Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie warto zanotować nowe pojęcie -  wartość faktyczna, tak bardzo kluczowe w luksusowych zegarkach mechanicznych;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jaka burza się rozpętała jak pewien portal z kraju nad Wisłą nazwał Tudora za 10-12k budżetowym diverem 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Do końca dnia zostały 3 godziny. Pierwsze zamknięcie tematu Rolexa w 2022 r. w dniu 1 stycznia to byłoby coś! 😄

Mówisz, że ci bardziej oczytani (*z ekonomią za pan brat) pokażą tym z ciemnogrodu, co o nich myślą i odwrotnie? 

 

 

 

 

I jeszcze tylko życzenia dla Wszystkich, zanim ktoś przesadzi. :) 

IMG-20211231-WA0003.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego w nowym roku!

IMG_20220101_2316310.thumb.jpg.4cfef30ae9d9da980ac957df5960d05a.jpg

A Rolexy kosztują tyle ile kosztują, bo tak jest i już🙃

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

Nie muszę być geniuszem ekonomii , żeby zarabiać pieniądze , prowadzić biznes. Ty nie rozumiesz dlaczego stalowe sporty Rolexa osiągają takie ceny, ale ja Ci tego nie będę tłumaczył. 

Ależ ja doskonale rozumiem. Natomiast Ty zbyniu masz problem ze zrozumieniem tego co napisałem. Dolar jest gówno wart a zlotowka jeszcze mniej. Za srubokret w USA trzeba dac dzisiaj 13 usd, wiesz co mogles miec za 13usd jeszcze 30 lat temu ? Dolar to była potega, ale dodruk i dawanie d*py Chinczykom spowodowalo ze jest niczym.

70tys za tego stalowego Rolexa to dopiero przedsmak. Za chwile bedzie 100 a za dwa lata 120tys  czy bedzie faktycznie tyle wart jesli tylu ludzi moze sobie pozwolic na niego ? To tylko liczba a wartosc pieniadza to wazniejsza kwestia. Zrozumiales ?

Dotychczas zwyżki cenowe Rolexa pozwalały spekulantom zarabiac ale przy nadchodzacej hiperinflacji ten zysk nie bedzie tak oczywisty. Cena bedzie rosła... liczba znaczy sie ... ale jej ekwiwalent wartosciowy w np. workach cementu moze nie wychodzic na plus

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większych bredni to nie słyszałem ! np. za dużo ludzi posiadają nadmierne ilości gotówki nie zasługują na nią. No w szoku jestem . Ale myślenie.

Przy pewnych zastrzeżeniach można jednak zastanawiać się, czy takie stwierdzenie nie jest zasadne. Ja to rozumiem w ten sposób, że dochody wielu osób są dalece nieproporcjonalne w stosunku do wkładu tych osób w rozwój i poprawę dobrostanu ludzi w ogóle. Takie prawo Kopernika - Greshama w odniesieniu do dystrybucji dochodów. Może to i myślenie życzeniowe i oderwane od rzeczywistości, ale czy naprawdę można mu zupełnie odmówić racjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rafi napisał(-a):


Przy pewnych zastrzeżeniach można jednak zastanawiać się, czy takie stwierdzenie nie jest zasadne. Ja to rozumiem w ten sposób, że dochody wielu osób są dalece nieproporcjonalne w stosunku do wkładu tych osób w rozwój i poprawę dobrostanu ludzi w ogóle. Takie prawo Kopernika - Greshama w odniesieniu do dystrybucji dochodów. Może to i myślenie życzeniowe i oderwane od rzeczywistości, ale czy naprawdę można mu zupełnie odmówić racjonalności?

Gdy rok temu przewidywalem dużą inflacje to wielu dyskutantów traktowalo to jako spiskową teorię. Za dlugo żyjemy w bezpiecznej bance dobrobytu. Swiatowy dodruk pieniadza musial spowodowac inflacje. Tu nie ma czarów ale pandemia wcale nie byla jedynym czynnikiem. To wisi od kilku lat w powietrzu bo... dokladnie tak jak wyjasniles pieniadze staly sie zbyt latwo dostepne dla niespecjalnie utalentowanych ani nawet pracowitych ludzi. Chodzi tutaj o szeroko pojety swiat zachodu do ktorego zaliczam takze nasz kraj. Covid przyspieszyl tylko to co bylo nieuniknione. 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 pieniadze staly sie zbyt latwo dostepne dla niespecjalnie utalentowanych ani nawet pracowitych ludzi. Chodzi tutaj o szeroko pojety swiat zachodu do ktorego zaliczam takze nasz kraj. Covid przyspieszyl tylko to co bylo nieuniknione. 

 

Nie pisz tego. Niektórzy mogą się obrazić i będzie gównoburza. Wszyscy wstawali wcześniej od innych, byli lepsi, i nie marnowali pieniędzy na sojowe latte w kafejce, wszystko osiągnęli wyłącznie dzięki swojemu talentowi i swojej ciężkiej pracy. Tak się mówi w dzisiejszym cyfrowym świecie pełnym coachów sukcesu. :P A na przykład o przywileju klasowym lepiej im nie mówić, bo oni na wszystko sami zapracowali. jeszcze w mordę dadzą gdyby mieli dopuścić do swojej głowy taką myśl, że na przykład jak to mawiał Kulczyk ważne są tu też inne rzeczy; cytując Wilde'a: "Najważniejsze w życiu to dobrze sobie wybrać rodziców". Znaczy coś takiego jak selfmade man istnieje. Ale lata 90-e się w PL się skończyły i pokolenie millenialsów już wie, że ta bajeczka o selfmade manach, która karmił neoliberalny dyskurs to bullshit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sanik napisał(-a):

Kupujący nie miał racji, bo jest dokładnie odwrotnie.

U notariusza strony podpisują akt notarialny i z tą chwilą następuje zmiana własności mieszkania, natomiast zapłata jest następcza.

Tak więc w skrajnej sytuacji sprzedający może zostać bez mieszkania i bez kasy, którą będzie sobie dochodził latami w sądzie.

Ja osobiście wybrałem wariant kont w tym samym banku.

 

19 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Pamiętam jak sprzedałem swoje pierwsze mieszkanie i nabywca chciał mi gotówką zapłacić, bo twierdził, że jest pewien moment u notariusza gdzie powstaje sytuacja że nabywca płaci a jeszcze nie jest właścicielem mieszkania. Facet facet twierdził, że wezmę gotówkę i ucieknę od notariusza nie podpisawszy aktu😂.

 

A to nie jest tak że w akcie notarialnym jest zapis o klauzuli wykonalności?

Jeżeli kupujący nie zrobi przelewu to w wystarczy iść do komornika i on sprawę załatwi od strzału (wejdzie na konto kupującego a jak tam nie będzie kasy to w ostateczności sprzeda jego nową nieruchomość). Komornicy lubią takie tematy bo są proste i mają dużą wartość 😉

Nie trzeba iść do sądu. 

 

W zeszłym roku sprzedawałem mieszkanie i mi notariusz / komornik to wyjaśnili. Znam ich bo to moi klienci od kilku ładnych lat. 

Oczywiście tak jest w teorii. Jak sprawa wygląda w praktyce to już nie wiem i nie chce wiedzieć 😬

Chyba że coś poknociłem, to proszę mnie poprawić. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny ten dzial... 😔

Niby tyczy sie milosnikow Rolexa, a tu i o inflacji i o nieruchomosciach a i o komornikach czegos sie dowiemy... 😂🤪

 

A zeby sie nie dolowac, to moze pogadamy o tegorocznych mozliwych nowosciach? 🤔

To juz moze za 3 miechy 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe nowości? Zakończenie sprzedaży obecnego Air-Kinga? (jakiś nowy w zamian?). choć wszyscy to przypuszczają co roku, a on dalej jest w ofercie.
Ponoć GMT MASTER II z czarną wkładką bezela ma wrócić, ale na jubilee.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

evilym - tak, akt notarialny jest aktem wykonawczym ale ludzie i tak nie ufają, a i nieuczciwi notariusze sie zdarzali

 

Ale jeśli trafisz na sprytnego oszusta, to i tak niewiele Ci to pomoże. Bo na mocy aktu notarialnego własność jest już przeniesiona i prosto z kancelarii nieuczciwy nabywca idzie do kolejnej, gdzie natychmiast sprzedaje mieszkanie. Gdy komornik próbuje wejść na hipotekę nie może tego zrobić, bo właścicielem jest już ktoś inny. Oczywiście komornik będzie ściągał płatność z nabywcy, ale on prawdopodobnie nic nie będzie już miał. W moim mieście zdarzył się kiedyś taki przypadek, droga prawna była bardzo długa i nawet nie wiem jak to się ostatecznie zakończyło.

Rozwiązanie np niemieckie, z obowiązkowym rachunkiem powierniczym u notariusza jest mimo wszystko bezpieczniejsże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, artme napisał(-a):

Biedny ten dzial... 😔

Niby tyczy sie milosnikow Rolexa, a tu i o inflacji i o nieruchomosciach a i o komornikach czegos sie dowiemy... 😂🤪

 

A zeby sie nie dolowac, to moze pogadamy o tegorocznych mozliwych nowosciach? 🤔

To juz moze za 3 miechy 😊

Ciągle trwają spekulacje/ oczekiwania nt. nowego AK i Milgaussa. 

Możliwe, że pojawią się jakieś nowe kolorki obecnych modeli 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sanik napisał(-a):

Ciągle trwają spekulacje/ oczekiwania nt. nowego AK i Milgaussa. 

Możliwe, że pojawią się jakieś nowe kolorki obecnych modeli 😜

No to trzeba biec do salonu, Air Kingi kupować (one są od ręki dostępne?). Bo na Milgaussy chyba są zapisy już, niestety. Następnie czekać na wycofanie AK z oferty, wystawiać na sprzedaż i liczyć na przebitkę🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No to trzeba biec do salonu, Air Kingi kupować (one są od ręki dostępne?). Bo na Milgaussy chyba są zapisy już, niestety. Następnie czekać na wycofanie AK z oferty, wystawiać na sprzedaż i liczyć na przebitkę🤣.

Myślisz, że i w przypadku obecnego AK zadziała dopisek "discontinued"? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
19 minut temu, beniowski napisał(-a):

No to trzeba biec do salonu, Air Kingi kupować (one są od ręki dostępne?).

Od grudnia 2020 roku raczej nie, jak sprzedawałem wówczas swojego, kupujący wspominał, iż stoi w kolejce. Także się nie rozpędzaj w tym biegu, bo szkoda energii 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ale jeśli trafisz na sprytnego oszusta, to i tak niewiele Ci to pomoże. Bo na mocy aktu notarialnego własność jest już przeniesiona i prosto z kancelarii nieuczciwy nabywca idzie do kolejnej, gdzie natychmiast sprzedaje mieszkanie. Gdy komornik próbuje wejść na hipotekę nie może tego zrobić, bo właścicielem jest już ktoś inny. Oczywiście komornik będzie ściągał płatność z nabywcy, ale on prawdopodobnie nic nie będzie już miał. W moim mieście zdarzył się kiedyś taki przypadek, droga prawna była bardzo długa i nawet nie wiem jak to się ostatecznie zakończyło.
Rozwiązanie np niemieckie, z obowiązkowym rachunkiem powierniczym u notariusza jest mimo wszystko bezpieczniejsże.

Można też zrobić tak, że strony podpisują akt, po czym udają się do banku dopełnić formalności ( szybkie przelewy, w czasie rzeczywistym to obecnie norma ), a następnie wracają do notariusza, który dopiero na akcie składa podpis i wydaje zainteresowanym
A sam akt to tytuł egzekucyjny, żeby stał się wykonawczym, czyli do użycia u komornika, trzeba jeszcze w sądzie uzyskać klauzulę wykonalności, a to może potrwać kilka dni/tygodni, zależy od sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

 

Ale jeśli trafisz na sprytnego oszusta, to i tak niewiele Ci to pomoże. Bo na mocy aktu notarialnego własność jest już przeniesiona i prosto z kancelarii nieuczciwy nabywca idzie do kolejnej, gdzie natychmiast sprzedaje mieszkanie. Gdy komornik próbuje wejść na hipotekę nie może tego zrobić, bo właścicielem jest już ktoś inny. 

To takie proste jest? Nie ma tutaj żadnych zabezpieczeń? Np. brak możliwości sprzedaży danej nieruchomości w tym samym dniu co jej nabycie czy coś innego? Za dużo przekrętów by było, kupowania nieruchomości na słupy itp... 

Chociaż z drugiej strony nie oczekuję dużo od polskiego prawa 🙄

 

Godzinę temu, czypek555 napisał(-a):

A sam akt to tytuł egzekucyjny, żeby stał się wykonawczym, czyli do użycia u komornika, trzeba jeszcze w sądzie uzyskać klauzulę wykonalności, a to może potrwać kilka dni/tygodni, zależy od sądu.

Z tego co pamiętam mój akt notarialny od razu posiadał taką klauzule. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czypek555 napisał(-a):


Można też zrobić tak, że strony podpisują akt, po czym udają się do banku dopełnić formalności ( szybkie przelewy, w czasie rzeczywistym to obecnie norma ), a następnie wracają do notariusza, który dopiero na akcie składa podpis i wydaje zainteresowanym emoji3.png
A sam akt to tytuł egzekucyjny, żeby stał się wykonawczym, czyli do użycia u komornika, trzeba jeszcze w sądzie uzyskać klauzulę wykonalności, a to może potrwać kilka dni/tygodni, zależy od sądu.

A to notariusz nie jest urzędnikiem państwowym? A opłaty które wnoszę na jego i państwa rzecz to tylko taki jednostronny haracz bez zobowiązań drugiej strony? Po co inny urzędnik ma jeszcze raz klepać to co już funkcjonariusz państwowy poświadczył?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

A to notariusz nie jest urzędnikiem państwowym? A opłaty które wnoszę na jego i państwa rzecz to tylko taki jednostronny haracz bez zobowiązań drugiej strony? Po co inny urzędnik ma jeszcze raz klepać to co już funkcjonariusz państwowy poświadczył?
 

Notariusz nie jest urzędnikiem państwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Notariusz prowadzi działalność gospodarczą, koncesjonowaną wymogami w zakresie wykształcenia prawniczego, aplikacji i egzaminu notarialnego, względnie doświadczeniem zawodowym zdobytym w innych zawodach prawniczych.

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, desmo napisał(-a):

A to notariusz nie jest urzędnikiem państwowym? A opłaty które wnoszę na jego i państwa rzecz to tylko taki jednostronny haracz bez zobowiązań drugiej strony? Po co inny urzędnik ma jeszcze raz klepać to co już funkcjonariusz państwowy poświadczył?

 

Mogę podać Ci namiary na 3 różnych notariuszy, którzy:

- nie znali art. 777 KPC jako formy zabezpieczenia kupującego a mało tego nie chcieli jej umieścić w akcie

- zapominają wkleić zdania określającego jeden ze składników nieruchomości, przez co sąd odmówił dokonania zmiany własności w KW dla wszystkich składników (na szczęście poza czekaniem kolejnych 9 miesięcy w tym przypadku nie było innych negatywnych konsekwencji, ale tylko dlatego że stroną był znajomy)

- gubią u klienta oryginał aktu, który właśnie u niego odczytali i który powinien zostać u nich w archiwum i siedzą cicho (wersja z podpisami wszystkich stawających i notariusza). Znalazłem go po miesiącu za szafą w holu, po czym zadzwoniłem do kancelarii czy czegoś im do k...y nędzy nie brakuje (już wcześniej było kilka nieporozumień). 

Dwóch z nich chciało jeszcze dyskutować co do swojej winy/niedbałości i dopiero wizja skargi do Izby Notarialnej zmieniła ich nastawienie. Jak mi poźniej wytłumaczył jeden z kolegów pewnie tylko dlatego, że w tej Izbie mieli słabe chody.

 

Z mojego doświadczenia również w kontaktach z notariuszem kontrola jest najwyższą formą zaufania. 🙂 

 

 

Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.