Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Andrzej1 napisał(-a):

Niestety masz rację,  w poniedziałek zostałem zaskoczony tą podwyżką :( 

Ooo, co ciekawego odbierałeś? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, że podnieśli po tym jak kurs spadł. A ten kurs już będzie obowiązywać, czy można liczyć na spadek? 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiotrekL napisał(-a):

A to ciekawe, że podnieśli po tym jak kurs spadł. A ten kurs już będzie obowiązywać, czy można liczyć na spadek? 

W Kruku jest tylko jeden kierunek kursu: w górę. Jak euro spada, to niestety „zapominają” skorygować 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ooo, co ciekawego odbierałeś? 

Oj, przed Tobą nic się nie ukryje :) ale zaskoczę Cię, jeszcze nic.....

 

Po podwyżce, sam nie wiem. 

 

 Te 4 % na kursie + ścięte rabaty na złote ( - 5 %) dają już przy wyższych kwotach znaczące  podwyżki.  Myślę, bo różnica zrobiła się duża - do niedzieli mam czas :) - jak się zdecyduję to wrzucę, tylko odnoszę wrażenie, że złote, które ja bardzo lubię są tu słabo akceptowane  :) chociaż ten nie ma blinku i przejdzie 

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AdamZie napisał(-a):

Witam serdecznie, planuję zakup pierwszego Rolexa. Padło na popularnego w wątku DJ 41. Rozważam dwie kombinacje:

 

1. Jubilee + niebieska tarcza + gładki bezel.

2. Jubilee + szara tarcza + karbowany bezel.

 

Wydaje mi się, że niebieska tarcza podoba mi się najbardziej w tym modelu (opinia na postawie filmików, niestety nie widziałem tych kombinacji na żywo). Jestem osobą, która nie lubi za bardzo zwracać na siebie uwagę i mam wrażenie, że opcja z jubilee, niebieską tarczą i karbowanym bezelem, to byłoby już dla mnie za dużo ;) stąd pomysł na opcję 2, która aż tak nie rzuca się w oczy, a tarcza nadal mi się podoba.

 

Chciałbym zapytać o karbowany bezel, który wykonany jest z białego złota. Czy w przypadku uderzenia bezelem/zarysowania go, można go bez problemu odnowić/zeszlifować? Czy białe złoto po jakimś czasie zmienia kolor?

 

Zegarek zostanie ze mną na lata, więc kwestie praktyczne są dla mnie istotne. Być może wersja z gładkim bezelem jest dużo bardziej praktyczna? Przy okazji sporo $$ zostałoby na koncie ;)

 

Przy okazji chciałbym zapytać o płatność w Rolexie. Na oficjalnej stronie cena wynosi 7600E (za wersję z gładkim bezelem). Czy AD w PL przelicza 7600E po aktualnym kursie, czy jest oddzielny polski cennik?

 

Będę wdzięczny za wypowiedź.

 

Pozdrawiam

Adam

 

 

Dodam od siebie, że gładki bezel rysuje się znacznie latwiej niż karbowany. Ja na Twoim miejscu nosząc jeden zegarek wybralbym full wersję. Zresztą jakbyś nosił kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset zegarków również wybrałbym full wersję.  Zawsze wybrałbym full wersję.

Na pewno zamówiłbym full wypas.  A jak przyjdzie i nie podejdzie to zamówisz bieda edyszyn. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Oj, przed Tobą nic się nie ukryje :) ale zaskoczę Cię, jeszcze nic.....

 

Po podwyżce, sam nie wiem. 

 

 Te 4 % na kursie + ścięte rabaty na złote ( - 5 %) dają już przy wyższych kwotach znaczące  podwyżki.  Myślę, bo różnica zrobiła się duża - do niedzieli mam czas :) - jak się zdecyduję to wrzucę, tylko odnoszę wrażenie, że złote, które ja bardzo lubię są tu mało lubiane  :) chociaż ten nie ma blinku.

Kruk przegiął z kursem - 0,3 ponad oficjalny kurs NBP.

na każdym 10000EUR daje to 3k PLN. Jakas to kwota jest, szczegolnie jak mowisz na full goldach - a dojdzie jeszcze 5-10% podwyżki rolexowej;)

 

wsumie oni maja to w d*pie, bo i tak większość idzie na spekulacje - wiec dla większości klientów liczy sie roznica pomiędzy kupnem a sprzedażą - po prostu bedzie dla fliperki mniejsza marza - wsio.

 

Ale to byli do przewidzenia, jak w Rolexie w dzien powszedni robi sie tłum to jest juz jakis błąd matrixa.

Edytowane przez I_love_britney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Oj, przed Tobą nic się nie ukryje :) ale zaskoczę Cię, jeszcze nic.....

 

Po podwyżce, sam nie wiem. 

 

 Te 4 % na kursie + ścięte rabaty na złote ( - 5 %) dają już przy wyższych kwotach znaczące  podwyżki.  Myślę, bo różnica zrobiła się duża - do niedzieli mam czas :) - jak się zdecyduję to wrzucę, tylko odnoszę wrażenie, że złote, które ja bardzo lubię są tu słabo akceptowane  :) chociaż ten nie ma blinku i przejdzie 

Poczekam spokojnie za decyzją. Faktycznie, że niewielkie rabaty za złote plus znaczna różnica kursowa to przy kwotach z metki dobry roczny abonament paliwowy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Oj, przed Tobą nic się nie ukryje :) ale zaskoczę Cię, jeszcze nic.....

 

Po podwyżce, sam nie wiem. 

 

 Te 4 % na kursie + ścięte rabaty na złote ( - 5 %) dają już przy wyższych kwotach znaczące  podwyżki.  Myślę, bo różnica zrobiła się duża - do niedzieli mam czas :) - jak się zdecyduję to wrzucę, tylko odnoszę wrażenie, że złote, które ja bardzo lubię są tu słabo akceptowane  :) chociaż ten nie ma blinku i przejdzie 

Bierz złoto💪.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Kruk motywuje takie zawyżanie kursu ? Można to zglosic do uokik lub innej instytucji czy jest to zupełnie legalne ? Chyba mój rolex jak przyjdzie to tez wyląduje na allegro, lecą w kulki a jak to mówią trend is your friend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Dodam od siebie, że gładki bezel rysuje się znacznie latwiej niż karbowany. Ja na Twoim miejscu nosząc jeden zegarek wybralbym full wersję. Zresztą jakbyś nosił kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset zegarków również wybrałbym full wersję.  Zawsze wybrałbym full wersję.

Na pewno zamówiłbym full wypas.  A jak przyjdzie i nie podejdzie to zamówisz bieda edyszyn. 

Dlatego zamówiłeś bieda PAMa ? 😉

30 minut temu, beniowski napisał(-a):

W Kruku jest tylko jeden kierunek kursu: w górę. Jak euro spada, to niestety „zapominają” skorygować 😂.

Już kiedyś musieli skorygować także jest precedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

Kruk przegiął z kursem - 0,3 ponad oficjalny kurs NBP.

na każdym 10000EUR daje to 3k PLN. Jakas to kwota jest, szczegolnie jak mowisz na full goldach - a dojdzie jeszcze 5-10% podwyżki rolexowej;)

 

wsumie oni maja to w d*pie, bo i tak większość idzie na spekulacje - wiec dla większości klientów liczy sie roznica pomiędzy kupnem a sprzedażą - po prostu bedzie dla fliperki mniejsza marza - wsio.

 

Ale to byli do przewidzenia, jak w Rolexie w dzien powszedni robi sie tłum to jest juz jakis błąd matrixa.

Dokładnie, na goldach z rabatu 9% -10 % zeszli na max 5 %, przynajmniej ja tak wiem. Z podwyżką Rolexową możesz mieć rację - będą gonić inflację :). Tylko tak jak piszesz, wszystko schodzi na pniu. Sytuacja staje się coraz dziwniejsza. 2 tygodnie temu byłem w ZEA i odwiedziłem 6 A.D. - pusto, dosłownie nic. W hotelowym A.D. przez tydzień, to co  ja widziałem, zeszło 5 damskich ( rozmiary maleńkie). To co dostają zaraz schodzi. Rozmawiałem z sprzedawcą to twierdził, że od jakiegoś czasu sprzedają więcej damskich w miesiąc niż 2 lata temu w ciągu roku - oczywiście, jest tam  różnica zasobności portfela, szczególnie turystów z Azji czy Rosji ale co się pojawiło to zaraz znikało - dziwne to wszystko, do czego to zmierza? 

13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Poczekam spokojnie za decyzją. Faktycznie, że niewielkie rabaty za złote plus znaczna różnica kursowa to przy kwotach z metki dobry roczny abonament paliwowy. 

robi różnicę, niestety :( i mam mieszane uczucia

9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Bierz złoto💪.

Niestety nie jest tak ładny jak Twój, bo Twój wymiata i myślę, że zdecydowałbym się od razu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dokładnie, na goldach z rabatu 9% -10 % zeszli na max 5 %, przynajmniej ja tak wiem. Z podwyżką Rolexową możesz mieć rację - będą gonić inflację :). Tylko tak jak piszesz, wszystko schodzi na pniu. Sytuacja staje się coraz dziwniejsza. 2 tygodnie temu byłem w ZEA i odwiedziłem 6 A.D. - pusto, dosłownie nic. W hotelowym A.D. przez tydzień, to co  ja widziałem, zeszło 5 damskich ( rozmiary maleńkie). To co dostają zaraz schodzi. Rozmawiałem z sprzedawcą to twierdził, że od jakiegoś czasu sprzedają więcej damskich w miesiąc niż 2 lata temu w ciągu roku - oczywiście, jest tam  różnica zasobności portfela, szczególnie turystów z Azji czy Rosji ale co się pojawiło to zaraz znikało - dziwne to wszystko, do czego to zmierza? 

Do wojny, ktoś kupuje te wszystkie Rolexy i przerabia na pociski bo kto by to nosił w takich ilościach…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dokładnie, na goldach z rabatu 9% -10 % zeszli na max 5 %, przynajmniej ja tak wiem. Z podwyżką Rolexową możesz mieć rację - będą gonić inflację :). Tylko tak jak piszesz, wszystko schodzi na pniu. Sytuacja staje się coraz dziwniejsza. 2 tygodnie temu byłem w ZEA i odwiedziłem 6 A.D. - pusto, dosłownie nic. W hotelowym A.D. przez tydzień, to co  ja widziałem, zeszło 5 damskich ( rozmiary maleńkie). To co dostają zaraz schodzi. Rozmawiałem z sprzedawcą to twierdził, że od jakiegoś czasu sprzedają więcej damskich w miesiąc niż 2 lata temu w ciągu roku - oczywiście, jest tam  różnica zasobności portfela, szczególnie turystów z Azji czy Rosji ale co się pojawiło to zaraz znikało - dziwne to wszystko, do czego to zmierza? 

Inflacja dopiero zaczęła sie rozkręcać, takze ciekawe czasy nas czekają.

 

Zszokował mnie ostatnio fakt oprocentowania w banku VW. Przy tak niskich oprocentowaniach - musi się to odbijać na dewaluacji pieniądza. 

 

Wiara zbiera co leci - nie mówię tu o sztuce, whisky ale nawet zabawki, czy elektronikę stara…

 

Zobaczymy w następnym roku, ja liczę na moja dostawę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że to ciekawe podejście. Tylko podwyżki. Mogę to zrozumieć gdy kurs wzrósł ponad 4,7. Mam nadzieję, że jednak spadnie ten przelicznik. Tym bardziej, że zegarki kupuje dla siebie i nie mam w planach ich sprzedawać. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Do wojny, ktoś kupuje te wszystkie Rolexy i przerabia na pociski bo kto by to nosił w takich ilościach…

Czy to tak wiele 800 tyś sztuk na świat,  jak popatrzymy na Azję, USA, kraje arabskie - rozchodzi się przy takiej ilości ludzi i zasobności. Niestety, jako kraj jesteśmy jeszcze daleko w tyle, jeżeli popatrzeć na zamożność co przekłada się też  na podejście mentalne  do tego rodzaju wydatków - historia nam nie pomogła. Z drugiej strony, nie wiem czy to prawda ale w dwóch miejscach słyszałem o zmianie strategii Rolexa - ograniczenie produkcji co ma  jeszcze podnieść  status marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andrzej1 napisał(-a):

Czy to tak wiele 800 tyś sztuk na świat,  jak popatrzymy na Azję, USA, kraje arabskie - rozchodzi się przy takiej ilości ludzi i zasobności. Niestety, jako kraj jesteśmy jeszcze daleko w tyle, jeżeli popatrzeć na zamożność co przekłada się też  na podejście mentalne  do tego rodzaju wydatków - historia nam nie pomogła. Z drugiej strony, nie wiem czy to prawda ale w dwóch miejscach słyszałem o zmianie strategii Rolexa - ograniczenie produkcji co ma  jeszcze podnieść  status marki. 

Eee, to im się  nie uda. Komando z tego forum wyprowadzi ludzi na ulicę w proteście przeciw przepychaniu masówki w piramidzie prestiżu. No pasaran! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Inflacja dopiero zaczęła sie rozkręcać, takze ciekawe czasy nas czekają.

 

Zszokował mnie ostatnio fakt oprocentowania w banku VW. Przy tak niskich oprocentowaniach - musi się to odbijać na dewaluacji pieniądza. 

 

Wiara zbiera co leci - nie mówię tu o sztuce, whisky ale nawet zabawki, czy elektronikę stara…

 

Zobaczymy w następnym roku, ja liczę na moja dostawę…

Racja, czasy dziwne i ciekawe. Obawiam się tylko jak to się skończy a z przyjemnych spraw, życzę :)  jak najszybszego odbioru 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej1 tylko taki ruch jeszcze bardziej zwiększyłby problem szarej strefy. A podobno Rolex chciał z tym walczyć. W chwili obecnej nie można zapisać się na praktycznie nic. Przy ograniczeniu produkcji byłoby tylko gorzej. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tom87 napisał(-a):

Czym Kruk motywuje takie zawyżanie kursu ? Można to zglosic do uokik lub innej instytucji czy jest to zupełnie legalne ? Chyba mój rolex jak przyjdzie to tez wyląduje na allegro, lecą w kulki a jak to mówią trend is your friend

Zgłoś, a się przekonasz 😀

Myślę, że ich wcześniejsze praktyki z zaliczkami były już zgłoszone, dlatego zmienili podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Czy to tak wiele 800 tyś sztuk na świat,  jak popatrzymy na Azję, USA, kraje arabskie - rozchodzi się przy takiej ilości ludzi i zasobności. Niestety, jako kraj jesteśmy jeszcze daleko w tyle, jeżeli popatrzeć na zamożność co przekłada się też  na podejście mentalne  do tego rodzaju wydatków - historia nam nie pomogła. Z drugiej strony, nie wiem czy to prawda ale w dwóch miejscach słyszałem o zmianie strategii Rolexa - ograniczenie produkcji co ma  jeszcze podnieść  status marki. 

Zdławienie podaży zrobiłby taki skyrocket, jak sie swego czasu zadział na nautiliusie lub royal oaku😎

Moze jestesmy szczesliwcami, ze w ogole mamy cos spod znaku R🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy zamawianiu full gold nadal obowiązuje 10% zaliczki? 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PiotrekL napisał(-a):

Trzeba przyznać, że to ciekawe podejście. Tylko podwyżki. Mogę to zrozumieć gdy kurs wzrósł ponad 4,7. Mam nadzieję, że jednak spadnie ten przelicznik. Tym bardziej, że zegarki kupuje dla siebie i nie mam w planach ich sprzedawać. 

Ja też kupuje dla siebie bo nie jestem do końca zdrowy ;) Jak zaczęło się to szaleństwo to wiele osób twierdziło, że zaraz się to skończy, wróci wszystko do  normalności i może tak będzie ale na tą chwilę jest coraz gorzej. W W-ie usłyszałem ostatnio, że nie dostali nic poza listami od kilku miesięcy a pół roku temu można było  przy odrobinie szczęścia od ręki kupić Yachta, TT...a teraz nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiotrekL napisał(-a):

Andrzej1 tylko taki ruch jeszcze bardziej zwiększyłby problem szarej strefy. A podobno Rolex chciał z tym walczyć. W chwili obecnej nie można zapisać się na praktycznie nic. Przy ograniczeniu produkcji byłoby tylko gorzej. 

Gorzej dla klientów, lepiej dla Rolexa. Tylko się zastanawiam po co im fizyczna sieć sprzedaży ( brick and mortar) Żaden z tego „ customer experience” a raczej jego całkowite przeciwieństwo, przy tym ssaniu mogliby sprzedawać w internecie i tak nikt nie przymierza … zostaje koszt infrastruktury którego nie ponoszą  ale myślę że tych 1000 handlarzy obsłużą hurtowo po akceptowalnej cenie. A miłośników wylosują raz w roku na święta …czyli tak jak dziś.

EDIT a może AD im płacą abonament za możliwość „ posiadania” Rolexa…?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PiotrekL napisał(-a):

Andrzej1 tylko taki ruch jeszcze bardziej zwiększyłby problem szarej strefy. A podobno Rolex chciał z tym walczyć. W chwili obecnej nie można zapisać się na praktycznie nic. Przy ograniczeniu produkcji byłoby tylko gorzej. 

Zgadzam się. Masz rację. Powtarzam tylko co słyszałem a czy tak będzie nie wiem :) oby nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz gorzej wygląda to dla zwykłego miłośnika zegarków. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.