Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Markiza napisał(-a):

To się nazywa życie. 👏

Na co dzień zupełnie tego nie widać. Niektórzy znajomi zegarkomaniacy oglądając go stwierdzili, że wygląda jak noszony od święta. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Boogie napisał(-a):

Ja jestem z całym sercem za oyster bransoletą, mam obie wersje,

Oyster jest wygodniejsza, ma mniej elementów które zaczepiają krawędziami o skórę,

Jubille w średnim i słabym świetle wygląda jak Seiko z marnej stali,

Oyster pięknie się błyszczy, pracują płaszczyzny ze swoją polerowaną powierzchnią, odbijają światło, oyster wygląda znacznie bardziej ekxluziv, jest bardziej oczojebne po prostu... Wizualnie to są dwa różne światy z korzyścią dla oyster.

Wiekszosc mi znana pisze dokladnie tak samo, tylko o jubilee i ja twierdze tak samo, ale zaczepianie o skore czy "bardziej exlusive" to juz dla mnie przesada 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie można zmieniać bransolety z Suba na Gmt. 

6A55BDB3-59B4-4E75-AE15-AFD7AAE4B103.jpeg

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Na co dzień zupełnie tego nie widać. Niektórzy znajomi zegarkomaniacy oglądając go stwierdzili, że wygląda jak noszony od święta. ;)

Bo tak wyglada. Nikt nie zwraca uwagi na takie rysy. 
Nikt!!! 😂 

Na aukcjach żyjące zegary przerastają ceną - nowe. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Boogie napisał(-a):

 

Oyster jest wygodniejsza, ma mniej elementów które zaczepiają krawędziami o skórę,

 

 

8 godzin temu, artme napisał(-a):

Wiekszosc mi znana pisze dokladnie tak samo, tylko o jubilee i ja twierdze tak samo, ale zaczepianie o skore czy "bardziej exlusive" to juz dla mnie przesada 😳

Teraz już wiem, dlaczego jak masz Pepsiaka na łapie, chodzisz taki podjarany. Te twoje długie kłaki na łapie robią Ci dobrze... 🤣  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Markiza napisał(-a):

Szkoda ze nie można zmieniać bransolety z Suba na Gmt.

Czy na pewno w każdym przypadku? 

"Brand new Rolex 97200 Glidelock Bracelet with stickers! This bracelet was made to fit both 116610 (Submariner with date) and 114060 (Submariner no date). Other forum members have put this bracelet on a GMT-Master II (116710 or 126710) to change up the look from a jubilee or polished center link bracelet. I have seen others put it on older 5 digit sport models."

Źródło: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=749767

"the 97200 bracelet will for the 116710 case, but you need to use the spring bars from the original bracelet (the Subs springbars won't locate on the the 116710 case)"

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=422079

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

Czy na pewno w każdym przypadku? 

"Brand new Rolex 97200 Glidelock Bracelet with stickers! This bracelet was made to fit both 116610 (Submariner with date) and 114060 (Submariner no date). Other forum members have put this bracelet on a GMT-Master II (116710 or 126710) to change up the look from a jubilee or polished center link bracelet. I have seen others put it on older 5 digit sport models."

Źródło: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=749767

"the 97200 bracelet will for the 116710 case, but you need to use the spring bars from the original bracelet (the Subs springbars won't locate on the the 116710 case)"

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=422079

116710 zmienić na 126710. 🤔

Cos mi tu nie gra. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Markiza napisał(-a):

116710 zmienić na 126710. 🤔

Cos mi tu nie gra. 

A skąd takie wnioski?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A skąd takie wnioski?

Bo profil koperty między uszami jest inny. 
Cos by trzeba było piłować. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Bo profil koperty między uszami jest inny. 
Cos by trzeba było piłować. 

Tyle to i ja wiem. Tam w temacie było lub a nie "i". 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artme napisał(-a):

Wiekszosc mi znana pisze dokladnie tak samo, tylko o jubilee i ja twierdze tak samo, ale zaczepianie o skore czy "bardziej exlusive" to juz dla mnie przesada 😳

Mnie jubilee szarpie często za włosy, jest to troszkę denerwujące, nie wspomnę też o piszczeniu nowej  przez pierwsze kilka dni noszenia.  Oyster wygrywa pod każdym względem. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mroova napisał(-a):

Czy na pewno w każdym przypadku?  ...

Poprzedni Sub ma gdzieś indziej otwory na teleskopy w porównaniu z obecnym GMT. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Markiza napisał(-a):

Bo tak wyglada. Nikt nie zwraca uwagi na takie rysy. 
Nikt!!! 😂 

Na aukcjach żyjące zegary przerastają ceną - nowe. 
 

A jak mają nie przerastać jak już się danego modelu nie produkuje i jest na niego duży popyt na rynku wtórnym? Do tego, w przypadku dość zwykłych zegarków rysom to się dorabia historię jak się sprzedaje model po Paulu Newmanie, albo np. można nagle „przypadkowo” i „cudownie”odnaleźć zjechanego GMT i stwierdzić że go Marlon Brando w „Czasie Apokalipsy” nosił - chociaż tego modeli to podobno wszyscy szukają i jeszcze chyba nie znaleźli 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, beniowski napisał(-a):

albo np. można nagle „przypadkowo” i „cudownie”odnaleźć zjechanego GMT i stwierdzić że go Marlon Brando w „Czasie Apokalipsy” nosił - chociaż tego modeli to podobno wszyscy szukają i jeszcze chyba nie znaleźli 🤣.


Zanaleziony, jakoś dwa lata temu był na aukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tbn napisał(-a):


Zanaleziony, jakoś dwa lata temu był na aukcji. 

Fakt - czytałem ostatnio jakiś artykuł na HODINKEE o tym modelu, ale on był z 2014, więc jak widać się ów model „znalazł”. No to teraz trzeba czekać na Speedy’ego Buzza Aldrina🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydrapie się na odwrocie „buzz Moon” i będzie ok. ;) Ale to po jego śmierci.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

Mnie jubilee szarpie często za włosy, jest to troszkę denerwujące, nie wspomnę też o piszczeniu nowej  przez pierwsze kilka dni noszenia.  Oyster wygrywa pod każdym względem. 😀

Piszczy kazdy nowy i mija to po kilku dniach - to mnie nie dziwi i jest normalne, ale majac dosc sporo wlosow na reku pamietam jak czasem dostawalem gesiej skorki zakladajac AP RO, bo czesto wyrywal wloski natomiast jubilee NIGDY mi nic nie wyrwalo - moze mam szczescie a moze ktos pecha - nie wnikam, tylko wierze, ze tak moze byc, choc i oyster pewnie niejednemu cos wyrwal 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się ktoś wypowiedzieć o wygodzie bransolety president? Tak z czystej ciekawości pytam. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PiotrekL napisał(-a):

A może się ktoś wypowiedzieć o wygodzie bransolety president? Tak z czystej ciekawości pytam. 

Dla mnie president jest bardzo wygodna - mówię o doświadczeniach noszenia kilka razy tego DD którego podebrałem znajomemu na kilka dni. 
 

 

34BBFA33-1DB0-4808-B4C1-4C2FC3D15827.jpeg

ED6899FF-9554-4D99-9B98-3414CCEC05DF.jpeg

8EDA0DEA-28E7-4E2D-A312-BCED786C5AE3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski dzięki wielkie za odpowiedź. Kusi mnie daydate, tylko cena jakoś mało zachęcająca 😉


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, PiotrekL napisał(-a):

Beniowski dzięki wielkie za odpowiedź. Kusi mnie daydate, tylko cena jakoś mało zachęcająca 😉

Ha! Bo DD jest ekstra i to ten jego bling bling go takim ekstra czyni😁.  Oczywiście trzeba mieć na uwadze że wersja w żółtym złocie i na bransolecie świeci jak żarówa, ale na tym polega urok tego zegarka. Możesz też nabyć w wersji z białego złota czy platyny, wtedy tak naprawdę z większej odległości wyglada jak stalowy DJ. 
 

Ja mam swojego na pasku, ale chyba zacznę nagabywać znajomego żeby mi tego Oysterquartza sprzedał - kilka razy go nosiłem i jest świetny. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Pepsi z poczatku tego roku nie ma AR'a - przynajmniej moje 😎

 

aaa.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pan-tik-tak napisał(-a):

To jestem zdziwiony. Myślałem, że każdy model z koronką na tarczy (nowy mechanizm) ma również wewnętrzny AR. Ale makro ładne @artme 😉

Mnie dziwi zupelnie cos innego - po co nurkowi w glebinach AR a dlaczego zdecydowali, ze w samolocie GMT slonce nie przeszkodzi??? Paranoja 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Mnie dziwi zupelnie cos innego - po co nurkowi w glebinach AR a dlaczego zdecydowali, ze w samolocie GMT slonce nie przeszkodzi??? Paranoja 😂

Bo do GMT pakują tarcze i wskazówki, które nie przeszły kontroli jakości. Optymalizacja kosztów 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.