Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W tym zakresie widoczna jest przewaga zegarków z przeszklonym deklem. W większości przypadków, dla znającej się osoby, pierwszy rzut oka wystarczy aby zauważyć, że zegarek jest podrabiany. A Submariner i tak zawsze będzie wspaniałym zegarkiem niezależnie od jego popularności i ilości podróbek. Nigdy bym nie kupił używanego Rolexa przed dokładnym sprawdzeniem werku przez prawdziwego zegarmistrza (a nie tzw. "zmieniacza baterii", który mógł nigdy nie widzieć mechanizmu Rolexa).


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mylof tylko co panie jak ja kupię takiego fejka i wysilę się podmienić werk na oryginalny? Wtedy zaglądasz zewnątrz, wygląda jak oryginał (zero niedoróbek), zaglądasz do wewnątrz, wygląda jak oryginał (oryginalny werk). Ba, wystarczy pewnie nawet tylko podmienić mostek i może jakieś kolorowe kółka na oryginalne i już ten sam problem... horror.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do fejka oryginalny werk będzie idealnie pasować, czy nie będzie jakiegoś luzu, czy koronka będzie chodzić idealnie itp. Zapytam przy najbliższej okazji Pana Bauma zegarmistrza z Gdańska, bo to interesujące jest, a ten zegarmistrz wie o Roleksach naprawdę bardzo dużo.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mało kto nadąża za fałszerzami teraz. Zapytasz pana Bauma, on powie że "na jego obecny stan wiedzy nie", a np. parę miesięcy temu Chińczycy wypuścili kolejną wersję podrabianego Suba, którego jeszcze żaden zegarmistrz w Polsce nie widział. Z tego co sam czytałem, najnowsze klony 3135 są kompatybilne z częściami oryginalnego werku i ci co lubią sobie robić frankeny, dokonują podmian np. modułu automatycznego naciągu itd., więc podejrzewam, że wymiana 1:1 jest całkowicie możliwa, pytanie czy "prosto z pudełka", czy przy jakichś małych modyfikacjach. 

 

Swoją drogą, jak teraz patrzę po forach, to chyba znalazłem to co oglądałem wczoraj (albo coś o podobnej jakości). Popatrzcie na ten detal:

 

Zrt9k3.jpg

ZrtnJs.jpg

ZrtQAo.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

Wczoraj miałem okazję obejrzeć ładnego Submarinera 40mm 116610LN (znajomy zegarmistrz otrzymał takiego do oceny autentyczności i wyceny). Obejrzałem go sobie pod lupą, sprawdziłem pod każdym kątem, pobawiłem się bezelem, zapięciem i glidelockiem, ustawiłem datę, czas itd. Piękna sztuka, zero niedoróbek, byłem pełen podziwu dla kontroli jakości Rolexa, tyle złego się o tym ostatnio mówi, że buble wypuszczają. A tu nic, wskazówki ostre, pięknie polerowane, bez zadziorów, niedoróbek. Bezbłędny nadruk, idealnie wykończone indeksy, zero paprochów pod szkłem. Bezel z pięknym platynowym wypełnieniem, które nawet pod wielokrotnym powiększeniem nie ukazuje niedoskonałości. Ładna, równa grawerowana laserowa korona, tak samo idealny grawer na wewnętrznym stalowym ringu. Wszystko pięknie.

 

Tyle że to była podróbka.

 

Zegarmistrz otworzył, wewnątrz klon werku 3135 - też pięknie zrobiony, jednakże z wiadomym "niedociągnięciem" ze strony fałszerzy, w postaci zwykłej regulacji balansu.

 

Jestem autentycznie przerażony jakością tego zegarka, w szczególności wrażenia "organoleptyczne" w kontakcie na żywo... Stopień wykończenia: koperty, bransolety, poszczególnych ogniw (idealne w dotyku i podczas ruchów zachowaniu), zapięcia ("jedwabisty" sposób w jaki działało, idealna satyna). Detal wypełnienia bezela, detal na tarczy, wskazówki z efektem 3D, lupka z efektem czarnej dziury. Praca bezela (charakterystyczne, delikatne "kliki" jak w oryginale). Szok i niedowierzanie.

 

Po tym co widziałem, chyba nigdy nie kupiłbym ceramicznego Suba z drugiej ręki, gdyby nie był z "pewnego źródła" - cokolwiek to teraz znaczy. Tym bardziej, że wystarczy teraz kupić takiego klona, kupić werk 3135 i po prostu zrobić frankena, którego nie byłbym w stanie rozróżnić od oryginału nawet pod mikroskopem. 

 

 

 


Wcale bym się nie zdziwił, że obecne podróby mają mniej baboli niż oryginały. 😁 Ostatnimi czasy QC w Rolexie ewidentnie spadło... no chyba, że zawsze było średnio tylko mało kto był odważny o tym pisać publicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla naszej pamięci organoleptyczne ale najbezpieczniej chyba porównywać z pewną sztuką tego samego modelu. Element po elemencie. Pamiętam, że kilka lat temu laserowy grawer na szkle okiem nieuzbrojonym w oryginale był widoczny tylko pod pewnymi kątami a w fejkach niemal pod każdym kątem. Z drugiej strony jeśli marża luksusu wynosi 1000 i więcej procent to złodzieje mają jeszcze spory margines na poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Zegarmistrz otworzył, wewnątrz klon werku 3135 - też pięknie zrobiony, jednakże z wiadomym "niedociągnięciem" ze strony fałszerzy, w postaci zwykłej regulacji balansu.

 

To była kolejna rewizja mechanizmu, który "znamy" z wielu porównań makro na youtube, czy ten sam? Jeśli ten sam, to pomijając różnice w materiałach i pewnych rozwiązaniach konstrukcyjnych, różnice wykończenia w makro były wyraźne, jakość wykończenia powierzchni, krawędzi, śrubek, kół zębatych. Trudno się nabrać - patrząc na chłodno, "inżynierskim" okiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 21:39, mario1971 napisał(-a):

Jeden user z TRF napisał, że to najlepsze nadgarstkowe, jakie widział w tym roku. A Wy co myślicie? Foto net. 

dd rg.jpeg

Niesamowity choć żółte złoto + zielona tarcza to dla mnie mistrz jeśli chodzi o DD.

 

DVdpl5N.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj intensywnie nadrabiam zaległości w tym temacie, więc jeszcze wszystkiego nie wiem, ale wygląda na to, że oprócz wielu wcześniejszych klonów 3135, które rzeczywiście można stosunkowo łatwo odróżnić pod względem jakości wykończenia i użytych materiałów, od jakiegoś roku istnieje wersja, która jest o wiele lepiej wykończona od "konkurencji" - do jakiego stopnia "lepiej" nie wiem, bo niestety werku w tym wczorajszym egzemplarzu na żywo nie widziałem - dostałem tylko ziarniste zdjęcia od kolegi, który przesłał je na dowód, że regulacja balansu jednak nie taka jak w ori. 

 

Z "reklam" porównawczych, które teraz oglądam, nowsze/lepsze klony wyglądają tak (po lewej ten "lepszy", środek oryginalny, prawy "gorszy" standardowy klon). Jak dla mnie to i tak sztuka dla sztuki z tymi klonami, skoro można je rozpoznać po regulacji balansu, dlatego bardziej przeraża mnie "zewnętrze" zegarka i ew. możliwość podmiany środka na oryginał...

 

 

 

 

klony.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niesamowity choć żółte złoto + zielona tarcza to dla mnie mistrz jeśli chodzi o DD.
 
DVdpl5N.jpg&key=11761b851fdc950458657e67ca45dabe11d926cf3edf48f12ffe1f366f5a8163

Nie istnieje taki model oliwka tylko białe złoto i różowe


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć czy yacht master 40 przechodził w ostatnim czasie jakieś zmiany tak jak np. Submariner wiem ze jest nowy mechanizm 3235 z rezerwą 70 h  ale czy coś jeszcze się zmieniło i czy możemy się spodziewać nowego modelu w przyszłym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Dzisiaj intensywnie nadrabiam zaległości w tym temacie, więc jeszcze wszystkiego nie wiem, ale wygląda na to, że oprócz wielu wcześniejszych klonów 3135, które rzeczywiście można stosunkowo łatwo odróżnić pod względem jakości wykończenia i użytych materiałów, od jakiegoś roku istnieje wersja, która jest o wiele lepiej wykończona od "konkurencji" - do jakiego stopnia "lepiej" nie wiem, bo niestety werku w tym wczorajszym egzemplarzu na żywo nie widziałem - dostałem tylko ziarniste zdjęcia od kolegi, który przesłał je na dowód, że regulacja balansu jednak nie taka jak w ori. 

 

Z "reklam" porównawczych, które teraz oglądam, nowsze/lepsze klony wyglądają tak (po lewej ten "lepszy", środek oryginalny, prawy "gorszy" standardowy klon). Jak dla mnie to i tak sztuka dla sztuki z tymi klonami, skoro można je rozpoznać po regulacji balansu, dlatego bardziej przeraża mnie "zewnętrze" zegarka i ew. możliwość podmiany środka na oryginał...

 

 

 

 

klony.jpg

 

Wg mnie ciężko będzie o lepszy klon niż na tym filmiku, trzymając się seryjnej produkcji do 1000 euro:

 

 

A ile kosztuje mechanizm ori 3135, jakby chciał sobie kupić nowy? Da się, czy masz na myśli używkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć czy yacht master 40 przechodził w ostatnim czasie jakieś zmiany tak jak np. Submariner wiem ze jest nowy mechanizm 3235 z rezerwą 70 h  ale czy coś jeszcze się zmieniło i czy możemy się spodziewać nowego modelu w przyszłym roku?

Jeszcze jest koronka na tarczy między swiss made .
Ja osobiście nie sądzę by były jakieś zmiany planowane. Ten zegarek jest idealny


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Nie istnieje taki model emoji57.png oliwka tylko białe złoto i różowe emoji2369.pngemoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

A to ciekawe, zdjęcie pochodzi z archiwum allegro. Zegarek był w cenie 142k zł . Czyżby ktoś sprzedawał fake ? 🙄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Jeszcze jest koronka na tarczy między swiss made emoji3.png.
Ja osobiście nie sądzę by były jakieś zmiany planowane. Ten zegarek jest idealny emoji2369.pngemoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Właśnie ta korona między swiss made i nowy mechanizm świadczy że były jakieś zmiany ale ogólnie zegarek mało popularny bo w stali można jeszcze zamówić. Od siebie dodam że mi się  bardzo podoba z niebieską tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Wg mnie ciężko będzie o lepszy klon niż na tym filmiku, trzymając się seryjnej produkcji do 1000 euro:

 

A ile kosztuje mechanizm ori 3135, jakby chciał sobie kupić nowy? Da się, czy masz na myśli używkę? 

 

Ten z filmiku to SH3135, który jest średniej jakości klonem - z tego co dziś wyczytałem, są co najmniej 3 inne rodzaje, które są dokładniej wykończone od niego. Ba, dziś się dowiedziałem, że robią już atrapę na mostku, która ma przypominać wygląd oryginału. 

 

ZdQI6W.jpg

 

Śmiesznie to wygląda, ale zawsze ciekawostka :P

 

Co do cen oryginalnego 3135 - mam na myśli możliwość włożenia używki, cenowo nie jestem pewien, pewnie ok 10k. Sam moduł automatu z rotorem to coś koło 1.6k, mostek 1.2k

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fitvalf napisał(-a):

Niesamowity choć żółte złoto + zielona tarcza to dla mnie mistrz jeśli chodzi o DD.

 

Jaka to jest dokładnie referencja w żółtym złocie z oliwkową tarczą?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 17:58, mario1971 napisał(-a):

I jak wrażenia w dwóch zdaniach?

Po dwóch pełnych dniach, co do wygody, to spodziewałem się, że będzie świetnie leżał mając Root Beer'a ( ale jest oczywiście o wiele lżejszy od niego) i tak jest. Rozmiar, dla mnie jest znakomity ( większy  niż np. DJ 41' czy Milgauss a niższy niż  np. Sky-D czy ogromny SDDS, którego i tak  bardzo lubię). 

Design, kolor, krótko -  bardzo ciekawy - stonowany, umiarkowany, łagodny a zarazem nietuzinkowy, nieprzeciętny, zwracający uwagę, interesujący. Jednym słowem, chętnie będzie zegarkiem na co dzień. Świetny.

Co bym mu dołożył - regulację glidelock'a, z którego szczególnie latem często korzystam w DSSD, no ale cóż mało który ją ma ;). Czytelność drugiej strefy jest trochę gorsza niż w Sky-D ale nadrabia za to  wskazówka :) 

Zaskoczył. Jest kapitalny , no i jak tu w dwóch zdaniach  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe, zdjęcie pochodzi z archiwum allegro. Zegarek był w cenie 142k zł . Czyżby ktoś sprzedawał fake ? 
 

Nie , one tak czasem na zdjęciach wychodzą. Ale widać , że to różowe złoto na zdjęciu pokazanym.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to iż 

Godzinę temu, piotrek39 napisał(-a):


Nie istnieje taki model emoji57.png oliwka tylko białe złoto i różowe emoji2369.pngemoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jaka to jest dokładnie referencja w żółtym złocie z oliwkową tarczą?

Jak zauważył piotrek39 nie istnieje taka wersja. Zrobiłem małe dochodzenie i jest to raczej różowe złoto tylko kwestia światła sprawia iż wydaje się być zółtym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andrzej1 napisał(-a):

Po dwóch pełnych dniach, co do wygody, to spodziewałem się, że będzie świetnie leżał mając Root Beer'a ( ale jest oczywiście o wiele lżejszy od niego) i tak jest. Rozmiar, dla mnie jest znakomity ( większy  niż np. DJ 41' czy Milgauss a niższy niż  np. Sky-D czy ogromny SDDS, którego i tak  bardzo lubię). 

Design, kolor, krótko -  bardzo ciekawy - stonowany, umiarkowany, łagodny a zarazem nietuzinkowy, nieprzeciętny, zwracający uwagę, interesujący. Jednym słowem, chętnie będzie zegarkiem na co dzień. Świetny.

Co bym mu dołożył - regulację glidelock'a, z którego szczególnie latem często korzystam w DSSD, no ale cóż mało który ją ma ;). Czytelność drugiej strefy jest trochę gorsza niż w Sky-D ale nadrabia za to  wskazówka :) 

Zaskoczył. Jest kapitalny , no i jak tu w dwóch zdaniach  ;) 

W większości podzielam Twoje opinie - rasowy roleksowy EDC. I co najważniejsze, nigdy nie zanudza. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Nie , one tak czasem na zdjęciach wychodzą. Ale widać , że to różowe złoto na zdjęciu pokazanym.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zgadza się, przeszukałem internety i tak jak słusznie zauważyłeś , jest to kwestia światła. Ale przyznaję iż jest mi smutno bo byłby piękny :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

Ten z filmiku to SH3135, który jest średniej jakości klonem - z tego co dziś wyczytałem, są co najmniej 3 inne rodzaje, które są dokładniej wykończone od niego. Ba, dziś się dowiedziałem, że robią już atrapę na mostku, która ma przypominać wygląd oryginału. 

 

ZdQI6W.jpg

 

Śmiesznie to wygląda, ale zawsze ciekawostka :P

 

Co do cen oryginalnego 3135 - mam na myśli możliwość włożenia używki, cenowo nie jestem pewien, pewnie ok 10k. Sam moduł automatu z rotorem to coś koło 1.6k, mostek 1.2k

 

 

fakt ta atrapa się pojawiła dodatkowo. Ale nie sądzę, że ogólne wykończenie się znacząco poprawiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Po dwóch pełnych dniach, co do wygody, to spodziewałem się, że będzie świetnie leżał mając Root Beer'a ( ale jest oczywiście o wiele lżejszy od niego) i tak jest. Rozmiar, dla mnie jest znakomity ( większy  niż np. DJ 41' czy Milgauss a niższy niż  np. Sky-D czy ogromny SDDS, którego i tak  bardzo lubię). 

Design, kolor, krótko -  bardzo ciekawy - stonowany, umiarkowany, łagodny a zarazem nietuzinkowy, nieprzeciętny, zwracający uwagę, interesujący. Jednym słowem, chętnie będzie zegarkiem na co dzień. Świetny.

Co bym mu dołożył - regulację glidelock'a, z którego szczególnie latem często korzystam w DSSD, no ale cóż mało który ją ma ;). Czytelność drugiej strefy jest trochę gorsza niż w Sky-D ale nadrabia za to  wskazówka :) 

Zaskoczył. Jest kapitalny , no i jak tu w dwóch zdaniach  ;) 

A mikroregulacja nie wystarcza? Dla mnie estetyczna cena którą trzeba zapłacić za płynną regulację ( nieproporcjonalnie wielka klamra ) sprawia że wolę easylink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, przeszukałem internety i tak jak słusznie zauważyłeś , jest to kwestia światła. Ale przyznaję iż jest mi smutno bo byłby piękny  

I ja ubolewam nad tym faktem , wolał bym złoto żółte z tą tarczą


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.