Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 I co najważniejsze, nigdy nie zanudza. :)

bardzo trafnie to ująłeś :) 

10 minut temu, desmo napisał(-a):

A mikroregulacja nie wystarcza? Dla mnie estetyczna cena którą trzeba zapłacić za płynną regulację ( nieproporcjonalnie wielka klamra ) sprawia że wolę easylink.

Dla mnie wygoda górą, zdarza się, szczególnie latem, że kilka razy zmieniam ustawienie, co ważne bez zdejmowania zegarka. Odkąd mam DSSD easylink nie wyczerpuje możliwości.   Dla mnie easylink ma za małą regulację - jakoś tak mam, że czasem potrzebuję większej regulacji i glidelock jest rewelacyjny, poświęcę  estetykę :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dla mnie wygoda górą, zdarza się, szczególnie latem, że kilka razy zmieniam ustawienie, co ważne bez zdejmowania zegarka. Odkąd mam DSSD easylink nie wyczerpuje możliwości.   Dla mnie easylink ma za małą regulację - jakoś tak mam, że czasem potrzebuję większej regulacji i glidelock jest rewelacyjny, poświęcę  estetykę :)  

Dla mnie wygoda to właśnie Easylink - bo jest mniejszy. Glidelock to takie buty narciarskie, możesz je dopasować/wyregulować jak tylko chcesz, a i tak będą się nosić mniej wygodnie jak *tenisówki. ;)

 

*odniesienie do Easylinka 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroregulacja jest fajna, ale zapięcie w subie to porażka jeśli chodzi o rozmiary. Wole easy link, nawet kosztem nieidealnego spasowania.

 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Dla mnie wygoda to właśnie Easylink - bo jest mniejszy. Glidelock to takie buty narciarskie, możesz je dopasować/wyregulować jak tylko chcesz, a i tak będą się nosić mniej wygodnie jak *tenisówki. ;)

 

*odniesienie do Easylinka 

 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Mikroregulacja jest fajna, ale zapięcie w subie to porażka jeśli chodzi o rozmiary. Wole easy link, nawet kosztem nieidealnego spasowania.

 

Szkoda, że nie ma możliwości wyboru - byłbym pierwszy na listach ;) . Większość zapisałby się na model z easylink'iem a ja za to szybciej dostałbym chodliwy model z glidelock'iem 😂🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby można było podczas zamawiania wybrać rodzaj zapięcie okazałoby się ilu jest za jednym a ilu za drugim. 

 

Ja wybrałbym Glidelock. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mylof napisał(-a):

W tym zakresie widoczna jest przewaga zegarków z przeszklonym deklem. W większości przypadków, dla znającej się osoby, pierwszy rzut oka wystarczy aby zauważyć, że zegarek jest podrabiany. A Submariner i tak zawsze będzie wspaniałym zegarkiem niezależnie od jego popularności i ilości podróbek. Nigdy bym nie kupił używanego Rolexa przed dokładnym sprawdzeniem werku przez prawdziwego zegarmistrza (a nie tzw. "zmieniacza baterii", który mógł nigdy nie widzieć mechanizmu Rolexa).

Ani szklany dekiel i widoczny mechanizm nie są gwarancją, ze każdy rozpozna podróbę. 
Rownież jest legendą, ze zegarmistrz rozpozna podróbę. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiza.

Nie każdy, ale ja na przykład bez problemu rozpoznam podróbkę większości obecnie produkowanych mechanizmów Omegi, choć nie jestem zegarmistrzem. Znam każdy widoczny milimetr tego mechanizmu, ponieważ  gapię się weń (czasami nawet przez lupę) od wielu lat.

Dobry zegarmistrz, który ma do czynienia z werkami Rolexa, na pewno rozpozna podrabiany mechanizm. Jeżeli pracując z takimi mechanizmami, serwisując je lub naprawiając, nie odróżni oryginału od podróby, to według mnie nie jest po prostu dobrym zegarmistrzem.

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mylof napisał(-a):

Ciekawe czy do fejka oryginalny werk będzie idealnie pasować, czy nie będzie jakiegoś luzu, czy koronka będzie chodzić idealnie itp. Zapytam przy najbliższej okazji Pana Bauma zegarmistrza z Gdańska, bo to interesujące jest, a ten zegarmistrz wie o Roleksach naprawdę bardzo dużo.

Wszystko zależy od podróby. Są podroby lepsze i gorsze. 
Do fejkowej koperty zawsze można wsadzić oryginalny mechanizm. Jeśli by było za ciasno, to można trochę dopiłować. Jeśli jest za duży luz to zawsze można dodać jakiś kamuflaż. 

6 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

Myślę że mało kto nadąża za fałszerzami teraz. Zapytasz pana Bauma, on powie że "na jego obecny stan wiedzy nie", a np. parę miesięcy temu Chińczycy wypuścili kolejną wersję podrabianego Suba, którego jeszcze żaden zegarmistrz w Polsce nie widział. Z tego co sam czytałem, najnowsze klony 3135 są kompatybilne z częściami oryginalnego werku i ci co lubią sobie robić frankeny, dokonują podmian np. modułu automatycznego naciągu itd., więc podejrzewam, że wymiana 1:1 jest całkowicie możliwa, pytanie czy "prosto z pudełka", czy przy jakichś małych modyfikacjach. 

 

Swoją drogą, jak teraz patrzę po forach, to chyba znalazłem to co oglądałem wczoraj (albo coś o podobnej jakości). Popatrzcie na ten detal:

 

Zrt9k3.jpg

ZrtnJs.jpg

ZrtQAo.jpg

 

DE0070C3-1A13-4005-80AA-5F7BC4220C45.jpeg

336DC46F-D50E-4599-B284-A31D5FB56B7A.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek39 napisał(-a):

To zaczynamy emoji3.pnge9bd3f37165ce9e7c1e2429af8b20793.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Widzę,  że na ręce GMT.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

Myślę że mało kto nadąża za fałszerzami teraz. Zapytasz pana Bauma, on powie że "na jego obecny stan wiedzy nie", a np. parę miesięcy temu Chińczycy wypuścili kolejną wersję podrabianego Suba, którego jeszcze żaden zegarmistrz w Polsce nie widział. Z tego co sam czytałem, najnowsze klony 3135 są kompatybilne z częściami oryginalnego werku i ci co lubią sobie robić frankeny, dokonują podmian np. modułu automatycznego naciągu itd., więc podejrzewam, że wymiana 1:1 jest całkowicie możliwa, pytanie czy "prosto z pudełka", czy przy jakichś małych modyfikacjach. 

 

Swoją drogą, jak teraz patrzę po forach, to chyba znalazłem to co oglądałem wczoraj (albo coś o podobnej jakości). Popatrzcie na ten detal:

 

Zrt9k3.jpg

ZrtnJs.jpg

ZrtQAo.jpg

O koronce grawerowanej nie wspomne. 
Golym okiem trudno widzieć takie detale. 
Z lupą trochę lepiej. Ale jak już jest podejrzenie, to bez binokulera się nie obejdzie. 

4 godziny temu, Fitvalf napisał(-a):

Niesamowity choć żółte złoto + zielona tarcza to dla mnie mistrz jeśli chodzi o DD.

 

DVdpl5N.jpg

Na tym zdjęciu jest złudzenie optyczne. 
Tarcza jest czarna z zielonym refleksem. Odbicie od pudełka. 

4 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Dzisiaj intensywnie nadrabiam zaległości w tym temacie, więc jeszcze wszystkiego nie wiem, ale wygląda na to, że oprócz wielu wcześniejszych klonów 3135, które rzeczywiście można stosunkowo łatwo odróżnić pod względem jakości wykończenia i użytych materiałów, od jakiegoś roku istnieje wersja, która jest o wiele lepiej wykończona od "konkurencji" - do jakiego stopnia "lepiej" nie wiem, bo niestety werku w tym wczorajszym egzemplarzu na żywo nie widziałem - dostałem tylko ziarniste zdjęcia od kolegi, który przesłał je na dowód, że regulacja balansu jednak nie taka jak w ori. 

 

Z "reklam" porównawczych, które teraz oglądam, nowsze/lepsze klony wyglądają tak (po lewej ten "lepszy", środek oryginalny, prawy "gorszy" standardowy klon). Jak dla mnie to i tak sztuka dla sztuki z tymi klonami, skoro można je rozpoznać po regulacji balansu, dlatego bardziej przeraża mnie "zewnętrze" zegarka i ew. możliwość podmiany środka na oryginał...

 

 

 

 

klony.jpg

A czasami nie detale trzeba oglądać. 
 

545FE46D-7BCD-49B9-8FA0-33BB80C9092F.jpeg

4 godziny temu, marcin35 napisał(-a):

Czy jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć czy yacht master 40 przechodził w ostatnim czasie jakieś zmiany tak jak np. Submariner wiem ze jest nowy mechanizm 3235 z rezerwą 70 h  ale czy coś jeszcze się zmieniło i czy możemy się spodziewać nowego modelu w przyszłym roku?

W ostatnim czasie? Jakim?

Obecnie wszystkie modela Yacht Master we wszystkich diametrach mają nowe mechanizmy. 
Jesli coś by się miało zmienić to wyłącznie nowa kolorystyka tarcz. Ale nie mechanizmy. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Wg mnie ciężko będzie o lepszy klon niż na tym filmiku, trzymając się seryjnej produkcji do 1000 euro:

 

 

A ile kosztuje mechanizm ori 3135, jakby chciał sobie kupić nowy? Da się, czy masz na myśli używkę? 

Nie będę oglądać tego filmu. 
Wystarczy spojżeć na to zdjęcie, żeby odróżnić fake od oryginału. 
Ten blask jest bardzo rzucający się w oczy. 

B7A2EF85-A4A9-4C6E-BFB6-2A403EE6F6A3.jpeg

F1411C49-5D37-4B93-A88B-E290518D85D2.jpeg

BE5B38CD-CDB9-4A80-AA16-A6EA4A3F425F.jpeg

3 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

 

Ten z filmiku to SH3135, który jest średniej jakości klonem - z tego co dziś wyczytałem, są co najmniej 3 inne rodzaje, które są dokładniej wykończone od niego. Ba, dziś się dowiedziałem, że robią już atrapę na mostku, która ma przypominać wygląd oryginału. 

 

ZdQI6W.jpg

 

Śmiesznie to wygląda, ale zawsze ciekawostka :P

 

Co do cen oryginalnego 3135 - mam na myśli możliwość włożenia używki, cenowo nie jestem pewien, pewnie ok 10k. Sam moduł automatu z rotorem to coś koło 1.6k, mostek 1.2k

 

A gdzie są śrubki microstela do regulacji chodu. 

49F55D49-667C-476A-AAC2-C9F05AEB7F06.jpeg

31 minut temu, mylof napisał(-a):

Markiza.

Nie każdy, ale ja na przykład bez problemu rozpoznam podróbkę większości obecnie produkowanych mechanizmów Omegi, choć nie jestem zegarmistrzem. Znam każdy widoczny milimetr tego mechanizmu, ponieważ  gapię się weń (czasami nawet przez lupę) od wielu lat.

Dobry zegarmistrz, który ma do czynienia z werkami Rolexa, na pewno rozpozna podrabiany mechanizm. Jeżeli pracując z takimi mechanizmami, serwisując je lub naprawiając, nie odróżni oryginału od podróby, to według mnie nie jest po prostu dobrym zegarmistrzem.


Znam tez zegarmistrzów, którzy mieli jeden albo dwa razy oryginalnego Rolexa w ręce. 
I uważają się za expertów. 
Ciesz mnie ze się dobrze znasz na Omegach. Ja tego nie mogę powiedzieć. Chociaż miałam już kilka sztuk w ręce. 
Nigdy się nie koncentrowałam na tej marce. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8f36d4dbd51539679c552f318e6af320.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Normalnie nie ma nic ani jednej damki b8560a25ec648d2083e005769a21945f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te wieńce na froncie budynku, to pomyślałem że to zakład pogrzebowy Rolex, a nie siedziba dilera zegarkowego 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puste gabloty. Kurs na daremno, Piotrek…
A fasada budynku bardziej przypomina mi jakas sieciowa resto z junk foodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z bardziej znanych jubilerów w stanie. Zdjęcie akurat wyszło dziwnie
To mało istotne
2a92199ddc6713e83fac010052acfd17.jpg
d43dd1ef9215be126e9c5bdf3c6737a5.jpg
59f664629bd1785de9ca4b96ef1fdf0c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, chociaż sky jest tak przaśny, że sam nie jestem w stanie go zdzierżyć


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje, chociaż sky jest tak przaśny, że sam nie jestem w stanie go zdzierżyć

Sprzedaj , nie męcz się

Mi pod pasował bardzo. Lubię komplikacje GMT a kalendarz roczny to bardzo fajny dodatek jest świetny


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Niech się nosi.  

Bardzo fajny model. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.