednej strony się nie dziwię sprzedającemu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.