Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Noszenie gotówki w ceny zakupu Rolexa ma na celu rozumiem wyjęcie pliku banknotów i przeliczenie ich przy sprzedawcy? To jakąś dodatkową przyjemność daje🤣?

 

Może chodzić na przykład po prostu o dyskrecję. I nie mam tu na myśli dyskrecji przy dokonywaniu płatności, lecz o to co widać w historii transakcji na rachunku bankowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pan-tik-tak napisał(-a):

 

Może chodzić na przykład po prostu o dyskrecję. I nie mam tu na myśli dyskrecji przy dokonywaniu płatności, lecz o to co widać w historii transakcji na rachunku bankowym.

A to takich pieniędzy się nie wypłaca jako gotówkę z konta wcześniej? No chyba że się gromadzi tylko gotówkę w domu gdzieś w sejfie czy pod łóżkiem, to wtedy rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pan-tik-tak napisał(-a):

 

Może chodzić na przykład po prostu o dyskrecję. I nie mam tu na myśli dyskrecji przy dokonywaniu płatności, lecz o to co widać w historii transakcji na rachunku bankowym.

Polecam oddzielne konto z żoną 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, beniowski napisał(-a):

to takich pieniędzy się nie wypłaca jako gotówkę z konta wcześniej?

 

Wtedy masz tylko informację o wypłacie gotówki z bankomatu. A nie informację, że wydałeś konkretną kwotę w konkretnym miejscu. To jest różnica w szczegółowości informacji. ;)

 

12 minut temu, desmo napisał(-a):

Polecam oddzielne konto z żoną 😉

 

Nie tylko żony/kochanki/partnerzy mają wgląd w historię konta. Ciemna strona mocy jest znacznie potężniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pan-tik-tak napisał(-a):

 

Wtedy masz tylko informację o wypłacie gotówki z bankomatu. A nie informację, że wydałeś konkretną kwotę w konkretnym miejscu. To jest różnica w szczegółowości informacji. ;)

 

 

Nie tylko żony/kochanki/partnerzy mają wgląd w historię konta. Ciemna strona mocy jest znacznie potężniejsza ;)

Złodzieja nie nakarmię bo nie trzymam w domu, US dla odmiany karmię regularnie żeby nie był zdesperowany…kto mi jeszcze zagraża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Złodzieja nie nakarmię bo nie trzymam w domu, US dla odmiany karmię regularnie żeby nie był zdesperowany…kto mi jeszcze zagraża?

Zależy jak jest rozwinięta Twoja percepcja zagrożenia. Jeżeli chodzi tylko o „zabranie kasy”, to owe zagrożenie jest mniejsze. Natomiast jeżeli chodzi o dostęp do informacji o Tobie, to zagrożenie jest znacznie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pan-tik-tak napisał(-a):

 

Wtedy masz tylko informację o wypłacie gotówki z bankomatu. A nie informację, że wydałeś konkretną kwotę w konkretnym miejscu. To jest różnica w szczegółowości informacji. ;)

 

 

Nie tylko żony/kochanki/partnerzy mają wgląd w historię konta. Ciemna strona mocy jest znacznie potężniejsza ;)

I bezpieczniej trzymać sporą gotówkę w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Będę dostawał jeszcze więcej spersonalizowanych reklam a jak już będę miał dostęp do tajemnic państwowych to wiadomo że mój słaby punkt to zegarki. Pełna zgoda. Winien.

PS w takim razie czekam na moment kiedy aby zyskać mój głos premier obieca mi ( nam) program zegarek +

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pan-tik-tak napisał(-a):

Zależy jak jest rozwinięta Twoja percepcja zagrożenia. Jeżeli chodzi tylko o „zabranie kasy”, to owe zagrożenie jest mniejsze. Natomiast jeżeli chodzi o dostęp do informacji o Tobie, to zagrożenie jest znacznie większe.

Znam osobę , której nie przebijesz. To mój brat: nie ma konta, nie pracuje, ma nieważne ubezpieczenie, ba nie ma nawet dowodu ważnego. Przechytrzył system, nikt praktycznie o nim nic nie wie. Tylko czego to objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę gościłem Rolexa w domu 😀

FB_IMG_1641046398886.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie, zastanawiam się kto tak przed systemem ucieka i po co, bo to ciekawe.

Chyba za bardzo się interesujesz , odpuść sobie ten temat już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał(-a):

Znam osobę , której nie przebijesz. To mój brat: nie ma konta, nie pracuje, ma nieważne ubezpieczenie, ba nie ma nawet dowodu ważnego. Przechytrzył system, nikt praktycznie o nim nic nie wie. Tylko czego to objaw?

Mniej problemów = więcej szczęścia.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sanik napisał(-a):

Przez chwilę gościłem Rolexa w domu 😀

FB_IMG_1641046398886.jpg


Oglądałem i byłem miło zaskoczony, nie wiedziałem że Rolex sponsoruje kulturę wyższą. :)

21 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie, zastanawiam się kto tak przed systemem ucieka i po co, bo to ciekawe.

 Paranoicy i oszuści. Sam mam powylaczane gdzie się da personalizacje, cookies etc. Dbam o dobre hasła , 2fa wszędzie etc. Ale są granice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):


Oglądałem i byłem miło zaskoczony, nie wiedziałem że Rolex sponsoruje kulturę wyższą. :)

Od lat są partnerem Koncertu Noworocznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Aż sprawdziłem, jak mi na początku grudnia przeliczali, to jakieś 4,70 wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, robert_gda1 napisał(-a):

Dalej dymają ludzi kursem 4,9 przy realnym 4,58 ?

I co zrobisz?

pomachasz groznie palcem w bucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, robert_gda1 napisał(-a):

Dalej dymają ludzi kursem 4,9 przy realnym 4,58 ?

 

Obawiam się, że co najmniej 99% klientów Rolexa nie nazwie "dymaniem" różnicy 2k kupując na zdrowy rozum kompletnie niepotrzebny nikomu w XXI wieku mechaniczny zegarek naręczny za 40-100k.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W strefie euro się zapisać, euro korzystnie kupić, następnie brać gotówkę i odbierać poza Krukiem. Taniej wyjdzie. 

A do tego system nie wychwyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

W strefie euro się zapisać, euro korzystnie kupić, następnie brać gotówkę i odbierać poza Krukiem. Taniej wyjdzie. 

A do tego system nie wychwyci.

 

Ja to bym jeszcze to euro pozaznaczał po swojemu długopisem, a później do końca życia obserwował wszystkie płatności gotówkowe i sprawdzał gdzie wypłyną te "pinionżki" 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.